Transmisja danych bez pakietów

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Marshallmsl
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 maja 2021, o 10:00

Transmisja danych bez pakietów

Post autor: Marshallmsl »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę wykorzystać swoje środki na koncie na transmisję danych. Chodzi o to, że po wykorzystaniu pakietu do 0 włącza się ograniczenie prędkości, które nie oszukujemy się ale na dzisiejsze standardy praktycznie nawet nie pozwala na samą obsługę aplikacji Iplus, nie mówiąc już o czymkolwiek innym, pomijając już sam bezsens tego, chciałbym się dowiedzieć jak przywrócić normalna prędkość bez wykupywania pakietu ale tak by rozliczało z salda na koncie. W skrócie i najprościej tłumacząc co zrobić gdy saldo nie wystarcza na zakup najtańszego pakietu ale przecież mogłoby zostać rozliczone według jakiejś tam stawki, czy po prostu nie ma innej opcji by przywrócić pełna prędkość poza wykupem jakiegoś pakietu?

Przy okazji prosiłbym o jakieś sensowne wytłumaczenie działania "lejka" czyli ograniczenia prędkości po wykorzystaniu pakietu, ponieważ jest na tyle niedostosowany do dzisiejszych standardów, że nawet nie pozwala zbytnio na obsługę samej aplikacji Iplus, już nie mówiąc o czymkolwiek innym. Po prostu po co to jest skoro i tak nic się nie da tym zrobić?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Transmisja danych bez pakietów

Post autor: Ron »

Na początek wypada napisać jaka taryfa? Można ją sprawdzić za pomocą kodu *147# Jakiego pakietu zabrakło? Kodem *136# można sprawdzić jakie masz dostępne pakiety.

Nie ma nieograniczonego internetu z pełną prędkością na dzień dzisiejszych w ofertach na kartę.
Marshallmsl
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2021, o 10:00

Re: Transmisja danych bez pakietów

Post autor: Marshallmsl »

Sorry, nie podałem taryfy, może to i coś zmienia ale ok - Nowy Plush.

"Nie ma nieograniczonego internetu z pełną prędkością na dzień dzisiejszych w ofertach na kartę." Co? No bez urazy ale po co ja się produkuje i ciężko jest zrozumieć przekaz? Gdzie ja chcę jakiś nieograniczony internet? Wyraziłem tylko zdanie na temat działania "lejka" po wykorzystaniu pakietu i poprosiłem o jakieś uzasadnienie jego działania, bo w praktyce nie ma żadnego działania, ale to przy okazji...


Głównym pytaniem jest to, czy po wykorzystaniu jakiegoś tam pakietu da się coś zrobić by normalnie korzystać z internetu bez wykupywania kolejnego. Przykład - skończył się mi pakiet a moje saldo to 4.99 i co teraz? Najtańszy pakiet kosztuje 5 zł ale stan mojego salda na to nie wystarcza, wiec pytam czy można coś zrobić by normalnie korzystać z internetu ale transmisja danych będzie rozliczana bezpośrednio z salda?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Transmisja danych bez pakietów

Post autor: Ron »

Jeśli jest to pakiet cykliczny, to w przypadku wykorzystania dostępnych GB, prędkość jest ograniczona (lejek) do momentu odnowienia się lub dokupienia pakietu dodatkowego. W większości przypadków dopiero brak odnowienia pakietu lub jego wyłączenie powoduje, że środki na transmisje danych pobierane są z środków na koncie głównym
Po zakończeniu Okresu ważności transmisja danych będzie rozliczana zgodnie z Cennikiem Taryfy, z której korzysta Abonent.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Transmisja danych bez pakietów

Post autor: wlo »

Marshallmsl pisze: Przy okazji prosiłbym o jakieś sensowne wytłumaczenie działania "lejka" czyli ograniczenia prędkości po wykorzystaniu pakietu, ponieważ jest na tyle niedostosowany do dzisiejszych standardów, że nawet nie pozwala zbytnio na obsługę samej aplikacji Iplus, już nie mówiąc o czymkolwiek innym. Po prostu po co to jest skoro i tak nic się nie da tym zrobić?
Wytłumaczyć nie wytłumaczę - nie moje zadanie... Ale myślę, że na pewno nie po to, żeby po wykorzystaniu określonego opłaconego pakietu, możliwe było dalsze komfortowe korzystanie z usługi dostępu do internetu ;-)
Po co jest? No wyżej napisałem. Jeśli chcesz coś tym robić - opłać kolejny pakiet. Wyłącz pakiet bezlimitu i płać wg cennika - wtedy zablokuje Ci dostęp kiedy kasy na koncie zabraknie - co już od Ciebie będzie zależało czy zasilasz konto czy nie ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Transmisja danych bez pakietów

Post autor: mariusz9a »

Jak dla mnie to jest po prostu ochrona przed wyczyszczeniem stanu konta do 0zł. I jak na mój gust jest to dobre rozwiązanie - wole blokadę neta i dokupić jakiś pakiet, niż w pewnym momencie obudzić się "z ręką w nocniku" i wyczyszczonym stanem konta do 0zł :-]
Marshallmsl pisze:Przykład - skończył się mi pakiet a moje saldo to 4.99 i co teraz?
Uwierz mi, że na gołym cenniku za te 4,99zł długo na necie nie poszalejesz - także szkoda nawet zachodu :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ