Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,

włączenie promocji wiąże się z naliczeniem opłaty, więc ten punkt
Przez aktywność Abonenta na Kartę należy rozumieć aktywności w postaci:
a) wykorzystania Wartości konta (MIN/SMS/MMS/Internet, zakupu usług/pakietów/promocji)
zostaje spełniony.
Dotyczy to oczywiście jednego okresu 30 dni. W kolejnych warunki muszą być spełnione na nowo.

morju,
morju pisze:Moja aktywna taryfa to Plus Na Kartę Rok Ważności Konta(*147#).Czy wprowadzona zmiana dotycząca wyłączenia promocji Rok Ważności Konta obejmuje moją taryfę,czy nie?
Zmiany nie dotyczą taryfy Plus na Kartę Więcej przez Rok.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
morju
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2021, o 23:02

Re: Rok ważności konta

Post autor: morju »

Szanowni Państwo,uprzejmie proszę Specjalistów Plusa o jasną(precyzyjną) odpowiedź na oba moje dzisiejsze pytania.

Edycja:
4 paź 2021, o 11:38
Ponawiam pytania.
1.Czy taryfa,z której korzystam,czyli PNK Rok Ważności Konta jest objęta zmianą,czyli wyłączeniem promocji Rok Ważności Konta?
2.Czy aby unikać opłat za brak aktywności powinienem co miesiąc wykorzystywać wartość konta lub co miesiąc doładowywać konto?
Ostatnio zmieniony 4 paź 2021, o 12:12 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

morju,

jeżeli wykonasz połączenie/wyślesz SMS-a, za którego opłata będzie naliczona z konta, to wówczas kwota za brak aktywności nie będzie pobrana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
morju
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2021, o 23:02

Re: Rok ważności konta

Post autor: morju »

Dobrze,rozumiem,dziękuję.
Proszę jeszcze o odpowiedź na pierwsze pytanie.Korzystam z taryfy PNK Rok Ważności Konta.Czy zmiana dotycząca wyłączenia promocji Rok Ważności Konta obejmuje moją taryfę?Będę mógł korzystać z konta na starych zasadach,czyli z zachowaniem rocznej ważności konta,czy nie?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

morju,

odpowiedzi udzieliłam tutaj.
morju pisze:Czy zmiana dotycząca wyłączenia promocji Rok Ważności Konta obejmuje moją taryfę?
Nie.
Promocja Rok Ważności Konta została zamknięta w taryfach: Nowy Plus Internet na Kartę, Plus na Kartę, PnK bez limitu, Ja + na Kartę, Ja + Internet na Kartę, Ja + na Kartę I i Plus Elastyczna na Kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
morju
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2021, o 23:02

Re: Rok ważności konta

Post autor: morju »

Dziękuję za odpowiedź.Można się pogubić w tych taryfach.Nie wiedziałem,że taryfa PNK Rok Ważności Konta + promocja Rok Ważności Konta to coś innego niż PNK + promocja Rok Ważności Konta.Bardzo to skomplikowane.
muromdx
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 12 cze 2015, o 12:54

Re: Rok ważności konta

Post autor: muromdx »

Witajcie. A jak to wygląda u mnie?
SMS z 119119: "Przypominamy, ze jutro utracisz mozliwosc wykonywania polaczen wychodzacych. Aby temu zapobiec, doladuj sie."
*147#: "Aktywna taryfa to Nowy Plush"
*136#: "Aktywne promocje: Internet,Rozmowy,SMS/MMS bez limitu (Limit 7,67 GB, w tym limit UE 2,92 GB) 17-10-2021 19:00, Plush Rok Waznosci Konta - znacznik 09-10-2021 19:57, 4 doladowania i gratis, Rabat Video 30 dni."
*100#: Aktualny stan konta dla numeru...14,06 PLN. Konto ważne do dnia 09-10-2021 19:57"
Co z tym można zrobić? Zadziała u mnie kod *136*11*10# i potem doładowanie za minimum 5 zł?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

muromdx,
muromdx pisze:Zadziała u mnie kod *136*11*10# i potem doładowanie za minimum 5 zł?
Zadziała - Rok Ważności Konta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
muromdx
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 12 cze 2015, o 12:54

Re: Rok ważności konta

Post autor: muromdx »

Doładowałem za 25. I teraz mam tak.
*136#: "Aktywne promocje: Rok Waznosci Konta w Plushu 07-11-2021 11:10, Internet,Rozmowy,SMS/MMS bez limitu (Limit 7,67 GB, w tym limit UE 2,92 GB) 17-10-2021 19:00, Plush Rok Waznosci Konta - znacznik 09-10-2021 19:57, 4 doladowania i gratis, Rabat Video 30 dni."
SMS po doładowaniu: "Kwota doladowania 25 PLN, stan konta 39.06 PLN. Waznosc konta wygasa 2022-10-08 11:13:43."
O co w tym chodzi? Skąd się wzięła data 07-11-2021? To informacja, że do tego dnia mam się doładować?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

muromdx,
muromdx pisze:*136#: "Aktywne promocje: Rok Waznosci Konta w Plushu 07-11-2021 11:10
muromdx pisze:Skąd się wzięła data 07-11-2021? To informacja, że do tego dnia mam się doładować?
Usługa Rok Ważności Konta dodawana jest na okres 30 dni. Zasilenie konta w tym czasie kwotą minimum 5 zł, skutkuje dodaniem ważności numeru na +365 dni. Co się u Ciebie zadziało:
muromdx pisze:Waznosc konta wygasa 2022-10-08 11:13:43.
Po wspomnianych 30-tu dniach promocja ulega wyłączeniu (nadana ważność konta oczywiście zostaje). Szczegóły w regulaminie, który podlinkowałam we wcześniejszym poście.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Rok ważności konta

Post autor: g-rs »

muromdx pisze: Skąd się wzięła data 07-11-2021? To informacja, że do tego dnia mam się doładować?
Tak
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

W poście viewtopic.php?f=99&t=26791#p271524"target="_blank pisałem o aktywności konta na Elastycznej z pakietem 30 GB na rok... Kolega, żeby mieć pewność, że operator nie pobierze opłaty za brak aktywności, zasilił konto kwotą 5 zł...
Jak wiadomo, Elastyczna ma cykliczną promocję Rok Ważności Konta. Teoretycznie, a nawet praktycznie, tej promocji już nie ma w tej taryfie - zgadza się? Dlaczego więc otrzymał komunikat: Kwota doładowania 5 PLN, stan konta 15.9 PLN. Ważność konta wygasa 2022-10-13 23:03:59????
Czy Plus wycofał się z wycofania promocji RWK?

EDIT:
Odnoszę wrażenie, że błąd popełniłem, wyłączając cykliczny rok ważności konta na numerach z taryfami, w których ta promocja obowiązywała... Duży błąd! Utrzymanie numerów byłoby mniej skomplikowane. - o aktywność trzeba by było tylko zadbać, ew. ponieść tę opłatę - do przełknięcia w przypadku gdy na utrzymaniu numeru mi zależy. Teraz 29 zł za to będzie trzeba zapłacić. Doładowania mijają się z celem - za dużo to kosztuje, w sytuacji gdy numer jest leżakiem.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze:Ważność konta wygasa 2022-10-13
I taka data widnieje pod kodami *100#/*125#?
A jakie promocje pojawiają się w wiadomości zwrotnej po wpisaniu *136#?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Rok ważności konta

Post autor: wlo »

Nie ma co ponownie powtarzać, ale jeśli to nieprawdopodobne, to potwierdzam:
Cykliczny Rok ważności konta jest z datą 19-10-2021 20:28 (136). Oczywiście jakiś GIGA BANK, ten Bonus 30 GB na rok...
Konto dla numeru[...] wygasa 13-10-2022 23:03:59 (125). Nie inaczej pokazuje odpowiedź spod 100: Aktualny stan konta dla numeru [...]. Konto ważne do dnia 13-10-2022 23:03:59 ;-)

EDIT:
Ja jestem przygotowany do punktowania systemu, mimo, że tego numeru akurat nie mam na liście "zaprzyjaźnionych" na koncie iPlus ;-)
I tu akurat nie chodzi o ten konkretny numer... On tylko jest przyczynkiem do dyskusji. Bo jeśli na jednym jest taki "problem" (akurat nie dla posiadacza, który ma o jeden wydatek mniej), znaczy, ze jest to problem systemowy.

EDIT 2:
Po weryfikacji - zapytałem innych posiadaczy prepaida z Elastyczną - doszedłem do wniosku, że jeśli ktoś nie wyłączył promocji CYKLICZNEJ RWK, ma ją nadal. Zresztą to by trzymało się ogólnych zasad - wycofano promocję, więc brak jest możliwości jej włączenia. Kto miał aktywną - ma nadal i mieć będzie.
Tak. Teraz żałuję jeszcze bardziej, ze wyłączyłem cykliczną, żeby mieć jeden termin zasilania "leżakujących" numerów. Trzeba było to zostawić...
viga
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2021, o 17:08

Re: Rok ważności konta

Post autor: viga »

Mam trzy pytania co do Roku Ważności Konta - jestem w taryfie Nowy Plush:

1) Moje konto zostało doładowane w czerwcu 2021 z innego konta abonenckiego. Nie był to teleprzelew.
Przed doładowaniem miałam włączoną promocję "Rok Ważności Konta", a mimo to ważność mojego konta się nie przedłużyła. Live Chat na bok.plus.pl nie działa, więc pytam tutaj. Jak mogę zgłosić reklamację za brak przedłużenia ważności konta?

2) Za parę dni chcę wykonać doładowanie, znów będzie to zasilenie z innego numeru abonenckiego. Promocja RWK oczywiście jest u mnie włączona. Jaką mam pewność, że tym razem ważność mojego konta się przedłuży?
To dość pilne, bo ważność konta wygasa mi 16.11.2021 ;p (ponieważ doładowanie z czerwca z jakiegoś powodu nie zostało wliczone).

3) A może jednak zostałam doładowana teleprzelewem i nawet o tym nie wiem? Co to jest teleprzelew?
ODPOWIEDZ