Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Robertus
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lut 2013, o 15:36

Re: Rok ważności konta

Post autor: Robertus »

Marta_Plus pisze:malibu, Robertus, sl@w_es,
malibu pisze:PLUS możecie oficjalnie potwierdzić że to nie pomyłka tylko kompletny koniec oferty?
Zgodnie z otrzymanymi wiadomościami SMS, promocja Rok Ważności Konta została zamknięta (dot. taryf Nowy Plus Internet na Kartę, Plus na Kartę, PnK bez limitu, Ja + na Kartę, Ja + Internet na Kartę, Ja + na Kartę i Plus Elastyczna na Kartę).
Czyli wychodzi na to że jeśli mam starą taryfę Plus rok ważności konta to nadal można raz na rok zasilać i konto będzie aktywne przez rok? Dobrze rozumiem?
j@n
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: Rok ważności konta

Post autor: j@n »

Taryfa Prosto na Kartę. SMS o zakończeniu promocji brak.

Tej taryfy nie ma liście podawanej przez konsultantów. Jest więc szansa, że tutaj promocja zostanie.

Zresztą to utrata RWK w Prosto na Kartę byłaby najdotkliwsza. To właśnie ta taryfa jest przeznaczona dla osób z małym wykorzystaniem rozmów/SMS/MMS i doładowanie wystarcza na długi czas. A w Elastyczna na Kartę mamy cykliczne pakiety i konto trzeba doładowywać regularnie za stałą kwotę.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: Marta_Plus »

taki tam,
taki tam pisze:Czy jeśli do 07.08.21 przedłużę to jeszcze się załapię na następny rok, czy już teraz trzeba zmienić operatora? I
Do 6/08 br. będziesz mógł jeszcze aktywować Rok Ważności Konta. Zasilenie konta w tym dniu (po aktywacji promocji) spowoduje przedłużenie ważności konta do 6/08/22.
taki tam pisze: I czy jest to definitywny koniec promocji z dniem otrzymania SMSa?
Nie - SMS ma na celu poinformowanie o wyłączeniu promocji z dniem 07/08 br.
taki tam pisze:Czy można przenieść numer na kartę do innego operatora? Mam kilka numerów...
Decyzja należy do Ciebie, ale można także zastanowić się nad ewentualną zmianą taryfy.

sl@w_es,
sl@w_es pisze:Jeszcze jej nie zamknięto, a z treści SMS-a wynika, że zostanie zamknięta.
Dokładnie - dzięki za uwagę. ;-)

Robertus, j@n, marekkalisz19,
j@n pisze:Taryfa Prosto na Kartę. SMS o zakończeniu promocji brak. Tej taryfy nie ma liście podawanej przez konsultantów. Jest więc szansa, że tutaj promocja zostanie.
Tak, w tej taryfie promocja będzie dostępna na dotychczasowych zasadach. W Nowym Plushu i Prosto na Kartę również. :->
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marekkalisz19
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:09

Re: Rok ważności konta

Post autor: marekkalisz19 »

Uff to dobrze, dzięki za info ;)
taki tam
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2021, o 15:21

Re: Rok ważności konta

Post autor: taki tam »

Marta_Plus pisze:taki tam,
taki tam pisze:Czy można przenieść numer na kartę do innego operatora? Mam kilka numerów...
Decyzja należy do Ciebie, ale można także zastanowić się nad ewentualną zmianą taryfy.
Dziękuję za odpowiedź. Przedłużyłem ważność konta do roku 2022.
Niestety, w Plusie nie ma teraz takiej taryfy dla telefonów przeznaczonych głównie do odbioru i sporadycznych rozmów.
Pozostaje konkurencja. Jest jeszcze rok czasu by podziękować za dotychczasową współpracę i przenieść biznes (te na kartę i te na abonament) do innego operatora.
Krek15
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 lip 2021, o 22:48

Re: Rok ważności konta

Post autor: Krek15 »

Dziś dostałem sms, że nadszedł koniec opcji rok ważności konta. Nie jest to dla mnie dobre rozwiązanie. Zapłaciłem jednorazowo 10 zł i było konto ważne na rok i to bez znaczenia ile pieniędzy było na koncie na rozmowy. To było idealne rozwiązanie dla mojej mamy;. Mało dzwoni więc nawet 30 zł starcza jej na rok. Ale bum teraz info takie ,że koniec usługi. Przykre ale plus od czasu przejęcia przez Polsat i pazerność właściciela zaczyna coraz bardziej przypominać sklep dla bogatych. Oferty są coraz gorsze dla indywidualnego klienta ale wręcz darmowe dla firm. Dziś już przeszukiwałem oferty innych operatorów i ę bez większego kłopotu mogę zmienić operatora mając numer dosłownie za friko i bez dodatkowych kosztów. Poczekam aż skończy się ważność konta i przejdę do innego operatora lub jak i tam coś się zmieni to zlikwiduje numer. Nie sądziłem, że po ponad 22 latach i mojego zadowolenia tak posypie sie plus. To było do przewidzenia, że jak cyfrowy Polsat przejmie Plus to tak będzie. Wieczne powtórki programów, filmów, wiecznie do wszystkiego wieczny płatny dostęp bo inaczej nie zobaczysz nic. A teraz taka niespodzianka . Widocznie chodzi o kasę .Ludzie płacili 10 zł i mogli mieć 5zł na koncie a ono było nietykalne pzrez rok. A teraz zapewne zastosują doładowanie co miesiąc. Bo trzeba zbierać na nową sieć 6G która już powoli będzie wchodzić na rynek. Słabo to wyszło. Trudno trzeba uciekać z tej sieci jak tak traktuje klienta.
Robx
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 13:34

Aktywność

Post autor: Robx »

Jakie minimalne wymagania muszę wypełnić aby uniknąć comiesięcznej opłaty za brak aktywności? Mam nr na kartę od 2000 r. i nie używam go do wykonywania połączań a raczej wyłącznie do ich odbierania.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2021, o 10:41 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ewa_Plus »

Robx,
- usługa Rok Ważności Konta dalej jest dostępna, ale tylko w kilku taryfach. Sprawdź proszę, jaką masz obecnie z pomocą kodu: *147#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robx
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 13:34

Re: Rok ważności konta

Post autor: Robx »

Mam JA+ NA KARTĘ i nr ważny do 6.08.2022. Konkretnie to interesuje mnie jak uniknąć opłaty 3zł/mc za brak aktywności (płatne usługi/zasilenia ???), która wchodzi od 15 września. W jakich taryfach Rok Ważności Konta nadal jest dostępny? Wcześniej czy później będę musiał przejść na jedną z nich.
Krek15
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 lip 2021, o 22:48

Re: Rok ważności konta

Post autor: Krek15 »

Ja mam aktywna taryfę: Plus na Karte
Też używam rok waleczność konta bo to tel dla starszej osoby aby można było się do niej dodzwonić. Sam mało dzwoni wiec nie doładowuje się co miesiąc bo nie ma sensu. Aktywuje rok ważności za 10zł i bywa że przez rok wykorzysta tylko 20 zł Dobre bo jak dla schorowanej ciężko emerytki to bardzo oszczędny plan. A w razie czego ma z czego zadzwonić pod 112. Ale niestety wielkie zmiany nadeszły jak się skończy poszuka się niego operatora. na razie czekam .
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

Krek15 pisze:... dla starszej osoby aby można było się do niej dodzwonić. Sam mało dzwoni wiec nie doładowuje się co miesiąc bo nie ma sensu. Aktywuje rok ważności za 10zł i bywa że przez rok wykorzysta tylko 20 zł Dobre bo jak dla schorowanej ciężko emerytki to bardzo oszczędny plan. .. .
To można skorzystać z taryfy Prosto na kartę. Po doładowaniu już za 5zl można mieć Konto ważne rok. :->

Usługa pozostanie dostępna w taryfie Nowy Plush i Prosto na kartę.
Krek15
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 lip 2021, o 22:48

Re: Rok ważności konta

Post autor: Krek15 »

Od chwili kiedy Polsat zabrał się za Plus to zrobił się wielki Sajgon i nic więcej. Chwalą się logiem gdyby ono miało coś zmienić. Zamiast zmieniać logo zmieńcie ceny na atrakcyjniejsze, a nie żeby prezydent interweniował w sprawie meczu w TV bądź jak ostatnio kibice ostro skrytykowali działania stacji - powtórka z życia. Przykre ale prawdziwe.

Usługa była dobra, ale szukanie pieniędzy na siłę to zły pomysł, a tak to teraz wygląda w Plusie. Zamiast mieć bardziej atrakcyjne ceny i oferty w abonamencie to oferują mi to samo za wyższą opłatę niż mam teraz co jest wręcz chore.

Tak samo z rokiem ważności konta. Zauważyli że ludzie doładowali sobie raz na rok za 30 zł aktywowali konto za 10 zł zostało im 20 zł przez rok i nie muszą doładowywać konta co miesiąc, wiec wprowadza się zmiany, aby co miesiąc konto doładować bo zapewne do tego to zmierza.

Dlatego jak dostałem sms ze nie będzie tej opcji to po prosu poczekam aż minie ważność konta i zrezygnuje z operatora. Zrezygnowałem z 3 telefonów zostały mi 2 i na razie czekam i zobaczę co będzie dalej. Dla mnie to szukanie kasy na siłę bo trzeba zapłaci komuś za nowe logo.
Może operator zacznie myśleć że robiąc klientowi pod górkę po prostu go się traci.

EDIT:
Robx pisze:Mam JA+ NA KARTĘ i nr ważny do 6.08.2022. Konkretnie to interesuje mnie jak uniknąć opłaty 3zł/mc za brak aktywności (płatne usługi/zasilenia ?), która wchodzi od 15 września. W jakich taryfach Rok Ważności Konta nadal jest dostępny? Wcześniej czy później będę musiał przejść na jedną z nich.

Taryfa Prosto na Kartę
Opłata za brak aktywności na koncie będzie pobierana od 14 września 2021 r.
- Opłata za brak aktywności będzie naliczana po upływie 30 dni od ostatniej aktywności Abonenta na Kartę.
- Przez aktywność Abonenta na Kartę należy rozumieć aktywności w postaci:
a) wykorzystania Wartości konta (MIN/SMS/MMS/Internet, zakupu usług/pakietów/promocji),
b) doładowania konta,
c) skorzystania z zakupionych pakietów/promocji: minut, SMS-ów/MMS-ów lub Internetu.
- Abonenci na Kartę, których Wartość konta na dzień pobrania opłaty jest niższa niż 3 zł obciążani będą opłatą w wysokości dostępnej Wartości konta.
- Opłata za brak aktywności będzie pobierana cyklicznie co 30 dni od ostatniej aktywności Abonenta na Kartę lub od daty pobrania ostatniej opłaty za brak
aktywności aż do momentu blokady Usług przychodzących.

gdzie punkt (a) można rozumieć też jako całkowite wykorzystanie środków znajdujących się na koncie przez okres 30 dni lub jego doładowanie punkt (b).
Trzeba szukać innych rozwiań, a już ograniczanie połączeń wychodzących od ilości kwota = dni to dno.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: Marta_Plus »

Robx,
Robx pisze:Konkretnie to interesuje mnie jak uniknąć opłaty 3zł/mc za brak aktywności (płatne usługi/zasilenia ???), która wchodzi od 15 września
W przypadku braku aktywności na numerze, opłaty nie da się uniknąć.
Robx pisze:W jakich taryfach Rok Ważności Konta nadal jest dostępny?
Zgodnie z tym, co pisał Ron:
Ron pisze:Usługa pozostanie dostępna w taryfie Nowy Plush i Prosto na kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Aktywność

Post autor: plufor »

Robx pisze:Jakie minimalne wymagania muszę wypełnić aby uniknąć comiesięcznej opłaty za brak aktywności?
Jak to zostało określone przez Plusa, minimalna aktywność to:
a) wykorzystania Wartości konta (MIN/SMS/MMS/Internet, zakupu usług/pakietów/promocji),
b) doładowania konta,
c) skorzystania z zakupionych pakietów/promocji: minut, SMS-ów/MMS-ów lub Internetu.

Zatem zgodnie z tym zapisem, wystarczy np. 1-2sek płatne połączenie, co 30 dni (a dla bezpieczeństwa co 29 dni) za które zapłacimy ok 1-2gr.
Proszę Specjalistów o potwierdzenie.

Poza tym, nie wiem dlaczego, ale w tym wątku pomieszane się pojęcia RWK z opłatą za brak aktywności.
A należy pamiętać, że RWK nie zwalnia nas z opłaty za brak aktywności!
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Aktywność

Post autor: Ron »

plufor pisze: Zatem zgodnie z tym zapisem, wystarczy np. 1-2sek płatne połączenie, co 30 dni (a dla bezpieczeństwa co 29 dni) za które zapłacimy ok 1-2gr.
Proszę Specjalistów o potwierdzenie.
Tak, dokładnie wystarczy pare sekund.
plufor pisze: Poza tym, nie wiem dlaczego, ale w tym wątku pomieszane się pojęcia RWK z opłatą za brak aktywności.
A należy pamiętać, że RWK nie zwalnia nas z opłaty za brak aktywności!
Ponieważ takie są pytania klientów połączone w watku. Nie ma mowy o tym, że RWK zwalnia z opłaty za aktywność.
ODPOWIEDZ