Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

Łukasz_Wielgus pisze:Ewa_Plus
Jeśli jest szansa na wdrożenie nowej stacji jak najszybciej przy pomocy zgłoszenia tego odpowiednim organom organizacji będę bardzo wdzięczny.
Wiem co to znaczy że ,,na razie jednak nie znamy terminu realizacji'' - oznacza to tyle że jest to sprawa dosyć odległa a ostatnie zmiany w tamtym rejonie miały miejsce naprawdę dawno temu i ogółem gmina Michałowice to nie jest jakieś tam zadupie gdzie krowy hasają po ogródkach. Dlatego też będę wdzięczny za pociągnięcie i przekazanie tej sprawy dalej :)
Stacja BT26346 Michałowice, ul. Komora:
-2014 pojawia się pozwolenie radiowe w UKE + radiolinia
-2016 pojawia się w planach (nieokreślonych)
-2018 pojawia się w planach określonych, zawsze przesuwanych do dnia dzisiejszego włącznie
Awatar użytkownika
Łukasz_Wielgus
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 22:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Łukasz_Wielgus »

Dziękuje Nissan_26 za odpowiednie podsumowanie tego co opisałem wcześniej. Ja już nawet nie wspomnę o pominięciu nas Michałowic pod nadajniki 5G. No zobaczymy co Plus odpowie nie chowając głowy w piasek :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mariusz9a »

Łukasz_Wielgus pisze:Dziękuje Nissan_26 za odpowiednie podsumowanie tego co opisałem wcześniej. Ja już nawet nie wspomnę o pominięciu nas Michałowic pod nadajniki 5G. No zobaczymy co Plus odpowie nie chowając głowy w piasek :)
Raczej nie spodziewałbym się jakiejś szczegółowej odpowiedzi - nawet jeśli uda się Specjalistom Plusa dotrzeć do szczegółów, to niekoniecznie wszystko nadaje się do publicznego obwieszczenia - tym zajmuje się dział techniczny a konkretniej komórka która poszła już do Cellnexu. Także bez wtyków bezpośrednio u techników, nie dowiesz się konkretów dlaczego tak się dzieje. Więc może da się jakoś samemu dojść do tego co jest przyczyną - lokalnie nic nie słychać w tym temacie? Tzn jakieś protesty, odwołania, nieprzychylna budowie nadajników władza oddalająca wszelkie wnioski? Może problem z lokalizacją która była ustalona?

Ja w ten sposób dogrzebałem się dlaczego u mnie jeden nadajnik nie może zostać rozbudowany - problemy z właścicielem budynku/terenu i nieuregulowany jego status (nawet znajdujący się tam szpital ostatecznie został przeniesiony). Dlatego jest bardzo utrudniona możliwość wejścia ekipy na budynek (najprawdopodobniej będzie zmiana lokalizacji).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

Przypuszczam, ze tam było podobnie, bo nie sadze, ze Plus "nie chce" się tam pojawić. Byc może w latach 2014-2017 chciano postawić własny obiekt, ale nie wyszło. Postanowiono wiec, ze będzie to slup T-Mobile czy potem już N!
Nie wiadomo tylko dlaczego czekano do 2020 z pnb. Nie trzeba być ekspertem, żeby dojść do wniosku, ze bez nadbudowy słupa nic się tam już nie da powiesić. PNB miało po pewnych perturbacjach w końcu być w maju. Wówczas budowa powinna właśnie ruszać teraz. By się jednak dowiedzieć jak jest w rzeczywistości trzeba byłoby postąpić zgodnie z rada mariusz9a
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mariusz9a »

Nisan_26 pisze:Przypuszczam, ze tam było podobnie, bo nie sadze, ze Plus "nie chce" się tam pojawić. Byc może w latach 2014-2017 chciano postawić własny obiekt, ale nie wyszło. Postanowiono wiec, ze będzie to slup T-Mobile czy potem już N!
Bodajże prezes Cellnexu (a przynajmniej tak mi się kojarzy, że to on, a być może mi się z nim myli) przyznał, że Polska jest krajem w którym najtrudniej postawić nadajnik ze wszystkich Państw gdzie Cellnex działa. Także daje to do myślenia - szkoda tylko że w aż tak negatywny sposób :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Łukasz_Wielgus,
- jeśli uda mi się coś więcej dowiedzieć odnośnie tej stacji dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

Ewa_Plus pisze:Łukasz_Wielgus,
- jeśli uda mi się coś więcej dowiedzieć odnośnie tej stacji dam znać.
Czy udało się więcej dowiedzieć w sprawie stacji w Michałowicach przy ul. Komora?
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

Nisan_26 pisze:
Ewa_Plus pisze:Łukasz_Wielgus,
- jeśli uda mi się coś więcej dowiedzieć odnośnie tej stacji dam znać.
Czy udało się więcej dowiedzieć w sprawie stacji w Michałowicach przy ul. Komora?
Powtarzam pytanie, bo może się gdzieś zagubiło
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Nisan_26,
- pamiętam o tej stacji, na razie jednak nie dostałam nowych wieści co do niej. Dam znać gdy uda się coś ustalić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Nisan_26,
- projekt jest cały czas w toku. Pozostają jedynie kwestie formalne (urzędowe). Obecnie spodziewamy się PnB tej jesieni (może w połowie października). Ale czy tak się uda - zobaczymy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lech-22
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 12:10

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: lech-22 »

Witam. Od 2018 roku mieszkam w Woli Wadowskiej na Podkarpaciu, gmina Wadowice Górne. Jest tu ogromny problem z zasięgiem, czasem nawet na polu nie da się prowadzić rozmowy. Wydaje mi się, że sytuacja z zasięgiem się pogorszyła około rok temu. Prosiłbym o interwencję w tej sprawie. Pozdrawiam
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 362
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: asandrzej »

Czy to globalna awaria? Brak połączeń wychodzących z wielu numerów Plusa na dowolnie różne sieci.
Podlaskie - Suwałki.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: sl@w_es »

asandrzej pisze:Czy to globalna awaria? (...)
Prawdopodobnie tak tyle, że u mnie z abonamentowego numeru nie ma problemu z połączeniem.
Za to problem jest z numerami na kartę, choć nie wszystkimi.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 362
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: asandrzej »

U mnie firmowe, prywatne, na kartę. Internet i połączenia przychodzące na razie działają.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj lech-22,
BT24248 - są tu plany na dodanie sektorów w pasmach U900 i L900, jednak nie ustalono jeszcze terminu realizacji.

asandrzej, sl@w_es,
- jeśli chodzi o połączenia voLTE to tak. Przepraszam za te utrudnienia. Dział techniczny już się tym zajmuje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ