Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

Sprawdź czy masz aktywne RWK kodem *136# i *121#. Napisz co wyświetla pod kodami.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2021, o 19:40 przez Ron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

viga pisze:Mam trzy pytania co do Roku Ważności Konta - jestem w taryfie Nowy Plush:

1) Moje konto zostało doładowane w czerwcu 2021 z innego konta abonenckiego. Nie był to teleprzelew.
Przed doładowaniem miałam włączoną promocję "Rok Ważności Konta", a mimo to ważność mojego konta się nie przedłużyła. (...)
Jesteś pewna, że promocja była aktywna? Być może chodziło tylko o znacznik tzn. o informację o ważności konta przez rok od ostatniego zasilenia. Zapoznaj się z treścią innej mojej wypowiedzi, która nieco rozjaśni Ci to zagadnienie: Re: Taryfa Nowy Plush
Obie usługi (RWK w Plushu i Plush RWK) wygodnie zweryfikujesz w aplikacji mobilnej iPlus jak i poprzez kody USSD o których pisał Ron.
viga pisze:2) Za parę dni chcę wykonać doładowanie, znów będzie to zasilenie z innego numeru abonenckiego. Promocja RWK oczywiście jest u mnie włączona. Jaką mam pewność, że tym razem ważność mojego konta się przedłuży?
To dość pilne, bo ważność konta wygasa mi 16.11.2021 ;p (ponieważ doładowanie z czerwca z jakiegoś powodu nie zostało wliczone).
Tak jak pisałem wcześniej dokonaj weryfikacji.
Jeśli promocja RWK w Plushu nie będzie aktywna, a zakładam, że nie będzie to ją aktywuj, kodem lub w aplikacji.
Po potwierdzeniu aktywacji przez operatora możesz już doładować konto zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie promocji - zaręczam, że jego ważność zostanie wydłużona o rok od daty zasilenia.
viga pisze:3) A może jednak zostałam doładowana teleprzelewem i nawet o tym nie wiem? Co to jest teleprzelew?
Teleprzelew można wykonać z innego nr-u na kartę w maksymalnej wysokości 20 zł/30 dni i nie da się tego zrobić z n-ru na abonament.

Teleprzelew w ofercie Na Kartę
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
viga
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2021, o 17:08

Re: Rok ważności konta

Post autor: viga »

*136# daje takie info (sms z soboty 13 listopada):
Aktywne promocje: 9213, Plush Rok Waznosci Konta - znacznik 16-11-2021 10:28, 4 doladowania i gratis, Rabat Video 30 dni.
a *121# nie mogę teraz wykonać, bo dostaję komunikat: Wystąpiły problemy z obsługą zlecenia.

W tym momencie nie mogę się zalogować do iplus.pl, bo występuje Internal Server Error / Błąd 500 :(
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

viga,
viga pisze:Jak mogę zgłosić reklamację za brak przedłużenia ważności konta?
Informacje na ten temat znajdziesz w naszym FAQ.
Pytanie czy usługa faktycznie była wówczas aktywna.
viga pisze:2) Za parę dni chcę wykonać doładowanie, znów będzie to zasilenie z innego numeru abonenckiego. Promocja RWK oczywiście jest u mnie włączona. Jaką mam pewność, że tym razem ważność mojego konta się przedłuży?
To dość pilne, bo ważność konta wygasa mi 16.11.2021 ;p (ponieważ doładowanie z czerwca z jakiegoś powodu nie zostało wliczone).
viga pisze:*136# daje takie info (sms z soboty 13 listopada):
Aktywne promocje: 9213, Plush Rok Waznosci Konta - znacznik 16-11-2021 10:28, 4 doladowania i gratis, Rabat Video 30 dni.
Promocji nie masz aktualnie włączonej. Aktywacji dokonasz kodem *136*11*10#. Po potwierdzenie jej dodania, należy zasilić konto numeru w ciągu 30 dni. Szczegóły w regulaminie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
viga
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2021, o 17:08

Re: Rok ważności konta

Post autor: viga »

No ładnie... dziś rano po rozmowie z konsultantem online dostałam informację, że promocja RWK jest włączona i że po doładowaniu min. 5 zł ważność mejgo konta przedłuży się o rok. Ta promocja widniała również w iPlus.pl w tabelce "Toje aktywne promocje" i byłą ważna do dziś do 10:28.
Zatem po rozmowie z konsultantem (a przed 10:28) doładowałam się za 50 zł, ale ważność konta została przedłużona tylko n 3 m-ce. Napisałam już reklamację (#2546569), bo może po dzisiejszej awarii (do ok. 9:45 nie działało logowanie do iPlus.pl) zrobiło się zamieszanie.

A przy okazji, jak powinien wyglądać sms potwierdzający (po wybraniu *136#), że promocja RWK jest aktywna?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

viga pisze:(...) po rozmowie z konsultantem (a przed 10:28) doładowałam się za 50 zł, ale ważność konta została przedłużona tylko n 3 m-ce. (...)
Kwota doładowania, a w jej następstwie nadana ważność konta wskazuje, że w momencie zasilenia nie miałaś aktywnej promocji RWK w Plushu.
viga pisze:(...) A przy okazji, jak powinien wyglądać sms potwierdzający (po wybraniu *136#), że promocja RWK jest aktywna?
Poniżej SMS zwrotny z kodu *136#, gdzie pozycja:
1) RWK w Plushu - promocja aktywna przez 30 dni od aktywacji, dzięki której każde zasilenie od 5 zł wzwyż nadaje ważność konta + 365 dni
4) Plush RWK - informacja o korzystaniu z usługi rok ważności.
Nie wiem po co ta informacja(?), która wnosi tyle, iż wielu użytkowników sądzi, że posiadają aktywną promocję RWK w Plushu (tę z pierwszej pozycji), która po doładowaniu konta skutkuje jego wydłużeniem ważności o rok. Zagmatwałem? Przepraszam, to nie ja, to Operator.
Załączniki
Screenshot_20211113_182204_com.android.mms.jpg
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
viga
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2021, o 17:08

Re: Rok ważności konta

Post autor: viga »

Czyli dla pewności, że konto zostanie przedłużone o rok, najlepiej byłoby zrobić tak:
1) wyłączyć Promocję RWK w Plushu (*136*00*10#) i poczekać na potwierdzający sms
2) włączyć Promocję RWK w Plushu (*136*11*10#) i poczekać na potwierdzający sms
3) doładować konto min. 5 zł
Kolejność kroków ma znaczenie!

Albo po prostu doładowywać się za min. 5 zł co 29 dni.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli mówię niepradwę ;p
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

viga,

z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że z promocją RWK w Plushu nigdy nie miałem żadnych problemów.
Jeśli chcesz wyłączać, a następnie włączać tę promocję to jak najbardziej możesz tak zrobić.
Kolejność kroków zwłaszcza aktywacja promocji --> zasilenie konta ma decydujące znaczenie dla uzyskania rocznej ważności konta.
Co do tej części wypowiedzi:
Albo po prostu doładowywać się za min. 5 zł co 29 dni.
Musisz pamiętać, że sama promocja dzięki której uzyskujesz roczną ważność po doładowaniu ma 30-to dniową ważność, czyli możesz doładować konto w 29 czy nawet 30 dniu po aktywacji promocji, ale chcąc zrobić to np. w 31 dniu po jej aktywacji musisz ponownie ją aktywować, ponieważ jej ważność wygasła i zasilenie konta nie przyniesie oczekiwanego skutku (RWK).
W okresie owych 30 dni ważności promocji możesz wykonać dowolną ilość zasileń, a każde z nich będzie z takim samym skutkiem: wydłużenie ważności o 365 dni od daty i godziny zasilenia.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

viga,
viga pisze:Napisałam już reklamację (#2546569)
Poprosiłam o udzielenie odpowiedzi w powyższej sprawie.
viga pisze:Czyli dla pewności, że konto zostanie przedłużone o rok, najlepiej byłoby zrobić tak

Jeżeli pod kodem *136# nie pojawia się promocja Rok Ważności Konta w Plushu, to należy dokonać tych czynności, o których pisałam w poprzednim poście:
Joanna_Plus pisze:Aktywacji dokonasz kodem *136*11*10#. Po potwierdzenie jej dodania, należy zasilić konto numeru w ciągu 30 dni. Szczegóły w regulaminie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kocurek291
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2021, o 19:01

Re: Rok ważności konta

Post autor: kocurek291 »

Witam, obecna taryfa to Plus Na Kartę - ważna do 25.11 - na jaką taryfę zmienić aby nadal utrzymać RWK? Nowy Plush czy Prosto Na Kartę (telefon tylko do odbierania połączeń i sms, sporadycznie wykonam jakieś połączenie lub wyślę sms)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ron »

Na obu taryfach, należy raz w miesiącu wykonać aktywną czynność, niezależnie od usługi ROK ważności konta.
- Opłata za brak aktywności będzie naliczana po upływie 30 dni od ostatniej aktywności Abonenta na Kartę.
- Przez aktywność Abonenta na Kartę należy rozumieć aktywności w postaci:
a) wykorzystania Wartości konta (MIN/SMS/MMS/Internet, zakupu usług/pakietów/promocji),
b) doładowania konta,
c) skorzystania z zakupionych pakietów/promocji: minut, SMS-ów/MMS-ów lub Internetu.
- Abonenci na Kartę, których Wartość konta na dzień pobrania opłaty jest niższa niż 3 zł obciążani będą opłatą w wysokości dostępnej Wartości konta.
- Opłata za brak aktywności będzie pobierana cyklicznie co 30 dni od ostatniej aktywności Abonenta na Kartę lub od daty pobrania ostatniej opłaty za brak
aktywności aż do momentu blokady Usług przychodzących.
creatka
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 13 cze 2014, o 10:32

Re: Rok ważności konta

Post autor: creatka »

Witam proszę o pomoc w trzech kwestiach. W taryfie Simplus jest możliwość aktywacji usługi rok ważności konta? Czy w tej taryfie można włączyć usługę tanio do wszystkich dużych sieci z opłatą 2 zł jednorazowo? I ostatnie pytanie z taryfy Simplus na jaką inną taryfę można przejść?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta

Post autor: sl@w_es »

creatka pisze:(...) W taryfie Simplus jest możliwość aktywacji usługi rok ważności konta?
Powtarzasz swoje zapytanie sprzed 2 lat:
viewtopic.php?f=99&t=24186&start=120#p2 ... et="_blank
odpowiedź w poniższym linku:
viewtopic.php?f=99&t=24186&start=120#p2 ... et="_blank
creatka pisze:(...) Czy w tej taryfie można włączyć usługę tanio do wszystkich dużych sieci z opłatą 2 zł jednorazowo? (...)
Tak, przy czym jednorazowa opłata 2 zł dotyczy tylko aktywacji promocji; za każdą minutę połączenia zapłacisz 29 gr.
Poniżej Regulamin tej promocji - nie pochodzi ze strony Plusa, więc nie jestem pewien czy Operator czegoś w nim nie zmienił. Oficjalna wersja dostępna podobno przez zapytanie na bok@plus.pl"target="_blank
Regulamin promocji „TANIO DO WSZYSTKICH DUŻYCH SIECI”
creatka pisze:(...) z taryfy Simplus na jaką inną taryfę można przejść?
Zmiana taryfy możliwa jest na każdą nowszą niż Simplus choć tego nie jestem pewien na 100 %, ale wachlarz taryf które możesz aktywować dostępny jest w aplikacji mobilnej iPlus jak i na stronie iPlus - logowanie Oczywiście po zalogowaniu się.
Taryfy nowsze od Simplus znajdziesz TUTAJ.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
nindustrialny
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 sie 2014, o 07:24

Obowiazek doladowywania co miesiac.

Post autor: nindustrialny »

Witam.
Mam prawie 600 pln na prepaidzie. Glownie dzieki promocji 5te gratis.

Czy jest opcja , aby uniknac koniecznosci doladowywania, tak zeby przedluzyc wartosc konta z obecnych na koncie srodkow?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2021, o 10:58 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki ten sam temat.
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: Obowiazek doladowywania co miesiac.

Post autor: Remislanc »

Aktywuj promocję "Rok ważności konta", doładuj konto za piątaka. Ważność Twojego konta wydłuży się o 12 m-cy. Za rok powtórz operację :)
https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... et="_blank
ODPOWIEDZ