wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj asteh,

listę telefonów znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

asteh pisze:Witam. Czy jest szansa aby ktoś (potwierdził lub zaprzeczył), czy telefony obecnie w ofercie abonamentowej obsługują VoWifi? Głównie chodzi mi o Motorola g100 5g lub Edge 20 pro 5g, albo Samsung A52s 5g, S20 FE 5g, S21 5g.
Według informacji na stronie Plusa: https://www.plus.pl/vowifi"target="_bla ... et="_blank wszystkie wymienione obsługują VoWifi.
GrzegorzS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2021, o 14:34

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: GrzegorzS »

Od pewnego czasu przestało mi działać VoLTE, wcześniej wszystko działało, na koncie mam włączone w/w usługi jak i w telefonie Mi9, sprawdzałem tez na Mi11 lite 5G tez nie działa, czy ktoś podpowie co się stało ze przestało to działać?
Ostatnio zmieniony 10 gru 2021, o 11:38 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właśicwego działu.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

GrzegorzS,

czy próbowałeś także z pozycji urządzenia wyłączyć i uruchomić ponownie VoLTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GrzegorzS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2021, o 14:34

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: GrzegorzS »

Robiłem reset telefonu, włączałem i wyłączałem usługi, w telefonie też włączałem i wyłączałem, nic to nie dało.
Dodam tylko że telefon mam na kartę.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

GrzegorzS,

a jakie usługi pojawiają się po wpisaniu kodu *101#?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GrzegorzS
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2021, o 14:34

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: GrzegorzS »

Aktywne usługi: VoLTE_VoWIFI, LTE...
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: wlo »

A ja swoje...
Dlaczego nie można tego przez konto abonenta w iPlus zrobić (w tym - jak dla mnie - głównie webowej wersji)?
Po co ono służy? Bo widzę, że coraz mniej można zarządzać telefonem przez to konto...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Joanna_Plus »

GrzegorzS,

prześlij proszę krótki opis sytuacji, wraz z numerem telefonu przez ten formularza. Nasi pracownicy przyjrzą się wówczas sprawie.

wlo,

na tę chwilę sterowanie usługą możliwe jest za pomocą SMS-ów i kodów USSD. Dziękuję za Twoją sugestię.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

Joanna_Plus pisze: listę telefonów znajdziesz tutaj.
Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na rozszerzenie listy telefonów? Dobór telefonów jest dla mnie całkowicie niezrozumiały. Brak na niej popularnych modeli jak Realme 7 (Pro) czy Realme 8 (Pro) ale są np. Realme 7 5G i 8 5G. Podobnie z Motorolą - brak Moto G 5G Plus ale są znacznie niżej pozycjonowane Moto G 5G czy Moto G30. Wydaje się, że Plus wspiera tylko te telefony, które sprzedaje na umowę we własnej dystrybucji.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: zbych_in_flames »

g-rs pisze:Wydaje się, że Plus wspiera tylko te telefony, które sprzedaje na umowę we własnej dystrybucji.
No w sumie tak, na tej liście są tylko modele który były lub są w sprzedaży w Plusie - co nie oznacza, że nie działa na innych. Tutaj lista potwierdzonych przez użytkowników telefonów: https://wificalling-volte.pl/"target="_blank - jak widać jest ich więcej niż na tej liście bo na tę chwile VoLTE 144 VoWifi 115.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: g-rs »

zbych_in_flames pisze:Tutaj lista potwierdzonych przez użytkowników telefonów: https://wificalling-volte.pl/"target="_ ... et="_blank - jak widać jest ich więcej niż na tej liście bo na tę chwile VoLTE 144 VoWifi 115.
Dzięki. Ciekawe zestawienie. Wynika z niego, że Plus jest niestety daleko w tyle za pozostałymi operatorami :-/
DanielT
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2021, o 12:17

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: DanielT »

g-rs pisze:
zbych_in_flames pisze:Tutaj lista potwierdzonych przez użytkowników telefonów: https://wificalling-volte.pl/"target="_ ... et="_blank - jak widać jest ich więcej niż na tej liście bo na tę chwile VoLTE 144 VoWifi 115.
Dzięki. Ciekawe zestawienie. Wynika z niego, że Plus jest niestety daleko w tyle za pozostałymi operatorami :-/
Witam, jestem tu nowy. Po 23 latach przeniosłem się do Plusa od innego operatora i po trzech dniach w Plusie mam go już dosyć.
Niestety za późno trafiłem na to powyższe zestawienie, załamałem się po zapoznaniu się z nim :-)
Niedawno stałem się posiadaczem OnePlus 8T i załamka - ani VoLTE, ani VoWiFi, ani 5G od Plusa dla tego (nie taniego) smartfona (u poprzedniego operatora wszystko pięknie działało). Już odliczam dni do końca umowy żeby uciekać do innego operatora. Zachęciła mnie oferta cenowa i zmiana wyglądu marki, ale niestety, nie zawsze dobre co Polskie. Bardzo mi przykro :-(
Przyczyniła się do tego niekompetencja i niewiedza konsultantów. Miałem 14 dni na odstąpienie od umowy, ale.... zapewniano mnie, że usługi uaktywnią się po pełnej migracji na właściwy numer z numeru tymczasowego. Okazało się, że usługi były aktywne od początku na numerze tymczasowym tylko OnePlus 8T ich nie obsługuje i zostałem z palcem w .... na 24 miesiące.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3136
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: Marta_Plus »

Witaj DanielT,
DanielT pisze:Przyczyniła się do tego niekompetencja i niewiedza konsultantów. Miałem 14 dni na odstąpienie od umowy, ale.... zapewniano mnie, że usługi uaktywnią się po pełnej migracji na właściwy numer z numeru tymczasowego.
Najmocniej przepraszam za napotkane niedogodności. W opisanej sprawie możesz jeszcze złożyć reklamację, przesyłając zgłoszenie wraz z numerem telefonu oraz niezbędnymi danymi (informacje w naszym FAQ-u powyżej) na bok@plus.pl. Jeżeli podasz mi potem numer zgłoszenia, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DanielT
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2021, o 12:17

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: DanielT »

Marta_Plus pisze:Najmocniej przepraszam za napotkane niedogodności. W opisanej sprawie możesz jeszcze złożyć reklamację, przesyłając zgłoszenie wraz z numerem telefonu oraz danymi (imię i nazwisko, numer PESEL) na bok@plus.pl"target="_blank. Jeżeli podasz mi potem numer zgłoszenia, postaram się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
A co w tej sytuacji mogę wyreklamować? Rozwiązanie umowy? Darmowy smartfon obsługujący funkcje, których mój 8T nie obsługuje w Plusie? Oooo.... i to by mnie satysfakcjonowało. :-)
ODPOWIEDZ