Mix Plus koniec umowy

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
krzychoooszy
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 gru 2015, o 13:56

Mix Plus koniec umowy

Post autor: krzychoooszy »

Witam, kończy mi się umowa w MixPlusie (1 doładowanie do końca) dlatego chciałbym spytać o kilka rzeczy :-)
Korzystam z Mixa od 2007 roku, numer wzięty na babcie jako, że wtedy nie miałem jeszcze 18 lat, a umowa kilkukrotnie była przedłużana.
Teraz chciałbym wziąść umowę w abonamencie na siebie już lecz chciałbym zachować obecny numer.
Czy po ostatnim doładowaniu będzie taka możliwość żeby wziąść umowę w abonamencie na obecny numer na moje dane?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Mix Plus koniec umowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj krzychoooszy,

jeżeli dotychczasowym właścicielem jest babcia, a nowa umowa ma być na Ciebie, to po zakończonym kontrakcie, należy przejść do oferty Plus na Kartę, a następnie dokonać przerejestrowania numeru.

Migracja z oferty Plus Mix do Plus na Kartę, odbywa się przez wysłanie SMS-a o treści PNK na bezpłatny numer 2699.
W ósmym dniu plan cenowy zostanie zmieniony.

Ważne: aby zmiana została dokonana, konto numeru musi być aktywne (posiadać dodatnie saldo i zachowany termin ważności).

Informacje na temat przerejestrowania numeru, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
anetastaniak999
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2020, o 21:37

Koniec umowy MIX X

Post autor: anetastaniak999 »

Witam,
Wczoraj dzwoniła do mnie Pani z salonu Plusa poinformować mnie, że umowa dobiega końca. Pozostało mi 7 doładowań jednak: umowa jest na moją babcię i chciałam by kolejna była na mnie. W salonie dowiedziałam się, że cesja nie jest możliwa w Mixie i trzeba poczekać aż umowa dobiegnie końca i podpisać nową umowę już na mnie. Pytanie tylko czy 30 dni przed końcem umowy trzeba napisać jej wypowiedzenie? I czy jeśli doładuję konto kilka razy tego samego dnia to koniec umowy skraca się?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2020, o 10:49 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Koniec umowy MIX X

Post autor: Ron »

anetastaniak999 pisze:...jednak: umowa jest na moją babcię i chciałam by kolejna była na mnie. W salonie dowiedziałam się, że cesja nie jest możliwa w Mixie i trzeba poczekać aż umowa dobiegnie końca i podpisać nową umowę już na mnie...
Jeśli zależy Ci na tym numerze to po zrobieniu wszystkich doładowań, aby dokonać Cesji należy przejść do oferty na kartę.
Jak przejść do oferty na kartę znajdziesz - TUTAJ.
anetastaniak999 pisze:Pytanie tylko czy 30 dni przed końcem umowy trzeba napisać jej wypowiedzenie?
Jeśli chcesz zachować numer, to tak jak napisałem wyżej. Natomiast jeśli nie chcesz numeru, to możesz złożyć wypowiedzenie.
anetastaniak999 pisze:I czy jeśli doładuję konto kilka razy tego samego dnia to koniec umowy skraca się?
Tak, dokonanie kilku doładować kwotą kontraktową skraca umowę. Wysyłając SMSa o treści "PZ" pod numer 2585 (0,29zł) sprawdzisz ile pozostało doładowań.

Zrealizowałem obowiązkowe zasilenia wskazane w umowie MIX - co dalej?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Mix Plus koniec umowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj anetastaniak999,
anetastaniak999 pisze:W salonie dowiedziałam się, że cesja nie jest możliwa w Mixie
Potwierdzam.
Ron pisze:aby dokonać Cesji należy przejść do oferty na kartę.
Jak przejść do oferty na kartę znajdziesz - TUTAJ.
Dokładnie tak. Informację o tym jak dokonać wówczas zmiany właściciela, znajdziesz w naszym FAQ.
anetastaniak999 pisze:Pytanie tylko czy 30 dni przed końcem umowy trzeba napisać jej wypowiedzenie?
Jeżeli po zrealizowaniu wszystkich wymaganych doładowań, babcia złoży wypowiedzenie, to wówczas numer zostanie wyłączony (dezaktywowany).
anetastaniak999 pisze:I czy jeśli doładuję konto kilka razy tego samego dnia to koniec umowy skraca się?
Tak, ważne aby była to zawsze kwota wynikająca z kontraktu, a nie jakaś większa pula (suma) pieniędzy. Umowa wygasa po zrealizowaniu wszystkich doładowań, na które opiewała umowa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tal
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, o 13:54

Mix plus

Post autor: Tal »

Witam,
mam umowę w mixplus na kartę, pozostały mi 3 doładowania do końca. Kartę doładowuje miesięcznie kwota 40 zł, z czego większości środków nawet nie wykorzystuje, dlatego zależy mi na tym aby umowa nie została automatycznie przedłużona. Co powinnam zrobić? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2020, o 14:20 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Mix Plus koniec umowy

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Tal,
Tal pisze:dlatego zależy mi na tym aby umowa nie została automatycznie przedłużona
Taki proces nie ma miejsca. Żeby nowy aneks mógł wejść w życie, to właściciel numeru musi zawrzeć nową umowę. Jeżeli z obecnej wszystkie wymagane zasilenia zostaną zrealizowane, to automatycznie ulega ona zakończeniu. Informacje co można uczynić z numerem po zamknięciu kontraktu, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawlak0203
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2018, o 08:49

Koniec umowy

Post autor: pawlak0203 »

Zostało mi ostatnie doładowanie ale nie chcę przedłużać mixa tylko przejść na plush abonament. Czy po ostatnim doładowaniu muszę gdzieś zgłaszać koniec umowy czy mogę odrazu przez internet przenieść numer na plush abonament? I drugie pytanie. Mój numer w mixie brał mi mój tata gdy chodziłem jeszcze do szkoły i teraz przy zakończeniu mixa chciałbym go zarejestrować na siebie,jak i gdzie mogę to zrobić?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2020, o 11:52 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Mix Plus koniec umowy

Post autor: Joanna_Plus »

pawlak0203,
pawlak0203 pisze:Czy po ostatnim doładowaniu muszę gdzieś zgłaszać koniec umowy
Nie. Z chwilą realizacji wszystkich doładowań, na które opiewał kontrakt, umowa ulega zakończeniu.
pawlak0203 pisze:Mój numer w mixie brał mi mój tata gdy chodziłem jeszcze do szkoły i teraz przy zakończeniu mixa chciałbym go zarejestrować na siebie,jak i gdzie mogę to zrobić?
W sytuacji gdy dotychczasowym właścicielem jest tata, a nowa umowa ma być na Ciebie, to po zakończonym kontrakcie, należy przejść do oferty Plus na Kartę, a następnie dokonać przerejestrowania numeru.
Joanna_Plus pisze:Migracja z oferty Plus Mix do Plus na Kartę, odbywa się przez wysłanie SMS-a o treści PNK na bezpłatny numer 2699.
W ósmym dniu plan cenowy zostanie zmieniony.

Ważne: aby zmiana została dokonana, konto numeru musi być aktywne (posiadać dodatnie saldo i zachowany termin ważności).
Informacje na temat przerejestrowania numeru znajdziesz tutaj.
Po tej zmianie będziesz mógł przenieść numer do oferty Plush ABO.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ