Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jasiek23
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:45

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: jasiek23 »

W sumie to taka sobie jest ta nowa taryfa (a już miałem zmieniać :-( ) bo raz że zniknie mi z konta 25 zł żeby odnowić cykliczną promocję to jeszcze muszę osobno doładować konto żeby mieć internet. Podstawowy pakiet internetu powinien być zawarty w tych 25 zł (nawet te 0,5 GB) to wtedy nawet bym się nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

jasiek23,

możesz skorzystać z promocji Bonusy po doładowaniu i w przypadku zasilenia numeru np. kwotą 30 zł, otrzymasz 10 GB do wykorzystania przez okres 30 dni, a za dostępne środki aktywować np. promocję Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu.

Ewentualnie alternatywą może być np. taryfa Nowy Plush i promocja Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu: https://www.plushbezlimitu.pl/documents ... db2dbb6d48.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zizu09
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 maja 2018, o 23:41

Czy będzie Internet w roamingu?

Post autor: zizu09 »

Dzień dobry, mam takie pytanie. Siostra od niedawna ma telefon na kartę w Plus i włączyła jakiś pakiet 25zł/30 dni gdzie ma nielimitowane rozmowy/SMS i otrzymała 25GB na 90 dni. Czy w ramach tego pakietu za 25zł/30 dni ma zagwarantowany jakiś pakiet danych w roamingu? Tak jak np. w Mix jest pakiet kontraktowy i w ramach tego pakietu mam 1GB danych w roamingu.

Jeśli nie to jaka jest najlepsza możliwość by korzystać z Internetu za granicą w ofercie na kartę? Pakiety atlantyckie?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2018, o 15:17 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Czy będzie Internet w roamingu?

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj zizu09,

jeżeli siostra posiada taryfę Plus Elastyczna na Kartę i pakiet 25 GB w ramach promocji Bonusy po doładowaniu, to w ramach tej oferty nie otrzyma pakietu danych do wykorzystania w krajach UE, ponieważ ta usługa jest bezpłatna.

Kiedy siostra wyjeżdża za granicę i do jakiego kraju?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zizu09
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 maja 2018, o 23:41

Re: Czy będzie Internet w roamingu?

Post autor: zizu09 »

W przyszłym tygodniu do Chorwacji.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Czy będzie Internet w roamingu?

Post autor: Joanna_Plus »

zizu09,
zizu09 pisze:W przyszłym tygodniu do Chorwacji.
to siostra może w tym wypadku aktywować krajowy pakiet 1 GB w ramach którego otrzyma bezpłatny pakiet 0,5 GB. Po jego wykorzystaniu obowiązywać będzie dopłata UKE - 4,66 zł/1 GB (co daje 0,00455 zł/1 MB).

Dopłata ta obejmuje transfer w ramach otrzymanego Limitu Roamingowego Data.
Limit Roamingowy Data zależy od kosztu krajowego pakietu internetowego (w tym przypadku będzie to 0,32 GB). Szczegóły w tym regulaminie: http://www.plus.pl/documents/16/1259006 ... 6_2018.pdf.
zizu09 pisze:Jeśli nie to jaka jest najlepsza możliwość by korzystać z Internetu za granicą w ofercie na kartę? Pakiety atlantyckie?
W powyższym przypadku można również skorzystać z pakietów Euroatlantyckich: https://www.plus.pl/documents/16/28a930 ... 1.2016.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zizu09
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 1 maja 2018, o 23:41

Re: Czy będzie Internet w roamingu?

Post autor: zizu09 »

Dziękuję za odpowiedź.
Joanna_Plus pisze: Po jego wykorzystaniu obowiązywać będzie dopłata UKE - 4,66 zł/1 GB (co daje 0,00455 zł/1 MB).
A jak rozliczana jest ta dopłata? Jeśli przekroczone zostanie te 0,5GB z pakietu to ze stanu konta zabierze 4,66zł od razu i ma się 1GB do wykorzystania czy pobiera za każdy rozpoczęty 1 MB.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

zizu09,
Opłaty za pobieranie i wysyłanie danych w roamingu międzynarodowym naliczane są oddzielnie (w ramach jednej sesji w rozliczeniu dziennym). Pakietowa transmisja danych w UE rozliczana jest za każde rozpoczęte 1 KB.
http://www.plus.pl/documents/16/1259006 ... REPAID.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dido7721
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2018, o 08:20

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: dido7721 »

witam mam takie pytanko wezme sobie pakiet za 25 zł miesiecznie doładuje kwotą 100 dostane 50 giga na 180 dni pakiet bedzie sie odnawiał co 30 dni bedzie pobierana oplata 25 zł czy do tego odnowienia dostane jeszcze 10 giga
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Ron »

dido7721 pisze:witam mam takie pytanko wezme sobie pakiet za 25 zł miesiecznie doładuje kwotą 100 dostane 50 giga na 180 dni pakiet bedzie sie odnawiał co 30 dni bedzie pobierana oplata 25 zł czy do tego odnowienia dostane jeszcze 10 giga
Nie, 10GB jest Bonusem po doładowaniu za 25,00 zł. Pobranie tej kwoty na Pakiet „Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu” za 25,00 zł obejmuje:
1) wykonywanie nielimitowanych połączeń za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych
2) wysyłanie nielimitowanych wiadomości SMS i MMS za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj dido7721,
- tak jak pisał Ron, promocja za 25 zł "Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu" nie zawiera w sobie pakietu 10 GB.
Taki pakiet można uzyskać jedynie w postaci bonusu za zasilenie 25 zł, o ile masz aktywną promocję „Bonusy po doładowaniu w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę”.
Pakiety GB uzyskane w ramach bonusu za doładowanie są pakietami jednorazowymi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Królewicz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2018, o 17:21

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Królewicz »

Witam,

zmieniłem taryfę na Elastyczną i mam dwa problemy. (wcześniej miałem JA + Na Kartę Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB)

i nie działa mi internet mimo, że odstałem sms;a po doładowaniu za 30 zł ... o przyznaniu 10 gb. I nie mogę wysyłać mms'ów. Wyskakuje mi że usługa nie jest dostępna.

Czyli doładowałem 2 razy po 25 zł konto, a nie mam ani internetu ani nie mam możliwości wysyłania mms'ów.

Po prostu cudowanie. Czuję zrobiony się w konia. Chyba w końcu trzeba zmienić operatora.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Królewicz,
Królewicz pisze:i nie działa mi internet
aby Internet działał, powinieneś mieć aktywną usługę GPRS. Żeby to zweryfikować, możesz użyć kodu: *101#.
Jeśli w informacji zwrotnej, jaką otrzymasz, nie będzie GPRS, to włączysz go kodem: *101*11*02#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Królewicz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2018, o 17:21

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Królewicz »

Zrobiłem to już wcześniej, proszę zobaczyć smsy potwierdzające.

Nic w telefonie nie zmieniałem, poza zmianą taryfy.
Załączniki
Screenshot_20180703-180808.png
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Basia_Plus »

Królewicz,

telefon był konfigurowany za pośrednictwem tej strony: https://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ