Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
bartolini9
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lip 2017, o 22:42

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: bartolini9 »

Witam,
Aktualnie posiadam taryfę JA + NA KARTE I . Pytanie czy opłaca się przechodzić na taryfę Prosto na kartę albo Elastyczna na kartę?

Z karty korzystam tylko i wyłączenie za granicą uruchamiając pakiety euroatlantyckie (i chciałbym, żeby to zostało) oraz korzystając z limitu roamingowego w UE po wykupie jakiegoś pakietu danych.

Czy w nowych ww. taryfach będzie coś korzystniej, lepiej, więcej? Warto przejść?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj bartolini9,
bartolini9 pisze:Z karty korzystam tylko i wyłączenie za granicą uruchamiając pakiety euroatlantyckie
Z powyższych pakietów można korzystać w każdej ofercie Plus na Kartę, w której świadczona jest usługa roamingu.

Jeżeli chodzi o Roaming Regulowany, to zasada jest taka, że otrzymujesz bezpłatnie 0,5 GB pod warunkiem, że posiadasz aktywny płatny pakiet internetowy z lejkiem. Limit roamingowy jest zaś przyznawany w zależności od tego ile za ten pakiet zapłacisz.

W ofercie:
- Prosto na Kartę możesz wykupić za 5 zł pakiet 3 GB, co w UE daje 0,5 GB za darmo + 0,42 GB po stawce 3,73 zł/1 GB.
- Plus Elastyczna na Kartę możesz aktywować 1 GB za 5 zł - pakiet w UE będzie wyglądał identycznie jak ten powyżej.
bartolini9 pisze:JA + NA KARTE I
W aktualnie posiadanym planie cenowym, najdroższa promocja w kraju to Rozmowy do wszystkich, SMS, MMS i 6 GB - 29 zł/30 dni i tu w UE otrzymasz odpowiednio 0,5 GB (bezpłatnie) + limit roamingowy 2,09 GB po stawce 3,73 zł/1GB.

Więcej informacji znajdziesz w naszym FAQ:

- Roaming Regulowany - Roam Like At Home;
- Zestawienie pakietów/promocji w ofercie Plus na Kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartolini9
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2017, o 22:42

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: bartolini9 »

Witam,

Dzięki za wskazówki. To co jest lepsze w takim razie: Prosto na kartę czy Elastyczna na kartę?

Czy jeśli w taryfie prosto na kartę wykupię pakiet 3Gb za 5 zł, i po wykorzystaniu 0,5 GB w UE mogę go wyłączyć i włączyć ponownie, żeby mieć kolejne 0,5? Trochę gubię się jak to działa.

Zależy mi aby mieć np. 2-3 GB dostępne od razu. Jak to zrobić wtedy?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj bartolini9,
bartolini9 pisze:To co jest lepsze w takim razie: Prosto na kartę czy Elastyczna na kartę?
Jeżeli chodzi o te dwie taryfy i pakiet internetowy w Roamingu Regulowanym, to tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze:- Prosto na Kartę możesz wykupić za 5 zł pakiet 3 GB, co w UE daje 0,5 GB za darmo + 0,42 GB po stawce 3,73 zł/1 GB.
- Plus Elastyczna na Kartę możesz aktywować 1 GB za 5 zł - pakiet w UE będzie wyglądał identycznie jak ten powyżej.
bartolini9 pisze:Czy jeśli w taryfie prosto na kartę wykupię pakiet 3Gb za 5 zł, i po wykorzystaniu 0,5 GB w UE mogę go wyłączyć i włączyć ponownie, żeby mieć kolejne 0,5?
Tak.
bartolini9 pisze:Zależy mi aby mieć np. 2-3 GB dostępne od razu. Jak to zrobić wtedy?
Nie ma takiej możliwości, ponieważ w przypadku powyższych pakietów:
Abonent może mieć na koncie aktywny tylko jeden pakiet tego samego rodzaju w tym samym okresie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartolini9
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2017, o 22:42

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: bartolini9 »

Witam,
Dzięki za wyjaśnienie.

Czyli z tego co rozumiem nie ma innych (droższych pakietów internetowych) w obu nowych taryfach niz tez za 5 zł?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

bartolini9,

wykupienie droższego pakietu nie zapewni Ci większej ilości bezpłatnych danych w roamingu, a jedynie zwiększy limit roamingowy, rozliczany po promocyjnej stawce 3,73/1 GB. Wielkość limitu sprawdzisz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartolini9
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2017, o 22:42

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: bartolini9 »

Witam,

Czyli rozumiem, że kupując pakiet 1GB za 5 zł, w UE mam darmowe 0,5GB w tym plus 0,42 po 3,73 zł/1GB (czyli jakieś 1,57 zł za 0,42). Przekraczając limit system liczy już 23,95 zł za 1GB. Więc wyłączam ten pakiet 1Gb za 5 zł i włączam kolejny i tak w kółko aż można robić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj bartolini9,
bartolini9 pisze:Czyli rozumiem, że kupując pakiet 1GB za 5 zł, w UE mam darmowe 0,5GB w tym plus 0,42 po 3,73 zł/1GB
W tym przypadku otrzymujesz 0,5 GB bezpłatnie + limit roamingowy 0,42 GB po stawce 3,73 zł/1 GB.
bartolini9 pisze:Więc wyłączam ten pakiet 1Gb za 5 zł i włączam kolejny i tak w kółko aż można robić?
Tak.
Jeżeli wyjazdów jest bardzo dużo, pamiętaj proszę o Polityce Uczciwego Korzystania: https://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-pl ... artaOplaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lenaledu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, o 12:38

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: lenaledu »

Dzień dobry, w taryfie Elastycznej wyłączyłam bonus po doładowaniu i włączyłam Gigabank. Chcę włączyć pakiet za 25 zł/30dni z bonusem internetu, ale pokazuje mi się komunikat z błędem (usługa niedostępna). Doładowałam konto za 5 złotych, żeby sprawdzić, czy w ogóle dostanę jakiś pakiet internetu, ale nie dostałam żadnego powiadomienia.
Promocje i pakiety mam na screenach jak poniżej. Nie wiem, które się wykluczają. Niestety, doładowałam konto za 25 złotych przed włączeniem Gigabanku.
Mam też jakiś pakiet 3GB do 30/08, ale nie wiem, skąd.
Przede wszystkim proszę o pomoc z uruchomieniem tego bonusa z internetem na 30 dni. Chcę też zachować nielimitowane smsy, mmsy i rozmowy.
Załączniki
Screenshot_2019-08-27-08-34-43.png
Screenshot_2019-08-27-08-34-03.png
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj lenaledu,
lenaledu pisze:Chcę włączyć pakiet za 25 zł/30dni z bonusem internetu
Co dokładnie masz na myśli?
lenaledu pisze:Niestety, doładowałam konto za 25 złotych przed włączeniem Gigabanku.
Z zamieszczonych screenów wynika, że promocja GigaBank jest aktualnie aktywna. Jeżeli teraz nastąpi zasilenie konta kwotą 25 zł, to wówczas dodany zostanie pakiet 20 GB (standardowe 10 GB + bonus 10 GB). Niestety jeżeli wspomniane przez Ciebie doładowanie, odbyło się przed włączeniem promocji, to pakiet internetowy nie mógł zostać przyznany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lenaledu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, o 12:38

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: lenaledu »

Dziękuję za odpowiedź. Mam na myśli dokładnie ten pakiet, o którym Pani mówi, tyle że teraz mam jeszcze nielimitowane rozmowy smsy i mmsy i zastanawiam się, czy nie wyłączyć tego, a potem nie włączyć tego pakietu 25zł/30 dni po doladowaniu z bonusem internetu.
Po włączeniu gigabanku doładowałam konto za 5 zlotych, ale nie dostałam bonusa, co też widać na powyższych screenach.
Czy może lepiej doładować po prostu wyższą kwotą i dostać bonus na dłużej? Gdybym tak zrobiła, to rozmowy i smsy bez limitu miałabym na ile czasu? Obecnie ta usługa ma się odnowić 29/08.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

lenaledu,
lenaledu pisze:tyle że teraz mam jeszcze nielimitowane rozmowy smsy i mmsy i zastanawiam się, czy nie wyłączyć tego, a potem nie włączyć tego pakietu 25zł/30 dni po doladowaniu z bonusem internetu.
Promocja Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu nie wyklucza się z usługą GigaBank, co też potwierdza Twoje konto, bo aktualnie obie są włączone.
lenaledu pisze:Po włączeniu gigabanku doładowałam konto za 5 zlotych, ale nie dostałam bonusa, co też widać na powyższych screenach.
Pakiet został dodany. Zaznaczyłam go poniżej czerwonym kolorem:
Pakiet.jpg
Pakiet.jpg (11.06 KiB) Przejrzano 3079 razy
lenaledu pisze:Czy może lepiej doładować po prostu wyższą kwotą i dostać bonus na dłużej?
Decyzja należy tutaj do Ciebie. Terminy ważności dla poszczególnych nominałów doładowań, znajdziesz w naszym FAQ.
lenaledu pisze: Gdybym tak zrobiła, to rozmowy i smsy bez limitu miałabym na ile czasu?
Promocja Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu, zawsze aktywowana jest na okres 30 dni: https://www.plus.pl/documents/16/e9e9bc ... limitu.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lenaledu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, o 12:38

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: lenaledu »

Pani Joanno, mam jeszcze jedno pytanie. Zawsze przychodziło mi osobne powiadomienie smsem, że pakiet został włączony, np. "Pakiet 10 GB po doładowaniu/30 dni został włączony. Pozdrawiamy." Jeżeli sms nie przyszedł, to jakim kodem mogę sprawdzić, ile tych GB mam do wykorzystania? Z tego screena widzę promocję i datę, ale nie widzę liczby GB.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: Joanna_Plus »

lenaledu,

sama promocja jest widoczna pod kodem *136#. Jednostki zaś można weryfikować wpisując *121# (to ta wartość w nawiasie). Informacje o stanie pakietu widoczne są również w mobilnej wersji aplikacji Plus online.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lenaledu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, o 12:38

Re: Elastycznie „na kartę" w nowej ofercie Plusa!

Post autor: lenaledu »

Ok, teraz widzę - jest podane w kB. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
ODPOWIEDZ