Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

We względu na to, iż mam bardzo dużo zdjęć, postanowiłem je wstawić na onedrive, aby nie robić śmietnika z forum. W folderach są parametry dla każdej z 3 lokalizacji, gdzie robiłem testy (nazwa folderu to miejsce testu). W głównym folderze jest zdjęcie z ostatniej zakładki appki (stałe wartości dla wszystkich lokalizacji) oraz dowód, że na moim tel działało LTE+ na karcie innego operatora.

Link: https://1drv.ms/f/s!Ak262HNSHbLfkLBJF1yfTuWICdSQHQ
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

krupniok200
Bankowa 14 - jesteś połączony ze stacją BT24901, która ma jedno pasmo LTE (1800).
Miła 9 - jesteś połączony z Wi-Fi. Aplikacja pokazuje stację BT24394, która ma LTE900 i LTE1800, więc tu powinna być możliwa agregacja. Sprawdź ponownie przy połączeniu komórkowym.
Sokolska 26 - jesteś połączony ze stacją BT22576, która ma jedno pasmo LTE (1800).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

Jak będę pod tym adresem to sprawdzę, ale wątpię że będzie to bym to zauważył.
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

Daniel_Plus teraz sprawdzałem zasięg na BT24394 i dalej brak LTE+

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Daniel_Plus »

krupniok200, czy w telefonie są dwie karty SIM, czy jedna?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

jedna, w głównym slocie czyli w 1
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mpmdembi »

Od ponad roku pojawił się problem z połączeniami (odbieranymi i wykonywanymi) w miejscowości Zawadka (pow. myślenicki, Małopolska).
Telefon cały czas ma zasięg i to przyzwoity. Nie ma znaczenia karta oraz sam telefon (poza starymi telefonami tylko GSM, bo tam problem nie występuje). Większość połączeń bez problemu dochodzi do skutku, ale ok 20-40% nie. Dzieje się tak, gdy telefon loguje się do BT22725(5) - Lubomierz. Gdy telefon jest w LTE z tej stacji, to zostaje przełączony podczas przychodzącego połączenia do 3G i jest poza zasięgiem, tak samo jak telefon bez LTE, albo z włączonym LTE.
Gdy telefon jest zalogowany do stacji na Luboniu Wielkim (BT24780) czy np. BT24417 nie ma problemu.
Jest to miejscowość górska i telefon łapie sporo BTSów, niemniej ewidentnie ta stacja uniemożliwia odebranie lub wykonanie połączenia. Nie miało to miejsca przed dodaniem na niej U900.
Może to wynikać ze znacznej odległości od tej stacji (ok 28km), ale ewidentnie jest coś nie tak skonfigurowane, bo stacja jest położona znacznie niżej od Zawadki w której jest problem - tak wysoki tilt?
Bardzo proszę o przekazanie tego do techników, którzy będą potrafili (i chcieli) rozwiązać ten problem, a nie stwierdzić, iż BT22725 działa poprawnie, bo sam w sobie zapewne tak działa. Załączam zrzut ekranu z parametrami w miejscu w którym są problemy, wykonany gdy telefon zalogowany był właśnie do oddalonej o 28km stacji w Lubomierzu i nie dało się odbierać, ani wykonywać połączeń.
Załączniki
Screenshot_2018-12-01-12-52-48-349_com.qtrun.QuickTest.png
1wheler1
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 14:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: 1wheler1 »

Dzień dobry.
Właśnie 1.12.2018 przeniosłem numer do Plus z Play, i już na starcie mogę stwierdzić że to był strzał w KOLANO.
Moja lokalizacja to Skierniewice, ul Polna, i tak, w domu mogę stwierdzić że nie ma zasięgu, co chwila na telefonie pojawia się komunikat że mogę wykonywać tylko połączenia alarmowe (na 2 innych telefonach to samo), o internecie LTE to można tylko pomarzyć, jedynie będąc na strychu mogę zobaczyć na telefonie literkę E lub G (szał jak 13 lat temu).
Chyba nie ma już szansy aby wypowiedzieć umowę, bo była podpisana na początek listopada, a mając numer tymczasowy nie używałem go, tylko używałem mojego głównego w PLAY.
Sądziłem że plus, to jakaś cywilizacja, a tu technologia chyba zatrzymała się dziesiątki lat temu..

Co mam zrobić aby albo był zasięg godny użytkowania, lub rozwiązać umowę którą mam na 24 mc.
Załączniki
Screenshot_2018-12-02-21-26-45.png
Screenshot_2018-12-02-21-24-42.png
1wheler1
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 14:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: 1wheler1 »

jeszcze jeden załącznik
Załączniki
Screenshot_2018-12-02-21-27-21.png
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

krupniok200, w żaden sposób nie blokujemy agregacji pasm względem karty SIM. Na wszelki wypadek, aby wykluczyć tę kwestię, sugerowałbym sprawdzenie karty SIM w naszym salonie i ewentualną wymianę.

mpmdembi, przesłałem zapytanie. Jak tylko otrzymam odpowiedz to się odezwę.

1wheler1, w tej okolicy planowana jest budowa nowej stacji - BT30874. Niestety nie mam jeszcze potwierdzonego terminu jej realizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1wheler1
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 14:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: 1wheler1 »

Michał_Plus pisze: 1wheler1, w tej okolicy planowana jest budowa nowej stacji - BT30874. Niestety nie mam jeszcze potwierdzonego terminu jej realizacji.
od mojej lokalizacji mam dwie stacje w odległości około 2km. ta co jest w planach budowy, będzie oddalona od mojej lokalizacji o 7km, więc raczej to nic nie zmieni.
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

No ale czy wiek karty SIM ma tutaj znaczenie? Moja karta SIM była wydana w pierwszej połowie 2013 roku i numer ma początek 89
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

1wheler1, poprosiłem jeszcze techników o sprawdzenie sieci w tej okolicy. Jak tylko dostanę odpowiedz to napiszę.

krupniok200, nie, ale tak jak pisałem, sugeruję wizytę w punkcie aby wszystko sprawdzić.

mpmdembi, skorygowaliśmy ustawienie anten. Zrestartuj, na wszelki wypadek urządzenie i daj znać czy nastąpiła poprawa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
1wheler1
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 14:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: 1wheler1 »

Michał_Plus pisze:1wheler1, poprosiłem jeszcze techników o sprawdzenie sieci w tej okolicy. Jak tylko dostanę odpowiedz to napiszę..
ok, dziękuję, czekam na info.
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

Dobra to dziś się przejdę do salonu i mam nadzieję że będą wiedzieć o co chodzi. Dodatkowo chce spytać czy są w Galerii Katowickiej są nadajniki nadające agregację.
ODPOWIEDZ