Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
baca01
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 sie 2013, o 15:43
Kontakt:

Re: Przeniesienie numeru z INNEJ SIECI do Plusa

Post autor: baca01 »

No jasne, oczywista oczywistość. I na podstawie samego dowodu można przenieść (zabrać od innego opa) numer? Nie ma jakiejś weryfikacji czy aby numer który przenoszę należy do mnie czy do kogoś innego?

Z jednej strony minimum formalności, z drugiej tak samo łatwo można paść łupem kradzieży dowodu i w konsekwencji numeru jak ktoś będzie operatywny.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Przeniesienie numeru z INNEJ SIECI do Plusa

Post autor: wlo »

A jak to niby sprawdzić inaczej?

Operator, do którego przenosisz numer, wysyła zapytanie do operatora gdzie jest numer - czy się dane zgadzają (te wymagane przez ustawę, czyli imię, nazwisko, pesel albo numer dowodu tożsamości). Jeśli nie - nie przeniosą numeru. Proste.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj baca01,

w przypadku oferty prepaid przeniesienia nie można dokonać online. Więcej informacji tu oraz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robbo2k
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 31 paź 2021, o 19:41

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: robbo2k »

Wczoraj przenosiłem numer do Plusa poszło zaskakująco sprawie od dzisiaj mam juz numer w Plusie przenoszony z MVNO Netia pierwotnie miliony lat temu w Heyah. Przy zgłoszeniu SMS od obecnego operatora o zleceniu migracji dostałem jeszcze będąc w salonie. No ale to bylo z MVNO do abo wiec nie karta/mix.
grzefik
PlusManiak
Posty: 145
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:18

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: grzefik »

Witam. Proszę o przyspieszenie zgłoszenia pod nr #2573197. Dziękuję
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj grzefik,
grzefik pisze:Proszę o przyspieszenie zgłoszenia pod nr #2573197
Prośba przekazana dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
2karol
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2022, o 18:33

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: 2karol »

Dzień dobry,
mam telefon w Plus na kartę, chce przejść do sieci UPC, czy środki które mam na karcie przepadną? Czy otrzymam ich zwrot? Jak to jest w rzeczywistości? Nie wiem czy przejść teraz czy poczekać jeszcze miesiąc :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj 2karol,

możesz w tej sprawie złożyć reklamację. Informacje jak tego dokonać znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
2karol
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2022, o 18:33

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: 2karol »

Joanna_Plus pisze:Witaj 2karol,

możesz w tej sprawie złożyć reklamację. Informacje jak tego dokonać znajdziesz tutaj.
Dziekuje za odpowiedź, ale rozpatrzenie reklamacji trwa do 30 dni :) Chodzi mi o ogólna odpowiedź, czy przepada? Czy nie? Bo jeżeli kwota nie jest zwracana to zostanę jeszcze na jedno doładowanie Plusa ;)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

2karol,

decyzję podejmie Departament Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
2karol
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2022, o 18:33

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: 2karol »

Joanna_Plus pisze:2karol,

decyzję podejmie Departament Reklamacji.
Jasne rozumiem, szkoda, że inny operator UPC potrafi zaoferować usługi no limit i 10GB za 9,99, a sieć Plus dla odchodzącego klienta nie ma żadnej oferty. Nie żałuję, od marca jeden klient sieci mniej.
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Dzień dobry!
Czy jest możliwość przeniesienia numeru z sieci Otvarta (umowa na czas nieokreślony) do plus na kartę i wyboru taryfy z 5G z opcją 3 miesiące za 0 i pakietem 1500GB na lata?
Jeśli tak, to co trzeba zrobić żeby to szybko załatwić ? Oraz czy o ewentualnym MNP jest możliwość wymiany w plusonline karty fizycznej na eSIM (do iPhone 12)
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj sedzia20,
sedzia20 pisze:Czy jest możliwość przeniesienia numeru z sieci Otvarta (umowa na czas nieokreślony) do plus na kartę i wyboru taryfy z 5G z opcją 3 miesiące za 0 i pakietem 1500GB na lata?
Tak.
Regulamin Promocji „Rabat za przeniesienie 100%"
Regulamin Promocji „Nawet 1500GB na lata, Plus”
sedzia20 pisze:Jeśli tak, to co trzeba zrobić żeby to szybko załatwić ?
Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.
sedzia20 pisze:Oraz czy o ewentualnym MNP jest możliwość wymiany w plusonline karty fizycznej na eSIM (do iPhone 12)
Tak - FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sedzia20 »

Dziękuję Joanna_Plus za odpowiedź - wszystko czytałem, Regulaminy przejrzałem, ale nadal nie wiem:
Joanna_Plus pisze:Witaj sedzia20,
sedzia20 pisze:Czy jest możliwość przeniesienia numeru z sieci Otvarta (umowa na czas nieokreślony) do plus na kartę i wyboru taryfy z 5G z opcją 3 miesiące za 0 i pakietem 1500GB na lata?
Tak.
Regulamin Promocji „Rabat za przeniesienie 100%"
Regulamin Promocji „Nawet 1500GB na lata, Plus”

- gdzie znajduje się info, że przy rabacie za przeniesie spełnię warunki "utrzymania ciągłości włączonego pakietu 12x100GB, by otrzymać "Extra 300 GB gdy nieprzerwanie korzystam z promocji przez 12 miesięcy", tj. czy te miesiące gratis jednocześnie nie powodują utraty prawa do benefitu GB? Proszę o doprecyzowanie.

sedzia20 pisze:Jeśli tak, to co trzeba zrobić żeby to szybko załatwić ?
Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

- jasne, ale w informacji widzę, że są to wytyczne "Jak przenieść numer na kartę do Plusa", a ja w Otvarta mam na abonament - czy wytyczne są takie same i jutro nie zostanę odesłany z kwitkiem z salonu?
sedzia20 pisze:Oraz czy o ewentualnym MNP jest możliwość wymiany w plusonline karty fizycznej na eSIM (do iPhone 12)
Tak - FAQ.

- rozumiem, że dzieje się to tak, jak przy ofercie abonamentowej, w panelu webowym?
Ps. Czy jeśli w przyszłości planuję posiadać Plush ABO na 30 zł z 5G, to lepiej zrobić MNP od razu do Plusha (widzę, że zasady 1500 GB i rabatów są tożsame), czy wybrać Plus, by móc zarządzać numerem w panelu PlusOnline i aplikacji od razu?

Ps.2. Czy usługa https://doladuj.plus.pl/doladowanie-cyk ... et="_blank jest też w Plushu na Kartę?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Ps. Czy jeśli w przyszłości planuję posiadać Plush ABO na 30 zł z 5G, to lepiej zrobić MNP od razu do Plusha (widzę, że zasady 1500 GB i rabatów są tożsame), czy wybrać Plus, by móc zarządzać numerem w panelu PlusOnline i aplikacji od razu?
Plush także możesz mieć w iPlus. https://www.plushbezlimitu.pl/aplikacja ... et="_blank

Ps.2. Czy usługa https://doladuj.plus.pl/doladowanie-cyk ... et="_blank jest też w Plushu na Kartę?
Tak, w Plush. https://doladuj.plushbezlimitu.pl/dolad ... et="_blank
ODPOWIEDZ