Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Ewa_Plus »

Monte_Christo,
rozumiem, że masz na myśli pakiet 50 GB uruchamiany kodem: *121*11*50# ?
Jeśli wyczerpiesz jednostki przed upływem ich ważności,to masz kilka możliwości:
- zasilasz ponownie konto i otrzymujesz kolejny bonus zgodnie z tabelką,
- w zależności od ilości środków na koncie, możesz dokupić inny pakiet, np. 25 GB za 25 zł,
- ewentualnie, możesz wyłączyć pakiet 50 GB kodem *121*00*50#i włączyć go ponownie, o ile stan konta na to pozwala.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Monte_Christo
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2017, o 13:59

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Monte_Christo »

Ewa_Plus pisze:Monte_Christo,
rozumiem, że masz na myśli pakiet 50 GB uruchamiany kodem: *121*11*50# ?
Jeśli przed upływem jego ważności wyczerpiesz jednostki, oraz bonusu za doładowanie, to masz kilka możliwości:
- zasilasz ponownie konto i otrzymujesz kolejny bonus zgodnie z tabelką,
- w zależności od ilości środków na koncie, możesz dokupić inny pakiet, np. 25 GB za 25 zł,
- ewentualnie, możesz wyłączyć pakiet 50 GB kodem *121*00*50#i włączyć go ponownie, o ile stan konta na to pozwala.
Tak, dokładnie mam na myśli ten pakiet.

Swoją drogą, czy jest u Państwa bardziej atrakcyjna pod względem ilości GB oferta w jakiejkolwiek formule na kartę w kwocie do 50 zł?

Zależy mi wyłącznie na internecie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Ewa_Plus »

Monte_Christo,
do rozważenia jeszcze Plush Internet w wersji abonamentowej, ale w umowie bez kontraktu na określoną ilość dni (można wypowiedzieć kiedy się chce).
Są tam dwie opcje do wyboru:
- 25 zł i w tym 20 GB z możliwością wykupienia dodatkowych pakietów: 20 GB za 5 zł (1 raz w danym cyklu) oraz 10 GB za 10 zł (organicznie 1 pakiet dziennie)
- 30 zł w tym 40 GB z możliwością dokupienia dodatkowych pakietów: 10 GB za 10 zł (organicznie 1 pakiet dziennie).

Ponadto w jednym i drugim wariancie, wraz ze stażem, podstawowy pakiet internetowy Ci się zwiększa:
+ 40 GB po 3 miesiącach
+ 60 GB po 6 miesiącach
+ 80 GB po 12 miesiącach
Także po roku miałbyś:
- w abonamencie 25 zł już 100 GB
- w abonamencie 30 zł już 120 GB
z możliwością wykupienia dodatkowych pakietów, o których wspominałam wyżej.

Oferta opisana jest tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Monte_Christo
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2017, o 13:59

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Monte_Christo »

Ewa_Plus pisze:Monte_Christo,
do rozważenia jeszcze Plush Internet w wersji abonamentowej, ale w umowie bez kontraktu na określoną ilość dni (można wypowiedzieć kiedy się chce).
Są tam dwie opcje do wyboru:
- 25 zł i w tym 20 GB z z możliwością wykupienia dodatkowych pakietów: 20 GB za 5 zł (1 raz w danym cyklu) oraz 10 GB za 10 zł (organicznie 1 pakiet dziennie)
- 30 zł w tym 40 GB z z możliwością dokupienia dodatkowych pakietów: 10 GB za 10 zł (organicznie 1 pakiet dziennie).

Ponadto, w jednym i drugim wariancie wraz ze stażem, podstawowy pakiet internetowy Ci się zwiększa:
+40 GB po 3 miesiącach
+ 60 GB po 6 miesiącach
+ 80 GB po 12 miesiącach
Także po roku miałbyś:
- w abonamencie 25 zł już 100 GB
- w abonamencie 30 zł już 120 GB
z możliwością wykupienia dodatkowych pakietów, o których wspominałam wyżej.

Oferta opisana jest tutaj.
Ok, dziękuję za przesłaną ofertę.

Raczej mogę zagwarantować, iż którąś wybiorę :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
arek_pl1
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2019, o 19:04

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: arek_pl1 »

Witam.
Jak powinien wyglądać i co zawierać wniosek o przeniesienie numeru z abonamentu na kartę?
Może jest jakiś dostępny arkusz?

Umowa skończyła mi się 25.01.2020 i chce jak najszybciej to załatwić.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Basia_Plus »

Witaj arek_pl1,
arek_pl1 pisze:Jak powinien wyglądać i co zawierać wniosek o przeniesienie numeru z abonamentu na kartę?
pismo powinno zawierać:
• imię i nazwisko,
• numer telefonu, którego dotyczy sprawa,
• czytelny podpis właściciela.

Wniosek rezygnacyjny możesz złożyć w punkcie Plusa lub wysłać listem poleconym na adres:

Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 4
02-673 Warszawa
z dopiskiem "Rezygnacja z usług".
arek_pl1 pisze:Może jest jakiś dostępny arkusz?
Nie ma wzoru wypowiedzenia umowy.
arek_pl1 pisze:Umowa skończyła mi się 25.01.2020 i chce jak najszybciej to załatwić.
Obowiązuje 30 - dniowy okres wypowiedzenia liczony od pierwszego dnia nowego okresu rozliczeniowego po złożeniu wniosku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sgoodman
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2019, o 20:38

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: sgoodman »

Proszę o pomoc.
W zeszłym miesiącu złożyłem wypowiedzenie. Jeden z numerów (okres rozliczeniowy od 17-16 każdego miesiąca) miał przejść na kartę. Wczoraj od godziny 18, mój numer nie jest ani na abonamencie ani na karcie. Wszystkk dzieje się w trakcie jeszcze aktywnego abonamentu.

Najpierw przez jakiś czas był brak usługi, teraz gdy próbuję wykonać połączenie głos w słuchawce mówi mi że mam zarejestrować numer. Mija już 12 h, a mówimy tu o konwersji z abo. na kartę. Na słuchawce nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi,

Numer zgłoszenia #1297150
Załączniki
Screenshot_2020-02-16-22-43-21-304_com.android.mms.jpg
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

sgoodman,

jak aktualnie wygląda sytuacja po przelogowaniu telefonu (wył./wł.) i próbie wykonania połączenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sgoodman
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2019, o 20:38

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: sgoodman »

Udało się, choć miał przyjść sms z informacją o udanym przeniesieniu na kartę. Czy teraz jeszcze o czymś powinienem pamiętać? Konto doładowałem kwotą 5 zł
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

sgoodman,

najważniejsze jest zasilenie konta w ciągu 30 dni, aby nie utracić numeru. Promocje i pakiety dostępne w ofercie Plus Elastyczna na Kartę, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
zelgadiss
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2020, o 13:43

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: zelgadiss »

Dzień dobry.

W marcu kończy mi się abonament plusa. Zrobiłem rachunek sumienia i wyszło mi że w roku 2019 wydzwoniłem może z 30 minut i wysłałem literalnie 8 esemesów. Nie szczególnie opłaca mi się więc umowę przedłużać, planowałem więc po prostu ją wypowiedzieć. Problem jednak w tym że mam pod ten numer podpięte kilka banków i instytucji sprzed dekady, oraz czasem dzwonią dawni kontrahenci.

Dlatego zainteresowałem się ofertą na kartę, która wydaje się wprost idealna, dla ludzi równie "rozmownych" jak ja.
I teraz miałbym kilka pytań.

1) czy istnieje bezproblemowa możliwość przeniesienia numeru z abonamentu na kartę?

2) jeśli tak, jak dokładnie wygląda procedura?

3) czy istnieje możliwość weryfikacji danych właściciela telefonu na kartę, jeszcze z poziomu abonamentu?

4) czy macie Państwo obecnie jakąś ofertę, która pozwala doładowywać konto rzadko, bez martwienia się o zniknięcie numeru? Raz na 6 miesięcy byłoby dobrze, raz na rok idealnie.

5) czy proces migracji z abonamentu na kartę wiąże się z wymianą karty sim?

Bardzo dziękuje za rozjaśnienie tych kwestii.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj zelgadiss,
zelgadiss pisze:1) czy istnieje bezproblemowa możliwość przeniesienia numeru z abonamentu na kartę?
zelgadiss pisze:2) jeśli tak, jak dokładnie wygląda procedura?
Informacje na ten temat znajdziesz w naszym FAQ.
zelgadiss pisze: 3) czy istnieje możliwość weryfikacji danych właściciela telefonu na kartę, jeszcze z poziomu abonamentu?
Doprecyzuj proszę co konkretnie masz na myśli.
zelgadiss pisze:4) czy macie Państwo obecnie jakąś ofertę, która pozwala doładowywać konto rzadko, bez martwienia się o zniknięcie numeru? Raz na 6 miesięcy byłoby dobrze, raz na rok idealnie.
Przeniesienie numeru nastąpi do taryfy Plus Elastyczna na Kartę. W ofercie tej posiadamy taką usługę jak Rok Ważności Konta cykliczny. Polega ona na tym, że po jej aktywacji należny zasilić konto kwotą minimum 5 zł w ciągu 30 dni, a wówczas termin ważności zostanie nadany na +365 dni. Więcej informacji w regulaminie. Wszystkie pakiety i promocje dostępne w tej taryfie, znajdziesz w naszym FAQ.
zelgadiss pisze: 5) czy proces migracji z abonamentu na kartę wiąże się z wymianą karty sim?
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
zelgadiss
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2020, o 13:43

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: zelgadiss »

Joanna_Plus, chodzi mi o obowiązek rejestracji właściciela numeru na kartę. Nie jestem szczególnie w temacie, bo nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale jest teraz jakaś ustawa związana z "przeciwdziałaniem terroryzmowi" i telefony na kartę, podobno trzeba rejestrować.
Przeczytałem że zazwyczaj wiąże się to z wizytą w salonie operatora, ale w związku z tym że korzystam z abonamentowych usług Plusa od 12 lat i moje dane są już w systemie, pomyślałem że może, można to załatwić automatycznie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z abonamentu na "Plus na Kartę"

Post autor: Joanna_Plus »

zelgadiss,
zelgadiss pisze:ale jest teraz jakaś ustawa związana z "przeciwdziałaniem terroryzmowi" i telefony na kartę, podobno trzeba rejestrować.
Zgadza się. Aktualnie nie ma możliwości korzystania z numeru, który nie jest zarejestrowany. W przypadku konwersji z usług abonamentowych, wygląda to tak:
Warunki skorzystania z oferty?
Należy zarejestrować numer:
- przed wskazaną datą wyłączenia numeru, wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści PRZENIES na numer 80107 (dotyczy osób indywidualnych),
- opcjonalnie po dezaktywacji numeru, rejestracji możesz dokonać osobiście w każdym salonie Plusa i Cyfrowego Polsatu lub w jednym z punktów partnerskich
FAQ
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Grzesiekf9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2020, o 21:45

Rezygnacja z abonamentu przejście na kartę.

Post autor: Grzesiekf9 »

Witam.
Wczoraj 06.06.2020 przestała obowiązywać umowa abonamentu, miałem mieć przeniesiony numer do oferty na karte oraz zarejestrowany na poprzednie dane (wysłałem SMS przed wyłączeniem numeru na numer 80107 o treści Przenieś). Dziś gdy próbuje wykonać połączenie otrzymuje komunikat o zablokowanej karcie i konieczności jej rejestracji. Co w takim wypadku mam zrobić. Zależy mi na czasie.
Ostatnio zmieniony 8 cze 2020, o 09:42 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
ODPOWIEDZ