abonent chwilowo niedostępny

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Pugilares »

Dziękuję iPrzemo za przelanie na papier tych paru myśli, które się cisną na usta w związku z manipulacjami Plusa przy poczcie głosowej i pseudousłudze "Notka SMS".
Joanno - forum nie jest odpowiednim miejscem na podawanie prywatnych numerów telefonów oraz dat i godzin połączeń pomiędzy nimi. Jako klient Plusa nie chciałbym też czuć się tak, jakbym był poletkiem doświadczalnym dla operatora odnośnie tego, jak daleko można się posunąć. Proponuję po prostu wycofać się ze świadczenia pseudousługi "Notka SMS", która niepotrzebnie zatruwa życie. Jestem w Plusie od 16 lat i były okresy lepsze i gorsze. Teraz jest ten gorszy.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,
Pugilares pisze:Joanno - forum nie jest odpowiednim miejscem na podawanie prywatnych numerów telefonów oraz dat i godzin połączeń pomiędzy nimi.
Nie jest miejscem i takich danych tutaj nie podajemy.
Chodziło mi o:
Joanna_Plus pisze:Prześlij
tylko z powodu mojego błędu nie podlinkowałam słowa formularzem. Najmocniej przepraszam :oops:. Tutaj korekta: formularz.
Pugilares pisze:Proponuję po prostu wycofać się ze świadczenia pseudousługi "Notka SMS"
Na tę chwile nie ma takich planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: rafnov »

Gdy byłem w P**y to mnie nawet bawiła ta notka SMS, ale w Plusie mnie smuci. Nikomu nie potrzebne, choć odkąd się przeniosłem do "zielonej" sieci ze 3 czy 4 m-ce temu, dzwoniący skorzystali z tego może 5-6 razy, czyli słabo. Nadmienię, że mam przynajmniej kilkadziesiąt telefonów z nieznanych numerów miesięcznie. Bywają tygodnie, że jest to kilka telefonów dziennie. Wystarczająco, by denerwować potencjalnych klientów...
Proszę, Plus, zrównajcie jakość usług dodatkowych z jakością Waszej sieci oraz zasięgu, jeśli chodzi o połączenia, bo bardzo poważnie rozważę przenosiny do "różowych" czy tam "magentowych", a to ostatnia sieć jaka mi została...
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Pugilares »

Joanna_Plus pisze:Pugilares,
Pugilares pisze:Proponuję po prostu wycofać się ze świadczenia pseudousługi "Notka SMS"
Na tę chwile nie ma takich planów.
To nie jest dobra wiadomość. :-(
Zba1
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2016, o 13:37

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Zba1 »

Pugilares pisze:
Joanna_Plus pisze:Pugilares,
Pugilares pisze:Proponuję po prostu wycofać się ze świadczenia pseudousługi "Notka SMS"
Na tę chwile nie ma takich planów.
To nie jest dobra wiadomość. :-(
Piękna olewka klientów :)
To chyba nie wróży tej sieci przyszłości, a ja już wiem co z tym fantem trzeba zrobić.
orangutan
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 11:55

Dzwonię z Orange do Plusa

Post autor: orangutan »

Telefon jest zajęty lub poza zasięgiem. Męski lektor mówi
Jeżeli chcesz wysłać sms z treścią: odzwoń natychmiast naciśnij 1.
Jeżeli-----------z treścią oddzwoń jak będziesz wolny naciśnij 2.
z treścią jakąś tam naciśnij 3.
itd.
Nie dokonuję wyboru a i tak przychodzi obciążenie konta (tel. na kartę)
Czy to jest jakaś wasza usługa np. Ktoś dzwonił.
Jeżeli zgłasza się poczta słychać - Po usłyszeniu sygnału nagraj wiadomość.
Proszę o wytłumaczenie.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2016, o 10:17 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Dzwonię z Orange do Plusa

Post autor: habish »

Jest to Notka SMS.
Gdy usłyszysz głos czytający tekst o którym piszesz to połączenie jest już zainicjowane i płacisz za nie według stawek z cennika.
Awatar użytkownika
Gżegżółka
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 08:32

Re: Dzwonię z Orange do Plusa

Post autor: Gżegżółka »

Jest to usługa Notka SMS. Na Forum był już poruszany ten temat.
Poniżej link, z myślę, przydatnymi informacjami o usłudze i jak nią zarządzać.
http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1
orangutan
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 11:55

Re: Dzwonię z Orange do Plusa

Post autor: orangutan »

Jestem w Orange ( oragutan, kłanim się) więc chyba nie mogę nią zarządzać. Dla was plusiarzy jest to darmowe a mnie zabiera zawsze kilka groszy.
Tę sprawę przekazały już do odpowiednich komórek Joanna oraz Ewa Plus jak widać bez rezultatu.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dzwonię z Orange do Plusa

Post autor: sl@w_es »

@ orangutan,

usługą Notka SMS może zarządzać tylko właściciel numeru na który dzwonisz.
Jeśli jest to Twój znajomy, rodzina to możesz zasugerować mu wyłączenie tego dziadostwa przez co kolejni jego rozmówcy nie będą narażeni/naciągani na dodatkowe koszty.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Dzwonię z Orange do Plusa

Post autor: Pugilares »

Tą "usługą" powinien zająć się rzecznik konsumenta i/lub UKE. Pseudousługa nie ma na celu nic innego, jak wyłudzanie pieniędzy. Szczególnie perfidny jest nadawany komunikat "... wyślij bezpłatną wiadomość..." - podczas, gdy w tym czasie licznik bije za połączenie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Joanna_Plus »

orangutan,

zasady działania usługi, opisaliśmy we wcześniejszych postach: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 33#p193473.
sl@w_es pisze:usługą Notka SMS może zarządzać tylko właściciel numeru na który dzwonisz.
Potwierdzam.
orangutan pisze:Tę sprawę przekazały już do odpowiednich komórek Joanna oraz Ewa Plus jak widać bez rezultatu.
Co masz na myśli?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Pugilares »

Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik i prześlę skargę na Plusa do UKE i UOKiK w związku z "usługą" Notka SMS.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: abonent chwilowo niedostępny

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj zbyszko.g,

przeslij mi proszę przez ten formularz numer swojego telefonu +
zbyszko.g pisze:osoba dzwoniąca na wyłączony telefon nie słyszała standardowego komunikatu "Abonent chwilowo niedostępny..." tylko odrzucało jej połączenie.
daty i godziny poniższych zdarzeń wraz z numerem, który do Ciebie dzwonił (przykłady muszą być bieżące).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
ZanzarahGotai
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2018, o 00:31

Nie dochodzą SMSy, abonent niedostępny

Post autor: ZanzarahGotai »

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z dostępnością na telefonie, tj. nie dostaję SMSów a przy próbie połączenia dzwoniący słyszą, że "abonent jest poza zasięgiem lub ma wyłączony telefon" mimo, że aparat jest włączony i pokazuje sieć PLUS. Czasem dostaję wiadomości z kilkugodzinnym opóźnieniem, czasem pomaga reset telefonu. Wcześniej (miesiąc lub dwa wstecz) wszystko działało dobrze, czasem gubiły się SMSy ale zawsze można było się do mnie dodzwonić.
Próbowałem resetować telefon do ustawień fabrycznych, sprawdzałem tematy na forach i porównywałem "dobre" ustawienia do moich, wyczyściłem Czarną Listę i nadal nic. Niestety nie mam innego telefony żeby sprawdzić jak zachowa się karta SIM ale i to mogłoby być problematyczne bo czasem wszystko działa dobrze a czasem "nie ma" mnie cały dzień.
Będę wdzięczny za każdą próbę pomocy :)
ODPOWIEDZ