Dezaktywacja karty sim

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Paulo
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lis 2014, o 16:19

Dezaktywacja karty sim

Post autor: Paulo »

Witam

Mam problem. Mam MixPlusa. Wszystkie doładowania zostały zrealizowane. Numer jest jeszcze aktywny do stycznia. Nie będę go już doładowywał. Bardzo zależy mi, aby numer został od razu dezaktywowany. Jak to zrobić ?

Czy przejście na ofertę Plus na kartę jakoś przyśpieszy mi dezaktywacje ?
Zależy mi aby numer jak najszybciej przeszedł do puli wolnych numerów.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Magda_Plus »

Paulo wystarczy, że przestaniesz zasilać konto. Karta SIM zostanie zablokowana, a potem zdezaktywowana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Paulo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2014, o 16:19

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Paulo »

No tak, ale mi zależy żeby numer został jak najszybciej zablokowany i przeszedł do puli wolnych numerów. Jak to przyśpieszyć ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Ewa_Plus »

Paulo ,
- wypowiedzenie umowy Plus Mix uznaje się za skuteczne, z chwilą doręczenia do Polkomtel Sp. z o.o. oświadczenia Klienta o chęci rezygnacji z usług. W przypadku rozwiązania umowy, dezaktywacja numeru nastąpi w terminie do 30 dni, od daty otrzymania woli.

Wniosek o rozwiązanie umowy można złożyć w punkcie Plusa, bądź wysłać listownie na adres:
Polkomtel Sp, z o.o.
ul. Wołoska 16,
02-675 Warszawa

Wniosek powinien zawierać: nr telefonu, Twoje dane osobowe, podpis właściciela oraz informację na temat zlecenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: MarcinM »

Moje pytanie jest bardzo podobne..mam Mix Plus, do końca umowy 6 doładowań, a na wyświetlaczu informacja "Tylko połączenia alarmowe" kilka razy zrestartowany telefon, wyciągnąłem kartę, przetarłęm kartę ale i to nie dało efektów, dalej to samo..czy mam to rozumieć jako wypowiedzenie umowy przez Plus jeszcze w czasie jej trwania? nie rozumiem dlaczego nagle mam jak przypuszczam wyłączony numer. Proszę o sprawdzenie sytuacji na moim koncie.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Ewa_Plus »

MarcinM,
- możliwe, że przeoczyłeś jakieś doładowanie, albo zasilałeś konto innym nominałem niż był w umowie.
W celu sprawdzenia konta proszę Cię o kontakt z telefonicznym Działem Obsługi Klienta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: MarcinM »

Ewa_Plus pisze:MarcinM,
- możliwe, że przeoczyłeś jakieś doładowanie, albo zasilałeś konto innym nominałem niż był w umowie.
W celu sprawdzenia konta proszę Cię o kontakt z telefonicznym Działem Obsługi Klienta.
Właśnie w tym cały problem, że mam obecnie nadpłatę z wyprzedzeniem jeśli dobrze pamiętam do Marca 2015. Zasilałem kwotami kontraktowymi 40 zł (czasami wyższymi). Posiadam tylko telefon w Plusie, stan konta był dodatni, obecnie mam całkowity brak zasięgu, a na wyświetlaczu komunikat "tylko połączenia alarmowe" co wiąże się z brakiem możliwości wykonywania jakichkolwiek połączeń.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Krzysiek_Plus »

MarcinM, inna możliwość to uszkodzenie karty SIM.

Skontaktuj się z BOK, jeśli nie ma blokady to pozostaje wymiana karty SIM w najbliższym punkcie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: MarcinM »

Napisałem do Działu windykacji sieci Plus jeśli nie ma żadnych zaległości (a nie powinno być) to znaczy, że powód jest inny. Wymiana karty jest nie opłacalna, gdyz za to dodatkowo pobiorą opłatę 12,50 (!!) nawet jesli jest to powód techniczny (karty).
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Krzysiek_Plus »

MarcinM, wymiana karty SIM kosztuje 12,30 zł z VAT. Należność za nią opłacisz w punkcie Plusa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: MarcinM »

Tak, właśnie o tym napisałem. Tylko dlaczego mam płacić, jeśli problem wystąpił nie z mojej winy? Karta cały czas jest w telefonie, a mimo to uległa uszkodzeniu..to przecież nikt jej specjalnie nie wyciągał tylko po to aby ją uszkodzić -,-
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: Krzysiek_Plus »

MarcinM, taka jest opłata zgodnie z cennikiem Plus Mix niezależnie od powodu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: MarcinM »

To w takim razie nawet jej nie będę wymieniał skoro mam płacić za coś co normalnie powinno być darmowe, jeśli się chce utrzymać klienta. Zakończę umowę spłacając wszystkie zobowiązania i zakończę współpracę z plusem.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: sl@w_es »

MarcinM pisze:T(...) nie będę wymieniał skoro mam płacić (...) Zakończę umowę spłacając wszystkie zobowiązania i zakończę współpracę z plusem.
Na spokojnie sobie wszystko przemyśl; wolisz wydać 240 zł wywiązując się z kontraktu i nie wykorzystując tej kasy, a żal Ci 12,30 na nową kartę? Naprawdę, nie rozumiem Twojego toku myślenia. Tym sposobem największą krzywdę robisz sobie, a właściwie zasobności swojego portfela.
No, ale w końcu to Twoje fundusze.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
MarcinM
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:03

Re: Dezaktywacja karty sim

Post autor: MarcinM »

sl@w_es pisze:
MarcinM pisze:T(...) nie będę wymieniał skoro mam płacić (...) Zakończę umowę spłacając wszystkie zobowiązania i zakończę współpracę z plusem.
Na spokojnie sobie wszystko przemyśl; wolisz wydać 240 zł wywiązując się z kontraktu i nie wykorzystując tej kasy, a żal Ci 12,30 na nową kartę? Naprawdę, nie rozumiem Twojego toku myślenia. Tym sposobem największą krzywdę robisz sobie, a właściwie zasobności swojego portfela.
No, ale w końcu to Twoje fundusze.

Trudno się mówi, skoro sieć nie umożliwia wymiany karty bezpłatnie. To tak wygląda, jakby klient był winny nawet temu że karta samoistnie ulegnie awarii..na starcie robi się z klienta kozła ofiarnego. Moja umowa dobiega końca, a Plus chce na siłę zmusić mnie do wymiany karty, co jako klient sieci od kilku lat powinienem mieć bezpłatnie (co innego gdyby zniszczenie było z mojej winy) i tym sposobem już dawno zdecydowałem, że umowy z Plusem nie przedłużę, nawet za najlepsze usługi jakie oferuje. Realizowałem wszystkie doładowania terminowo, czasami podwójnie i tak sie szanuje stałych klientów. Nawet dostępu do ebok nie mam bo głupie kody przychodziły na telefon, sprytnie wymyślone przez siec. Zarabianie na klientach w taki sposób do niczego nie prowadzi, jak tylko do utraty klienta. Ja na tym nie wiele stracę, ale sieć już straciła klienta 5 doładowań i dziękuję za taką obsługę! wolę iść do konkurencji. Żeby uniemożliwić korzystanie z telefonu (był to jedyny numer jaki posiadałem) to skandaliczne potraktowanie klienta, a ja mam jeszcze wymieniać kartę i płacić za to 12,30 tylko po to aby zrealizować ostatnie doładowania a potem ją wyrzucić do kosza? tak..wyrzucić do kosza, bo nie chcę nawet telefonu na kartę w Plusie, wszystko zostało zabrane nawet 5Plus a oferuje sie jakieś beznadziejne SmartDom z beznadziejnymi ofertami - telewizja+telefon - za 59.90 miesięcznie to naprawdę tanio..gratuluję rozeznania.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2014, o 18:46 przez MarcinM, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie odpowiadam na PW. Zadaj mi pytanie na Forum.
ODPOWIEDZ