Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
danr
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lis 2017, o 12:24

Re: Taryfa Nowy Plush

Post autor: danr »

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie przejścia na Plusha na kartę z abonamentu w Plusie, a konkretnie o utrzymanie dotychczasowego numeru.
Przy przeniesieniu numeru złożona została dyspozycja wypowiedzenia umowy, na którym znajduje się informacja "Jeśli numer dla którego jest składane oświadczenie, jest obecnie związany umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych na czas oznaczony, a to oświadczenie jest składane nie później niż na 30 dni przed upływem tego czasu, numer zostanie wyłączony z końcem czasu oznaczonego umowy."
Polecono nam przyjście do punktu Plusa z kartą sim i dowodem osobistym już po wygaśnięciu umowy abonamentowej w Plusie, żeby zarejestrować numer na kartę. Jednakże z otrzymanych dokumentów wynika, iż numer ten zostanie wyłączony, wobec tego mam obawy czy faktycznie numer zostanie utrzymany.

Jak odbywa się to przejście na Plusha na kartę przy zachowaniu numeru? Czy uzasadnione są moje obawy że numer nie zostanie przeniesiony?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, o 11:58 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego wątku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj danr,
danr pisze:Przy przeniesieniu numeru
Doprecyzuj proszę? Numer, o którym mowa aktualnie jest jeszcze w usługach Plus Abonament czy już został wyłączony? Rezygnacja z dotychczasowej umowy, została już złożona?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
danr
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2017, o 12:24

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: danr »

Aktualnie już została złożona rezygnacja (wypowiedzenie) w salonie plusa i numer jeszcze nie został wyłączony i działa ostatni miesiąc jeszcze w Abonamencie Plusa. Zastanawiam się czy w dniu gdy usługi zostaną wyłączone (początek grudnia) numer utrzyma się i będzie można z niego korzystać ramach Plush na kartę. Takie życzenie składaliśmy w salonie, jednakże w otrzymanych dokumentów to nie wynika.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

danr,

jeżeli spełnione zostaną warunki opisane w tym regulaminie, to numer zostanie przeniesiony do oferty Plus na Kartę i taryfy Ja+ na Kartę I.
Po migracji rejestracji numeru możesz dokonać w placówce stacjonarnej. Istnieje również możliwość przepisania aktualnych danych, gdy numer jest jeszcze w usługach Plus Abonament. Więcej informacji na ten temat, jak i również o tym jak później zmienić ofertę na Nowy Plush, znajdziesz w tym wątku: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... ES#p229341.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Freshmen14
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2018, o 22:22

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Freshmen14 »

Zarejestrowałem a przynajmniej tak mi się wydawało numer na karcie (wysyłając jeszcze w czasie umowy sms o treści przenies ma 80107) dostałem nawet sms zwrotny, że zgłoszenie przyjęte bla bla bla... oczywiście numer od wczorajszego wieczoru jest "na karcie" ale jest niezarejestrowany i nieaktywny. Dzwoniłem przed chwilą do BOK i Pani przekazała mi, że przechodząc z abo na karte nie ma takiej możliwości, żeby w ten sposób zarejestrować kartę i muszę iść do plusa....serio ? :evil: jak to jest w końcu i dlaczego ten numer dalej mam nieaktywny ???
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Freshmen14,
Freshmen14 pisze:(wysyłając jeszcze w czasie umowy sms o treści przenies ma 80107)
Umowa w usługach Plus Abonament była na firmę czy osobę indywidualną?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Freshmen14
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2018, o 22:22

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Freshmen14 »

Indywidualna, stojąc w kolejce do plusa telefon się sam aktywował więc nie wiem co jest grane ? chyba słabo z kompetencją przez telefon. Za to nie mam teraz internetu w ogóle
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Freshmen14,
Freshmen14 pisze:stojąc w kolejce do plusa telefon się sam aktywował
Cudownie :-) to bardzo dobra wiadomość - dziękuję za informację.
Kwestię internetu kontynuujmy proszę w jednym wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lena__m
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2018, o 09:49

Kiedy moge zarejestrać kartę SIM na kartę

Post autor: lena__m »

Dzień Dobry. Jakiś czas temu złożyłam wypowiedzenie i poinformowano mnie że dnia 25 maja moja karta stanie się nieaktywna. Dziś jest 25 maja a karta ciągle jest aktywna. Wczoraj upewniłam się na infolinii że dziś rano karta zostanie wyłączona. O której zostanie wyłączona? Pilne bo chciałam dziś w południe iść do salonu zarejestrować ja na kartę. Czy mogę iść zarejestrować tą kartę sim na kartę mimo że jest jeszcze aktywna czy muszę czekać aż stanie się nieaktywna?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj lena__m,
lena__m pisze:Jakiś czas temu złożyłam wypowiedzenie i poinformowano mnie że dnia 25 maja moja karta stanie się nieaktywna.
Dezaktywacja numerów w usługach Plus Abonament, realizowana jest w kolejności zgłoszeń.
lena__m pisze:O której zostanie wyłączona?
Jeżeli data zakończenia umowy przypada na dziś, to numer zostanie wyłączony do północy.
lena__m pisze:Czy mogę iść zarejestrować tą kartę sim na kartę mimo że jest jeszcze aktywna
Rejestracja numeru będzie możliwa z chwilą jego przeniesienia do usług Plus na Kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lena__m
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2018, o 09:49

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: lena__m »

Czyli nie wiadomo o której zostanie zdezaktywowana karta i przed tą dezaktywacją nie mam szans na rejestrację na kartę?
oznacza to tez zarówno w punkcie obsługi klienta jak i przez infolinię zostałam wprowadzona w błąd informacjami że karta stanie się nieaktywna 25 maja z samego rana?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

lena__m,
lena__m pisze:przed tą dezaktywacją nie mam szans na rejestrację na kartę?
lena__m pisze:chciałam dziś w południe iść do salonu zarejestrować ja na kartę.
Nie, pracownik punktu nie przeprowadzi rejestracji, jeżeli numer jest jeszcze w usługach Plus Abonament.
W powyższej sytuacji proponuję wizytę w placówce jutro rano.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lena__m
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2018, o 09:49

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: lena__m »

Dziękuję, proszę mi jeszcze napisać - moja kartę ma zarejestrować mój mąż na swoja 1-os. działalność gospodarczą. Czy ja będę potrzebna w punkcie obsługi, czy wystarczy że on sam pójdzie z kartą i spisanym numerem seryjnym? I czy będzie mógł zarejestrowac kartę na taryfe plush czy tez jakaś taryfa zostanie mu narzucona?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22351
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

lena__m,
lena__m pisze:moja kartę ma zarejestrować mój mąż na swoja 1-os. działalność gospodarczą.
Z tego numeru nie była wysyłana komenda PRZENIES?
lena__m pisze:I czy będzie mógł zarejestrowac kartę na taryfe plush czy tez jakaś taryfa zostanie mu narzucona?
Numer zostanie przeniesiony do oferty Plus na Kartę i taryfy Plus Elastyczna na Kartę. Jeżeli interesuję Cię taryfa Nowy Plush, to zmiana będzie możliwa za pomocą kodu: *147*23# - koszt 5 zł. Informacje odnośnie taryf i dostępnych w nich promocji, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lena__m
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2018, o 09:49

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: lena__m »

Nie była wysyłana komenda "PRZENIES" bo nic o takim czymś nie słyszałam. Także zostaje tylko to jedno ostatnie pytanie: czy mąż może zarejestrować tą moja nieaktywną kartę na swoją działalność bez mojego udziału (podpisu itp) i czy karta będzie aktywna niezwłocznie (planuję doładowanie bezpośrednio razem z rejestracją w punkcie obsługi)
ODPOWIEDZ