Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Marta_Plus »

Witaj fox0410,
fox0410 pisze:od zawsze ma sieć plus. ale tam gdzie mieszka to jest jakas masakra z zasiegiem. internetu zero, a w trakcie rozmowy po prostu robi sie cisza w słuchawce.
Podaj proszę dokładną lokalizację, w jakiej występują utrudnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
fox0410
PlusManiak
Posty: 136
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:16

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: fox0410 »

SARBINOWO DRUGIE. 88-430
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

fox0410,

nie mamy informacji o awariach w tym rejonie. W najbliższym czasie, nie są tam planowane żadne prace modernizacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
fox0410
PlusManiak
Posty: 136
Rejestracja: 4 lis 2013, o 18:16

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: fox0410 »

szkoda, bo wczesniej tak nie było...
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Basia_Plus »

fox0410,

od kiedy ta sytuacja ma miejsce? Czy utrudnienia występują bez względu na porę dnia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Baczex
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2020, o 16:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Baczex »

Witam,

zwracam się z prośba o weryfikację sytuacji z zasięgiem PLUSa w miejscowości, Frombork ( w pobliżu granicy z obwodem Kaliningradzkim). Otóż od rana nie ma kompletnie zasięgu, był do ok. godziny 8 rano, potem wszystko padło. Nie ma zasięgu kompletnie, wyłapuję jedynie sąsiednią sieć MegafonRU. Zasięgu nie ma całe miasto ! Z tego co wiem, to nie tylko abonenci PLUS, lecz również innych. Jednak ja znajduję się w sieci PLUS i bardzo bym prosił o jakieś informację, kiedy zasięg wróci.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

Baczex, wiemy o utrudnieniach. Nasi technicy już pracują nad przywróceniem funkcjonalności. Niestety, nie posiadam informacji o dacie zakończenia prac.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Baczex
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2020, o 16:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Baczex »

Michał_Plus pisze:Baczex, wiemy o utrudnieniach. Nasi technicy już pracują nad przywróceniem funkcjonalności. Niestety, nie posiadam informacji o dacie zakończenia prac.
Dziękuję za odpowiedź, wczoraj po godzinie 17 wrócił, jednak dzisiaj od godziny 9 znowu nie ma zasięgu, mam nadzieję, że uda się szybko rozwiązać usterkę :)
asteh
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:15

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: asteh »

Nisan_26 pisze:
asteh pisze:Miejscowość Lubnia, BTS w miejscowości Brusy od chyba 2 może 3 dni coraz gorszy zasięg, czy można w końcu porządnie naprawić, bo to już któryś raz z kolei.
A teraz weekend i nie wiadomo do kogo to zgłosić. Jak ktoś by dzwonił po pomoc do służb ratowniczych, to nikt się do tej osoby nie dodzwoni. XXI wiek, a ludzi w dupie mają.
Brusy piszesz. Z tego co wiem wieża Plusa w Brusach, a właściwie już poza Brusami, na północnych opłotkach tej miejscowości miała być likwidowana i zastąpiona przez stacje, która jest właściwie w samym centrum Brus. To może mieć znaczenie dla Twojego problemu. Stary BTS był duzo bliżej Twojej miejscowości.
Witam.
BTS na pewno jest tam gdzie był i działa. Popytałem inne osoby z tej samej sieci, część osób potwierdza gorszy sygnał GSM, ale również internetu (ja zresztą miałem zawsze 4 kreski zasięgu netu, teraz mam przeważnie 2 bo i spada do 1 kreski), ale ciekawe jest to, że osoby co kiedyś miały słaby zasięg od zawsze (internet i GSM) to teraz mają lepszy zasięg (głównie centrum Brus). Może coś przestawiono na "Maszcie".
Awatar użytkownika
Łukasz_Wielgus
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 22:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Łukasz_Wielgus »

Witam serdecznie mam pytanie do sieci Plus
Sprawa dotyczy miejsca: 5XHJ+X5 Wilczkowice 32-091
Jaki problem występuje? Już tłumaczę :
Z tego co się orientuje jako restauracja znajdujemy się w lokalizacji między 3 stacjami w Michałowiacach, Goszczy, Iwanowicach Dworskich.
Zasięg jest to prawda ale przez to że restauracja położona jest w dolinie gdzie z jednej strony od kierunku Michałowic sa drzewa przy rzece Dłubnia których nie można ściąć a po drugiej jest wzniesienie co blokuje sygnał z Goszczy jest bardzo słaba jakość działania sieci. W większości czasu jest to prędkość gdzie strony mają problem z wczytywaniem się nie mówiąc o stabilności.
Stąd moje pytanie do Plusa czy istnieje taka możliwość dołożenia dodatkowej stacji bazowej w podanej lokalizacji czy mają Państwo inną formę wsparcia?
Z góry dziękuje za pomoc :)
Nisan_26
PlusManiak
Posty: 114
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 19:01

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Nisan_26 »

BTS na pewno jest tam gdzie był i działa. Popytałem inne osoby z tej samej sieci, część osób potwierdza gorszy sygnał gsm, ale również interneu ( ja zresztą miałem zawsze 4 kreski zasięgu netu, teraz mam przeważnie 2 bo i spada do 1 kreski). Ale ciekawe jest to, że osby co kiedyś miały słaby zasięg od zawsze, (internet i GSM), to teraz mają lepszy zasięg (głównie centrum Brus. Może coś przestawiono na "Maszcie".
xmanu93
Post17 wrz 2021, o 15:45
Do tej pory łączyłem się zawsze z BTS numer 44163 natomiast teraz widzę, że łączę się z BTSem 41771. Czy powstał nowy BTS w miejscowości Brusy a stary został wyłączony?

Specjalista Plusa
xmanu93, stacja powstała w lipcu, włączona na początku września. :-)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Łukasz_Wielgus,
- w planach jest nowa stacja w Michałowicach - BT26346, na razie jednak nie znamy terminu realizacji.

Nisan_26,
- zgadza się. Obecnie działa tu stacja BT41771 [Brusy 2]
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Baczex
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2020, o 16:20

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Baczex »

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, kiedy w końcu wróci normalny zasięg w miejscowości Frombork ? Od 5 dni zasięg jest tylko od ok. godziny 17 do 7 rano, a w dzień nie ma kompletnie i wskakuję Rosyjska sieć ! Czekam na multum ważnych telefonów, i nic nie mogę zrobić! Co się dzieję !?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Baczex,
- z uwagi na remont kopuły Katedry mogą występować przejściowe utrudnienia. Proszę o cierpliwość, niedługo sytuacja wróci do normy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Łukasz_Wielgus
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2021, o 22:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Łukasz_Wielgus »

Ewa_Plus
Jeśli jest szansa na wdrożenie nowej stacji jak najszybciej przy pomocy zgłoszenia tego odpowiednim organom organizacji będę bardzo wdzięczny.
Wiem co to znaczy że ,,na razie jednak nie znamy terminu realizacji'' - oznacza to tyle że jest to sprawa dosyć odległa a ostatnie zmiany w tamtym rejonie miały miejsce naprawdę dawno temu i ogółem gmina Michałowice to nie jest jakieś tam zadupie gdzie krowy hasają po ogródkach. Dlatego też będę wdzięczny za pociągnięcie i przekazanie tej sprawy dalej :)
ODPOWIEDZ