wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

Joanna_Plus pisze:g-rs,
Cały czas aktywnie pracujemy nad dodaniem kolejnych terminali ze wsparciem dla tych technologii w sieci Plus.

https://www.plus.pl/news/art-8484-klien ... et="_blank
Wydaje mi się, że te prace nie są zbyt intensywne bo lista telefonów wspierających nie zmienia się od miesięcy :roll:
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,

ostatnimi dodanymi urządzeniami są: Samsung Galaxy Xcover 5, Galaxy A52 5G, Galaxy A02s oraz Galaxy A32 5G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

Joanna_Plus pisze:g-rs,

ostatnimi dodanymi urządzeniami są: Samsung Galaxy Xcover 5, Galaxy A52 5G, Galaxy A02s oraz Galaxy A32 5G.
Jeśli tak było to przepraszam, chociaż mi chodziło o inne urządzenia niż Samsungi. Myślę, że Samsungów jest już coraz mniej w stosunku do innych marek i przydałoby się rozszerzenie tej listy o takie telefony jak Xiaomi, Motorola, Realme, Oppo itd.
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: kondzi »

Proszę jeszcze o dodanie smartfonów marki Nokia, mam N 6,2 i myślałem, że VOLTE i VOWIFI zepsuła aktualizacja do Androida10, bo czytałem, że kiedyś to chodziło, kupiłem sobie prepaida z T-Mobile, aktywowałem usługi i działa. A na Plusie nie chodzi... Naprawdę kupować Szajsunga? Macie z nimi jakąś umowę?

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

kondzi pisze:Naprawdę kupować Szajsunga? Macie z nimi jakąś umowę?
Tu nie o to chodzi. Samsung ma najlepiej zrobiony soft - daje ustawienia pod VoLTE/VoWiFi dla wszystkich operatorów. Inni producenci tego nie robią i stąd takie problemy. Samsung od dawna najlepiej dba o takie detale, gdzie inni producenci mają to gdzieś. Śmiem nawet twierdzić że na Samsungach VoLTE i VoWiFi działa najstabilniej. Samsung miał ustawienia dla Plus pod VoLTE i VoWiFi w softach na długie lata przed komercyjnym uruchomieniem tych usług przez samego Plusa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs, kondzi,

dziękuję za Wasze sugestie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
monika828
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2021, o 10:29

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: monika828 »

Cześć,

Czy ktoś może mi pomóc bo już nie wiem co robić. Chciałam aktywować wificalling (VoWiFi) (samsung note 10 lite, kupiony w plus). Volte działa bez problemu, natomiast wifi calling nie. Dzwoniłam na infolinie i powiedziano mi tylko "Nie możemy aktywować wificalling" bez podania żadnej przyczyny. Po wysłaniu SMS na 80801 o treści start dostaję SMS że nie mogę aktywować usługi i żeby sprawdzić w regulaminie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

Zrób zgodnie z poniższym opisem. Najpierw wyłącz VoLTE a następnie włącz VoWiFi (włączy sie od razu VoLTE i WoWiFi). Nie jest potrzebna aplikacja. Na Samsungach działa natywnie (nie jest potrzebna zewnętrzna aplikacja).
Joanna_Plus pisze:rsq,
rsq pisze:VOLTE
Wyłącz tę usługę kodem *101*00*1317#, a następnie wpisz *101*11*1327#.
wpisując krótki kod *101*11*1327# i naciskając zieloną słuchawkę

Aktywacja usługi Wi-Fi Calling+ oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling+
https://www.plus.pl/vowifi"target="_bla ... et="_blank
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj monika828,

posiadasz numer w ofercie Plus na Kartę/Plus Mix czy Plus Abonament?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
blablabla234
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2021, o 11:35

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: blablabla234 »

mariusz9a pisze:Zrób zgodnie z poniższym opisem. Najpierw wyłącz VoLTE a następnie włącz VoWiFi (włączy sie od razu VoLTE i WoWiFi). Nie jest potrzebna aplikacja. Na Samsungach działa natywnie (nie jest potrzebna zewnętrzna aplikacja).
Joanna_Plus pisze:rsq,
rsq pisze:VOLTE
Wyłącz tę usługę kodem *101*00*1317#, a następnie wpisz *101*11*1327#.
wpisując krótki kod *101*11*1327# i naciskając zieloną słuchawkę

Aktywacja usługi Wi-Fi Calling+ oznacza jednoczesne włączenie usługi VoLTE, która jest niezbędna do działania usługi Wi-Fi Calling+
https://www.plus.pl/vowifi"target="_bla ... et="_blank
Ja też zrobiłem tak samo, ale VoLTE nadal nie działa (sprawdzane na Moto Z3 play, na Moto G 5G Plus i na Moto G5 Plus). W *#*#4636#*#* VoLte i VoWiFi jest wyłączone i wyszarzone. Jak włączyć to VoLTE?

EDIT: Plus/Plush na kartę
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

blablabla234 pisze:Ja też zrobiłem tak samo, ale VoLTE nadal nie działa (sprawdzane na Moto Z3 play, na Moto G 5G Plus i na Moto G5 Plus).
Najwyraźniej te telefony nie obsługują Plusowego VoLTE :-(
Samo oprogramowanie w telefonach jest aktualne?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
blablabla234
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2021, o 11:35

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: blablabla234 »

Jest aktualne. Samo Moto G 5G Plus jest sprzedawane przez plusa a mimo to nie działa. Za granicą w innych sieciach działa wszystko, tylko tutaj są takie kombinacje. Powinna być opcja wymuszenia włączenia VoLTE, na własną odpowiedzialność.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

blablabla234 pisze:Powinna być opcja wymuszenia włączenia VoLTE, na własną odpowiedzialność.
Tego akurat Plus nie robi - nie blokuje telefonów, które nie są oficjalnie przez niego wspierane (a przynajmniej nie robił, ale nic mi nie wiadomo żeby coś się zmieniło w tej kwestii). Problemem jest brak konfiguracji VoLTE i VoWiFi dla Plusa w sofcie samego telefonu. Dlatego to nie działa i stąd moje pytanie czy soft jest aktualny. Także nic się na to nie poradzi :-( Trzeba czekać aż Motorola doda konfigurację dla sieci Plus do swojego softu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
blablabla234
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2021, o 11:35

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: blablabla234 »

mariusz9a pisze:
blablabla234 pisze:Powinna być opcja wymuszenia włączenia VoLTE, na własną odpowiedzialność.
Tego akurat Plus nie robi - nie blokuje telefonów, które nie są oficjalnie przez niego wspierane (a przynajmniej nie robił, ale nic mi nie wiadomo żeby coś się zmieniło w tej kwestii). Problemem jest brak konfiguracji VoLTE i VoWiFi dla Plusa w sofcie samego telefonu. Dlatego to nie działa i stąd moje pytanie czy soft jest aktualny. Także nic się na to nie poradzi :-( Trzeba czekać aż Motorola doda konfigurację dla sieci Plus do swojego softu.
A co w przypadku customowego softu? Można jakoś samemu dodać takie ustawienia?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: mariusz9a »

To już trzeba by zapytać na forum Androida, czy ktoś kto tworzy takie softy umie to zrobić.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ