wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
blablabla234
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2021, o 11:35

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: blablabla234 »

W ogóle nie mam APN IMS, jest możliwość wysłania konfiguracji IMS na telefon?
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

blablabla234 pisze:Jest aktualne. Samo Moto G 5G Plus jest sprzedawane przez plusa a mimo to nie działa.
A ja przy okazji zapytam jaką masz wersję androida na Moto G 5G Plus? U mnie ciągle jeszcze android 10 a aktualizacje zatrzymały się na dacie 1 stycznia 2021r. To moja kolejna Motorola ale takiego opóźnienia nigdy jeszcze nie miałem. Napisałem do supportu Motoroli. Odpowiedzieli mi, że android 11 jest dostępny od lutego a w moim przypadku najprawdopodobniej blokowany jest przez operatora :evil:
blablabla234
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2021, o 11:35

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: blablabla234 »

g-rs pisze:
blablabla234 pisze:Jest aktualne. Samo Moto G 5G Plus jest sprzedawane przez plusa a mimo to nie działa.
A ja przy okazji zapytam jaką masz wersję androida na Moto G 5G Plus? U mnie ciągle jeszcze android 10 a aktualizacje zatrzymały się na dacie 1 stycznia 2021r. To moja kolejna Motorola ale takiego opóźnienia nigdy jeszcze nie miałem. Napisałem do supportu Motoroli. Odpowiedzieli mi, że android 11 jest dostępny od lutego a w moim przypadku najprawdopodobniej blokowany jest przez operatora :evil:
Jest dostępny w brazylii, w polsce z tego co wiem to jeszcze nie ma.
Fazi86
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2021, o 10:19

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Fazi86 »

Ja mam problem z działaniem/aktywacją usługi VoWiFi. Oferta to plush abonament, telefon to Samsung Galaxy S9 z ostatnim softem. Telelefon z polskiej dystrybucji, wcześniej w Orange obie usługi działały. W ustawieniach telefonu VoLTE i VoWiFi włączone, VoLTE działa. Dzisiaj dzwoniłem do biura obsługi, konsultant potwierdził aktywację WiFi Calling, ale żadnej ikony nie ma. Ta usługa aktywuje się po jakimś czasie? Tel. próbowałem restartować, ale nic to nie zmienia, telefon jest połączony z wifi na którym w Orange wifi Calling działało.

Edit: Udało się problem rozwiązać wyłączając smsem usługi i uruchamiając jeszcze raz.
P.DUDEK
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2021, o 13:20

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: P.DUDEK »

A czy plus planuje wykorzystanie w wificalling wewnętrznego systemu telefonu a nie tylko aplikację, która działa koszmarnie ? Albo otwarcie nowej aplikacji która działała by dobrze a nie tylko żeby działała jakikolwiek. Wygląda to dość nieprofesjonalnie jak aplikacja się zawiesza, przy odebraniu telefonu nie da się włączyć głośnika a to problemy tylko na androidzie gdyż aplikacja na IOS nie działa praktycznie w ogóle
Ostatnio zmieniony 20 lip 2021, o 14:45 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Ewa_Plus »

P.DUDEK
- VoWifi jest także dostępne w naszej sieci. Info tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Davvvi
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 9 lip 2014, o 20:27

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Davvvi »

Witam. Mam samsunga galaxy s8+. Fon jest zgodny. Vollte się aktywowało ale Vowifi nie. Podczas aktywacji dostaje info że usługa nie dostępna i 3 punkty co niby mam sprawdzić. Dziwne to jest bo żona ma galaxy a20e dokładnie tą samą taryfe i aktywne te same pakiety i u niej vowifi się aktywowało. Co mam zrobić aby i u mnie aktywowało vowifi?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: sl@w_es »

Davvvi,

a aktywacji dokonywałeś sposobem zamieszczonym m.in. w tym poście: https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99 ... 05#p269141
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Davvvi
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 9 lip 2014, o 20:27

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Davvvi »

sl@w_es pisze:Davvvi,

a aktywacji dokonywałeś sposobem zamieszczonym m.in. w tym poście: viewtopic.php?f=99&t=20016&start=105#p2 ... et="_blank?
Dzięki za link. Aktywowałem wcześniej samo vollte i tu był pewnie problem. Wyłączyłem vollte i aktywowałem wszystko jak w tym linku. Aktywowało się wszystko. Dzięki.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: sl@w_es »

Davvvi pisze:Dzięki za link. (...)
Drobnostka, to ten sam wątek i poprzednia strona :mrgreen:; nie wspomnę tu o innych postach w tym wątku zawierających tę samą treść.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

g-rs pisze:
Joanna_Plus pisze:g-rs,

ostatnimi dodanymi urządzeniami są: Samsung Galaxy Xcover 5, Galaxy A52 5G, Galaxy A02s oraz Galaxy A32 5G.
Jeśli tak było to przepraszam, chociaż mi chodziło o inne urządzenia niż Samsungi. Myślę, że Samsungów jest już coraz mniej w stosunku do innych marek i przydałoby się rozszerzenie tej listy o takie telefony jak Xiaomi, Motorola, Realme, Oppo itd.
Czy od kwietnia coś się zmieniło w zakresie dostępności usług dla innych telefonów niż Samsungi? Interesują mnie zwłaszcza Motorole.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,
g-rs pisze:Interesują mnie zwłaszcza Motorole.
Z tej marki na liście mamy takie modele jak: moto g100 5G, moto g50 5G, moto g30, Edge 20 Pro 5G.
https://www.plus.pl/volte"target="_blank
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

Widzę, że na liście są jedynie najnowsze modele, które są w sprzedaży od kilku miesięcy lub tygodni. Brak dobrych i mocnych telefonów sprzed roku. Niezrozumiałe działanie ze strony Plusa, zwłaszcza, że według mojej wiedzy u innych operatorów te nieco starsze modele bez problemu obsługują VoWiFi i VoLTE :-?
asteh
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 cze 2016, o 09:15

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: asteh »

Witam. Czy jest szansa aby ktoś (potwierdził lub zaprzeczył), czy telefony obecnie w ofercie abonamentowej obsługują VoWifi? Głównie chodzi mi o Motorola g100 5g lub Edge 20 pro 5g, albo Samsung A52s 5g, S20 FE 5g, S21 5g.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

asteh, wszystkie wymienione przez Ciebie telefony są oficjalnie wspierane (można je znaleźć na liście telefonów certyfikowanych przez Plusa dla VoLTE i VoWiFi).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ