Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
M_L
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2022, o 21:53

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: M_L »

Dzień dobry,
Postanowiłem przejść z oferty abonamentowej na ofertę na kartę. Byłem już w salonie i złożyłem odpowiedni wniosek o wypowiedzenie umowy (dnia 29 grudnia). Okres rozliczeniowy do 4 dnia każdego miesiąca.
Przeczytałem, że przeniesienie numeru można wykonać przy pomocy SMS o treści PRZENIES wysłanego przed datą upłynięcia wypowiedzenia.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy muszę czekać do ostatniego dnia okresu wypowiedzenia czy ten SMS mogę wysłać wcześniej?
2. Czy w przypadku wcześniejszego wysłania SMS numer zostanie przeniesiony wcześniej czy nadal po wygaśnięciu okresu wypowiedzenia?
3. Ile mniej więcej trwa operacja przenoszenia numeru?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: imarcin0409 »

M_L pisze:(...)
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy muszę czekać do ostatniego dnia okresu wypowiedzenia czy ten SMS mogę wysłać wcześniej?
2. Czy w przypadku wcześniejszego wysłania SMS numer zostanie przeniesiony wcześniej czy nadal po wygaśnięciu okresu wypowiedzenia?
3. Ile mniej więcej trwa operacja przenoszenia numeru?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Ad 1. Nie, możesz, a nawet powinieneś wysłać go wcześniej.
Ad 2. Nie, nie zostanie.
Ad 3. Różnie, według kolejności zgłoszeń; o tym możesz poczytać w tym wątku. Jak już to się stanie, warto żebyś co jakiś czas wył/wł telefon ;) .

Zajrzyj też do bazy wiedzy Plusa: Czy można przejść z usług abonamentowych do oferty na kartę zachowując ten sam numer telefonu?
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: wlo »

M_L pisze: 3. Ile mniej więcej trwa operacja przenoszenia numeru?
Operacja trwa co najmniej tyle ile trwa okres wypowiedzenia umowy abonamentowej - bo to jest wypowiedzenie umowy a nie "przeniesienie numeru".
Ten z kolei kończy się (o ile nie jest to przeniesienie numeru od innego operatora) z końcem okresu rozliczeniowego - pełnego okresu rozliczeniowego. Kolejnego dnia numer jest w usłudze prepaidowej.
Tak - dokładnie da się określić terminy tej operacji ;-)

W uzupełnieniu...
Zgodnie z zapisem umowy o świadczenie usług:
"Abonent może rozwiązać Umowę za wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od pierwszego dnia Okresu rozliczeniowego następującego po Okresie rozliczeniowym, w którym złożono wypowiedzenie", tak więc Twój numer będzie w prepaidzie od 5 lutego ;-)
Lunatyk21
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2022, o 08:45

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Lunatyk21 »

Witam.
Wszystko podobno miało być załatwione i z dniem 1 lipca mieliśmy się zgłosić do salonu z matką (osoba niesłysząca) aby przejść na kartę z abonamentu (30 czerwca numer miał być wyłączony). Jest 4 lipca i nadal numer jest na abonamencie i każdy się dziwi dlaczego tak jest. Salon do mnie nie dzwoni. Infolinia obiecuje itd, itp. Kopiuj wklej z mojej poprzedniej interwencji o zamianie kart która zamiast 24 godzin góra trwała 4 dni i pewnie byłoby dłużej gdyby nie pomoc na forum.
Proszę o pomoc aby jak najszybciej wyjść z abonamentu zachowując numer (nr karty 16xxxxxxxxxx) aby przejść na kartę.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2022, o 15:06 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ukrycie numeru karty SIM.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Lunatyk21,

przeloguj proszę telefon (wył./wł.) i zweryfikuj sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lunatyk21
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2022, o 08:45

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Lunatyk21 »

Joanna_Plus pisze:Witaj Lunatyk21,

przeloguj proszę telefon (wył./wł.) i zweryfikuj sytuację.
Dziękuję bardzo
Jest pani Boska ... Numer już nie działa... Lecę do salonu :)

PS.: Numer już na karcie. Teraz trzeba coś wybrać :)
AdamGl
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2015, o 23:13

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: AdamGl »

Mam pytanie czy w sytuacji kiedy odstąpiłem od nowej umowy w ciągu 14 dni i w związku z tym wczoraj numer został dezaktywowany jest możliwość skorzystania z tego numeru co miałem ale w ofercie na kartę?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Basia_Plus »

AdamGl,

w przypadku odstąpienia od nowej umowy nie ma możliwości konwersji numeru do oferty na kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PiotrG-dz
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 23 lip 2019, o 21:32

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: PiotrG-dz »

Mojemu kuzynowi kończy się umowa na ABO PLUS 15 maja 2024 czy już dziś może on iść do salonu Plusa i zgłosić ,że po okresie zastrzeżonym numer ma przejść do oferty na kartę?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5187
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Basia_Plus »

PiotrG-dz,

oświadczenie o rozwiązaniu umowy można złożyć w dowolnym momencie trwania kontraktu (nie później niż na 30 dni przed upływem czasu oznaczonego umowy). Po wyłączeniu numeru w ofercie abonamentowej, zostanie on automatycznie przeniesiony do Plus na Kartę. Więcej informacji tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ