Przeniesienie numeru do innej sieci.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Rozczarowanie
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 lip 2019, o 10:04

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Rozczarowanie »

Mam 5 albo i więcej takich numerów z którymi jest problem i do każdego mam dzwonić z informacją, żeby dzwonili do swojego operatora bo Plus nie widzi problemu?
Jeżeli jest to problem z operatorem numery na który dzwonie to dlaczego z telefonu na abonament z Plusa mogę się połączyć?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Rozczarowanie,
Rozczarowanie pisze:Mam 5 albo i więcej takich numerów z którymi jest problem i do każdego mam dzwonić z informacją, żeby dzwonili do swojego operatora bo Plus nie widzi problemu?
Jest 5 numerów, każdy innego użytkownika, które właśnie się przeniosły do innych sieci, na które po tych zmianach nie można się dodzwonić?
To przeniesienia w obrębie jednej sieci? Rozumiem, że przed zmianami, problem nie występował?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
kamil445
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2020, o 17:02

Przeniesienie numeru z MIX do innej sieci po ostatnim doł.

Post autor: kamil445 »

Witam,

Jak wygląda sprawa przeniesienia numeru z Plus MIX, jak dziś zostało dokonane ostatnie doładowanie (aplikacja wskazuje 0 z 37 doładowań pozostało aby zrealizować zał. umowy).

Czy mogę złożyć wniosek o przeniesienie numeru z datą 29.06.2020 (najwcześniej) czy muszę zmieniać taryfe z MIX na "Plus na kartę" lub czy muszę odczekać 30 dni od dnia ostatniego doładowania (od dziś) ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, o 15:52 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kamil445,
kamil445 pisze:jak dziś zostało dokonane ostatnie doładowanie
kamil445 pisze:Czy mogę złożyć wniosek o przeniesienie numeru z datą 29.06.2020
Tak, to Ty wybierasz tryb przeniesienia. Możesz tego dokonać zarówno z oferty Plus Mix jak i Plus na Kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maritaaa

Koniec umowy i przeniesienie numeru do innej sieci

Post autor: Maritaaa »

Dzień dobry,

Niedawno upłynął termin mojej umowy z Mix Plus, dodam, że wykonałam wszystkie doładowania. Teraz chcę zrezygnować z sieci i przenieść numer do Lycamobile, zatem czy konieczne jest złożenie "wypowiedzenia" w salonie Plusa po zakończeniu umowy (ewentualnie po zablokowaniu niezaładowanego konta) i jakich trzeba dokonać kroków by to załatwić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Ron »

@Maritaaa,
nie składa się żadnego wypowiedzenia. Wszystkie formalności załatwia za Ciebie nowy operator po złożeniu wniosku o przeniesienie.

Najlepiej po spłacie zobowiązania w MIX przejść do oferty na kartę (wysyłając SMS o treści PNK na numer 2699), zmiana nastąpi po 7 dniach, a następnie złożyć wniosek u nowego operatora o przeniesienie numeru.

Pamiętaj: zarówno podczas przejścia na kartę jak i przeniesienia numeru do nowego operatora musisz posiadać ważne konto na połączenia wychodzące.

Może jednak zostaniesz w Plus na kartę https://www.plus.pl/10gb-bez-limitu#10gb"target="_blank :->
Maritaaa

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Maritaaa »

@ Ron dziękuję za odpowiedź,

a czy jeżeli mam jeszcze na koncie środki i jest ono ważne na połączenia wychodzące, to czy po przeniesieniu numeru utracę te środki czy przejdą do nowego operatora?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Ron »

Maritaaa pisze: a czy jeżeli mam jeszcze na koncie środki i jest ono ważne na połączenia wychodzące, to czy po przeniesieniu numeru utracę te środki czy przejdą do nowego operatora?
Środki przepadną, dlatego należy je wykorzystać przed przeniesieniem numeru.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Maritaaa,
Ron pisze:nie składa się żadnego wypowiedzenia. Wszystkie formalności załatwia za Ciebie nowy operator po złożeniu wniosku o przeniesienie.
Potwierdzam.
Ron pisze:Środki przepadną, dlatego należy je wykorzystać przed przeniesieniem numeru.
Zgadza się. Dzięki Ron :-).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
janek2000
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2020, o 12:29

Przeniesiene numeru a zwrot środków

Post autor: janek2000 »

Witam,

Planuje w najbliższym czasie opuszczenie Państwa sieci Plus i przeniesienie numeru do innej sieci komórkowej.
Na koncie głównym posiadam środki, których nie uda mi się już wykorzystać.
Czy związku z ostatnimi decyzjami UOKiK będę mógł odzyskać te pozostałe środki z salda głównego?
Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Z góry dziękuje za informacje.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2020, o 17:38 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj janek2000,

prześlij proszę opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko oraz numer PESEL) przez ten formularz. Następnie podaj nam tutaj numer zagadnienia, który dotrze w wiadomości zwrotnej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zif
Szalony PlusManiak
Posty: 271
Rejestracja: 24 sie 2016, o 19:37

Przeniesienie numeru, a zwrot niewykorzystanych środków

Post autor: zif »

Jak obecnie wygląda sytuacja ze zwrotem środków w prepaidzie przy przeniesieniu numeru do innego operatora? Jakiś czas temu UOKiK obiecywał uregulowanie tej sprawy i nałożył karę na Polkomtel, a ten tradycyjnie się odwoływał.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, o 14:44 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

zif,

jeżeli przenosisz numer, to wówczas prośbę o zwrot środków możesz skierować do Departamentu Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Netka
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2013, o 20:19

Przeniesienie numeru z Plus po zakończeniu MIX

Post autor: Netka »

Witam,
chcę przenieść numer do innej sieci ze względu na zasięg. Doładowania w mix wykonane wszystkie. Zaznaczając we wniosku zaznaczyłam, że była to oferta na kartę, gdyż mix to nie abonament, chyba że się mylę. Dostałam informację, że Plus nie zgadza się na przeniesienie, gdyż podałam błędną nazwę usługi.
Proszę o informację.
Ostatnio zmieniony 8 cze 2022, o 16:19 przez Basia_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - podobny temat.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Netka,
Netka pisze:Dostałam informację, że Plus nie zgadza się na przeniesienie, gdyż podałam błędną nazwę usługi.
jeśli na wniosku o przeniesienie numeru zaznaczony został niewłaściwy typ kontraktu, wówczas taki komunikat jest wysyłany.
W przypadku przeniesienia numeru z oferty Mix wymagany rodzaj kontraktu to Postpaid (Abonament).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ