Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: sl@w_es »

iratex pisze:Jak to jest piszecie że doładowanie za 10 zł przedłuża termin o 10 dni i powinno wystarczyć by wydłużyć ważność konta. Więc dzisiaj tak zrobiłem i okazało się że przedłużono mi ważność konta o 7 dni. (...)
Mój błąd. :oops: Przepraszam.
Posiłkowałem się stroną http://www.plus.pl/uslugi/doladowania nie bacząc, że opis dotyczy tylko taryfy PNK bez limitu.
Pełne zestawienie ważności konta po jego zasileniu dla poszczególnych taryf znajdziesz w artykule FAQ - najcześciej zadawane pytania: Zasilenia - okres ważności konta w ofercie Na Kartę (dla pokontraktowego Mixa ostatnia tabelka).
iratex pisze:W regulaminie termin jest określony na 7 dni i teraz ma pytanie czy doładowując za 10 zł w dniu dzisiejszym zmieszczę się w czasie ?
Najprawdopodobniej nie, ale w ostatnim dniu, przed utratą ważności konta sugeruję wykonanie zasilenia kwotą 5 zł (ważność wydłuży się o 2 dni od momentu doładowania) i wówczas bez problemów przejdziesz do oferty na kartę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

iratex,

po migracji do oferty Plus na Kartę, najlepiej od razu aktywuj usługę Rok Ważności Konta. Nie wiem, którą finalnie taryfą jesteś zainteresowany, ale dla oferty Ja Plus na Kartę I (na którą nastąpi zmiana), szczegóły znajdziesz w tym regulaminie: https://www.plus.pl/documents/16/9aa815 ... _Konta.pdf (ważne: po aktywacji usługi należy zasilić konto kwotą minimum 5 zł w okresie 30 dni).

Wszystkie promocje dostępne w naszych taryfach, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
justyna_167
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2018, o 12:12

z MIX na Plus Elastyczną na karte

Post autor: justyna_167 »

witam.
03,09 o godz 7.40 wyslałam smsm na PNK aby zmienić taryfę na elastyczną na karte. przysłali mi smsa ze w ciagu 8 dni mi włączą taryfe. dzisiaj jest 10.09 i nadal zadnego powiadomienia? czy to chodziło o 8 dni roboczych odliczajac sobote i niedziele? czy zapomnieli włączyć
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2018, o 08:44 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: z MIX na Plus Elastyczną na karte

Post autor: sl@w_es »

justyna_167 pisze:witam.
03,09 o godz 7.40 wyslałam smsm na PNK aby zmienić taryfę na elastyczną na karte. przysłali mi smsa ze w ciagu 8 dni mi włączą taryfe. dzisiaj jest 10.09 i nadal zadnego powiadomienia? (...)
System przyjął wiadomość, ok, a co z ważnością konta po odebraniu wiadomości potwierdzającej przejście z Mixa do oferty na kartę? Ciągle jest aktywne?
Czas oczekiwania na zmianę taryfy to 7 dni kalendarzowych i jeśli powyższy warunek utrzymania ważności konta został spełniony to w 8 dniu taryfa powinna zostać zmieniona.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj justyna_167,

w tym przypadku liczone są dni kalendarzowe - nie robocze.
justyna_167 pisze:03,09 o godz 7.40 wyslałam smsm na PNK
justyna_167 pisze:przysłali mi smsa ze w ciagu 8 dni mi włączą taryfe.
3+8 - wychodzi mi 11.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
justyna_167
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2018, o 12:12

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: justyna_167 »

dziekuje juz sie wyjasniło
Gerthi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 20:21

Plus Mix 7 i rok ważności konta

Post autor: Gerthi »

Skończyły mi się doładowania w Plus Mix 7. Chcę przejść na kartę i włączyć Rok Ważności Konta.
Proszę o kody, te znalezione w internecie nie działają.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2019, o 08:41 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plus Mix 7 i rok ważności konta

Post autor: Ron »

Aby przejść do oferty na kartę należy wysłać SMS o treści PNK na numer 2699. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
REGULAMIN Promocji „Ja + Przejście z Plus Mix do Plus na Kartę”
Zmiana taryfy nastąpi po 7 dniach od daty wysłania SMS. O zmianie zostaniesz powiadomiony SMS.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2019, o 22:19 przez Ron, łącznie zmieniany 1 raz.
Gerthi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 20:21

Re: Plus Mix 7 i rok ważności konta

Post autor: Gerthi »

A kod na włączenie Rok ważności konta?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plus Mix 7 i rok ważności konta

Post autor: Ron »

Po 7 dniach i przejściu do Plus na Kartę w taryfie Plus Elastyczna na Kartę możesz dokonać aktywacji usługi „Rok Ważności Konta cykliczny"
1. Włącz usługę kodem *136*11*12#
2. Doładuj konto za minimum 5 zł w ciągu 30 dni od włączenia usługi
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: zif »

Znajoma chce przejść z mixa na kartę. Wszystkie doładowania wykonane, SMS "PNK" został wysłany na 2699, ale nieco za późno - przed upływem siedmiu dni wygasły połączenia wychodzące, więc taryfa nie została zmieniona. Jak to teraz rozegrać najtaniej? Jeśli konto zostanie doładowane za 10 zł i natychmiast wysłany SMS, taryfa zmieni się po tygodniu, czy znów braknie czasu? Czy lepiej doładować piątakiem, wysłać SMS, a przed upływem tygodnia doładować drugim piątakiem?

Kilka dni bez wychodzących nie jest problemem, ale znajoma nie chce ładować kwotą większą, niż to naprawdę konieczne, bo na koncie i tak są zgromadzone nieprzytomne pieniądze i trzeba zacząć z nich korzystać :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

zif,

w tym przypadku zachowany musi zostać ten punkt regulaminu:
Jeżeli w okresie siedmiu dni, o których mowa w ust.5 powyżej upłynie Okres ważności dlausług wychodzących, o czym Abonent zostanie powiadomiony za pomocą wiadomości SMS,rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nie nastąpi.

http://www.plus.pl/documents/16/1394775 ... -Karte.pdf
zif pisze:Jeśli konto zostanie doładowane za 10 zł i natychmiast wysłany SMS, taryfa zmieni się po tygodniu, czy znów braknie czasu?
Zapewne tak.
W tym przypadku zasiliłabym konto kwotą 5 zł, następnie wysłała SMS-a z komendą PNK i przed upływem terminu ważności z tego doładowania, zasiliła numer kwotą 10 zł (ważne, aby ciągłość ważności numeru nie została przerwana).

W przypadku Pokontraktowego Systemu Zasileń, 20 zł nadaje ważność na +14 dni. Środki w tym przypadku zostają przeniesione do oferty Plus na Kartę i w przyszłości będą mogły zostać ewentualnie wykorzystane na aktywację promocji czy też pakietów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: zif »

Joanna_Plus pisze:
zif pisze:Jeśli konto zostanie doładowane za 10 zł i natychmiast wysłany SMS, taryfa zmieni się po tygodniu, czy znów braknie czasu?
Zapewne tak.
- Kawę czy herbatę?
- Tak.
;)

Nie mogłem sobie darować, ale oczywiście bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź, zwłaszcza za wskazanie punktu, że przez całe siedem dni musi być zachowane aktywne konto. Pewnie wybrana zostanie opcja z 5+10 zł.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: Joanna_Plus »

zif,

jeżeli zrobimy tak jak napisałeś:
zif pisze:Jeśli konto zostanie doładowane za 10 zł i natychmiast wysłany SMS, taryfa zmieni się po tygodniu, czy znów braknie czasu?
to nie mamy pełnych 7 dni czyli ten aspekt nie zostanie spełniony:
5. Rozwiązanie Dotychczasowej Umowy nastąpi z upływem siedmiu dni od daty otrzymania przez POLKOMTEL wiadomości SMS
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PiotrG-dz
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 23 lip 2019, o 21:32

Re: Przejście z Mixa do Plusa na karte/ Plusha

Post autor: PiotrG-dz »

Wczoraj siostrze wysłałem SMS PZ pod NR 2585 i przyszła zwrotka,że umowa wygasa 27.IV.2024.
Wobec tego mam pytanie kiedy będzie mogła wysłać SMS o treści PNK pod NR 2699 ?
ODPOWIEDZ