Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Darko,

jeżeli przeniesienie numeru nie odbyło się bezpośrednio do danej taryfy, wówczas rabat z tytułu przenaszalności nie zostanie przyznany.
Darko pisze:Sprawę opiszę przez formularz
Czekam zatem na numer zgłoszenia :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Darko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2018, o 09:30

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Darko »

eit: Jednak nic nie działa jak powinno, doładowałem 25 złotych i mi przepadło nie wiem gdzie, nie mam internetu ani darmowych rozmów, ręce opadają. Doładowałem już dziś w sumie 30 złotych, a na rozmowy z konsultantami wydałem już 6 złotych. W tej chwili telefon jest bezużyteczny, jeśli nie doładuję, to nic nie mogę zrobić. Nie wiem, co się stało z tymi 25 złotych, które dziś doładowałem.

Edycja:
nr zgłoszenia już wcześniej podałem #305177, muszę przyznać, że Plus dziś mnie wyprowadził z równowagi.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, o 12:13 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty - nie piszemy post pod postem - w przypadku konieczności uzupełnienia swojej wcześniejszej wypowiedzi, należy użyć opcji ZMIEŃ.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Darko,
Darko pisze:nie mam internetu ani darmowych rozmów
Aby połączenia/SMS-y, MMS-y czy internet były rozliczane w ramach promocji, to potrzebna jest jej aktywacja na koncie numeru.
Tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze:jeżeli przeniesienie numeru nie odbyło się bezpośrednio do danej taryfy, wówczas rabat z tytułu przenaszalności nie zostanie przyznany.
Darko pisze:#305177
Sprawę przekazałam dalej.
Darko pisze:taryfę Elastyczną
Dodam jeszcze w ramach uzupełnienia, iż w przypadku tej taryfy, Rabat za przeniesienie 100% dotyczy promocji Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu, która nie zawiera pakietu internetowego. Szczegóły tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Darko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2018, o 09:30

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Darko »

Na stronie z tą ofertą, "Przejdź do Plus Elastyczna na Kartę" niżej jest tabelka, z bonusami gb za doładowanie, 10 gb za 25 złotych. Więc po co ta tabelka tam jest? Doładowałem 25 złotych by zyskać ten bonus, a oprócz tego miałem mieć 3 m-ce rozmów za darmo za przeniesienie numeru do Plusa. Czyli rozumiem, że te oferty są fikcyjne. Pisałem już, że kody nie zadziałały. W tej chwili nawet nie mam już internetu, więc nie wiem co się stało z moim doładowaniem.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Darko,

podaj proszę co dociera w wiadomości zwrotnej po wpisaniu kodu *136#.
Darko pisze:Doładowałem 25 złotych by zyskać ten bonus
Darko pisze:Włączyłem kod przejścia z taryfy Prosto na Kartę na taryfę Elastyczną.
O której godzinie nastąpiła zmiana taryfy i wspomniane zasilenie?
Darko pisze:oprócz tego miałem mieć 3 m-ce rozmów za darmo za przeniesienie numeru
Joanna_Plus pisze:jeżeli przeniesienie numeru nie odbyło się bezpośrednio do danej taryfy, wówczas rabat z tytułu przenaszalności nie zostanie przyznany.
Dlatego też w powyższej sprawie poprosiłam o wypełnienie formularza.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Darko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2018, o 09:30

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Darko »

Po wpisaniu kodu *136# otrzymałem odpowiedź: Aktywne promocje: Plus na Kartę: internet po doładowaniu. Tylko problem w tym, że internetu nie mam, jestem offline. Dane komórkowe są włączone. Wyszedłem nawet na zewnątrz, ale to samo. Zasilenie 25 złotych ok. godziny 8.20, natomiast przejście taryf ok.10.00.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Darko,

tak jak tutaj wspominasz:
Darko pisze:jest tabelka, z bonusami gb za doładowanie
promocja działa po zasileniu konta.
Jeżeli zmiana taryfy, w której ta promocja funkcjonuje nastąpiła po doładowaniu, to wówczas pakiet nie został dodany :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Darko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2018, o 09:30

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Darko »

Doładowałem drugi raz 25 złotych, ale dla mnie nadal niejasne są te reguły, mało czytelne i łatwo można wtopić 25 złotych. Nigdy przedtem nie miałem takich nieprzyjemnych sytuacji z operatorem. Pisze Pani, że promocja działa po zasileniu konta, tylko że u mnie nie zadziałała, ponieważ te 25 złotych zostało zjedzone przez dane komórkowe, tego się dowiedziałem na infolinii. Dlatego nie potrafię zrozumieć, jak inaczej miałbym doładować konto, żeby skorzystać z promocji.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Darko,
Darko pisze:Włączyłem kod przejścia z taryfy Prosto
Darko pisze:Pisze Pani, że promocja działa po zasileniu konta, tylko że u mnie nie zadziałała, ponieważ te 25 złotych zostało zjedzone przez dane komórkowe, tego się dowiedziałem na infolinii.
Darko pisze:Zasilenie 25 złotych ok. godziny 8.20, natomiast przejście taryf ok.10.00.
Z poniższych informacji wynika, że na koncie numeru była aktywna taryfa Prosto na Kartę, w której nie ma promocji przyznawania pakietów internetowych za doładowanie. Dokonane zostało zasilenie konta kwotą 25 zł, kiedy na numerze ta oferta jeszcze funkcjonowała. Następnie taryfa została zmieniona i automatycznie promocja Bonusy po doładowaniu została włączona. Ale wspomniane doładowanie odbyło się wcześniej, więc pakietu nie mogło dodać.
Darko pisze:Doładowałem drugi raz 25 złotych
Podaj teraz proszę informację spod kodów *136# i *121#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Darko
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2018, o 09:30

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Darko »

Teraz mam Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu, pakiet social 30 dni, plus na kartę: internet po doładowaniu. Tak jak chciałem od początku. Aktywne pakiety 10 gb po doładowaniu, non-stop BIG/30 dni. Ale, żeby tak było musiałem doładować dziś w sumie 55 złotych :(
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Darko,
Darko pisze:Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu
Darko pisze:plus na kartę: internet po doładowaniu.
Darko pisze:Aktywne pakiety 10 gb po doładowaniu, non-stop BIG/30 dni.
To teraz już jest wszystko ok.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Witam,
MIX nic sie nie zmieniło ? tzn:
1. Doładowania kwotą kontraktową sumują się (ważność) ?
2. Zobowiązanie utrzymania ważności, czyli 3 doładowania, kolejne można zrobić dopiero przed końcem ważności ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Ron,
Ron pisze:1. Doładowania kwotą kontraktową sumują się (ważność) ?
Tak, z wyjątkiem pierwszego doładowania:
3. W czasie oznaczonym Umowy Okres ważności dla Usług wychodzących przedłużany jest o 30 dni po dokonaniu każdego zasilenia kwotą minimalną wskazaną w Umowie lub wyższą w ramach obowiązkowej liczby Zasileń konta, z zastrzeżeniem ust. 4. W przypadku Zasileń konta kwotą minimalną lub wyższą w ramach obowiązkowej liczby Zasileń Okresy ważności dla Usług wychodzących sumują się.
4. Pierwszy Okres ważności dla Usług wychodzących ustawiony jest automatycznie na 30 dni od Daty Aktywacji. W tym okresie Abonent Mix zobowiązany jest dokonać dwóch obowiązkowych Zasileń konta kwotą minimalną lub wyższą.
http://www.plus.pl/documents/16/13249446/RSUT_Mix.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

1. Tak czytałem, ale czy pozostało, że należy tylko pilnować ważność konta na połączenia wychodzące zgodnie z § 4 pkt 6 Umowy ?

2. I dopytam o pakiety Kontraktowe. W przypadku zasilenia częściej pakiet jest sumowany. A co z okresem ważności pakietu ?? Sumuję się czy liczony jest ponownie na 720 godzin od zasilenia ??

Regulamin Promocji
Abonent Mix może korzystać w tym samym czasie tylko z jednego pakietu kontraktowego. Abonentowi Mix, który dokona Zasilenia konta Kwotą minimalną lub wyższą przed upływem Okresu ważności Pakietu, Okres Ważności Pakietu zostanie wydłużony o kolejne 720 godzin, co odpowiada 30-stu dobom a niewykorzystane jednostki z aktywnego Pakietu zostaną dodane do jednostek dostępnych w ramach nowego Pakietu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,

1. Tak. A jakie jeszcze czynniki bierzesz pod uwagę?
2.
Ron pisze:Sumuję się czy liczony jest ponownie na 720 godzin od zasilenia ??
Sumują.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ