Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Jack18
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sie 2019, o 12:59

Re: Rok ważności konta

Post autor: Jack18 »

Kupiłem starter Prosto na kartę za 5 zł , doładowałem za 10 zł włączyłem pakiet internetu 3GB za 5 zł zostało na koncie 6 zł ale środki są ważne do 31.01.2020 a miały być ważne rok , sprawdziłem w aplikacji promocja Środki ważne rok jest włączona .
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Jack18,

opisz proszę sytuację i wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) prześlij przez ten formularz. Nasi pracownicy zweryfikują wówczas sytuację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Max99
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2020, o 01:20

Re: Rok ważności konta

Post autor: Max99 »

Witam. Miałem taryfę "PnK bez limitu", wczoraj, 30.01 zmieniłem ją na "Prosto na kartę", doładowałem za 5 PLN i teraz jak sprawdzam kodem *100# to ważność konta podaje 29.01.2021, ale jak kodem *136# to promocja "Środki ważne rok" kończy się 31.07.2020. Do kiedy faktycznie usługi wychodzące będą aktywne bez doładowania konta? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Rok ważności konta

Post autor: g-rs »

Do 29.01.2021r.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Max99,
Max99 pisze:jak sprawdzam kodem *100# to ważność konta podaje 29.01.2021
Max99 pisze:Do kiedy faktycznie usługi wychodzące będą aktywne bez doładowania konta?
g-rs pisze:Do 29.01.2021r.
Potwierdzam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Max99
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2020, o 01:20

Re: Rok ważności konta

Post autor: Max99 »

Dziękuję wszystkim za info :)
Monte123
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2020, o 21:38

Re: Rok ważności konta

Post autor: Monte123 »

Dzień dobry, aktywowałem 15 dni temu starter z promocją "GIGA BANK W PLUS" oraz "30 GB na start". Przegapiłem o parę godzin doładowanie za min. 30 zł (myślałem, że mogę to zrobić dziś do północy), a chciałem mieć te minimum 30GB ważne przez rok. Dostałem dziś 2 smsy: jednego mówiącego o tym, że rozmowy i smsy wychodzące są już zablokowane, drugi sms mówi, że pakiet 30GB na start został wyłączony. Rozumiem, że nie da się tego odkręcić i muszę kupić nowy starter?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Monte123,
Monte123 pisze:Rozumiem, że nie da się tego odkręcić
Niestety nie :-(:
1. Bonus 30 GB na rok jest przyznawany pod warunkiem zasilenia konta kwotą 30 zł lub wyższą w ciągu 15dni od momentu włączenia się do sieci.
Regulamin: http://www.plus.pl/documents/16/1394775 ... et="_blank
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sis
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2019, o 16:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: sis »

Dzień dobry. Mam Prosto na Kartę aktywne Środki Ważne Rok

Z Internetu w telefonie rzadko korzystam, w razie potrzeby wifi, albo po prostu wg cennika. Z opisu i regulaminów wnioskuję, że gdybym aktywowała pakiet:
1 - niezależnie ile i czy w ogóle użyję płacę 5 zł, po 30 dniach znów 5 itd, a niewykorzystany transfer tracę?
2 - gdybym zaszalała i zużyła od razu - to lejek (zwany także FUP), albo nawet "ile fabryka dała" bez dopłat?
3 - jak działa wyłączenie na 30 dni? promocja samowolnie wraca? czy wyłącza trwale, ale nie mniej niż 30 dni?

Druga sprawa - planuję drugą kartę SIM - do laptopa, żeby zawsze miał jakieś łącze (a jeśli mi się spodoba, to zrezygnuję z kabla u konkurencji);
Zrealizuję scenariusz podany tutaj w skrócie: starter 15 zł => RWK => 30 zł;
4 - Z kolejnych wpisów wynika, że mogę ten manewr powtarzać rok po roku? Czyli przy aktywnej RWK za 30zł 30GB na rok?
5 - Czy taki pakiet jest normalnym "aktywnym pakietem" w rozumieniu innych promocji czy usług?
Gdybym zrezygnowała z kabla 30 GB skończy się szybko
6 - jak to zrobić, żeby zawsze mieć pakiet ważny rok?
Niekoniecznie będę czekać 364 dni z każdym doładowaniem, po prostu chcę mieć taką możliwość.
Nie chciałabym niechcąco skorzystać z cennika Elastycznej ...

Poza tym:
7 - jak obecnie są naliczane opłaty z cennika za transfer - od razu po wyłączeniu APN? po 1MB? co jakiś czas? czy technologia (GPRS,LTE) ma znaczenie?
8 - jak wzorcowo przebiega FUP? Stopniowo czy od razu? Nadal 32KB/s?
9 - przekazywanie połączeń - ustawiam wyłącznie w urządzeniu, czy potrzeba jeszcze coś u Was?
10 - promocja Poleć Plusa - czy moje 2 karty się kwalifikują? A jeśli, to czy coś mogą popsuć w moim planie?

Moje rozterki mogą się wydać naiwne, ale wolę się dopytać niż wściekać.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj sis,

jeżeli chodzi o pakiet 3 GB to:
sis pisze:1 - niezależnie ile i czy w ogóle użyję płacę 5 zł, po 30 dniach znów 5 itd, a niewykorzystany transfer tracę?
Tak.
sis pisze:2 - gdybym zaszalała i zużyła od razu - to lejek (zwany także FUP), albo nawet "ile fabryka dała" bez dopłat?
Tak, bez opłat.
sis pisze:3 - jak działa wyłączenie na 30 dni? promocja samowolnie wraca? czy wyłącza trwale, ale nie mniej niż 30 dni?
Jeśli w dniu pobrania opłaty za Promocję Abonent nie będzie posiadał na koncie wystarczających środków do odnowienia Promocji i/lub skończył się Okres ważności dla Usług wychodzących (konto nie będzie aktywne), nie zostanie pobrana opłata za Promocję, a możliwość korzystania z Promocji zostanie zawieszona na okres do 720 godzin (30 dni). Jeśli w ciągu 720 godzin (30 dni) Abonent doładuje swoje konto odpowiednią kwotą, wystarczającą na pobranie opłaty za Promocję, opłata za odnowienie Promocji zostanie automatycznie pobrana i Abonent będzie mógł nadal korzystać z Promocji bez konieczności ponownego jej włączenia. Natomiast po upływie tego okresu korzystanie z Promocji będzie możliwe tylko po jej ponownym włączeniu.
http://www.plus.pl/documents/16/6839fa4 ... et="_blank
sis pisze:4 - Z kolejnych wpisów wynika, że mogę ten manewr powtarzać rok po roku? Czyli przy aktywnej RWK za 30zł 30GB na rok?
RWK możesz włączyć ponownie, pakiet 30 GB jest zaś aktywowany jednorazowo, po spełnieniu warunków opisanych w regulaminie.
sis pisze:5 - Czy taki pakiet jest normalnym "aktywnym pakietem" w rozumieniu innych promocji czy usług?
Doprecyzuj proszę co konkretnie masz na myśli.
sis pisze:6 - jak to zrobić, żeby zawsze mieć pakiet ważny rok?
Niekoniecznie będę czekać 364 dni z każdym doładowaniem, po prostu chcę mieć taką możliwość.
Nie mamy w ofercie innych pakietów z roczną ważnością.
sis pisze:7 - jak obecnie są naliczane opłaty z cennika za transfer - od razu po wyłączeniu APN? po 1MB? co jakiś czas? czy technologia (GPRS,LTE) ma znaczenie?
Cennik Taryfy Prosto na Kartę
Opłata za korzystanie z Pakietowej Transmisji Danych poprzez Punkty Dostępu (APN): plus, internet za 1 MB. Taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 100 KB (danych wysłanych i odebranych liczonych oddzielnie) - 0,19 zł.
http://www.plus.pl/documents/16/4007c8a ... et="_blank
Cennik Taryfy Plus Elastyczna na Kartę
Opłata za korzystanie z Pakietowej Transmisji Danych poprzez Punkty Dostępu (APN): plus, internet za100 KB. Taktowanie odbywa się za pomocą paczek danych o wielkości 100 KB (danych wysłanych i odebranych liczonych oddzielnie) - 0,12 zł.
https://www.plus.pl/documents/16/d1ac69 ... et="_blank
sis pisze:8 - jak wzorcowo przebiega FUP? Stopniowo czy od razu? Nadal 32KB/s?
Jeżeli pakiet posiada tzw. lejek to:
Po przekroczeniu jednostek dostępnych w ramach Pakietu internetowego lub innych pakietów internetowych aktywnych na koncie Abonenta w danym Okresie Ważności Promocji, prędkość transmisji danych zostanie ograniczona i nie będzie wyższa niż 32 kb/s. Abonent nie zostanie obciążony dodatkową opłatą za transmisję. Abonent zostanie poinformowany o zmianie parametrów transmisji danych za pomocą wiadomości SMS.
sis pisze:9 - przekazywanie połączeń - ustawiam wyłącznie w urządzeniu, czy potrzeba jeszcze coś u Was?
Ta funkcjonalność nie jest dostępna w ofercie Plus na Kartę.
sis pisze: 10 - promocja Poleć Plusa - czy moje 2 karty się kwalifikują? A jeśli, to czy coś mogą popsuć w moim planie?
Tak, zasady skorzystania z promocji znajdziesz tutaj i tu.

Ważne: pakiet 30 GB na rok, nie posiada „lejka”: http://www.plus.pl/documents/16/1394775 ... et="_blank
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Xaron
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2020, o 20:31

Re: Rok ważności konta

Post autor: Xaron »

Witam

Przenoszę numer od innego operatora do plus na Kartę. Chciałbym na tym numerze włączyć "pakiet cykliczny" oraz "rok ważności konta".
Czy jest możliwe by już pierwsze doładowanie uruchomiło promocję "Rok ważności konta"? Zgodnie z regulaminem by skorzystać z promocji "rok ważności konta" muszę mieć aktywne konto (czyli zrobić pierwsze doładowanie), aktywować promocję a następnie zasilić za min 5zł (zrobić drugie doładowanie)?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Xaron,

jeżeli przeniesienie ma zostać zrealizowane do oferty Plus Elastyczna na Kartę (weryfikacja taryfy odbywa się kodem *147#), to przed dokonaniem zasilenia należny aktywować promocję wpisując *136*11*12#, a następnie doładować numer kwotą minimum 5 zł w ciągu 30 dni. Regulamin: https://www.plus.pl/documents/16/f5e1a1 ... et="_blank.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Rok ważności konta i pytania inne

Post autor: Jarocinianin93 »

Witam Plus o tóż mam kilka pytań:


1) Z koncem listopada początkiem grudnia postanowiłem sobie włączyć Rok Ważności Konta oki wzieliście 10 zł za to oki doładowałem telefon i teraz najlepszy cyrk... wczoraj postanowiłem sobie to wyłączyć i ku mojemu zdziwieniu dostałem smsa że... usługa wcale nie była włączona... to ja sie pytam za co te 10 zł zostało zabrane? a jak włączałem to przyszedł sms potwierdzający ze usługa została włączona ale chyba nie do końca... Prosze o wytłumaczenie tego... p.s dodam że u konkurencji fioletowej mam rwk i działa to dobrze doładuje tam telefon i przedłuża ważność o 365 dni a nie jak w przypadku waszym o kilka miesięcy..



2) Jestem u was klientem ponad 11 lat czy macie dla starych klientów jakieś bonusy za staż w sieci?



3) Zmieniła mi się seria i numer dowodu osobistego i czy musze zgłosić to w punkcie Plusa ?


4) Czy pomimo że dzisiaj mi blokujecie konto internet bedzie mi działał pomimo blokady na konto?




P.S dołączam screena z sms'em informującym że RWK wcale nie była włączona
Załączniki
sms z informacją
sms z informacją
Ostatnio zmieniony 2 mar 2020, o 13:25 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Hankowsky
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2014, o 15:31

Re: Rok ważności konta i pytania inne

Post autor: Hankowsky »

Ad 1. Promocja RWK jest włączana na 30 dni, to jest okres w którym należy wykonać doładowanie które przedłuży ważność konta o rok, po tym okresie promocja się wyłącza, ale ważność konta powinna być rok od daty tego doładowania. Sprawdź do kiedy masz ważne konto.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Jarocinianin93,
Jarocinianin93 pisze:1) Z koncem listopada początkiem grudnia postanowiłem sobie włączyć Rok Ważności Konta oki wzieliście 10 zł za to oki doładowałem telefon i teraz najlepszy cyrk... wczoraj postanowiłem sobie to wyłączyć i ku mojemu zdziwieniu dostałem smsa że... usługa wcale nie była włączona... to ja sie pytam za co te 10 zł zostało zabrane? a jak włączałem to przyszedł sms potwierdzający ze usługa została włączona ale chyba nie do końca... Prosze o wytłumaczenie tego... p.s dodam że u konkurencji fioletowej mam rwk i działa to dobrze doładuje tam telefon i przedłuża ważność o 365 dni a nie jak w przypadku waszym o kilka miesięcy..
Jeżeli posiadasz taryfę Plus na Kartę bez limitu (jak w opisie profilu), to wówczas aktywacja usługi Rok Ważności Konta, dokonywana jest na okres 30 dni. Aby ważność numeru została ustawiona na +365 dni, wymagane jest w tym czasie zasilenie numeru kwotą minimum 5 zł. Po okresie wspomnianych 30 dni, usługa się wyłącza. Jeżeli odbyło się doładowanie, ważność konta pozostaje. Regulamin tutaj.
Jarocinianin93 pisze:2) Jestem u was klientem ponad 11 lat czy macie dla starych klientów jakieś bonusy za staż w sieci?
Dziękuję za tyle lat z nami :-).
Aktualne promocje:
Premia za staż: https://www.plus.pl/uslugi/premia-za-st ... et="_blank
Nie wiem czy znasz również tę usługę: https://www.plus.pl/5doladowanie"target="_blank?
Jarocinianin93 pisze:3) Zmieniła mi się seria i numer dowodu osobistego i czy musze zgłosić to w punkcie Plusa ?
Jeżeli takie dane były podawane przy rejestracji, to powinny zostać uaktualnione.
Jarocinianin93 pisze:4) Czy pomimo że dzisiaj mi blokujecie konto internet bedzie mi działał pomimo blokady na konto?
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ