Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
uma90
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Przejście z abonamentu na kartę

Post autor: uma90 »

Witam,
przeszłam już z abonamentu na kartę z zachowaniem numeru (Taryfa Plus Elastyczna na kartę). Interesuje mnie pakiet cykliczny 20zł/30 dni. Jak rozumiem, muszę doładować konto na 20 zł, potem włączyć pakiet kodem *136*11*02# i mam nielimitowane połączenia (również na stacjonarne?), płatne smsy (19gr) i 4GB Internetu? Aktywowanie pakietu jest bezpłatne? Jeśli nie aktywuję tego pakietu, a doładuję kartę za 20 zł, pieniądze pobierane są wg obowiązującego cennika i są ważne jedynie przez 20 dni? Jak wtedy wygląda sprawa internetu?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z abonamentu na kartę

Post autor: Ron »

uma90 pisze:Witam,
przeszłam już z abonamentu na kartę z zachowaniem numeru (Taryfa Plus Elastyczna na kartę). Interesuje mnie pakiet cykliczny 20zł/30 dni. Jak rozumiem, muszę doładować konto na 20 zł, potem włączyć pakiet kodem *136*11*02# i mam nielimitowane połączenia (również na stacjonarne?), płatne smsy (19gr) ...
Dokładnie tak, należy pamiętać żeby posiadać ważne konto na połączenia wychodzące. SMSy płatne zgodnie z cennikiem taryfy 19gr. Kod *136*11*02# dotyczy aktywacji usługi „Rozmawiaj bez limitu”, która obejmuje również połączenia nielimitowane na numery stacjonarne. :->
uma90 pisze:...4GB Internetu? ...
4GB przyznawane jest na zasadzie bonusu po doładowaniu konta w promocji „GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę”. Ważność 4GB po doładowaniu 20zł wynosi 20 dni.
uma90 pisze:...Aktywowanie pakietu jest bezpłatne?
Pobierze środki w kwocie 20zł za pakiet „Rozmawiaj bez limitu”. Sama aktywacja bezpłatna.
uma90 pisze:...Jeśli nie aktywuję tego pakietu, a doładuję kartę za 20 zł, pieniądze pobierane są wg obowiązującego cennika i są ważne jedynie przez 20 dni? Jak wtedy wygląda sprawa internetu?


Dokładnie, ważność konta po doładowaniu wyniesie 20dni, za połączenia i SMSy pobierane są środki z konta zgodnie z Cennikiem, natomiast zostanie przyznany bonus internetu 4GB także ważny 20 dni.

Zawsze możesz skorzystać z usługi „Rok Ważności Konta cykliczny”
1. Włącz usługę kodem *136*11*12#
2. Doładuj konto za minimum 5 zł w ciągu 30 dni od włączenia usługi
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,

dzięki za pomoc :-).
uma90 pisze:muszę doładować konto na 20 zł
Dodam tylko, że przed dokonaniem zasilenia należy sprawdzić czy promocja GigaBank uruchomiła się już na koncie numeru, aby po doładowaniu został przyznany pakiet internetowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2019, o 21:20

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Misza »

Dobry wieczór,
Wczoraj (05.05.19), w godzinach popołudniowych nastąpiło rozwiązanie mojej umowy w abonamencie, a jakiś już czas temu wysłałem SMS-a "PRZENIES". Na ten moment (06.05.19 wieczór) mój numer jest nieaktywny. Po dzisiejszej rozmowie z konsultantem, któremu przedstawiłem całą sytuację, usłyszałem, że muszę zarejestrować numer. Trochę mnie to skonsternowało, bo przecież od tego był tamten SMS, ale on zapewniał, że muszę to zrobić. Postanowiłem, że zarejestruję numer z telefonu mojej dziewczyny i najwyżej potem w salonie przeniesiemy go na mnie. Już po wysłaniu SMS-a rejestracyjnego zorientowałem się, że jej numer zarejestrowany jest na jej matkę, co oznaczałoby również przepisanie na nią mojego numeru. Teraz wydaję mi się, że SMS "PRZENIES" powinien być równoważny z tym który dzisiaj pochopnie wysłałem i pytanie, co teraz? Czyje dane zostaną przypisane do karty i kiedy będzie aktywna? Polecenia rejestracji na moje dane zostało wysłane wcześniej, wiec na zdrowy rozsądek powinno też jako pierwsze być wzięte pod uwagę.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Ron »

@Misza, restartowałeś telefon ?
Misza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2019, o 21:20

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Misza »

@Ron
Dzięki, zadziałało. Teraz mi głupio, bo to powinna być pierwsza rzecz jakiej powinienem spróbować :-/ Wciąż nie mogę się zalogować do Plus online żeby sprawdzić na które dane w końcu jest mój numer.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Ron »

W przypadku oferty na kartę możesz użyć 4 ostatnie cyfry kodu PUK w polu "e-hasło lub Plus Kod", aby zalogować się do Plus Online. Informacje znajdziesz TUTAJ.
Dla pewności i pełnej aktywacji w ofercie na kartę, wyślij jednego SMSa lub wykonaj połączenie ;-)

Jeśli dalej nie będzie możliwości zalogowania się po w/w krokach, to pozostaje kontakt z Biurem Obsługi Klienta 601 102 601
Misza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2019, o 21:20

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Misza »

Wygląda na to, że numer został zarejestrowany na dane podpięte do numeru, z którego wysłałem wczoraj lekkomyślnie SMS rejestracyjny. Czy jest jakaś szansa, że mogę samodzielnie odzyskać numer, powołując się na to, że SMS "PRZENIES" wysłałem już miesiąc temu i to on powinien być rozpatrzony jako pierwszy? Nie mam teraz możliwości pójść do salonu razem z właścicielką numeru, którego użyłem wczoraj do nieprzemyślanej rejestracji.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Misza,

dokonanie przerejestrowanie numeru jest możliwe w placówkach stacjonarnych: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... estrowanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2019, o 21:20

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Misza »

Joanna_Plus
Rozumiem, jednak problem w tym, że właścicielka numeru, przy pomocy którego dokonałem tamtej rejestracji mieszka kilkaset kilometrów ode mnie i ciężko byłoby zorganizować wspólną wizytę. Czy nie mógłbym podważyć samego faktu wpisania danych tej osoby, skoro zanim to się stało, wysłałem zlecenie "PRZENIES", które powinno automatycznie przypisać moje dane do numeru?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Misza,

możesz złożyć reklamację odnośnie konta abonamentowego, którego byłeś właścicielem.
Prześlij proszę opis sytuacji wraz z numerem konta i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) przez ten formularz. Podaj mi następnie tutaj numer zagadnienia, który dotrze w wiadomości zwrotnej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2019, o 21:20

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Misza »

Joanna_Plus
Dziękuję za pomoc :-) Numer który otrzymałem to #764455
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Misza,
Misza pisze:Numer który otrzymałem to #764455
Przekazałam sprawę dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Misza
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2019, o 21:20

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Misza »

Joanna_Plus
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Już dzisiaj dostałem odpowiedź, że numer został przerejestrowany na mnie :-)
Monte_Christo
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2017, o 13:59

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Monte_Christo »

Cześć. W najbliższym czasie najprawdopodobniej zmienię taryfę na "Ja+Internet na kartę". Mam na myśli tę taryfę, w której za chociażby 50 zł, otrzymuje się 50 GB oraz 20 GB bonusu.
Chciałbym zapytać, czy jeśli doładuje konto za 50 zł, a pakiet wraz z bonusem wykorzystam przed upływem 30 lub 50 dni, będę mógł go ponownie wybrać?

Czy w grę wchodzi w takiej przypadku, wyłączenie pakietu i ponowna aktywacja?

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ