Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

ceak, od kiedy występują utrudnienia? Sytuacja ma miejsce stale, czy w określonym rejonie, czasie w ciągu dnia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zamer121
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 07:35

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Zamer121 »

W miejscowości Nowy Barkoczyn w województwie pomorskim jest całkowity brak zasięgu co uniemożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń. Czekam na bardzo ważny telefon. Można wiedzieć czym jest to związane??
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Zamer121,
- od kiedy występuje ta sytuacja?
Jeśli na ekranie widzisz symbol VoLTE, to sprawdź, czy po wyłączeniu VoLTE (w ustawieniach telefonu), się nie poprawia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
carinae31585
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2021, o 14:00

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: carinae31585 »

Marta_Plus pisze:Witaj carinae31585,

we wskazanej lokalizacji sytuacja jest nam znana. Technicy pracują już nad przywróceniem pełnej funkcjonalności sieci. Najmocniej przepraszam za niedogodności.
Dzień dobry - wczoraj Państwo naprawili, ale przed chwilą znów pojawił się ten sam problem: sieć zanikła. Proszę o szybką pomoc.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

carinae31585, pracujemy już nad rozwiązaniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ceak
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2021, o 16:29

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: ceak »

Problem występuje stale, zasięg jest dosyć słaby 1-2 kreski, często znika.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

ceak, od kiedy? Czy była zgłaszana reklamacja z tego tytułu? Jeśli tak podaj jej numer.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
forresty
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2014, o 06:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: forresty »

Jest taki problem. Znajoma kupiła abo w PLUS jakieś 2tyg temu. Niestety jest notoryczny problem z połaczeniami przychodzącymi w jej lokalizacji. Nie mam teraz dostępu do niej i do jej telefonu żeby cokolwiek sprawdzić, ale raz można się do niej dodzwonić a raz nie więc przypuszczam że jest to jakiś problem sieciowy. wychodzące z tego co wiem działają normalnie.
Jutro będę ją widział więc bedę wiedział coś więcej. Jednak zapytam co w takiej sytuacji się dzieje. Rozumiem ze to nie telefon stacjonarny, ale jakieś kryteria realizacji usługi obowiązują i jeśli operator nie może zapewnić pokrycia w miejscu stałego pobytu to jakas podstawa do rozwiązania umowy jest. Najpierw pewnie bedziecie chcieli reklamację. No dobrze - co ta reklamacja może zmienić? Dla indywidualnego numeru mozecie poprawic jakość usługi w danej lokalizacji? Bo jak dostanie odpowiedź o tym że trzeba czekać na poprawę stanu infrastruktury to raczej nie będzie zadowolona.
Prosiłbym o jakies rozjaśnienie sprawy co z tym robić teraz. Nie można się po prostu do niej dodzwonić.
Sprawdzałem mapy zasięgu i pokrycie wewnątrz budynku jest. Nadajnik GSM oddalony o jakieś 4km w Wieleniu Pomorskim wedle tej mapy (nie wiem czy aktualna)
https://mapabts.pl/?center=53.523995%2C ... et="_blank
Telefon MyphoneHalo2. Nie wiem.. Może coś w telefonie trzeba ustawić (pasma)? Chodzi tylko o połączenia głosowe. Z internetu nie korzysta. Reklamacji jeszcze nie składała.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mariusz9a »

forresty, sprawa chyba nie będzie tak oczywista jak myślisz. Skoro połączenia wychodzące działają normalnie (tzn bez biegania za szukaniem zasięgu), to raczej zasięg tutaj nic nie ma. Jak nie da się do znajomej dodzwonić, to co słyszysz za komunikat w swoim telefonie? Czy znajoma dostaje powiadomienie na swój telefon że ktoś próbował się do niej dodzwonić? Czy jej numer był przeniesiony z innej sieci do Plusa? Czy nie da się dodzwonić od wszystkich operatorów czy tylko od jakiegoś konkretnego?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
forresty
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2014, o 06:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: forresty »

Nie wiem... Jutro będę wiedział konkretnie bo przyjedzie z tym telefonem. Wiem na pewno że najczęciej zgłasza się poczta głosowa przy próbie nawiązania z nią kontaktu. No mam takie wrażenie jakby dzwonka nie słyszała. Ja myślałem ze ona ma ściszony dzwonek, albo włączyła cichy profil, ale widocznie jednak nie skoro coś czasem odbiera. Powiedziała mi że zobaczyla raz kilkanascie nieodebranych połączeń mimo że była w domu.Wszystko co wiem to z relacji mamy która jest z nią w kontakcie. Mi tez wydaje się że to nieprawdopodobne że to sprawa zasięgu tym bardziej że nadajnik jak na gsm900 dość blisko (sprawdziłem specyfikację telefonu i on ma tylko to pasmo więc nie ma możliwości ustawienia). NO, ale co może innego być konkretnie? jak kupowała to sprawdzaliśmy połączenia z Virgin, i a2mobile, ale to byl salon i inna lokalizacja - działało to bez zarzutu. na wsi może być inaczej mimo że mapy pokazują że powinno być wszystko ok. Teraz ponoć spotkała sąsiadke która tez ma plusa i kłopoty. Tylko szkoda ze wcześniej się nie spytała.
No nie wiem.. zastanawia mnie czemu tak jest jak nie powinno być? Może jakieś sugestie przed jutrzejszym spotkaniem do czego tam zajrzeć? W ogóle jest możliwe żeby bez zarzutu działały wychodzące a nie działały przychodzące? Mi to się wydaje niemożliwe poza wadą telefonu, ale właśnie taka sytuacja występuje. Starsza kobieta to trudno się rozmawia a tym bardziej pytać o technikę no ale trzeba to jakoś ogarnąć więc szukam w ogóle punktu zaczepienia jak do tego podejść i gdzie szukać problemu.
ps. Numer nowy. Ja ostatnio dzwoniłem do niej z a2 mobile i odebrała. Dziś mama z tego samego numeru i już właczyla się poczta głosowa. Natomiast nie wiem jak jest z innymi operatorami
ps2: jeszcze dowiedziałem się tego: Jak mama do niej dzwoniła to od razu właczyła się poczta głosowa a po pół godzinie przyszedł jakiś komunikat że już można się do niej dodzwonić
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: zbych_in_flames »

forresty pisze:owiedziała mi że zobaczyla raz kilkanascie nieodebranych połączeń mimo że była w domu.
Czyli telefon dzwonił tylko nie odebrała akurat w tym wypadku (może faktycznie wyciszony dzwonek albo poprostu nie słyszała)
forresty pisze:Telefon MyphoneHalo2. Nie wiem.. Może coś w telefonie trzeba ustawić (pasma)?
Ten telefon ma tylko 2G z tego co sprawdzałem wiec nie ma co ustawiać.

Ogólnie 4km dla gsm teoretycznie nie jest dużo, ale tutaj między stacją, a tą miejscowość jest dość szeroki pas lasu który na pewno w jakimś stopniu tłumi sygnał. Zgaduje, że sygnał jest na niskim poziomie i w zależności od warunków i pewnie nawet tego gdzie leży telefon ( np.: bardziej wewnątrz domu, dalej od okien itp może mieć nie wystarczający sygnał by zestawić połączanie).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

forresty, wszystkie wychodzące, jak pytał mariusz9a, działają bez problemu? Dostaje powiadomienia? Czy z połączeniami z innych lokalizacji, również jest u niej problem? Czy jest szansa sprawdzić kartę na innym urządzeniu? Czy w Twojej lokalizacji połączenia wychodzące działają bez utrudnień?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
forresty
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2014, o 06:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: forresty »

Jak napisałem wyżej - z tego co udało mi się przed chwilą dowiedzieć wyglada to tak: Ktoś do niej dzwoni i od razu włącza się poczta głosowa. Po jakimś czasie jest jakiś komunikat że można się do niej dodzwonić. No i wtedy rzeczywiście można nawiązać połączenie. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć z jakich numerów i operatorów ludzie do niej dzwonią. Dziś mama zrobiła połączenie z a2mobile czyli plusa de facto. na pewno wiem że próbował ktoś dodzwonić się w USA i też się nie udało. Ona mieszka jakieś 40km dalej więc nie mogę sprawdzić naocznie co i jak tam się dzieje. Jutro bedziemy gadać, no jakos próbuję nadgryźć temat w czym może być problem.
Z tego co mówiła z wychodzącymi nie ma problemu.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: mariusz9a »

forresty nie pozostaje nic innego jak sprawdzić sam telefon - przełożyć kartę SIM do innego telefonu i zobaczyć czy jest tak samo. Problem też może leżeć w samej karcie SIM. Pytanie czy po wyjściu z budynku jest to samo? Czy jest w ogóle szansa to sprawdzić. Bo być może faktycznie problemem jest zasięg i działa w zależności od tego gdzie telefon zostanie położony... Oczywiście nie wykluczone że problem może też leżeć w samej sieci - jakiś problem z nadajnikiem (nikt nie zgłasza to i operator nie wiem że coś jest nie tak). Chociaż dziwne jest to, że połączenia wychodzące zawsze działają - no chyba że to zwykły zbieg okoliczności.
Jeśli wykluczy się telefon to ja bym napisał zgłoszenie do Plusa. Tylko dobrze byłoby podać jakieś przykłady połączeń niezrealizowanych - data godzina i z jakiego numeru.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
forresty
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 9 sie 2014, o 06:36

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: forresty »

Pytanie czy po wyjściu z budynku jest to samo?
Niestety tak. Przed chwilą z nimi rozmawiałem i problem też jest na zewnątrz zarówno z wychodzącymi jak i przychodzącymi i to nie tylko w tym miejscu w którym mieszka, ale i w okolicy. Złożyli reklamację. Aż nie chce mi się wierzyć że to wina zasięgu bo jak pisałem maszt 4km a większość tej odległości to jezioro.
jeśli chodzi o skargi sąsiadów to i owszem - jest. jej sąsiadka tez lata z telefonem po domu i szuka sygnału wiec coś jest tam nie tak chyba choć maszt blisko.
Nie wiem co podawali w tej reklamacji, ale chyba w rejestrze mają spis logowań do bts i dojdą co tam się działo. nie znam się na tym. Raz się po prostu można dodzwonić a raz nie. może rzeczywiście jest tak jak pisał kolega
Ogólnie 4km dla gsm teoretycznie nie jest dużo, ale tutaj między stacją, (...) Zgaduje, że sygnał jest na niskim poziomie i w zależności od warunków i pewnie nawet tego gdzie leży telefon ( np.: bardziej wewnątrz domu, dalej od okien itp może mieć nie wystarczający sygnał by zestawić połączanie).

Telefon stoi przy oknie właśnie
ODPOWIEDZ