Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5501
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

lambospeedd, w tej okolicy wykryliśmy zewnętrzny sygnał mogący wpływać na pracę stacji. Sprawa została zgłoszona do UKE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SqTER_Pila
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2021, o 21:43

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SqTER_Pila »

Dzień dobry.
Luźne pytanie mam. Czy coś 'majstrujecie' przy nadajnikach w miejscowości Piła 64-920, bo dziwne rzeczy się dzieją z zasięgiem - ostatnio na ul. Wojska polskiego, Ceglana, Warsztatowa, Podgórna. O rozmowach po LTE w zasadzie można zapomnieć, bo co chwilę zrywa połączenie lub jedna strona nie słyszy drugiej. W innych lokalizacjach raczej jest ok.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj SqTER_Pila,
- od kiedy taka sytuacja występuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SqTER_Pila
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2021, o 21:43

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SqTER_Pila »

@Ewa_Plus - zauważyłem problem wtorek/środa tego tygodnia. Ale dzwonię głównie po VoWIFI więc nie wiem dokładnie od kiedy występuje.
Podejrzewam modernizacje stacji BTS, bo widzę na mapie że odpalacie u mnie 5g. Lokalizacje w których mam problem teoretycznie jeszcze w 5g komercyjnie nie nadają.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

SqTER_Pila,
- tak, dokładamy tu 5G (na BT33863), w weekend były przejściowe problemy na stacji, ale od poniedziałkowego popołudnia już wszystko wróciło do normy. Jeśli jednak dalej zauważasz utrudnienia, to podeślij mi mailem, na adres specjalista_plus@plus.pl"target="_blank, więcej szczegółów jak np. model telefonu, kilka przykładów takich połączeń (numer A, numer B, data i godzina).
Podeślę technikom do zbadania.

Pamiętaj, żeby w temacie wiadomości zamieścić swój nick oraz dopisek "forum".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SqTER_Pila
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2021, o 21:43

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SqTER_Pila »

Dzięki wielkie - będę obserwował.
A BT32348 działa prawidłowo? Nie było alarmów na początku tygodnia?
W poniedziałek albo wtorek 100m od BTS prawie nie było zasięgu (-115dB do -120dB) - pewnie 'trzymała' mnie jakaś dalsza stacja.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

SqTER_Pila,
- poprosiłam o sprawdzenie tej stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

SqTER_Pila,
- według statystyk stacja BT32348 działa poprawnie.
Ostatnie problemy z dostępnością miały miejsce 27/02.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SqTER_Pila
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2021, o 21:43

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SqTER_Pila »

Pani Ewo - miałbym prośbę aby dział techniczny przyjrzał się dokładniej stacji BT32348. W dniu dzisiejszym około godz. 16:10 miałem ponowny problem z zasięgiem w pobliżu tej stacji (ul. Lotnicza 6 +/- 150m od nadajnika). Gdy znalazłem się w pobliżu stacji o której mowa zasięgu praktycznie nie było (znikająca jedna kreska 3g przełączające się zamiennie na EDGE). Wyłączenie telefonu nic nie dało - wracał na szczątkowego EDGA. Dopiero po kilku minutach stacja BT32348 wpuściła mnie do sieci Plus. Jak już zostałem wpuszczony do tej stacji to zasięg był prawidłowy (około -60 dB), nawet speedtest zrobiłem i wyszło trochę ponad 60Mb/s - więc spoko. Będąc na miejscu kolejne pół godziny wszystko było już OK.
Nie wiem jak wygląda to od strony konfiguracyjnej sieci, ale zastanawiam się czy stacja nie ma problemu z tzw. handover'em który przecież powinien działać w czasie rzeczywistym zwłaszcza jak ktoś prowadzi rozmowę (mi z braku zasięgu zrywało). To nie pierwsza taka sytuacja - tydzień temu w tej samej lokalizacji miałem identyczne objawy.

Druga sprawa to lokalizacje Kwiejce i Kwiejce Nowe o których pisałem kilka dni wcześniej tutaj viewtopic.php?f=98&t=9849&p=267181#p267 ... et="_blank
Wiem z Pani wypowiedzi, że na dzień dzisiejszy nic w tym rejonie nie jest planowane, ale mam inne pytanie.
Czy jest realna szansa żeby Plus dowiesił jakieś expandery/repeater'y w lokalizacjach Piłka i Kwiejce na masztach konkurencji? Niech to będzie najtańsze z możliwych rozwiązań aby tylko dało się jakoś 'dmuchnąć' cokolwiek na 900Mhz bo Plus w tym rejonie (trasa 15 kilometrów, 3 miejscowości od Kamiennik do Marylin) nie ma żadnego zasięgu nawet 2g na zwenątrz - a mamy 21 wiek. Nawet Play w tej lokalizacji lepiej wypada bo doczepił swoje anteny w miejscowości Piłka. Może ma Pani jakiś kontakt który odpowiada za rozbudowę i rozwój sieci któremu warto by zgłosić taką sugestię.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
SqTER
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

SqTER_Pila,
- a mógłbyś mi na maila podesłać swój numer telefonu, na którym obserwujesz te utrudnienia?
Takie zgłoszenia z konkretnymi przykładami dają możliwość dokładniejszej weryfikacji.
Na ten adres: specjalista_plus@plus.pl"target="_blank - w temacie wiadomości zamieść proszę swój nick oraz dopisek "forum".

Co do drugiej sprawy, to mogę jedynie przekazać sugestie we właściwie ręce, co właśnie zrobiłam i zobaczymy, co będzie się działo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SqTER_Pila
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2021, o 21:43

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: SqTER_Pila »

Ewa_Plus pisze:SqTER_Pila,
- a mógłbyś mi na maila podesłać swój numer telefonu, na którym obserwujesz te utrudnienia?
Takie zgłoszenia z konkretnymi przykładami dają możliwość dokładniejszej weryfikacji.
Na ten adres: specjalista_plus@plus.pl"target="_blank - w temacie wiadomości zamieść proszę swój nick oraz dopisek "forum".
Pani Ewo - dziękuję za odpowiedź i za pomoc.
Na razie obserwuję jak się telefon zachowuje. W problematycznej lokalizacji bywam sporadycznie więc nawet jak zgłosimy mój nr do analizy to nie wiele to da dopóki nie znajdę się w miejscu o którym była mowa. Tak jak wcześniej pisałem w innych lokalizacjach nie zarejestrowałem podobnych problemów.
Jeśli sytuacja się powtórzy napiszę @ zgodnie z instrukcją i wskaże kiedy można się mnie spodziewać w pobliżu problematycznej stacji.
Pozdrawiam
SqTER
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

SqTER_Pila,
- ok, to jakby co, czekam na maila. Dział techniczny wtedy na konkretnym przykładzie ma możliwość dokładniej się przyjrzeć i przeanalizować problem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
carinae31585
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2021, o 14:00

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: carinae31585 »

Dzień dobry,

Sieć Plus zupełnie zanikła w mojej lokalizacji. Dotyczy to dwóch telefonów, więc to nie problem sprzętowy. Proszę o szybkie działanie, bo działają tylko połączenia alarmowe!
Lokalizacja: Pionki (okolice Radomia).
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Marta_Plus »

Witaj carinae31585,

we wskazanej lokalizacji sytuacja jest nam znana. Technicy pracują już nad przywróceniem pełnej funkcjonalności sieci. Najmocniej przepraszam za niedogodności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ceak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2021, o 16:29

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: ceak »

Ostatnio jest słaby zasięg GSM i LTE w miejscowości Szerszenie, powiat i gmina Siemiatycze na Podlasiu.
ODPOWIEDZ