Pakiet internetowy

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Joanna_Plus »

PluEl,
PluEl pisze:Pakiet jest aktywowany przeważnie chwilę po wpisaniu kodu? Czy rzeczywiście trzeba czekać 24h?
Zazwyczaj aktywacja pakietu następuje chwilę po wpisaniu kodu na włączenie usługi.
PluEl pisze:Orientuje się ktoś ile danych w godzinę może pobrać Messenger facebooka?
Nie da się tego tak wyliczyć. Wszystko zależy od rodzaju przesyłanych danych (tekst, grafika). Uwzględnić należny też w przypadku smartfonów, transmisję danych działającą w tle (aplikacja, widżety).
PluEl pisze:Czy jeśli zużyje to 100 MB to nie będę miał internetu czy internet zwolni?
Po wykorzystaniu jednostek prędkość transmisji zostanie obniżona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PluEl
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 29 sty 2017, o 22:49

Re: Pakiet internetowy

Post autor: PluEl »

Czy może być jakiś problem z pakietem internetowym jeśli mam kilkuletnią kartę sim? Może się okazać, że nie obsługuje ona jakiś najnowszych standardów? Czy powinno być wszystko ok?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Joanna_Plus »

PluEl,
PluEl pisze:Może się okazać, że nie obsługuje ona jakiś najnowszych standardów?
Jeżeli posiadasz starszą kartę SIM, wówczas na niej może nie działać technologia LTE. Więcej na ten temat pisałam w naszym FAQ: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=16735.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
_Szymon_9_
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2018, o 23:13

Internet w smartfonie

Post autor: _Szymon_9_ »

Witam! Moja taryfa to Plus mix. Nie mogę aktywować cyklicznych pakietów internetowych Ja+8 GB ani Ja+4 GB. Gdy wpisuję kod, w wiadomości zwrotnej jest podany link, aby sprawdzić czy nie zaszły zmiany w kodach, ale wdłg tego kody się nie zmieniły. Mam potrzebne środki na koncie. W aktywnych promocjach oprócz darmowych rozmów mam również Preact2 i nie wiem co to jest.
Prosiłbym bardzo o skuteczną pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić z tym problemem.
Ostatnio zmieniony 1 sie 2018, o 10:45 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj _Szymon_9_,

jaka taryfa pojawia się po wpisaniu kodu *147#?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andzia11732
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2019, o 14:13

Ja + internet 4GB

Post autor: andzia11732 »

Witam.
Zauważyłam, że mam aktywną promocję Ja + internet 4gb 4 ( limit 0GB i w UE 0 GB). Czy ten limit oznacza, że internet już się skończył, bo nie mam pojęcia? I jakim kodem mogłabym go wyłączyć, bo w Plusie podali mi taki kod, że wyłączył mi internet, który właśnie dzisiaj zakupiłam, a ten dalej jest.
Mam taryfę ja+mix.
Załączniki
Screenshot_20190213-131924.png
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, o 15:30 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj andzia11732,

z tego co podajesz w pakiecie jest aktualnie do wykorzystania 0,06 GB. Kod na dezaktywację pakietu to *136*00*58#. Zestawienie pakietów i promocji w ofercie MIX znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michal54
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:55

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Michal54 »

Dzień dobry,

Czy w którejś taryfie na kartę, jest może pakiet internetowy bez okresu ważności?
Taki, w który wykupuje np. 5GB i jest on aktywny aż do wyczerpania danych. Nawet jeśli trwałoby to pół roku.
Może być też jakiś bonus do doładowania. Np. doładowuje za 50 zł i dostaje bonus 10GB bez okresu ważności, bądź z jakimś konkretnym, ale dłuższym niż 30 dni.
Obecnie mam taryfę "Nowy Plush"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pakiet internetowy

Post autor: sl@w_es »

Michal54 pisze:Dzień dobry,

Czy w którejś taryfie na kartę, jest może pakiet internetowy bez okresu ważności?
Taki, w który wykupuje np. 5GB i jest on aktywny aż do wyczerpania danych. Nawet jeśli trwałoby to pół roku.
Nie ma takiego pakietu, przynajmniej ja nie słyszałem.
Michal54 pisze:Może być też jakiś bonus do doładowania. Np. doładowuje za 50 zł i dostaje bonus 10GB bez okresu ważności, bądź z jakimś konkretnym, ale dłuższym niż 30 dni.
Obecnie mam taryfę "Nowy Plush"

Pozdrawiam.
Bonus i owszem; taryfa Plus Elastyczna na Kartę. Doładowanie za 50 zł aktywuje pakiet internetowy 25 GB z ważnością 90 dni. Oczywiście po wcześniejszej aktywacji promocji Bonusy po doładowaniu.
Więcej na temat tej taryfy pod adresem: viewtopic.php?f=99&t=17888&p=226100#p226100

Moim zdaniem to i tak nijak się ma do taryfy Nowy Plush z której aktualnie korzystasz.
Nijak ponieważ jeśli będziesz chciał korzystać z pełnych możliwości tej taryfy (Elastyczna) to i tak będziesz płacił 25 zł/30 dni (rozmowy, SMS-y, MMS-y), a w połączeniu z internetem dodatkowo będziesz musiał zasilać konto lub wykupić pakiet internetowy 1 GB za 5 zł/30 dni (w Nowym Plushu za 5 zł masz pakiet 5 GB).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Michal54,

tak jak pisał już sl@w_es nie posiadamy pakietu/pakietów bez okresu ważności.

W taryfie Ja + Internet na Kartę i starterach w cenie 15 zł, istnieje możliwość aktywacji pakietu 30 GB na rok. Warunkiem jest zasilenie konta kwotą minimum 30 zł, w ciągu 14 dni od momentu włączenia się do sieci. Jednakże rozwiązanie to wiązałoby się ze zmianą numeru. Ponadto we wspomnianej ofercie wymagane byłyby zasilenia numeru w celu nadania terminu ważności konta. Inna ewentualność to również nowy zestaw startowy w naszej najnowszej ofercie i aktywacja pakietu 30 GB z ważnością 365 dni: http://www.plus.pl/documents/16/1394775 ... -Karte.pdf.
Michal54 pisze:Obecnie mam taryfę "Nowy Plush"
W przypadku tej taryfy, wszystkie z pakietów posiadają 30-to dniowy termin ważności.
sl@w_es pisze:Bonus i owszem; taryfa Plus Elastyczna na Kartę. Doładowanie za 50 zł aktywuje pakiet internetowy 25 GB z ważnością 90 dni. Oczywiście po wcześniejszej aktywacji promocji Bonusy po doładowaniu.
Więcej na temat tej taryfy pod adresem: viewtopic.php?f=99&t=17888&p=226100#p226100
W tym przypadku funkcjonuje nasza najnowsza usługa, która daje możliwość uaktywnienia pakietu o dłuższej wartości:

25 GB + SM - zasilenie 50 - 99,99 zł - ważność 90 dni;
50 GB + SM - zasilenie 100 - 199,99 zł - ważność 180 dni;
100 GB + SM - zasilenie 200 zł - ważność 180 dni.

Ponadto promocja ta ma nową funkcjonalność:
4. Dokonanie kolejnego zasilenia przed wykorzystaniem jednostek GB dostępnych w ramach Bonusu w trakcie Okresu ważności tego Bonusu powoduje zsumowanie jednostek GB dostępnych w ramach dotychczasowego Bonusu oraz Bonusu wynikającego z nowego zasilenia oraz ustawienie Okresu ważności Bonusu na okres odpowiadający najdłuższemu Okresowi ważności wynikającemu z aktywnych Bonusów.
Regulamin promocji: http://www.plus.pl/documents/16/1206309 ... -Karte.pdf.
sl@w_es pisze:Nijak ponieważ jeśli będziesz chciał korzystać z pełnych możliwości tej taryfy (Elastyczna) to i tak będziesz płacił 25 zł/30 dni (rozmowy, SMS-y, MMS-y), a w połączeniu z internetem dodatkowo będziesz musiał zasilać konto
Tutaj pytanie jakich usług dodatkowych jeszcze potrzebujesz i jakie jest aktualne saldo konta - czy pozwoli ono na pokrywanie kosztów uaktywnienia tej usługi czy faktycznie zasilenia będą konieczne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Michal54
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:55

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Michal54 »

Joanna_Plus pisze:Witaj Michal54,
Michal54 pisze:Obecnie mam taryfę "Nowy Plush"
W przypadku tej taryfy, wszystkie z pakietów posiadają 30-to dniowy termin ważności.
sl@w_es pisze:Bonus i owszem; taryfa Plus Elastyczna na Kartę. Doładowanie za 50 zł aktywuje pakiet internetowy 25 GB z ważnością 90 dni. Oczywiście po wcześniejszej aktywacji promocji Bonusy po doładowaniu.
Więcej na temat tej taryfy pod adresem: viewtopic.php?f=99&t=17888&p=226100#p226100
W tym przypadku funkcjonuje nasza najnowsza usługa, która daje możliwość uaktywnienia pakietu o dłuższej wartości:

25 GB + SM - zasilenie 50 - 99,99 zł - ważność 90 dni;
50 GB + SM - zasilenie 100 - 199,99 zł - ważność 180 dni;
100 GB + SM - zasilenie 200 zł - ważność 180 dni.

Ponadto promocja ta ma nową funkcjonalność:
4. Dokonanie kolejnego zasilenia przed wykorzystaniem jednostek GB dostępnych w ramach Bonusu w trakcie Okresu ważności tego Bonusu powoduje zsumowanie jednostek GB dostępnych w ramach dotychczasowego Bonusu oraz Bonusu wynikającego z nowego zasilenia oraz ustawienie Okresu ważności Bonusu na okres odpowiadający najdłuższemu Okresowi ważności wynikającemu z aktywnych Bonusów.
Regulamin promocji: http://www.plus.pl/documents/16/1206309 ... -Karte.pdf.
sl@w_es pisze:Nijak ponieważ jeśli będziesz chciał korzystać z pełnych możliwości tej taryfy (Elastyczna) to i tak będziesz płacił 25 zł/30 dni (rozmowy, SMS-y, MMS-y), a w połączeniu z internetem dodatkowo będziesz musiał zasilać konto
Tutaj pytanie jakich usług dodatkowych jeszcze potrzebujesz i jakie jest aktualne saldo konta - czy pozwoli ono na pokrywanie kosztów uaktywnienia tej usługi czy faktycznie zasilenia będą konieczne.
Przejdę na taryfę elastyczną i promocje GigaBank. Najlepsze dla mnie rozwiązanie. 50GB spokojnie mi wystarczy na 180dni.
Nie potrzebuje innych usług. Wysyłam kilka smsów w miesiącu. Dzwonie też mało.
Tylko w tej taryfie nie można mieć zawsze 0 w plusie i rok ważności konta.
Na jakiej zasadzie to ograniczenie działa?
Mam teraz ponad rok ważność konta.
Jak włączę "zawsze bez limitu w plusie", to za rok nie będę mógł przedłużyć o kolejny rok?
A jak wyłączę usługę " zawsze bez limitu". Włączę rok ważności konta, doładuje za 5zł i znowu włączę "zawsze bez limitu, to będzie działać?

Po zalogowaniu się do plus online, mam możliwość zmiany taryfy na Plus Elastyczna na Karte. Pisze, że opłata 0zł. Gdy klikam dalej, to wyskakuje, że opłata 5zł i całkiem inna nazwa " Ja + Internet na Karte ".
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Pakiet internetowy

Post autor: Joanna_Plus »

Michal54,
Michal54 pisze:Na jakiej zasadzie to ograniczenie działa?
Jeżeli na koncie numeru, ważność nadana jest w ramach usługi Rok Ważności Konta, to wówczas aktywacja promocji Zawsze bez limitu w Plus, nie będzie możliwa.
Michal54 pisze:Po zalogowaniu się do plus online, mam możliwość zmiany taryfy na Plus Elastyczna na Karte. Pisze, że opłata 0zł. Gdy klikam dalej, to wyskakuje, że opłata 5zł i całkiem inna nazwa " Ja + Internet na Karte ".
Zgłoszę tę kwestię. Zmiany taryfy dokonasz kodem *147*27# - do 31.03.2019 r. migracja jest bezpłatna. Regulamin Zmień taryfę na Plus Elastyczna na Kartę znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2019, o 19:14

Re: Pakiety internetowe

Post autor: Jendrej »

PluEl pisze:Czy jeśli zużyje to 100 MB to nie będę miał internetu czy internet zwolni?
W teorii internet będzie. Ale tylko w teorii. Według regulaminu jest on spowalniany do prędkości 32 kbps (8 kBps), która nie nadaje się do prawie jakiegokolwiek korzystania. To prędkość porównywalna lub wolniejsza niż oferowały dawne modemy wdzwaniane (dial-up).
DestroyerX
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:48

Jednorazowy pakiet internetowy

Post autor: DestroyerX »

mam pakiet rozmowy, sms, mms bez limitów i 6gb internetu ale ostatnio mi go brakuje. mam taryfę JA+Na KArtę. czy jest jais pakiet internetowy jednorazowy powyzej 1GB - liczba dni do wykorzystania nie ma znaczenia.

chyba ze pakiet w taryfie jest jakis podobny, zeby byly rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne bez limitu, bez limitu SMS i MMS i wiecej niż 6GB Internetu. obecnie płacę 30zł chyba na 30dni.

jak nie ma to pewnie dla satysfakcji zostaje mi przejsc na abonament ?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2019, o 11:01 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Jendrej
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2019, o 19:14

Re: Jednorazowy pakiet internetowy

Post autor: Jendrej »

ODPOWIEDZ