Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mjpl
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 gru 2017, o 11:46

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mjpl »

Daniel_Plus pisze:mjpl
BT34181 - stacja została już zrealizowana. Czekamy teraz na komercyjne uruchomienie.
Ile może trwać takie uruchomienie?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

mjpl, nie ma sztywnych terminów. Uruchomienie następuje po wykonaniu konfiguracji, testów oraz uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Może to trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
a2000adam
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 18:32

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: a2000adam »

Witam , W Legnicy ul. Jaworzyńska 252 całkowity brak zasięgu plusa, Telefon sprawny bo w Chojnowie działa normalnie. Co może być przyczyną?
Ostatnio zmieniony 1 paź 2018, o 10:18 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy nie dublować postów w różnych wątkach.
Angest
PlusManiak
Posty: 60
Rejestracja: 20 maja 2014, o 03:03

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Angest »

Witam. Czy planowane jest uruchomienie nowego BTS w okręgu miejscowości Kietlów, Osetno, Ryczeń jest to woj. dolnośląskie, powiat 56-200 Góra. Jest tu totalna dziura z zasięgiem. Tydzień temu w miejscowości Kietlów Play postawił BTS, my też chcemy mieć zasięg
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SACZI »

Plusie, od jakiegoś czasu ponownie doświadczam problemów z połączeniami głosowymi.
Będąc w sieci już prawie 4 lata, już się do tego przyzwyczaiłem i na wieleprzypadków nie zwróciłem uwagi.
Jednak ostatnie kilka połączeń głosowych dało mi znowu domyślenia - co jest nie tak!

Dzwoniłem do żony.
Sygnał sieci doskonały - ~-dBm, sieć druga około - 80 dBm.
Wartości sygnały sprawdzane netmonitorem.
Rozmowa zaczęła się w HD Voice, skończyła na co drugim słowie w 2G ...
O dziwo, żona nie doświadczyłą problemów z jakością połączenia.
Przypadki, gdzie słyszalne było pogorszenie jakości rozmowy miałem dużo.
Właściwie za każdym razem odpalam programy monitorujące sygnał sieci i sprawdzam, czy aby sygnał nie jest zbyt słaby.
Przypadków, gdzie siła sygnału spadała mi poniżej -100dBm nie zanotowałem.

Są to przypadki nie do odtworzenia!
Składanie jakichkolwiek reklamacji mija się z celem, bo odpowiedź z Działu Plusa jest mi z góry znana (reklamowałem podobne zachowania sieci w 2015r).
W związku z tym, zastanawiam się nad zmianą operatora, a w Plusie kupię sobie Plush Internet, bo to działa bdb.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

a2000adam, odpisałem Ci w drugim wątku. Proszę nie pisz w kilku tematach z tym samym problemem.

Angest, niestety, nie ma obecnie takich planów.

SACZI, czy żona również ma Plus? W takim wypadku sugerowałbym problem z aparatem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SACZI
PlusManiak
Posty: 101
Rejestracja: 6 lis 2015, o 21:49

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SACZI »

Michał_Plus pisze:
SACZI, czy żona również ma Plus? W takim wypadku sugerowałbym problem z aparatem.
Nie, drugi nr jest w T-Mobile, ale jak pisałem, to nie jest sprawa siły sygnału.
Marat
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 paź 2018, o 12:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Marat »

U mnie, kolejny raz pojawił się problem z otrzymywaniem informacji dot. przebywania poza granicami kraju.
Standardowo Plus czy inny Operator, wysyła informację,o kosztach etc. Jedną taką reklamację już złożyłem, czekam na rozwiązanie, bo się po prostu niezgadzam z naliczonymi kosztami.

Ale...Problem nadal się pojawia. Problem występuje nadal na tym samym modelu telefonu, na którym wcześniej tych problemów nie było. Ostatnio 23 września, przebywałem poza granicami Polski, przez niemal cały dzień, a wiadomość sms z informacjami, dostałem dopiero następnego dnia, gdy już byłem w kraju.

W sumie, post nie jest "reklamacją" czy też skargą. Warto, abyście o tym wiedzieli, bo myślę,że pojawia się to zbyt często i sądząc po wpisach.
yamah
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2018, o 21:28

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: yamah »

do Specjalisty Plusa Brak zasięgu w miejscowości Sarnówek/Dębowa Wola,5 km od Ostrowca Św. Mam 5 telefony/abonament na firmę i od jakiegoś czasu kompletny brak zasięgu,nawet SMSy przychodzą po 2 dniach :-D .W ostatnim czasie Play potrafił postawić nadajniki ale tylko dla swojej sieci więc zmuszony jestem do rezygnacji z waszych usług na rzecz Playa przed końcem umowy. Czy muszę płacić kary umowne jeśli operator nie wywiązuje się z dostarczenia sygnału np.na terenie siedziby firmy
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

yamah, przekazałem zapytanie w sprawie zasięgu. Gdy czegoś się dowiem to przekażę informację na forum.
yamah pisze:Czy muszę płacić kary umowne jeśli operator nie wywiązuje się z dostarczenia sygnału np.na terenie siedziby firmy
Kara umowna jest za zerwanie jej przed czasem i wyliczana proporcjonalnie w zależności od tego, ile miesięcy pozostało do końca umowy. W przypadku braku sygnału lub innych zastrzeżeń dotyczących jakości sieci należy złożyć reklamację: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... -reklamacj
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Stela
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2018, o 09:28

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Stela »

Witam. Chciałabym dowiedzieć się czy w mojej lokalizacji Huta Nowa gmina Bieliny woj. świętokrzyskie są prowadzone jakieś prace nad przywróceniem zasięgu? Miało być lepiej w ostatnim kwartale a od wczoraj jest jeszcze gorzej bo w mieszkaniu miałam słabiutki zasięg na oknie teraz mam tylko alarmowe. Od wczoraj jestem poza zasięgiem sieci. Co mam zrobić i czy jest sens czekać czy będzie lepiej. Proszę o uczciwą odpowiedź. Tak dłużej nie może być.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Stela ,
- tak, aktualnie trwają prace na naszej stacji w Twojej okolicy. Przepraszam za utrudnienia z tym związane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

Stela, obecnie stacja obsługująca tę okolicę nie pracuje, ponieważ trwa przebudowa. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Prace zakończą się najszybciej jak to tylko możliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
encholex
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 20:04

Kolejny raz Strachocina k. Sanoka woj. Podkarpackie

Post autor: encholex »

Witam,

Od ponad tygodnia wszyscy co mają Plusa czy mvno zależnych od Plusa (a2mobile) mają b.duże problemy z byciem dostępnym dla dzwoniących do nich, odbieraniem połączeń jak i wykonywaniem połączeń.
Zazwyczaj ludzie Ci są obsługiwani przez BTS Sanok BT22404.
Macie tu w okolicy pozwolenie (24635 oraz 20611) zlokalizowane na terenie/obok podziemnego magazynu gazu. Pogłoski głoszą, że też tam coś macie i być może w tym tkwi problem, bo często mam tak, że niby jestem w zasięgu, ale nie mogę nigdzie się połączyć.
Coś się stało w ostatnich tygodniach... bardzo dużo osób ma problemy. Ja już testuję innego dostawcę.
Wybaczcie, ale nie będę składał raportów jakie numery, kiedy itd. problem jest rozległy...albo ten bts albo wasze repeatery...coś nie działa tak jak powinno...

Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony 23 paź 2018, o 10:51 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki- podobny temat.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

encholex, sprawdź czy są jakieś problemy w okolicy BT22404 i wrócę z odpowiedzią. Dwie podane przez Ciebie lokalizacje
encholex pisze:(24635 oraz 20611)
nie są aktywne w żaden sposób.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ