Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: koka »

koka pisze:
Ewa_Plus pisze:koka,
- wyłącz/włącz telefon. 5G powinno już działać.
Działa :-D dziękuję bardzo ;-)
Pani Ewo, mam czasami taki dziwny problem - tak raz na tydzień, czasami częściej, tracę zasięg na 2G i 3G. Dzieje się to tam, gdzie na pewno ten zasięg powinien zawsze być. Na ikonce poziomu sygnału jest zero kresek i komunikat przy próbie połączenia "brak sieci". Przełączam wtedy na LTE bądź na 5G i za chwilę wracam na 2G i jest ok, trzyma. Zaznaczam, że na LTE jest zawsze ok. No i tak znowu, aż do następnego razu - czy tak wygląda ze strony operatora proces odchodzenia od 2G i 3G ? Czasami czekam na ważny telefon, a tu klops, nikt nie może się do mnie dodzwonić.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mariusz9a »

Plus nie odchodzi na razie od 2G ani od 3G. Problem bardziej wygląda na problem z terminalem albo kartą SIM. Czy masz możliwość przełożenia karty SIM do innego telefonu i sprawdzenia czy dzieje się to samo?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: koka »

mariusz9a pisze:... Czy masz możliwość przełożenia karty SIM do innego telefonu i sprawdzenia czy dzieje się to samo?
tak nie za bardzo, na krótko tak, ale nigdy nie wiadomo, kiedy problem się pojawi ... czasami to jest raz na tydzień a czasami raz w miesiącu ... może trzeba zacząć od karty, ale wymieniałem ją przy kupnie telefonu, czyli jakieś pół roku temu :evil:
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

Wachock k. Starachowic. Resztki sygnalu outdoor only. Kiedy planowane jest zalatanie tej wstydliwej dziury w zasiegu
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

koka,
- a może to coś związanego z pogodą? Nie pamiętasz, czy w momencie występowania utrudnień nie było jakiś burzy, czy silnych wiatrów?

Nisan_26,
- w obecnych planach rozwoju sieci nie widać niestety planów dla tej okolicy :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: koka »

Ewa_Plus pisze:koka,
- a może to coś związanego z pogodą? Nie pamiętasz, czy w momencie występowania utrudnień nie było jakiś burzy, czy silnych wiatrów?
nie, nie - to nie ten trop ;-) tak mniej więcej od początku listopada to się ani razu nie przytrafiło - czekam, kiedy znowu mnie dopadnie :-)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

koka,
- jak się znowu przytrafi, to spróbuj na chwilę włączyć tryb samolotowy. Tak na 3-5 sekund.
Zobacz, czy potem sygnał wróci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tbart
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2021, o 11:55

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: tbart »

Witam,
mieszkam 2 kilometry w linii prostej od wieży-nadajnika sieci Plus - miejscowość Joniec 09-131.
Zwykle sytuacja jest taka, że sieć działa względnie ok, ale w okresie letnim kiedy w okolicy pojawia się duża ilość działkowców zauważalne jest zjawisko przeciążenia nadajnika (jest zasięg ale np. internet działa mozolnie).

Główny problem z tym nadajnikiem jest taki, że gdy tylko nie ma prądu nadajnik przestaje działać. I tu moje pytanie czy nadajnik nie ma swojego zasilania awaryjnego? Wydaje mi się, że kilka lat temu nadajnik zawsze pracował poprawnie gdy np. po burzy nie było przez kilka godzin prądu. Teraz zasięg znika dosłownie w chwili zaniku zasilania "miejskiego".
Czy można coś z tym zrobić? To jest norma, że nadajnik nie ma zasilania gwarantowanego?

Ponadto w dniu dzisiejszym chyba jest jakaś awaria, bo zasięg znacznie osłabł, a nawet gdy uda się złapać 2-3 kreski to i tak internet mobilny praktycznie nie działa - strony się nie wczytują.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

tbart,
- nasza stacja pracująca w tym rejonie (jak i wszystkie inne) posiada zasilanie awaryjne i pracuje w momencie przerwy w zasilaniu.

Poprosiłam też o o sprawdzenie stacji i dostałam odp. że w dzisiejszych statystykach dostępności stacji nie zarejestrowano przerwy w pracy stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
koka
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2021, o 20:27

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: koka »

Ewa_Plus pisze:koka,
- jak się znowu przytrafi, to spróbuj na chwilę włączyć tryb samolotowy. Tak na 3-5 sekund.
Zobacz, czy potem sygnał wróci.
przytrafiło się dziś rano :-( zrobiłem zgodnie z Pani sugestią i działa, sygnał wrócił :-) co to oznacza ?
tbart
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2021, o 11:55

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: tbart »

Ewa_Plus pisze:tbart,
- nasza stacja pracująca w tym rejonie (jak i wszystkie inne) posiada zasilanie awaryjne i pracuje w momencie przerwy w zasilaniu.

Poprosiłam też o o sprawdzenie stacji i dostałam odp. że w dzisiejszych statystykach dostępności stacji nie zarejestrowano przerwy w pracy stacji.
Dwukrotnie wysyłałem zgłoszenie problemów z zasięgiem.
Pierwszy raz wysyłałem w lipcu 2021. Zgłoszenie 2320103. W zgłoszeniu podawałem kiedy dokładnie występowały problemy. Np. 14 lipca 2021 w godz. 23-24 lub 9 lipca 2021 od 18:00 do 20:00.
Otrzymałem następującą odpowiedź: "Zgodnie z odpowiedzią wyjaśniam, że we wskazanym czasie występowały nieprawidłowości w pracy stacji bazowej, które mogły powodować opisane przez Pana problemy. Obecnie stacja pracuje poprawnie."

Ale kilka tygodni później znowu zdarzyło się, że w okolicy nie było prądu i pojawił się dokładnie ten sam temat czyli dosłownie w chwili, w której wyłączono prąd znikał zasięg na telefonach.

Drugi raz zgłosiłem problem w październiku (te same objawy). Ale tym razem otrzymałem odpowiedź, że brak jest podstaw do uznania reklamacji bo moje umowy zawarte z Polkomtelem nie są umowami o dostarczenie sygnału o stałych parametrach do danego punktu odbioru :)

Pozostaje mi poczekać do kolejnej większej awarii zasilania w okolicy. Zobaczymy co będzie. Może w tym momencie już faktycznie problemy nie występują. Taką mam nadzieję :)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

koka, restartowane jest połączenie ze stacją.

tbart, stacje posiadają podtrzymanie. Jednak jak każde zasilanie awaryjne jest oo w stanie pracować przez pewien czas. Awaria zasilania może następować jednak stopniowo, odcięcie prądu w budynkach mieszkalnych, przez rozdzielnię, nie oznacza że nastąpiła dopiero w tym momencie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

Nisan_26
- niebawem powinna ruszyć. Jak nic złego się nie wydarzy, to plan uzyskania pozwolenia na użytkowanie będzie 19.11.2021
20992 dziala juz komercyjnie? Jakie pasma i po ile sektorow? Czy w zwiazku z tym stacja bazowa przy ul. Modrzewiowej zostala lub zostanie wylaczona?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

Nisan_26, tak, GUL900 i L1800. Po 3. Nie mam informacji kiedy nastąpi dezaktywacja Modrzewiowej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
flatronlg123
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2021, o 11:38

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: flatronlg123 »

Przesłałem maila i co?Coś zostało wyjaśnione?Zmienione?Bo ja nadal nie mam zasięgu...
ODPOWIEDZ