Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja ?

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
janrog1222
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 gru 2018, o 22:09

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: janrog1222 »

Oczywiście, że są włączone.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Joanna_Plus »

janrog1222,
janrog1222 pisze:Dodam, że telefon mojej żony - Galaxy S5 działa ok. Żona korzysta podczas całego wyjzadu tylko z karty plusa w tym telefonie.
A jak wygląda sytuacja po przełożeniu Twojej karty do telefonu małżonki? Żony karta działa w Twoich aparatach? Oba numery logują się do tej samej sieci?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: TomPL »

janrog1222 pisze: Po przyjeździe do Kalifornii w USA wszystko działało ok. Potem używałem lokalnego operatora AT&T. Potem, po przyjeździe na Florydę chciałem użyć karty plusa - i wtedy zaczęły opisane przeze mnie problemy. Przełożyłem kartę plusa z Note 4 do S4, który działa dobrze z kartą t-mobile (był połączony z internetem). W rezultacie oba telefony nie łączą się teraz z internetem, nie ważne jakiej karty bym nie użył. Nawet po konfigurowaniu i rebootowaniu.
Musiało się przez te zamiany coś w konfiguracji internetu w telefonach poprzestawiać na amen. A twoja karta w telefonie żony widzi internet?
janrog1222
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, o 22:09

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: janrog1222 »

Strach było przekładać do telefonu żony. Właśnie dlatego, że podkusiło mnie żeby sprawdzić, czy karta plusa będzie działać w moim drugim telefonie, ten telefon także przestał łączyć się z internetem mobilnym. A wcześniej, kiedy była w nim karta t-mobile wszystko było ok.

Konfiguracja na pewno była ok. Konfigurowałem telefony po kilka razy korzystając ze strony plusa, zarówno korzystając z wiadomości konfiguracyjnej od operatora, jak i sprawdzając ustawienia manualnie.

Niestety, ale zdążyłem już w międzyczasie wrócić do Polski. Innym polecam zastanowić się dwa razy, czy na pewno opłaca się wydawać pieniądze na pakiety plusa.

P.S. Najbardziej przykre jest to, że jedynym kanałem kontaktu online z pomocą techniczną jest to forum. W USA nie miałem możliwości dzwonienia do biura obsługi. A na wiadomość w formularzu kontaktowym nikt mi nie udzielił odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Joanna_Plus »

janrog1222,

czyli już jesteś w Polsce. A teraz wszystko działa?
janrog1222 pisze:A na wiadomość w formularzu kontaktowym nikt mi nie udzielił odpowiedzi.
Ewentualnie w przyszłości prośba o podanie nam numeru zagadnienia tutaj. Pomożemy wówczas przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nyczus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2018, o 22:13

Nie działa internet...

Post autor: Nyczus »

Witam, otóż moja szwagierka przedłużyła ostatnio umowę i dostała telefon xiaomi w mixie. Dostała 10gb promocji i 2 gb co miesiąc za 30zł itd... Jak wysyłałem sms sprawdzający to pisze, że aktywne pakiety 12gb+ itd... Problem w tym, że internet kompletnie nie chodzi, włączam przeglądarkę wyszukuję jakąś stronę to pisze "Brak internetu" Sprawdź czy tryb samolotowy wyłączony, czy pakiet danych włączony itp... Tak pakiet danych włączony wszystko się zgadza, patrzyłem punkt dostępu czyli nazwa plus, apn wszystko się zgadza sprawdzałem konfiguracje automatyczne, co nic nie wskazywało, ręczne robiłem i nic. Punkty dostępu, zmiany na lte, 3g czy 2g, nic. Usługa GPRS włączona, wszystko już sprawdzałem, przeglądałem tematy i nic nie podziałało, ciągle pisze "Brak Internetu" (Wifi normalnie działa). Macie jakieś porady, bo człowieka już nerwy biorą i powiedziałem jej, że zawiozę ją w poniedziałek do punktu plusa i niech sprawdzą. Piszę w jej imieniu, i mam nadzieję, że dacie jakieś porady, może nie będzie trzeba jechać... Wszystkiego czego nie zrobiłem to przywrócenie do ustawień fabrycznych, ale nie jest za bardzo zachwycona tym rozwiązaniem i może też nie podziałać...
Ostatnio zmieniony 24 gru 2018, o 10:01 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Nyczus,
Nyczus pisze:dostała telefon xiaomi w mixie
Czy to jest telefon dual SIM? Aktualnie saldo konta jest dodatnie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nyczus
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2018, o 22:13

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Nyczus »

Dziękuję za odpowiedź, akurat jechaliśmy punktu, zobaczyłem że ma 0zł na koncie, doładowaliśmy i działa. Przepraszam za kłopot, myślałem jak ma pakiety to saldo nie jest potrzebne. Dziękuję i Wesołych Świąt.
Patryk 2002
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2019, o 17:15

Internet

Post autor: Patryk 2002 »

Witam
Wykupiłem internet i nie działa mi wogole gdy włączam transmisję danych
Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 7 sty 2019, o 09:38 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Patryk 2002,

troszkę za mało informacji jest w Twoim poście, abyśmy mogli spróbować pomóc. Napisz proszę jaką taryfę posiadasz (kod *147#) i jaki pakiet aktywowałeś? Model posiadanego telefonu, to ten podany w opisie profilu? Jaki komunikat pojawia się przy próbie nawiązania połączenia? Saldo konta jest dodatnie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misio
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2019, o 18:28

taryfa PROSTO na kartę plus pakiet cykliczny 3GB/ 5 złi

Post autor: Misio »

Witam.
Mam taryfę jw.
Jak ustawic dostep do internetu?
Ostatnio zmieniony 4 lut 2019, o 09:56 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Misio,

sprawdź proszę na początek czy na koncie numeru jest aktywna usługa GPRS. Kod do weryfikacji to *101#.
Konfigurację zaś znajdziesz na tej stronie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
copperhead90
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 18:58

brak internetu

Post autor: copperhead90 »

Witam,
Miałem internet w telefonie, lecz nagle przestał mi działać? mam włączony pakiet (oraz transfer), są koncie są srodki, dlaczego nie działa?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, o 13:13 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj copperhead90,

napisz proszę jaki model telefonu posiadasz i jaki komunikat pojawia się przy próbie nawiązania połączenia.
copperhead90 pisze:są srodki
Ważność konta jest również zachowana?
Jaki pakiety posiadasz na tym numerze (podaj proszę co dociera w wiadomości zwrotnej po wpisaniu kodów *121# i *136#)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
copperhead90
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 18:58

Re: Pakiet internetowy aktywny lecz nie dziala. Konfiguracja

Post autor: copperhead90 »

CAT S30

*121# aktywne pakiety: GPRS Roaming limiter (250PLN) 28-02-2019 16:42 30bezpłatnych wizytówek
*136# aktywne promocje Internet/Rozmowy, Sms/MMS bez limitu etc. (9,98GB) , Plush rok waznosci konta.

dodam, ze dzwonic i pisac moge bez limitu..tylko brak tego internetu. I wcześniej ten internet działał.
ODPOWIEDZ