Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
paulinas
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lis 2020, o 18:24

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: paulinas »

paulinas, nie mamy żadnych informacji o utrudnieniach w tym rejonie. Wcześniej nie występowały? Czy dotyczy to również trybu 2G?
Tak, dotyczy też 2G, a nawet połączeń. Po ręcznym wybraniu sieci Plus pokazuje się informacja, że połączenie jest chwilowo niemożliwe. I tak od rana.

Tu jest często słaby zasięg, ale nigdy nie było tak, że nie da się w ogóle połączyć z siecią Plus.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Iza51,
- czy na ekranie, w pobliżu symbolu pokazującego zasięg, wyświetla Ci się napis VoLTE? Jeśli tak, to w ustawieniach telefonu przesuń suwak na "wyłączone" w pozycji VoLTE - menu Ustawienia / Połączenia / Sieci komórkowe / Połączenia VoLTE (lub coś o podobnej nazwie, w zależności od modelu telefonu).
Myślę, że to może pomóc, zwłaszcza jeśli w Twojej okolicy dużo młodzieży w wieku szkolnym. Odkąd zdalne nauczanie wróciło, to pasmo LTE może być obciążone, a to z kolei może mieć wpływ na połączenia typu Voice idące przez LTE (czyli właśnie VoLTE). Tak mi się jakoś to czasowo zbiega z czasem wystąpienia problemu u Ciebie. Także warto spróbować.

paulinas,
- poprosiłam o diagnostykę stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
apachekruk@onet.eu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2020, o 22:21

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: apachekruk@onet.eu »

Witam.
Od jakiegoś dłuższego czasu wraz z sąsiadami obserwujemy spadek jakości sygnału w Minkowicach Oławskich kod 55-220 od strony ul. Dąbrowskiego. Na zewnątrz jeszcze jakoś chodzi ale w domach ja jak również sąsiedzi praktycznie zostaliśmy odcięci od sieci. Zmiany na 2G nic nie dają. Kiedyš sygnał był mocniejszy. Nie wiem czy to przez późniejsze rozbudowywanie na 3g i 4g sygnał się pogarsza. Strach pomyśleć jak wejdzie 5g to pewnie nawet ten słaby sygnał na zewnątrz budynków nam zniknie. Dotyczy to zarówno połączeń tel. Jak i internetu.
Proszę o jakąś interwencję.
Przypominam że dawniej sygnał był o wiele lepszy.
Sygnał wraz z rozwojem technologii na wsiach jak widać sukcesywnie słabnie zamiast się poprawiać.
Aparaty telefoniczne też są ok. Można powiedzieć że z dzisiejszej średniej półki.
ArHet
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2020, o 14:10

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: ArHet »

Witam.
Od Sierpnia jest problem z zasięgiem w miejscowości Bartoszewo ( powiat Policki, woj. Zach-Pom), w pomieszczeniach zamkniętych praktycznie nie da się rozmawiać, spadł również poziom sygnału internatowego ( z LTE na EDGE (czasami)).

Czy obecnie prowadzone są jakieś prace modernizacyjne??
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

apachekruk@onet.eu, modernizacja stacji o nowe pasma nie zmienia konfiguracji obecnych. Zmiany mogą wynikać z rozbudowy lokalnej infrastruktury, budynki, słupy itp. W najbliższym czasie nie są zaplanowane prace w tym rejonie.

ArHet, stacje obsługujące ten rejon to Tanowo i Pilchowo. Nie były tam prowadzone żadne prace w ostatnim czasie. Najbliższa modernizacja obejmie BT43573 Police, +sL1800 i +sL2600.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sadon
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2020, o 22:15

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Sadon »

Witam,
Od tygodnia jestem posiadaczem tymczasowego nr Plusa, przenoszę z sieci t mobile, i jestem lekko zdegustowany internetem w telefonie w Skierniewicach na Waryńskiego jest porażka , łącze na poziomie 0.5 mb/s do 4 mb/s , Zasięg ciągle wariuje z h+ do lte czasem lte+ w każdej z częstotliwości w budynku mieszkalnym jest tragedia z łączeniami internowymi, infolia twierdzi że nie ma żadnych problemów z bts w okolicy, moje pytanie brzmi czemu t mobile w tym samym miejscu w domu wyciąga internet do 80 mb/s a plus nie? Slabe przekaźniki , róbcie coś bo jest lipa na max. Przejście z t mobile do plusa to jakby się cofnąć o 20 lat w tył.
Sadon
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2020, o 22:15

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Sadon »

Czy może ktoś odpowiedzieć na pytania?
marekk79
PlusManiak
Posty: 75
Rejestracja: 9 lip 2013, o 10:19

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: marekk79 »

Witam
Od wczoraj wieczorem brak zasięgu w Rymanowie Zdroju, wiadomo coś na ten temat?
Japs
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2020, o 10:54

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Japs »

Witam
czy jest jakaś szansa na poprawę zasięgu/jakości połączeń w miejscowości Kolembrody (21-311) lubelskie. bieganie po podwórku z telefonem, żeby znaleźć zasięg może i poprawia kondycję, ale nadwątla cierpliwość. Łatwiej kiedyś było namierzyć "Wolną Europę" niż dzisiaj sygnał Plusa
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Sadon,
- poprosiłam o sprawdzenie stacji.

Witaj marekk79,
- sytuacja jest nam znana. Dział techniczny już działa, aby jak najszybciej przywrócić zasięg.

Witaj Japs,
- aktualnie nie mamy planów dla tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaska251
Starszy Plusmaniak
Posty: 185
Rejestracja: 3 lut 2014, o 09:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: kaska251 »

Ile razy można składać reklamację spowodu niedziałającego zasięgu?Plus twierdzi że jest wszystko wporządku a jak nie było zasięgu tak dalej niema.Rozumiem na jednym telefonie,ale mamy w domu cztery numery z plusa i w każdym jest to samo.
MIKI72
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2020, o 19:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: MIKI72 »

WITAM OD KILKU LAT !!! NA TERENIE "BUKÓWKI,SZCZEPANOWA,OPAWY,NIEDAMIROWA,MISZKOWIC I JARKOWIC" JEST KŁOPOT Z ZASIĘGIEM SIECI PLUS CZY JEST SZANSA NA POSTAWIENIE NADAJNIKA W NASZYM REJONIE .SYGNAŁ JEST TAK SŁABY ŻE TELEFONY CZĘŚCIEJ ŁĄCZOM SIĘ Z NADAJNIKAMI PO STRONIE CZESKIEJ NIŻ Z NADAJNIKAMI SIECI PLUS.O PRZEGLĄDANIU INTERNETU NIEMA MOWY PO PROSTU MOŻNA O TYM ZAPOMNIEĆ.

W IMIENIU WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WYŻEJ WYMIENIONYCH MIEJSCOWOŚCI BARDZO PROSIMY O POSTAWIENIE NADAJNIKA
CHOCIAŻ BY NA TERENIE BUKÓWKI W OKOLICY ZAPORY WODNEJ JEST TAM MIEJSCE I DOSTĘP DO SIECI ENERGETYCZNEJ

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

kaska251, zasięg sieci GSM może być ograniczony i zakłócany przez wiele czynników zewnętrznych. Stacje w tym rejonie pracują prawidłowo. Utrudnienia nie są spowodowane przez ich działanie. Nie ma niestety planów na modernizacje obecnych BT-sów, lub postawienie nowych w tej okolicy.

MIKI72, nie mam potwierdzonych planów dla tego rejonu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaska251
Starszy Plusmaniak
Posty: 185
Rejestracja: 3 lut 2014, o 09:58

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: kaska251 »

Michał_Plus pisze:kaska251, zasięg sieci GSM może być ograniczony i zakłócany przez wiele czynników zewnętrznych. Stacje w tym rejonie pracują prawidłowo. Utrudnienia nie są spowodowane przez ich działanie. Nie ma niestety planów na modernizacje obecnych BT-sów, lub postawienie nowych w tej okolicy.

MIKI72, nie mam potwierdzonych planów dla tego rejonu.
No dobrze stacje sprawdzone przez Was że wszystko działa a u nas drugi miesiąc niemamy w telefonach zasięgu,nigdzie nie możemy dzwonić ani nikt z nami nie może skontaktować.Muszę wychodzić na dwór żeby gdziekolwiek można było zadzwonić.Więc co mamy z tym fantem zrobić płacić trzeba a jesteśmy bez konaktu jak za komuny.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

kaska251, w tym wypadku sugeruję złożyć odwołanie od decyzji, tym samym kanałem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ