Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: zbiggy »

Uwaga na oszustów dzwoniących z zagranicznych numerów +247562005, +247562007 do abonentów Plusa - oddzwaniając możesz stracić nawet 1500-2000 zł jak oddzwonisz.

+247562005 19 Luty 2019 12:34 moja Mama emerytka oddzwoniła 3 razy - zajęte pomimo wyłączonego roamingu.
+247562007 19 Luty 2019 13:58 dzwonili do mnie tylko wiedziałem, aby nie odbierać. Nie oddzwaniać.

To przykre, że Plus tego nie blokuje tylko pomaga bandytom okradać abonentów.
Nawet wyłączony roaming krótkim kodem *101*00*01# jak widać nie blokuje przychodzących / wychodzących za granicę. Upewniłem się kodem *101#, że roamingu nie ma na liście więc jakim cudem moja Mama była w stanie oddzwonić skoro roaming wyłączyłem wiele lat temu?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, o 10:53 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa literówek w tytule
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: sl@w_es »

zbiggy pisze:Uwaga na oszustów dzwoniących z zagranicznych numerów +247562005, +247562007 do abonentów Plusa - oddzwaniając możesz stracić nawet 1500-2000 zł jak oddzwonisz. (...)
Korzystając z usług przedpłaconych (z treści Twojej wypowiedzi jak i z działu w którym wątek założyłeś wynika, że właśnie o tę ofertę chodzi) połączenia możesz wykonywać tylko do momentu, gdy posiadasz dodatnie saldo na swoim koncie, więc mało prawdopodobnym jest, aby ktoś zapłacił 1500 zł, bo niewielu robi z telefonu, aż taką skarbonkę.
zbiggy pisze:(...) Nawet wyłączony roaming krótkim kodem *101*00*01# jak widać nie blokuje przychodzących / wychodzących za granicę. Upewniłem się kodem *101#, że roamingu nie ma na liście więc jakim cudem moja Mama była w stanie oddzwonić skoro roaming wyłączyłem wiele lat temu?
Roaming to usługa oferowana przez operatorów telefonii komórkowej, która umożliwia korzystanie z telefonu za granicą i nie ma nic wspólnego z połączeniami wychodzącymi z sieci macierzystej.
Będąc w Polsce i wykonując połączenie na nr zagraniczny mówimy o połączeniach międzynarodowych.
W prepaidzie tych połączeń z pozycji operatora nie da się zablokować, ale można kombinować z pozycji telefonu. I niekoniecznie musi to być smartfon. Starsze telefony, nawet te obsługujące tylko 2G mają niekiedy też takie udogodnienie.

Nie bardzo dociera do mnie dlaczego Twoja mama oddzwania na numery których nie zdążyła odebrać. Jeśli komuś będzie zależało na kontakcie to zadzwoni ponownie, a jak będzie trzeba to jeszcze raz i jeszcze raz, do skutku.
Odebranie połączenia nie jest związane z żadną opłatą.
Dziwię się, że nie uświadomiłeś mamy, że nie powinna oddzwaniać na żaden numer spoza tych zapisanych w książce telefonicznej.
Ja swoją mamę uczulam nawet na treści przekazywane w czasie rozmów prowadzonych z nieznanymi numerami.
Takie mamy czasy. Jak nie zadbasz o siebie i swoich bliskich sam to na pomoc ponadstandardową (poza regulaminową) nie masz co liczyć.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: Joanna_Plus »

zbiggy,
sl@w_es pisze:Roaming to usługa oferowana przez operatorów telefonii komórkowej, która umożliwia korzystanie z telefonu za granicą i nie ma nic wspólnego z połączeniami wychodzącymi z sieci macierzystej.
Będąc w Polsce i wykonując połączenie na nr zagraniczny mówimy o połączeniach międzynarodowych.
W prepaidzie tych połączeń z pozycji operatora nie da się zablokować, ale można kombinować z pozycji telefonu.
Jest dokładnie tak jak napisał sl@w_es. Roaming to usługa umożliwiająca korzystanie z telefonu poza granicami kraju.

Numery które podajesz, zostały przekazane już do weryfikacji. W kwestii ewentualnego zwrotu środków, właściciel numeru może skierować sprawę do Departamentu Reklamacji. Informację jak tego dokonać, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: zbiggy »

zbiggy pisze:Uwaga na oszustów dzwoniących z zagranicznych numerów +247562005, +247562007 do abonentów Plusa - oddzwaniając możesz stracić nawet 1500-2000 zł jak oddzwonisz. (...)
sl@w_es pisze:Korzystając z usług przedpłaconych (z treści Twojej wypowiedzi jak i z działu w którym wątek założyłeś wynika, że właśnie o tę ofertę chodzi) połączenia możesz wykonywać tylko do momentu, gdy posiadasz dodatnie saldo na swoim koncie, więc mało prawdopodobnym jest, aby ktoś zapłacił 1500 zł, bo niewielu robi z telefonu, aż taką skarbonkę.
Jak tylko prasa zaczęła pisać o przekrętach na wysyłanie sms premium - zablokowałem. Potem wymyślili przekręty na smsy premium przychodzące - zablokowałem. Potem wymyślili jeszcze 7 innych rodzajów przekrętów na sms i połączenia. W sumie w ebok mam założone 7 blokad na wszelkie możliwe przekręty premium. Jak to zablokowałem to wymyślili limit 35 zł który musiałem przestawić na 0 zł. Później Plus aktywował wszystkim abonentom niezamawianą usługę 'Windows Store' do zakupów w sklepie Windows. Jak ja windowsa nigdzie nie mam to po co to włączali? Wyłączyć w ebok nie można. Można tylko patrzeć jak świeci się na zielono, że aktywna. Teraz aktywowali wszystkim abonentom DCB które pobiera opłaty za klikanie linków w Internecie i dopisuje do rachunku bez ich zgody - wyłączyć nie można. Plus tyle tym ugrał, że wyłączyłem internet w komórkach, na kartach sim krótkim kodem i łączę się tylko po WiFi w UPC. I stary-nowy szwindel +247 na naciąganie na niechciane rozmowy zagraniczne. Jakiś zagraniczny numer obdzwania wszystkie numery telefonów w Polsce od 2016 i operatorzy telekomunikacyjni nie widzą tego nie są w stanie zablokować? Bzdura. To kolejny przekręt telekomów aby zarabiać na wyłudzeniach pieniędzy bo dostają procent od tego szwindlu. Przecież ci wszyscy pokrzywdzeni ludzie nie planowali dzwonić za granicę.
sl@w_es pisze:
zbiggy pisze:(...) Nawet wyłączony roaming krótkim kodem *101*00*01# jak widać nie blokuje przychodzących / wychodzących za granicę. Upewniłem się kodem *101#, że roamingu nie ma na liście więc jakim cudem moja Mama była w stanie oddzwonić skoro roaming wyłączyłem wiele lat temu?
Roaming to usługa oferowana przez operatorów telefonii komórkowej, która umożliwia korzystanie z telefonu za granicą i nie ma nic wspólnego z połączeniami wychodzącymi z sieci macierzystej.
Będąc w Polsce i wykonując połączenie na nr zagraniczny mówimy o połączeniach międzynarodowych.
W prepaidzie tych połączeń z pozycji operatora nie da się zablokować, ale można kombinować z pozycji telefonu. I niekoniecznie musi to być smartfon. Starsze telefony, nawet te obsługujące tylko 2G mają niekiedy też takie udogodnienie.
Wszystkie telefony to mają tylko to jest usługa zależna od operatora. W Plusie jest zablokowana możliwość zablokowania wychodzących połączeń międzynarodowych. Sam możesz to sprawdzić na wszystkich telefonach z kartą Plus. Po polsku to blokada połączeń międzynarodowych, po angielsku Call Barring.
Sprawdzałem na:
Alcatel OT-282 - telefon dla seniora, karta Plus z roku 2004 : próba włączenia blokady kończy się komunikatem: Wysyłanie zapytania do sieci: Nie wykonano.
Alcatel POP4 - smartfon z androidem 6 Marshmallow z nową kartą nano sim Plus. Błąd: Nieoczekiwana odpowiedź sieci.
Samsung BT-2710 - budżetowy telefon 3G, starter kupiony w 2018. Odpowiedź sieci: Nieprawidłowy użytkownik.
Czyli niezależnie od modelu telefonu i roku wydania karty Plus blokada połączeń międzynarodowych jest zablokowana przez sieć bo włączenie blokady położyło by kres szwindlom na puszczenie sygnału z zagranicznych numerów.
sl@w_es pisze: Nie bardzo dociera do mnie dlaczego Twoja mama oddzwania na numery których nie zdążyła odebrać. Jeśli komuś będzie zależało na kontakcie to zadzwoni ponownie, a jak będzie trzeba to jeszcze raz i jeszcze raz, do skutku.
Bo jest starszą, uczciwą, życzliwą osobą. Jak ktoś do niej dzwoni i nie zdąży odebrać to oddzwania. Kiedyś ludzie tak byli wychowani - nie to co dzisiejsza hodowla 500+. To że teraz są takie czasy gdzie jak widać opłaca się być egoistą który czeka aż się do niego oddzwoni to źle świadczy o dzisiejszych czasach, a nie o mojej Mamie.
sl@w_es pisze: Odebranie połączenia nie jest związane z żadną opłatą.
Żebyś się nie zdziwił jak przebiegli są operatorzy GSM. Musiałem założyć 7 typów blokad na sms/mms przychodzące/wychodzące i połączenia przychodzące/wychodzące tylko po to aby przeczytać w Niebezpieczniku https://niebezpiecznik.pl/post/blokada- ... -rachunku/, że te wszystkie blokady są gówno warte bo złodzieje je zdejmują smsami przed wyciągnięciem pieniędzy z konta. Na zdejmowanie blokad smsami przez złodziei zgadza się Plus i T-Mobile. Play i Orange nie pozwala zdjąć blokady sms - trzeba zadzwonić do BOK albo zalogować się do eBOK.
sl@w_es pisze: Dziwię się, że nie uświadomiłeś mamy, że nie powinna oddzwaniać na żaden numer spoza tych zapisanych w książce telefonicznej.
Ja swoją mamę uczulam nawet na treści przekazywane w czasie rozmów prowadzonych z nieznanymi numerami.
Takie mamy czasy. Jak nie zadbasz o siebie i swoich bliskich sam to na pomoc ponadstandardową (poza regulaminową) nie masz co liczyć.
Uświadomiłem. Ale moja Mama większość życia przeżyła za komuny gdzie Państwo pilnowało porządku. Jak firma chciała okradać klientów lub pozwalała złodziejom okradać klientów to dyrektor szedł siedzieć albo dostawał karę śmierci. Wiele złego (prawie wszystko) można powiedzieć o tamtych czasach ale akurat z bezpieczeństwem zwykłych ludzi zakresie pospolitego bandytyzmu było lepiej.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, o 02:00 przez zbiggy, łącznie zmieniany 3 razy.
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Plus blokuje możliwość włączenia blokady połączeń międzynaro

Post autor: zbiggy »

W Plusie jest zablokowana możliwość zablokowania wychodzących połączeń międzynarodowych. Sam możesz to sprawdzić na wszystkich telefonach z kartą Plus. Po polsku to blokada wychodzących połączeń międzynarodowych, po angielsku Call Barring International.
Sprawdzałem na:
Alcatel OT-282 - telefon dla seniora, karta Plus z roku 2004 : próba włączenia blokady kończy się komunikatem z sieci Plus: Wysyłanie zapytania do sieci: Nie wykonano.
Alcatel POP4 - smartfon z androidem 6 Marshmallow z nową kartą nano sim Plus. Odpowiedź sieci: Błąd: Nieoczekiwana odpowiedź sieci.
Samsung BT-2710 - budżetowy telefon 3G, starter kupiony w 2018. Odpowiedź sieci: Nieprawidłowy użytkownik.
Czyli niezależnie od modelu telefonu i roku wydania karty Plus blokada połączeń międzynarodowych jest zablokowana przez sieć bo włączenie blokady położyło by kres szwindlom na puszczenie sygnału z zagranicznych numerów.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2019, o 11:20 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do pierwotnego wątku. Kontynuacja tematu.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: TomPL »

Ależ namieszałeś różnych przypadków... brakuje tylko, że Ziemia jest płaska ;D
I jak już czytasz artykuły w niebezpieczniku, to czytaj ze zrozumieniem...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: sl@w_es »

Ojej, aż tyle cytatów z jednego posta; czuję się wywołany do odpowiedzi...
zbiggy pisze:
[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:Uwaga na oszustów dzwoniących z zagranicznych numerów +247562005, +247562007 do abonentów Plusa - oddzwaniając możesz stracić nawet 1500-2000 zł jak oddzwonisz. (...)
Cytując, przypisujesz mi teksty, których nie jestem autorem.
zbiggy pisze:Frajerzy którzy biorą telefon na abonament (...)
W tym dziale poruszamy tematy dotyczące "karty" (abonament ma swoje miejsce na Forum, w innym dziale) o czym wspomniałem we wcześniejszym poście:
[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:Korzystając z usług przedpłaconych (z treści Twojej wypowiedzi jak i z działu w którym wątek założyłeś wynika, że właśnie o tę ofertę chodzi) (...)
Niewiele z Twojej wypowiedzi dotyczy tematu wątku i z tej przyczyny "całą resztę" wypowiedzi pominę ponieważ gdybym to zrobił powstałoby opowiadanie, a przydługie teksty to nie na forum.
TomPL pisze:Ależ namieszałeś różnych przypadków... (...) czytaj ze zrozumieniem...
Dołączam do powyższej sugestii.

I nie wykraczaj już poza ustalone zasady obowiązujące na Plus Forum (Regulamin m.in. pkt 1, 4, 8, etc. etc.).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: zbiggy »

TomPL pisze:Ależ namieszałeś różnych przypadków... brakuje tylko, że Ziemia jest płaska ;D
I jak już czytasz artykuły w niebezpieczniku, to czytaj ze zrozumieniem...
Twój komentarz jest niepoważny. Twoja trywializująca reakcja na opisane konkretne mechanizmy wytworzone przez Plus które mają na celu pomoc w okradaniu klientów wskazuje, że nie masz empatii na ludzką krzywdę.

Ja przeczytałem ze zrozumieniem. Ty nie:
Plus nie jest jedynym operatorem, który umożliwia zdjęcie blokad SMS-em. Podobnie można zrobić w T-Mobile, ale w Orange i Play już nie (ci operatorzy wymagają wizyty w salonie, skorzystania z infolinii lub internetowego dostępu do konta).
Rząd nakazał wprowadzenie blokad aby ochronić klientów przed oczywistymi nadużyciami. Plus i T-Mobile działając w interesie i na korzyść złodziei zakpili sobie z prawa i tak przygotowali zabezpieczenia aby były łatwe do obejścia przez bandytów. I jak widać nie jest to fikcja tylko rzeczywistość - złe intencje Plusa i T-Mobile. Konkurencja z Orange i Play pokazała, że można to wykonać w sposób bezpieczny jak się ma czyste intencje. Plus powinien zlikwidować znoszenie limitów SMS aby skończyć z wyłudzeniami i jeśli ma dobre intencje wykonać zdejmowanie blokad tak jak to robi Orange i Play.
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: zbiggy »

[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:Cytując, przypisujesz mi teksty, których nie jestem autorem.
Takie rzeczy to na priva. Poprawiłem a ty?
[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:
zbiggy pisze:Frajerzy którzy biorą telefon na abonament (...)
W tym dziale poruszamy tematy dotyczące "karty" (abonament ma swoje miejsce na Forum, w innym dziale) o czym wspomniałem we wcześniejszym poście:
[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:Korzystając z usług przedpłaconych (z treści Twojej wypowiedzi jak i z działu w którym wątek założyłeś wynika, że właśnie o tę ofertę chodzi) (...)
Niewiele z Twojej wypowiedzi dotyczy tematu wątku i z tej przyczyny "całą resztę" wypowiedzi pominę ponieważ gdybym to zrobił powstałoby opowiadanie, a przydługie teksty to nie na forum.
TomPL pisze:Ależ namieszałeś różnych przypadków... (...) czytaj ze zrozumieniem...
Dołączam do powyższej sugestii.
Tematy bezpieczeństwa opisane powyżej są wspólne dla wszystkich klientów Plus, a więc obejmują i abonamentowców i kartowców. W postach powyżej innych niż moje zetknąłem się z trywializacją problemu zamiast ze wsparciem. Kpiny z ludzkiej krzywdy nie są obecne tylko na tym forum.
[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:I nie wykraczaj już poza ustalone zasady obowiązujące na Plus Forum (Regulamin m.in. pkt 1, 4, 8, etc. etc.).
Jako klienci mamy prawo domagać się od Plus aby swoje usługi świadczył w sposób bezpieczny nie narażający klientów na niebezpieczeństwo lub niezawinione straty finansowe. Czy Plus ma prawo wymagać od ponad 65 letniej emerytki aby przed każdorazowym odebraniu telefonu/wybraniu numeru zakładała okulary sprawdzała czy z przodu jest +48 lub bez plusa? I to tylko dlatego, że Plus nie umie obsługiwać systemów antyfraudowych? Bezpieczeństwo w Plusie śpi albo jest niekompetentne skoro nie widzi, że jakiś zagraniczny numer wydzwania jednym sygnałem na wszystkie numery w puli Plusa. Przecież takie dziwne zachowanie jest doskonale widoczne. Nikt poza złodziejami nie puszcza sygnału na wszystkie numery w puli numerycznej Plusa.
Albo zdejmowanie blokad premium przez sms - bez wątpienia przygotowane dla złodziei. Gdyby Plus nie miał udziału w tych fraudach to przygotowałby zabezpieczenia tak aby powyższe nie było możliwe - Orange i Play pokazali, że można. Dlatego patrząc na to wszystko mam prawo przypuszczać, że Plus tak zachowując się ma nieuczciwe i wrogie intencje wobec swoich klientów. Widząc jak Plus nie dba o nasze bezpieczeństwo mamy prawo czuć się rozgoryczeni.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: TomPL »

zbiggy pisze:
TomPL pisze:Ależ namieszałeś różnych przypadków... brakuje tylko, że Ziemia jest płaska ;D
I jak już czytasz artykuły w niebezpieczniku, to czytaj ze zrozumieniem...
Twój komentarz jest niepoważny. Twoja trywializująca reakcja na opisane konkretne mechanizmy wytworzone przez Plus które mają na celu pomoc w okradaniu klientów wskazuje, że nie masz empatii na ludzką krzywdę.
Ja przeczytałem ze zrozumieniem.
No właśnie nie za bardzo... Słyszysz, że gdzieś bije dzwon, ale już dokładnie w którą stronę to nie wnikasz, dopasowaujesz do twojej teorii spiskowej.
Z artykuł Niebezpiecznika wynika:
Wygląda na to, że
•ktoś od strony “internetu” wyszukuje pewne urządzenia (konkretne modemy/routery GSM) i za pomocą albo domyślnych haseł, albo błędów w oprogramowaniu przejmować nad nimi kontrolę, a następnie wysyłać z ich poziomu SMS-y na koszt właściciela.
•ktoś infekuje komputery Polaków i z poziomu złośliwych aplikacji uzyskuje dostęp do panelu zarządzania podpiętym do komputera modem GSM

więc przypadku twojej mamy to nie dotyczy, a jeśli ktoś obawia się, że jego sprzęt jest podatny na opisane wyżej zagrożenie to powinien go wymienić lub zmienić operatora. Zakładanie, że "mechanizmy wytworzone przez Plus które mają na celu pomoc w okradaniu klientów" to z twojej strony bicie piany i wręcz nadużycie.
A już to stwierdzenie: "Czy Plus ma prawo wymagać od ponad 65 letniej emerytki aby przed każdorazowym odebraniu telefonu/wybraniu numeru zakładała okulary sprawdzała czy z przodu jest +48 lub bez plusa?" to czysta prowokacja. Więc nie dziw się, że odpowiem w podobnym stylu: czy emerytka nie ma prawa odbierać/dzwonić rozmów z numerów innych niż +48 z przodu?

Wyobraź sobie, że rozumiem twoje rozgoryczenie, ale widzę też, że przesłania ci to zrozumienie istoty sprawy...
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: zbiggy »

TomPL pisze: No właśnie nie za bardzo... Słyszysz, że gdzieś bije dzwon, ale już dokładnie w którą stronę to nie wnikasz, dopasowaujesz do twojej teorii spiskowej.
Obrażaniem nic nie osiągniesz poza kompromitacją siebie samego i łamaniem regulaminu. To nie jest teoria spiskowa. Plus naprawdę zarabia na wyłudzonych połączeniach i smsach premium. To są dane publicznie znane. Wpisz sobie w googla cennik numerów premium i zobaczysz ile co kosztuje. Na innych stronach zobaczysz ile procent dostaje operator z każdego sms i połączenia premium.
TomPL pisze: Z artykuł Niebezpiecznika wynika:
Wygląda na to, że
•ktoś od strony “internetu” wyszukuje pewne urządzenia (konkretne modemy/routery GSM) i za pomocą albo domyślnych haseł, albo błędów w oprogramowaniu przejmować nad nimi kontrolę, a następnie wysyłać z ich poziomu SMS-y na koszt właściciela.
•ktoś infekuje komputery Polaków i z poziomu złośliwych aplikacji uzyskuje dostęp do panelu zarządzania podpiętym do komputera modem GSM
No widzisz a Plus zwalił na kogoś z domowników. Ty zwalasz wszystko na anonimowego ktosia gdy tymczasem anonimowy ktoś wziął się z tego, że Plus pozwala ściągnąć prawidłowo założoną blokadę smsem wysłanym przez złodzieja z przejętego modemu. Gdyby Plus chciał ochronić swoich klientów i nie zarabiać na złodziejstwie to by zrobił to samo co Orange i Play czyli założenie blokady przez sms ale ściągnięcie przez eBok/BOK/salon. Artykuł pochodzi z 27 listopada 2017 więc było 1,5 roku na zrobienie tego samego co Orange i Play więc nie wciskaj tu nam kitu o złym ktosiu i dobrym Plusie. Plus celowo nie poprawił zabezpieczeń aby móc zarabiać na złodziejstwie. I jeszcze jedno: takie duże firmy mają dział bezpieczeństwa do czego zresztą się przyznał Plus bo jest w treści artykułu wypowiedź tego działu. Oni przed uruchomieniem każdej usługi badają ją pod kątem bezpieczeństwa. Nawet jeśli Plus ma głupszych pracowników DB niż Orange/Play to ten artykuł sprzed 1,5 roku powinien im to uświadomić. Nic się nie zmieniło więc te przekręty są akceptowane przez Plus i było to celowe wadliwe skonstruowanie usługi aby przekręty były możliwe. Gdyby to był przypadek to dawno to by to było załatane w stylu Orange/Play.
TomPL pisze: więc przypadku twojej mamy to nie dotyczy, a jeśli ktoś obawia się, że jego sprzęt jest podatny na opisane wyżej zagrożenie to powinien go wymienić lub zmienić operatora. Zakładanie, że "mechanizmy wytworzone przez Plus które mają na celu pomoc w okradaniu klientów" to z twojej strony bicie piany i wręcz nadużycie.
W przeciwieństwie do ciebie widzącego tylko czubek własnego nosa troszczę się o innych ludzi. Wymagasz od ludzi nierealnych rzeczy. Wg. ciebie każdy korzystający z Internetu powinien czytać wszystkie biuletyny bezpieczeństwa, strony producentów modemów w poszukiwaniu załatanych podatności bo Plus ma usługi których nie zabezpieczył w należyty sposób. To chore. Nikt tak nie robi. To Plus ma świadczyć usługi w sposób niezagrażający społeczeństwu. Tu nie ma żadnego bicia piany tylko fakty. Jest okradziony człowiek, jest Plus który kradzież umożliwił i 1,5 roku przez które nie zmieniło się nic. Gdyby Plus miał czyste intencje to usługa byłaby zabezpieczona tuż po publikacji artykułu 1,5 roku temu tym bardziej, że Orange/Play to zrobiły więc się da.
TomPL pisze: A już to stwierdzenie: "Czy Plus ma prawo wymagać od ponad 65 letniej emerytki aby przed każdorazowym odebraniu telefonu/wybraniu numeru zakładała okulary sprawdzała czy z przodu jest +48 lub bez plusa?" to czysta prowokacja. Więc nie dziw się, że odpowiem w podobnym stylu: czy emerytka nie ma prawa odbierać/dzwonić rozmów z numerów innych niż +48 z przodu?
Żadna prowokacja tylko głos rozsądku. Kolejny raz mi ubliżasz. Ale odpowiadam: nie ma prawa bo nie zna języków obcych. Bo kiedy konfigurowałem Matce telefon chciałem włączyć te blokady i nie mogłem bo blokady to usługa sieciowa zablokowana przez Plus w ofercie na kartę. I to sprawdziłem na 3 różnych telefonach wymienionych w tym wątku powyżej. @Joanna_Plus potwierdziła tu viewtopic.php?f=99&t=20786#p250099, że Plus celowo uniemożliwia założenie blokady w ofercie na kartę. W abonamencie umożliwia ale kosztuje to 18,45 zł z VAT miesięcznie. 18,45+abonament miesięcznie to opłata za ochronę - za to że ktoś nie zostanie okradziony bo Plus pozwala bandytom z zagranicy masowo puszczać sygnał do przypadkowych osób.
TomPL pisze:Wyobraź sobie, że rozumiem twoje rozgoryczenie, ale widzę też, że przesłania ci to zrozumienie istoty sprawy...
Nie rozumiesz. Robisz za adwokata Plusa. I robisz tym więcej szkody niż pożytku. Ubliżasz mi pomawiając mnie o teorie spiskowe, prowokacje lub że jestem za głupi żeby zrozumieć artykuł w prasie oraz o bicie piany i nadużycia.

Na koniec cytat z Niebezpiecznika aby wreszcie dotarło:
Plus nie jest jedynym operatorem, który umożliwia zdjęcie blokad SMS-em. Podobnie można zrobić w T-Mobile, ale w Orange i Play już nie (ci operatorzy wymagają wizyty w salonie, skorzystania z infolinii lub internetowego dostępu do konta).
Gdyby Plusowi zależało na bezpieczeństwie klientów to zabezpieczenia takie jak w Orange/Play były by wdrożone co najmniej 1,5 roku temu.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: TomPL »

zbiggy pisze:W przeciwieństwie do ciebie widzącego tylko czubek własnego nosa troszczę się o innych ludzi.
I kto tu komu ubliża?
Masz samochód? Albo rower? Jak walniesz w drzewo to pewnie podasz producenta do sądu, bo nie ochronił cię przed zderzeniem? A może trzeba dobrać rodzaj pojazdu do danego użytkownika? Owszem, są pojazdy z takimi zabezpieczeniami, że drzewo cię nie zabije, ale trzeba jednak wiedzieć, który producent takie oferuje i wybrać odpowiedni.

Jeśli poziom i konfiguracja zabezpieczeń w Plusie ci nie odpowiada to zmień operatora, może znajdziesz takiego, który zadowoli cię w każdym aspekcie bezpieczeństwa...
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Oszuści z Wysp Wniebowstąpienia +247 znów dzwonią

Post autor: Joanna_Plus »

Panowie,

ponieważ powyższa rozmowa znacząco wykracza poza temat, proszę o jej kontynuowanie w wiadomościach prywatnych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ