Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z aktywacją Bez Limitu

Post autor: habish »

Chodzi Ci o rozmowy + SMSy + MMSy bez limitu + 10GB za 25zł miesięcznie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem z aktywacją Bez Limitu

Post autor: sl@w_es »

wojtekj,

sprawdź i podaj nazwę taryfy z jakiej aktualnie korzystasz - *147#.
Same środki na koncie nie wystarczą, potrzebna jest również ważność konta na połączenia wychodzące - *100#.
Nie twierdzę, że konto utraciło ważność, ale nic o tym nie wspomniałeś, więc dla formalności sprawdź.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj wojtekj,
sl@w_es pisze:sprawdź i podaj nazwę taryfy z jakiej aktualnie korzystasz - *147#.
Od aktualnie posiadanej taryfy musimy zacząć, więc prośba o podanie powyższej informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: wojtekj »

Już ogarnąłem. Okazało się, że taryfa wcale nie jest ustawiona taka jak miała być. Już wszystko OK.
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ekstraway »

Witam,

Chciałbym przenieść numer z orange oferty abonamentowej (umowa do 10.12, jeszcze nie wypowiedziana) do oferty plush na kartę. W jaki sposób to zrobić? W stacjonarnym punkcie Plusa powiedziano mi, że nie mają w systemie oferty Plush... Słyszałem też, że trzeba zapłacić za kartę SIM 25 zł. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj ekstraway,
ekstraway pisze:Chciałbym przenieść numer z orange oferty abonamentowej (umowa do 10.12, jeszcze nie wypowiedziana) do oferty plush na kartę.
Jeżeli interesuję Cię aktywacja w ofercie Plush na Kartę, to przeniesienia dokonasz w każdej naszej placówce stacjonarnej. Należy tylko zaznaczyć sprzedawcy, że chciałbyś skorzystać z taryfy Nowy Plush.
ekstraway pisze:Słyszałem też, że trzeba zapłacić za kartę SIM 25 zł. Czy to prawda?

Kartę SIM w tym przypadku otrzymujesz bezpłatnie: https://www.plushbezlimitu.pl/na-karte-przenies.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ekstraway »

Jeśli przeniosę numer z innej sieci, wybiorę taryfę nowy plush i skorzystam z promocji "Rabat 100 procent na 3 miesiące", to czy otrzymam także jakiś pakiet GB do wykorzystania? Czy dopiero po doładowaniu określoną kwotą, mimo otrzymanego rabatu, który jest tylko na rozmowy/sms/mms bez limitu?

Jak rozumiem włączenie opcji "Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu" kodem *136*11*07# nie spowoduje uzyskania ww. rabatu, rabat włączy się po tylko wpisaniu *136*11*08# i nie obejmuje rabatu na internet?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

ekstraway,
ekstraway pisze:Jeśli przeniosę numer z innej sieci, wybiorę taryfę nowy plush i skorzystam z promocji "Rabat 100 procent na 3 miesiące", to czy otrzymam także jakiś pakiet GB do wykorzystania?
Nie. Rabat 100 procent na 3 miesiące dotyczy promocji Rozmowy, SMS, MMS bez limitu. Przy tej konfiguracji, aby otrzymać pakiet internetowy, należy włączyć Plush Internet Promo BS, w którym to otrzymujemy pakiet GB za zasilenie konta. Przy aktywnej tej promocji, można również skorzystać z dodatkowego pakietu 5 GB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ekstraway »

Dziękuję za odp. Proszę jeszcze o info, czy dobrze zrozumiałem: jeśli po przenieieniu numeru włączę promocję Rozmowy, SMS, MMS bez limitu, gdzie przez 3 mies. mam rabat 100%, następnie włączę Plush Internet Promo BS i zasilę np. 30 zł dostając 10GB na 30 dni, to te 30 zł z zasilenia pozostanie na koncie do wykorzystania, bo za Rozmowy, SMS, MMS bez limitu 25 zł nie powinna zostać pobrana opłata przez kolejne 3 mies.?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

ekstraway,

dokładnie tak :-).

W tej taryfie proponuję jeszcze łączyć usługę Rok Ważności Konta w Plushu: https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... cb7c4b7846.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ekstraway
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 4 lip 2018, o 18:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: ekstraway »

Dziękuję ;) a czy po 3 miesiącach wykorzystania rabatu będzie można zmienić usługę na Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu kodem *136*11*07#. Jeśli tak, to czy taka zmiana będzie dodatkowo płatna?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

ekstraway,

tak, promocje będzie można zamienić. Trzeba tylko wówczas wyłączyć również Plush Internet Promo BS, a aktywacja Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu, będzie możliwa po tym jak upłynie ważność pakietów internetowych dodanych za zasilenie konta.

Zmiana taka nic nie kosztuje, poza opłatą 25 zł za promocję Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu. Przy zmianie promocji należny też pamiętać o wyłączeniu transmisji danych, aby internet działający w tle nie naliczył jakiś dodatkowych kosztów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Thebartoooo
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, o 19:55

Przeniesienie numeru z abonamentu na mix

Post autor: Thebartoooo »

Witam. Aktualnie jestem w play i moja umowa na abonament kończy się 22 grudnia, natomiast obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Dlatego chce przenieść numer do plusa na umowe Mix z telefonem. Czy jezeli jutro pojde do salonu play i wypowiem umowe zeby przeniesli moj nr na karte, to od razu po tym przeniesieniu moge iść do Plusa zawrzec umowe mix ? Glowne moje pytanie dotyczy tego od kiedy ten mix bedzie aktywny ? Od razu czy dopiero 23 grudnia gdy skonczy sie moja stara umowa w play.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, o 11:13 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Przeniesienie numeru z abonamentu na mix

Post autor: zif »

W sumie to wizytę w Play możesz całkowicie odpuścić, a proces przeniesienia do Plusa mogłeś zacząć trzy miesiące temu (ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to dziś). We wniosku o przeniesienie numeru zaznaczasz, żeby przeniesienie nastąpiło z końcem umowy u obecnego operatora.

Mix będzie aktywny "od razu", ale na numerze tymczasowym - docelowy oczywiście zostanie uaktywniony po zakończeniu umowy w P4.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Thebartoooo,

przeniesienie numeru z taryfą tymczasową, umożliwia przeniesienia numeru do Plusa na ofertę Plus MIX, gdy jednocześnie posiadamy jeszcze kontrakt u dotychczasowego operatora. Wniosek można złożyć już na 120 dni przed końcem obowiązującej umowy. Jeżeli udasz się do naszego punktu, to już my załatwimy wszelkie formalności.
Thebartoooo pisze:Glowne moje pytanie dotyczy tego od kiedy ten mix bedzie aktywny ? Od razu czy dopiero 23 grudnia gdy skonczy sie moja stara umowa w play.
zif pisze:Mix będzie aktywny "od razu", ale na numerze tymczasowym - docelowy oczywiście zostanie uaktywniony po zakończeniu umowy w P4.
Dokładnie tak.
Thebartoooo pisze:moja umowa na abonament kończy się 22 grudnia, natomiast obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia.
Dopytaj najlepiej dotychczasowego operatora o dokładny termin przeniesienia, ponieważ w tym przypadku zapewne znaczenie będzie miał posiadany okres rozliczeniowy konta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ