Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

pats, w powiecie planowane są dwie nowe stacje: BT42432 Q4 i BT43740 Q3. Jest również przewidziany BTS przy ulicy Westerplatte - BT42426, jednak nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia inwestycji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
devonish
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2019, o 22:06

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: devonish »

Witam,

Miejscowość: Kobyle w gminie Nowy Wiśnicz, powiat Bocheński, Małopolska. Od około dwóch tygodni praktycznie zerowy zasięg sieci Plus, a także sieci korzystających z Waszych nadajników np. Multimedia.
Posiadam abonament biznesowy i do tej pory nie miałem problemu z zasięgiem LTE.
Prace mam o charakterze zadaniowym i teraz nikt nie może się do mnie dodzwonić.
W ostatnich latach mieliście zdecydowanie najlepszy zasięg wśród konkurencji, a teraz kompletne dno.
Proszę o pilną interwencje i danie znać o co chodzi.

Pozdrawiam
jacquess1
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2018, o 16:48

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: jacquess1 »

Chcialbym zapytac czy w mojej okolicy beda prowadzone prace nad rozbudowa sieci chodzi mi o Baranowka Luborzyca Luczyce kiedys zasieg byl super a teraz sa klopoty oraz wystepuje czasem przerywanie rozmow pozdrawiam jacquess1
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

devonish, problem jest nam znany, pracujemy nad rozwiązaniem.

jacquess1, obecnie nie ma planów dla tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

jacquess1 pisze:Chcialbym zapytac czy w mojej okolicy beda prowadzone prace nad rozbudowa sieci chodzi mi o Baranowka Luborzyca Luczyce kiedys zasieg byl super a teraz sa klopoty oraz wystepuje czasem przerywanie rozmow pozdrawiam jacquess1
W tym konkretnym wypadku mozesz zlozyc serdeczne podziekowania wspolmieszkancom gminy, ktorzy juz od lat blokuja postawienie wiezy Plusa w Dojazdowie. Zasieg jednak chca miec i instaluja przydomowe repeatery, ktore potem robia sieczke w eterze.
cen16
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 mar 2014, o 18:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: cen16 »

Witam.
Czy Plus planuje polepszyć zasięg w miejscowość Olesno, gmina Olesno, województwo MAŁOPOLSKIE?
W odległość 4-5 km od nadajnika w domu ledwo łapie jedną kreskę i to przy oknie.
maxx95
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:39

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: maxx95 »

cen16 pisze:Witam.
Czy Plus planuje polepszyć zasięg w miejscowość Olesno, gmina Olesno, województwo MAŁOPOLSKIE?
W odległość 4-5 km od nadajnika w domu ledwo łapie jedną kreskę i to przy oknie.

Nie licz na to, w naszych okolicach PLUS ma od kilku lat klientów gdzieś. Pytałem kiedyś o poprawę zasięgu w Wierzchosławicach i do tej pory nic się nie dzieje, a od kilku dni zasięg u mnie jest dramatyczny. Nawet DUK nie może się ze mna skontaktować w sprawie przedłużenia umowy, bo nie ma możliwości normalnie porozmawiać.
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

maxx95 pisze:
cen16 pisze:Witam.
Czy Plus planuje polepszyć zasięg w miejscowość Olesno, gmina Olesno, województwo MAŁOPOLSKIE?
W odległość 4-5 km od nadajnika w domu ledwo łapie jedną kreskę i to przy oknie.

Nie licz na to, w naszych okolicach PLUS ma od kilku lat klientów gdzieś. Pytałem kiedyś o poprawę zasięgu w Wierzchosławicach i do tej pory nic się nie dzieje, a od kilku dni zasięg u mnie jest dramatyczny. Nawet DUK nie może się ze mna skontaktować w sprawie przedłużenia umowy, bo nie ma możliwości normalnie porozmawiać.
To nie jest tak. Sytuacja podobna jak we wspomnianym powyzej Dojazdowie. Plus w Wierzchoslawicach takze chcial wybudowac wieze, ale mieszkancy nie zgodzili sie. Moge Ci nawet podac dokladne namiary z nr stacji wlacznie.

Miej pretensje do wspolmieszkancow, a nie do Plusa.
cen16
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 mar 2014, o 18:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: cen16 »

Nie wiem jak w Wierzchosławicach, ale w mojej okolicy raczej nikt by nie protestował przeciwko zbudowaniu btsa. Może ręki bym sobie nie dał uciąć za wszystkich, ale chyba 1-3 osoby nie są w stanie zablokować takiej inwestycji.
maxx95
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:39

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: maxx95 »

HAL 9000 pisze:
maxx95 pisze:
cen16 pisze:Witam.
Czy Plus planuje polepszyć zasięg w miejscowość Olesno, gmina Olesno, województwo MAŁOPOLSKIE?
W odległość 4-5 km od nadajnika w domu ledwo łapie jedną kreskę i to przy oknie.

Nie licz na to, w naszych okolicach PLUS ma od kilku lat klientów gdzieś. Pytałem kiedyś o poprawę zasięgu w Wierzchosławicach i do tej pory nic się nie dzieje, a od kilku dni zasięg u mnie jest dramatyczny. Nawet DUK nie może się ze mna skontaktować w sprawie przedłużenia umowy, bo nie ma możliwości normalnie porozmawiać.
To nie jest tak. Sytuacja podobna jak we wspomnianym powyzej Dojazdowie. Plus w Wierzchoslawicach takze chcial wybudowac wieze, ale mieszkancy nie zgodzili sie. Moge Ci nawet podac dokladne namiary z nr stacji wlacznie.

Miej pretensje do wspolmieszkancow, a nie do Plusa.
Z tego co wiem to nie mieszkańcy się nie zgodzili, tylko panująca wtedy władza. Pierwsze moje zapytanie o poprawę zasiegu było jakieś 5-6 lat temu, a od tego czasu dużo się zmieniło, tylko jakoś nie ma reakcji ze strony Plusa. Skoro tak bardzo sieć wychodzi do ludzi, to albo niech zakładają na własny koszt wzmacniacze zasięgu, albo wszystkich kwalifikuja do programu wifi calling.
cen16
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 mar 2014, o 18:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: cen16 »

A może mi ktoś jeszcze napisać ile mniej więcej schodzi czasu od wydania decyzji ooś na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej do uruchomienia takiej stacji? Biorąc pod uwagę że nie będzie żądnych problemów ani protestów.
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

cen16 pisze:A może mi ktoś jeszcze napisać ile mniej więcej schodzi czasu od wydania decyzji ooś na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej do uruchomienia takiej stacji? Biorąc pod uwagę że nie będzie żądnych problemów ani protestów.
Ok. roku
devonish
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2019, o 22:06

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: devonish »

Witam ponownie,

Minęło już trochę czasu a zasięgu brak nadal :(

Ile czasu jeszcze potrwa "praca nad rozwiązaniem"?

Dla małych miejscowości rozwiązaniem było by wifi calling, ale u Was od 3 lat okresowe testy a konkurencyjni operatorzy mają w standardzie.

Pozdrawiam

Michał_Plus pisze:devonish, problem jest nam znany, pracujemy nad rozwiązaniem.

jacquess1, obecnie nie ma planów dla tej okolicy.
devonish pisze:Witam,

Miejscowość: Kobyle w gminie Nowy Wiśnicz, powiat Bocheński, Małopolska. Od około dwóch tygodni praktycznie zerowy zasięg sieci Plus, a także sieci korzystających z Waszych nadajników np. Multimedia.
Posiadam abonament biznesowy i do tej pory nie miałem problemu z zasięgiem LTE.
Prace mam o charakterze zadaniowym i teraz nikt nie może się do mnie dodzwonić.
W ostatnich latach mieliście zdecydowanie najlepszy zasięg wśród konkurencji, a teraz kompletne dno.
Proszę o pilną interwencje i danie znać o co chodzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

devonish, sprawa jest w trakcie realizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
devonish
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2019, o 22:06

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: devonish »

Michał_Plus pisze:devonish, sprawa jest w trakcie realizacji.
Witam,

Problem jest od początku roku a mamy już połowę lutego.
Co oznacza "sprawa jest w trakcie realizacji"?
Jaka perspektywa czasowa? Miesiąc, kwartał, rok?
Od lat miałem dobry zasięg LTE wewnątrz budynku.
Rok temu dokupiłem jeszcze prywatnie dwa numery telefonu i teraz jestem uziemiony.
Reklamujecie super zasięg technologii LTE a w praktyce obniżacie siłę sygnału i w 2019 roku cofacie się do technologi 2G (jedna kreska na zewnątrz).
Udostępniliście swoje nadajniki dla firmy Multimedia, gdzie bardzo dużo osób z okolicy wykupiło groszowe abonamenty i jest tego efekt.
ODPOWIEDZ