Rok ważności konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Monalek
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 gru 2018, o 16:11

Re: Rok ważności konta

Post autor: Monalek »

Witam,
Mam Plus na kartę bez żadnych pakietów i zgromadzone środki na koncie to już ponad 400 zł. Czy jeśli aktywuję promocje rok ważności konta to będzie równoznaczne z tym, że przez rok nie będę musiała doladowywac konta by przedłużać jego ważność, tylko korzystać z tych 400 zł które mam na koncie? Jedyne koszty które poniose to opłata aktywacyjna i doładowanie za 5 zł?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Monalek,
Monalek pisze:Czy jeśli aktywuję promocje rok ważności konta to będzie równoznaczne z tym, że przez rok nie będę musiała doladowywac konta by przedłużać jego ważność, tylko korzystać z tych 400 zł które mam na koncie?
Tak. Jeżeli posiadasz taryfę Plus na Kartę, to koszt aktywacji usługi to 10 zł i co ważne, należy konto doładować za minimum 5 zł w ciągu 14 dni od aktywacji promocji: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... ci%20konta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
valalta
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2018, o 13:29

Re: Rok ważności konta

Post autor: valalta »

Witam.
Posiadam taryfę Plus na kartę oraz aktywny Rok ważności konta. Na koncie posiadam około 200 zł. Chciałem zmienić na taryfę "Prosto na kartę", w której również jest Rok ważności konta. Czy wystarczy tylko wpisać kod zmieniający taryfę, a wszystkie ustawienia pozostaną bez zmian jak również stan konta, czy coś się zmieni ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rok ważności konta

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj valalta,
- jeżeli aktualny okres ważności uzyskany został dzięki promocji "Rok Ważności Konta", to zostanie on skrócony. Pisaliśmy już o tym np. tutaj.
Nie mniej jednak w taryfie Prosto na Kartę, wystarczy, że zasilisz konto za 5 zł tuz przed końcem ważności, a zostanie ona wydłużona o 365 dni.
Stan konta pozostanie bez zmian.
Jeśli masz aktywne jakieś inne usługi, czy pakiety, to po zmianie taryfy zostaną one utracone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kriker
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2019, o 17:50

Re: Rok ważności konta

Post autor: kriker »

Witam
Przeszedłem na taryfe Plus Elastyczna na Kartę, ale nie mogę włączyć taryfy Rok wazności konta, proszę o inf. o prawidłowym kodzie, bo caly czas wyskakuje Usluga niedostepna skontaktuj sie z BOK.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kriker,

kod na aktywację usługi Rok Ważności Konta w taryfie Plus Elastyczna na Kartę to: 136*11*12#. Regulamin: https://www.plus.pl/documents/16/f5e1a1 ... liczny.pdf.

Ważne: po dodaniu promocji należny zasilić konto kwotą minimum 5 zł w terminie 30 dni.

Zestawienie pakietów i promocji dla poszczególnych taryf, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sis
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2019, o 16:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: sis »

Witam,
mam telefon w 'JA + na kartę', oraz miałam 'rok ważności konta' - przy ostatnim doładowaniu okazało się, że już nie mam...
krótkim kodem ustaliłam... :
*147# > JA + NA KARTĘ
*121# > Aktywne pakiety: 30 bezpłatnych wizytówek (...) << nie pamiętam skąd to, jak to działa? (wyślę 30 to skończy się?)
*136# > Brak aktywnych promocji << ... 'rok ważności' to promocja?
*101# > Aktywne uslugi: LTE (APN atrybutu A(emot)lus << co to jest? co mi daje?
*100# > APN atrybutu B:mms << obsługa mms, jak sądzę
*100# > SMS o koszcie << pewnie sama chciałam, przydatne czasem
*100# > GPRS << wydaje mi się, że wyłączyłam, ale pewności nie mam...
*100# > Niski kredyt << CO TO JEST???
*100# > Roaming << nie pamiętam jak ustawiłam..., przy okazji - czy można zablokować sms** zza granicy np +24 itp (złodzieje), żeby nie mogli mnie nękać?
*100# > Wideorozmowy << to wbudowane? po co mi to?

...myślę i myślę... możliwe, że 'rok ważności' znikł z mojej winy - doładowałam po zablokowaniu wychodzących... to jest to? Wtedy o tym nie pamiętałam, ale zdaje się tak jest w regulaminie - teraz muszę od nowa uruchomić *136*11*18#??

Przy okazji zapytam o Internet - ten telefon to nr kontaktowy do mnie, a nie gadżet. Jednak czasem (rzadko) chciałabym móc skorzystać z Internetu - nie mogę. Powodów nie znam, zgaduję - telefon to stary model (najmniejszy i najlżejszy jaki kiedykolwiek istniał), stara sim itd. Co mam zrobić, żeby móc?

Na koniec jeszcze pytanie: czym realnie różni się 'JA+na kartę' od 'Prosto na kartę'? Czy mogę coś zyskać na zmianie? Dla mnie podstawą jest niski koszt utrzymania nr kontaktowego.
---
** oczywiście chodziło mi o połączenie przychodzące!
Ostatnio zmieniony 6 mar 2019, o 01:47 przez sis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj sis,
sis pisze:*121# > Aktywne pakiety: 30 bezpłatnych wizytówek (...) << nie pamiętam skąd to, jak to działa? (wyślę 30 to skończy się?)
To usługa, dzięki której można wysłać 30 powiadomień znajomym o swoim numerze telefonu.
sis pisze:*136# > Brak aktywnych promocji << ... 'rok ważności' to promocja?
Tak.
sis pisze:*101# > Aktywne uslugi: LTE (APN atrybutu A(emot)lus << co to jest? co mi daje?
Dostęp do internetu w technologii LTE.
sis pisze:> GPRS << wydaje mi się, że wyłączyłam, ale pewności nie mam...
Jeżeli usługa jest widoczna pod kodem, to oznacza, że jest włączona.
sis pisze: > Niski kredyt << CO TO JEST???
Informacje na ten temat znajdziesz w naszym FAQ.
sis pisze:czy można zablokować sms zza granicy np +24 itp (złodzieje), żeby nie mogli mnie nękać?
Blokada jest możliwa tylko z pozycji urządzenia (jeżeli posiada ono taką funkcję).
sis pisze:> Wideorozmowy << to wbudowane? po co mi to?
Videorozmowa - https://bok.plus.pl/system/templates/se ... %20rozmowa.
sis pisze:...myślę i myślę... możliwe, że 'rok ważności' znikł z mojej winy
W przypadku tej taryfy usługę Rok Ważności Konta, aktywujemy kodem *136*11*18#. Zostaje ona aktywowana na okres 30 dni, w trakcie których należy zasilić konto numeru kwotą minimum 5 zł, aby jego ważność została nadana na +365 dni. Po tym czasie ulega wyłączenia i aby ponownie z niej skorzystać, należy ponownie ją aktywować. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.
sis pisze:Przy okazji zapytam o Internet - ten telefon to nr kontaktowy do mnie, a nie gadżet. Jednak czasem (rzadko) chciałabym móc skorzystać z Internetu - nie mogę. Powodów nie znam, zgaduję - telefon to stary model (najmniejszy i najlżejszy jaki kiedykolwiek istniał), stara sim itd. Co mam zrobić, żeby móc?
Jaki komunikat pojawia się przy nawiązaniu połączenia? Jaki model telefonu posiadasz?
sis pisze:Na koniec jeszcze pytanie: czym realnie różni się 'JA+na kartę' od 'Prosto na kartę'?
Taryfy różnią się dostępnymi promocjami/pakietami. Szczegóły znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sis
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2019, o 16:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: sis »

Telefon to Nokia 2630 (...przed miesiącem skończyła 10 lat... wiernie służy, aż mam ochotę kupić jej prezent ;-) )
przy próbie otwarcia www pojawia się komunikat:
'nieważny punkt dostępu do danych pakietowych'

Wczoraj aktywowałam 'rok...' i zasiliłam - wszystko działa. Chyba się wygłupiłam - ale teraz to już nie zapomnę jak to działa. Swoją drogą, szkoda że komunikat brzmi jakoś tak '... połączenia zostaną zablokowane (...) zasil pilnie TELEKARTĄ...' i ani słowa że 'wygaśnie Ci promocja, co wymaga ponownej aktywacji'.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

sis,
sis pisze:...przed miesiącem skończyła 10 lat...
To spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe (prośba o przekazanie Jubilatce) :-).
sis pisze:aż mam ochotę kupić jej prezent
Może jakieś etui, albo nowa ładowarka? :-)
A wracając do tematu...
sis pisze:przy próbie otwarcia www pojawia się komunikat:
'nieważny punkt dostępu do danych pakietowych'
spróbuj proszę dokonać konfiguracji telefonu za pomocą tej strony (konfiguracja ręczna, bądź manualna). Po zapisaniu ustawień należny koniecznie przelogować urządzenie (wył./wł.).
O ile dobrze pamiętam to telefon ten obsługuje tylko technologię GSM i EDGE, więc ta transmisja będzie powolna.
Dodam jeszcze, że w przypadku chęci korzystania z transmisji danych, warto zabezpieczyć koszty jakimś pakietem internetowym.
sis pisze:Swoją drogą, szkoda że komunikat brzmi jakoś tak '... połączenia zostaną zablokowane (...) zasil pilnie TELEKARTĄ...' i ani słowa że 'wygaśnie Ci promocja, co wymaga ponownej aktywacji'.
Dezaktywacja promocji Rok Ważności Konta jest komunikowana wiadomością SMS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bekowicz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2019, o 15:57

Rok ważności konta w taryfie plus na kartę w sieci

Post autor: Bekowicz »

Jak aktywować usługę rok ważności konta w taryfie plus na kartę w sieci
Ostatnio zmieniony 4 mar 2019, o 09:48 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

Bekowicz,

podaj proszę jaka taryfa widnieje pod kodem *147#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sis
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2019, o 16:52

Re: Rok ważności konta

Post autor: sis »

konfiguracja
Udało się, choć wolę inne rodzaje rozrywki. Być może trafi się jeszcze ktoś z podobnym problemem, więc podzielę się doświadczeniem:
tajemnica tkwi w tym, żeby odnaleźć wszystkie miejsca o nazwie 'ustawienia' i 'konfiguracja', w jednym z nich możliwe jest dodanie swojego profilu połączeń - tam należy wpisać dokładnie tak jak podaje instrukcja;
jeśli pojawi się jakieś okienko nie opisane w instrukcji - zostawić puste, iść dalej; w razie wątpliwości należy stworzyć po 1 nowym profilu na każdą możliwość (na koniec zbędne usunąć);
potem, dla pewności wył/wł telefon i sprawdzić czy wszystko się zgadza;
następnie pośród wszystkich 'ustawienia/konfiguracja' znaleźć to, w którym się wybiera profil i ustawić własny;
otworzyć jakąś stronę internetową, sprawdzić stan majątkowy - jeśli działa poprawnie, transfer/cena też będą poprawne.

Jubilatka dostała radykalne czyszczenie - bajt do bajta i potroiłam wolną pamięć! (lżej i szybciej - wszyscy szczęśliwi). Życzenia przekazałam jedynie telepatycznie, nic nie pisnęła. Producent nie przewidział takiej opcji... :-?
Przy okazji sama sobie zrobiłam 'update' w dziedzinie 'mobilnych' i nie chcę smartfona, nadal.
Internet to wspaniałe narzędzie, ale do pracy potrzebuję prawdziwej klawiatury i wyświetlacza w rozsądnym rozmiarze - i już to mam - większość dnia spędzam przy komputerze ze stałym łączem.
Joanna_Plus pisze:warto zabezpieczyć koszty jakimś pakietem internetowym.
tak, ale nie w tym przypadku - z LTE nie skorzystam, na 128 x 160 px nie zobaczę wiele - Internet to będzie tylko (jedyny dostępny) rodzaj zewnętrznej pamięci; strony napiszę sama - pełna kontrola nad każdym pixelem i bajtem. Moje zapotrzebowanie oceniam na 1 - 10 zdarzeń rocznie. Gdy przywyknę do optymalnego korzystania z sesji, to zdarzenie 'zje' 2 może 3 paczki; koszt: 4 - 6 groszy/zdarzenie, koszt roczny: 4 - 60 groszy. Nawet jeśli mój 'apetyt' i ilość danych wzrosną kilkukrotnie, to i tak nie ma pakietu na 1 dzień bez cyklu. Tymczasem rozsądnie skonsumuję depozyt (zajmie mi to lata, wiele lat).
Joanna_Plus pisze:Dezaktywacja promocji Rok Ważności Konta jest komunikowana wiadomością SMS.
Dezaktywacja pewnie tak, ale wygaśnięcie niestety nie. Możliwe, że zmienię taryfę, tam (Prosto na kartę) jest domyślna aktywacja, ale faktycznie różnią się dostępnymi promocjami/pakietami, więc jeszcze nie dziś
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rok ważności konta

Post autor: Joanna_Plus »

sis,
sis pisze:Udało się
Super :-).
Zawsze kodem *125# czy *100# można sobie bezpłatnie weryfikować ważność konta. Jeżeli zbliża się data jego wygaśnięcia, to wówczas ponowić aktywację RWK i następnie dokonać zasilenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kutalon
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:25

Re: Rok ważności konta

Post autor: Kutalon »

Zakupiłem starter prosto na kartę, doładowałem za 5zł i... okres ważności dalej 15 dni. Doładowanie doszło ale czemu nie przedłużyło?
ODPOWIEDZ