Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Nikita_Bennet,
Nikita_Bennet pisze:w temacie maila jest nr #126998.
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na podany numer zgłoszenia.
Nikita_Bennet pisze:Potrzebuję coś co mogę teraz włączyć a potem wyłączyć
Chcesz aktywować dodatkowe usługi dla obecnej taryfy?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nikita_Bennet
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 10 sty 2014, o 12:00

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Nikita_Bennet »

powiedzmy że na drugim numerze simplusa chcę uruchomić najtaniej nolimit rozmowy sms/mms ileś tam neta w pakiecie cyklicznym na 2-4 miechy max a potem wyłączyć. A jest tam taryfa Plus na Kartę a myślę zmienić ja na nowy plush.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Nikita_Bennet,
Nikita_Bennet pisze:chcę uruchomić najtaniej nolimit rozmowy sms/mms ileś tam neta w pakiecie cyklicznym
Jeżeli potrzebujesz nielimitowanych połączeń, SMS-ów/MMS-ów oraz internetu, to według mnie Nowy Plush i promocja Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu, będzie dobrym wyborem.

Ważne: jeżeli aktualnie posiadana taryfa to Plus na Kartę, to po migracji nie będzie można do niej powrócić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nikita_Bennet
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 10 sty 2014, o 12:00

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Nikita_Bennet »

Basia_Plus pisze:Nikita_Bennet,
Nikita_Bennet pisze:w temacie maila jest nr #126998.
poprosiłam o udzielenie odpowiedzi na podany numer zgłoszenia.
Dziękuję ślicznie - udało się zrobić.

Joanna_Plus pisze:Nikita_Bennet,
Nikita_Bennet pisze:chcę uruchomić najtaniej nolimit rozmowy sms/mms ileś tam neta w pakiecie cyklicznym
Jeżeli potrzebujesz nielimitowanych połączeń, SMS-ów/MMS-ów oraz internetu, to według mnie Nowy Plush i promocja Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu, będzie dobrym wyborem.
Ważne: jeżeli aktualnie posiadana taryfa to Plus na Kartę, to po migracji nie będzie można do niej powrócić.
Dziękuję za info.
Monangel
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2018, o 15:26

Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: Monangel »

Dzień dobry.
Powoli abonament który mam w play przestaje być atrakcyjny, a że mam już umowę na czas nieokreślony postanowiłem przenieść się do plusa na kartę. Interesuje mnie ta oferta za 25 zł na 30 dni (rozmowy/sms/mms nielimitowane oraz 10 GB internetu). Mam kilka pytań co do tej oferty zanim przeniosę numer, gdyż nigdy tego nie robiłem:

1. Od kiedy zacznie działać nowy SIM ?

Rozumiem że w przypadku przeniesienia numeru (zrobi to za mnie salon plusa) muszę czekać do końca okresu rozliczeniowego + miesiąc aby wygasła umowa w play. Kiedy będzie aktywna karta w plusie ? Czy będzie to zaraz po północy ostatniego dnia trwania umowy w play czy troszkę się to opóźnia ?
Przykład: Dajmy na to, że okres rozliczeniowy mam do 15 lipca, plus ten miesiąc czyli 15 sierpnia numer w play przestaje być aktywny, kiedy zacznie działać karta w plusie ?

2. Czy fizycznie dostanę nowy SIM ?

Czy fizycznie otrzymam nowa kartę z plusa czy na skutek jakiś umów plus będzie działał na obecnie włożonej karcie z play ?

3. Kiedy uruchomić kod i zrobić pierwsze doładowanie ?

Aby uruchomić tę cykliczną usługę, która polega na tym iż za 25 zł będę posiadał nielimitowane sms/mms oraz rozmowy i 10 GB internetu trzeba wysłać kod *136*11*00#. Zanim oczywiście ten kod uruchomię muszę na koncie posiadać 25 zł zatem najpierw zrobić trzeba doładowanie. Jak zatem sprawdzić czy karta jest aktywna aby móc zrobić doładowanie, a następnie po doładowaniu uruchomić kod *136*11*00# i aktywować usługę ?

4. Czy pakiet cyklicznie będzie się sam odnawiał ?

Czy kiedy okres pakietu będzie zbliżał się ku końcowi, otrzymam jakąś informację od operatora przypominającą o doładowaniu ? Jeśli doładuję sobie za 25 zł stan konta na przykład 5 dni przed końcem pakietu, czy pakiet sam odnowi się i pobierze mi z konta 25 zł ? czy muszę o tym pamiętać i znowu uruchamiać coś kodem ?

5. Jak sprawdzić stan GB ? Czy to płatne ?

Jakim kodem, czy też innym sposobem będę mógł sprawdzić stan moich GB internetu ? Czy takie sprawdzenie jest płatne ?

6. Co dzieję się po przekroczeniu 10 GB ?

czy internet zwalnia (zapewne dość mocno) ale nie nalicza żadnych opłat aż do zakończenia okresu i przyznania nowego pakietu (jeśli na koncie są pieniążki na nowy pakiet), czy też jest coś naliczane za korzystanie z internetu (po przekroczeniu 10 GB) ?

6. Czy 10 GB jest w LTE ?

Czy Owe 10 GB internetu który otrzymam aktywując cykliczny pakiet jest w LTE ? Pytam gdyż Tmobile na kartę swego czasu miało 15GB ale...nie było to w LTE!!!

7. Darmowe serwisy

Na stronie zauważyłem kilka serwisów (IPLA, FB itp) które nie pobierają nic z limitu. Czy jest to usługa płatna czy w okresie trwania pakietu rzeczywiście jest to darmowe i nic nie pobierają z limitu ? Jeśli wytracę 10 GB limitu i internet zapewne zwolni czy te serwisy (IPLA FB itp) działają również wolniej czy jako jedyne działają w normalnej prędkości a pozostałe rzeczy tylko zwalniają ?

8. Do ilu nakładany jest lejek po wykorzystaniu 10 GB ?

Bardziej prosiłbym o podanie realnej prędkości niż regulaminowe "do...1 MB." chodzi mi po prostu o to czy da się w ogóle korzystać z internetu czy wytracenie tych 10 GB oznacza realny koniec korzystania z internetu i niestety trzeba czekać aż odnowi się pakiet :)

8. Czy w tym pakiecie za 25 zł (cyklicznym uruchamianym kodem *136*11*00# ) darmowe są również połączenia na telefony stacjonarne ?

9. Na stronie zauważyłem także promocję na korzystanie z IPLI przez 30 dni. Czy jest to usługa jednorazowa, czy przy każdym doładowaniu otrzymam taki kod na korzystanie z IPLI przez 30 dni ?

10. Jak długo ważna jest karta po doładowaniu za 25 zł, ile rozmowy wychodzące, a ile przychodzące ?

11. Czy wybierając starter ma znaczenie który ? Są plusze, są jakieś inne czy z każdego mogę uruchomić tę cykliczną usługę ?

12. Jesli chodzi o pluszaaa to w tabelce jest extra bonus 10 GB za doładowanie za 25 zł czy to bonus dodatkowy oprócz tych 25 zł z pakietu i łacznie będzie 20 GB internetu (10 Gb z pakietu cyklicznego i extra bonus za doładowanie) ?

z góry dziękuje za odpowiedzi. Przepraszam też za całą masę pytań ale jestem ciekawy szczegółów.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018, o 10:33 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: habish »

1. W przypadku przejścia na kartę taka podmiana nastąpi płynnie, tzn. karta Play przestanie działać a zacznie karta Plusa.

2. Dostaniesz nową kartę.

3. Odezwij się gdy twój numer będzie już przeniesiony, wówczas wszystko ustawimy.

4. Pakiet odnowi się sam o ile będziesz miał wystarczającą ilość pieniędzy na koncie. System Ci o tym przypomni na 3 dni przed odnowieniem.

5. Najwygodniej za pomocą aplikacji mobilnej Plus Online. Bezpłatnie.

6. Po przekroczeniu pakiet zwalnia do 32 kB/s. Działa w LTE.

7. Darmowe serwisy są bezpłatne. Jeśli wykorzystasz pakiet podstawowy to dodatkowe serwisy również mają lejek. Jeśli przechodzisz do Nowego Plusha, zawsze możesz dokupić 5GB za 5zł.

8. Są stacjonarne.

9. Ipla w prezencie: https://www.plus.pl/documents/16/967d21 ... ncie_1.pdf

10. Możesz włączyć Rok Ważności Konta za 0zł, wystarczy doładować konto.

11. Plus ma promocje Plusa a Plush ma Plusha.

12. Nie. Masz tylko 10GB.

Nie myślałeś nad Plush Abo? Tam w tej cenie możesz mieć więcej.
Monangel
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2018, o 15:26

Re: Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: Monangel »

Myślałem o plush abo ale okazało sie że to oferta tylko przez internet. Nie pospisuje takich umów bo wole na miejscu dopytac, po drugie nie kseruje dowodu osobistego a zapewne kurier bedzie chciał, ogolnie nie szastam danymi. gdyby można było podpisac w salonie to brałbym plush abo, przez internet nie biore.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: habish »

Kurier nie będzie chciał ksera.
Plush Abo masz na czas nieokreślony a i umowę podpisaną na odległość możesz rozwiązać w określonym terminie bez podania przyczyny.

Jeśli mimo wszystko chcesz podpisać na miejscu, to Plush ma kioski partnerskie: https://www.plushbezlimitu.pl/mapa-salonow
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: Marta_Plus »

Witaj Monangel,

zgodnie z tym, co napisał patryk7588, dla uzupełnienia jeszcze:
Stan GB możesz również sprawdzić kodem: *136#.
Po doładowaniu za 25 zł, okres ważności dla rozmów wychodzących to 30 dni, a przychodzących 75 dni, zgodnie z tabelą pkt. 4 z cennika:
https://www.plus.pl/documents/16/d1ac69 ... _Karte.pdf
Możesz jednak uruchomić Rok Ważności Konta, gdzie po każdym zasileniu konta za min. 5 zł okres ważności dla usług wychodzących jest odnawiany na 365 dni od dnia wykonania zasilenia konta.

W ofercie Plus Elastyczna na Kartę najlepiej najpierw skorzystać z Bonusów po doładowaniu. Po dokonaniu zasilenia wybraną kwotą np. 25 zł lub wyższą, otrzymasz bonusowy pakiet GB. Środki na koncie pozwolą Ci wtedy na aktywację promocji Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu. Listę pakietów i promocji dostępnych we wspomnianej taryfie znajdziesz tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... 09#p226101.
Monangel pisze:11. Czy wybierając starter ma znaczenie który ? Są plusze, są jakieś inne czy z każdego mogę uruchomić tę cykliczną usługę ?
Ma to znaczenie, jeśli zdecydujesz się na jeden ze starterów w Plus Elastyczna na Kartę, to będzie jak powyżej. W przypadku wybrania np. oferty Plusha będą już inne promocje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
88michal
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 09:00

Re: Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: 88michal »

patryk7588 pisze:Kurier nie będzie chciał ksera.
To przy podpisywaniu umowy kurier nie chce ksera dowodu osobistego? Wiesz to z własnego doświadczenia?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przeniesienie numeru, pytanie o kartę.

Post autor: habish »

Tak, w moim przypadku nie chciał ksera ani razu.
sglaz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2018, o 08:26

3 miesiące za free po przeniesieniu numeru - i co dalej?

Post autor: sglaz »

Cześć,
Bardzo mocno rozważam przeniesienie numeru do PLUSH na kartę. Mam jednak dodatkowe pytania:
Po przeniesieniu numeru mogę włączyć promocję, dzięki której mam 3 miesiące bezpłatnego korzystania ze wszystkiego (za wyjątkiem GB) i to jest jasne. Konto i tak doładuję kwotą 25 zł, więc zgodnie z bonusem dostanę również 10GB internetu. Ponownie zrobię to w drugim i trzecim miesiącu. Tym samym na koncie zgromadzi mi się 75 zł. W tym momencie będę chciał przejść na na abonament. Co się stanie z kwotą 75 zł?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, o 10:06 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: 3 miesiące za free po przeniesieniu numeru - i co dalej?

Post autor: habish »

Przepadną.

Możesz za pomocą usługi Teleprzelew przelać te pieniądze innemu abonentowi Plusa/Plusha na kartę ale max 20zł miesięcznie.
sglaz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2018, o 08:26

Re: 3 miesiące za free po przeniesieniu numeru - i co dalej?

Post autor: sglaz »

Ok, to kolejne pytanie - czy w ramach pakietu 3 miesiące za free jest również internet? Czy trzeba doładować, żeby mieć internet?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj sglaz,
patryk7588 pisze:Przepadną.

Możesz za pomocą usługi Teleprzelew przelać te pieniądze innemu abonentowi Plusa/Plusha na kartę ale max 20zł miesięcznie.
Potwierdzam. Informacje na temat usługi znajdziesz tutaj.
sglaz pisze:czy w ramach pakietu 3 miesiące za free jest również internet?
Nie - w przypadku taryfy Nowy Plush i promocji Rozmowy, SMS,MMS bez limitu, otrzymujesz:
Promocja obejmuje łącznie:
1) wykonywanie nielimitowanych, krajowych połączeń za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych3;
2) wysyłanie nielimitowanych, krajowych wiadomości SMS i MMS za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych3;
https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... fe67fc4134
Aby skorzystać z usługi Plush Internet Promo BS, po jej aktywacji wymagane jest zasilenie konta: https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... omo+BS.pdf.
sglaz pisze:Bardzo mocno rozważam przeniesienie numeru do PLUSH na kartę.
Jeżeli interesuje Cię ta taryfa, zaznacz to proszę pracownikowi w placówce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ