Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeniami

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
tmin
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 mar 2018, o 16:52

Problemy z zasięgiem

Post autor: tmin »

Podpisałem 2 umowy na usługi telekomunikacyjne, zapewniano mnie, że nie będzie problemu z zasięgiem w moim miejscu zamieszkania. Rzeczywistość okazała się inna, nie można się do mnie dodzwonić włącza się poczta głosowa. Zgłaszałem problem telefonicznie w Biurze Obsługi nic się nie zmieniło. Co można jeszcze w tej sprawie zrobić ?
Ostatnio zmieniony 6 sie 2018, o 10:29 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problemy z zasięgiem

Post autor: Ron »

A jaka lokalizacja? Tak, w ogóle to operator świadczy usługi o istniejącą infrastrukturę. Ty musisz sprawdzić czy jest zasięg z danej sieci u Ciebie. Gdzie podpisana umowa ?
bogd777
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 16:45

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: bogd777 »

bog777 pisze:Witam,
mam pytanie o zasięg w miejscowości Szynwałd,woj. małopolskie(33-158).Ostatnio został uruchomiony nowy bts ale z nadajnikami Tmobile,Orange i Playa(podobno). Od tego momentu korzystanie z Plusa jest koszmarem - wcześniej tez nie było idealnie ale można było dzwonić. Obecnie tam gdzie był jako taki zasięg Plusa - to nie można dzwonić. Telefony zrywają połączenia. Mam pytanie czy w tej lokalizacji Plus planuje poprawienie zasięgu i czy tak powinno być ze inne sieci( bts na Kamiennej Górze)zakłócają jako tako działającego wcześniej Plusa??. Dziękuję za odpowiedz.

Mamy połowę 2018 roku,dalej nie powstała nowa stacja. Można liczyć na jakiś nowy termin?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

bartekk77, czy masz możliwość sprawdzić zasięg bliżej stacji?

krupniok200, jeśli dzieje się tak tylko po burzy a inny w Twoim otoczeniu nie mają podobnych problemów to należy wykluczyć również problem ze stacją. Z drugiej strony, jak piszesz, problem występował na dwóch aparatach. Sprawdź parametry sygnału po burzy, być może w Twojej okolicy jest jakiś punkt ściągający pioruny i wyładowania powodują te problemy.

tmin, podaj lokalizację.

bogd777, w chwili obecnej nie ma planów na budowę stacji w tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: krupniok200 »

Moim zdaniem będzie to problem z siecią, dlaczego? Już mówię:

- ta sytuacja zaczęła się dosłownie od włączenia mi nowej umowy w lipcu AD. 2016, jak machnięciem różdżką
- lokalizacja nie ma tu znaczenia, dzieje się to wszędzie jak i kraju jak i roamingu
- co do zdarzeń dzieje mi się w trakcie burzy i/lub mocnej ulewie, więc pioruny mogą mieć tu małe znaczenie, ale jeżeli pytasz o punkt gdzie mogą pioruny to jedynie może być antena co nadaje TV naziemną + radio FM i DAB, ale jest ona oddalona o 5KM ode mnie, ale jak wyżej napisałem, nie ma określonej lokalizacji kiedy mi się to dzieje
HAL 9000

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: HAL 9000 »

bogd777 pisze:
bog777 pisze:Witam,
mam pytanie o zasięg w miejscowości Szynwałd,woj. małopolskie(33-158).Ostatnio został uruchomiony nowy bts ale z nadajnikami Tmobile,Orange i Playa(podobno). Od tego momentu korzystanie z Plusa jest koszmarem - wcześniej tez nie było idealnie ale można było dzwonić. Obecnie tam gdzie był jako taki zasięg Plusa - to nie można dzwonić. Telefony zrywają połączenia. Mam pytanie czy w tej lokalizacji Plus planuje poprawienie zasięgu i czy tak powinno być ze inne sieci( bts na Kamiennej Górze)zakłócają jako tako działającego wcześniej Plusa??. Dziękuję za odpowiedz.

Mamy połowę 2018 roku,dalej nie powstała nowa stacja. Można liczyć na jakiś nowy termin?
Jak najbardziej to moze miec ze soba powiazanie.
Tam jest tylko N!, ale wlasnie buduje sie nowa wieza. W tym samym miejscu czyli Kamienna Gora. Oczywiscie nie Plusa tylko Play. Mozna wiec jesli tylko jest wola dzialania, ktorej w Plusie brak.
Zmien operatora.
Kingswood86
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2018, o 17:50

Brak połączenia

Post autor: Kingswood86 »

Witam,

od tygodnia nie mam połączenia w swoim smartfonie (Zte kis3). Nie mogę dzwonić/odbierać, wysyłać sms-ów/odbierać i ogólnie nie mam neta. Poza tym regularnie płacę składki abonamentowe. Próbowałem różnych sposobów, w ustawieniach w opcjach ,,sieci zwykłe i bezprzewodowe ''; byłem nawet w tej sprawie w salonie Plusa tylko dano mi jakąś płatną kartę SIM, kontaktowałem się z biurem obsługi klienta lecz na odpowiedź czekam ponad 2 dni.

Proszę o jakąkolwiek pomoc.
Ostatnio zmieniony 8 sie 2018, o 06:36 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak połączenia

Post autor: zbych_in_flames »

Czyli nie masz teraz zasiegu na telefonie?

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka
Kingswood86
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2018, o 17:50

Re: Brak połączenia

Post autor: Kingswood86 »

nie mam
Ostatnio zmieniony 8 sie 2018, o 10:21 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak połączenia

Post autor: zbych_in_flames »

A to masz jakiś komunikat? Zrób zrzut ekranu najlepiej.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Kingswood86,
- sprawdzałeś działanie karty SIM w innym telefonie?
Kingswood86 pisze:kontaktowałem się z biurem obsługi klienta lecz na odpowiedź czekam ponad 2 dni.
- posiadasz numer zgłoszenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gumis190
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 11:52

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Gumis190 »

Gumis190 pisze:Proszè o sprawdzenie dzialania nadajnika znajdujacego sie w Nowym Targu 34-471 w okolicach ulicy Szaflarskiej 141. W ostatnim czasie bardxo czesto przerywa połaczenia i bardzo często podczas polaczenia traci zasieg. Nic nie slychac lub pojawiaja sie trzaski. W pracy mamy 4 telefony w plusie i na kazdym sytuacja sie powtarza. Dziekuje

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Problem znowu występuje. Czy cos wiadomo w tym temacie?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Michał_Plus »

Gumis190, od kiedy występuje problem? Czy z internetem również jest problem czy tylko z rozmowami? Restartowałeś urządzenie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tomek00
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2018, o 10:04

Brak zasięgu w telefonie

Post autor: Tomek00 »

Witam,
od soboty jest problem z zasięgiem (telefon mojego ojca) w mojej miejscowości (Łopiennik Nadrzeczny). Sprawdzałem na kilku telefonach problem jest ten sam, w budynku nie ma w ogóle zasięgu, po wyjściu na zewnątrz telefon dosłownie raz "złapał" jedną kreskę zasięgu.
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Zadzwonić do biura obsługi będę mógł dopiero po pracy tj. około 17, może wystarczy że wypełnię jakiś formularz zgłoszeniowy?
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, o 10:53 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki- podobny temat.
Gumis190
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 11:52

Re: Problem z zasięgiem / Brak zasięgu / Problem z połączeni

Post autor: Gumis190 »

Michał_Plus pisze:Gumis190, od kiedy występuje problem? Czy z internetem również jest problem czy tylko z rozmowami? Restartowałeś urządzenie?
Od ok 2 tygodni. Telefon restartowalem, bez poprawy. W pracy mamy kilka numerów w plusie i na kazdym problem występował. Problem ze zrywaniem połaczenia lub dostępnością numeru oraz internet ktory bardzo działał wolno lub nie działał wcale, podobna sytuacja miala miejsce pare miesiecy temu.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ