Duże zmiany w cennikach i RŚUT

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: sl@w_es »

Polkomtel operator sieci Plus zmienia cenniki i regulaminy świadczenia usług telekomunikacyjnych w ofertach na kartę. Pierwsze zmiany pojawią się już 21 grudnia b.r., a kolejne 1 oraz 8 stycznia 2021 roku.

Co się zmieni? Wszystko zawarte jest w tym linku.

Bardziej przystępnie wszystkie zmiany przedstawiono na portalu Telepolis w artykule Operator sieci Plus ogłosił nadejście zmian w cennikach i regulaminach świadczenia usług telekomunikacyjnych dotyczących ofert na kartę. Nowe regulacje wejdą w życie od 21 grudnia tego roku oraz od 1 i 8 stycznia 2021 roku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
slamer
PlusManiak
Posty: 69
Rejestracja: 5 sie 2016, o 21:10

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: slamer »

Nieźle :-) Najpierw zabiorą większość bonusów, później podniosą cenę za minutę połączenia, sms, mms, internet. Dodatkowo, jeśli dobrze zrozumiałem to za brak aktywności numeru przez 30 dni (Połączenie, smsy), zostaje pobrana opłata 3 zł. Te wszystkie działania mają pewnie w jakimś sensie "zmusić" do przejścia na abonament.Wygląda to słabo.
Remislanc
Szalony PlusManiak
Posty: 266
Rejestracja: 20 lis 2011, o 10:23

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: Remislanc »

Niedługo polikwidują pakiety, np. rozmowy, SMS, MMS bez limitu za 25/m-c. Cienko się robi...
marekkalisz19
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:09

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: marekkalisz19 »

Gdyby nie po 200zł na obu kartach to już bym przenosił numery...Jeszcze jakby jakość usług się poprawiała, to ok-podwyżki mógłbym przełknąć, a jest gorzej z każdym miesiącem...
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: g-rs »

marekkalisz19 pisze:Gdyby nie po 200zł na obu kartach to już bym przenosił numery...Jeszcze jakby jakość usług się poprawiała, to ok-podwyżki mógłbym przełknąć, a jest gorzej z każdym miesiącem...
O ile wiem, według nowego prawa, operator ma obowiązek zwrócić wszystkie środki z oferty na kartę w przypadku rezygnacji. Też się mocno nad tym zastanawiam, a do stracenia mam nieco więcej.

A co do zmian. Mam wrażenie jakiegoś deja vu - podobne ceny już były - jakieś 10 lat temu. Jeśli zmiany w Plusie pójdą w tym kierunku to za następne kilka lat, za minutę połączenia zapłacimy jakieś 2,50 zł. Od tego pułapu zaczynałem przygodę z Simplusem niespełna 20 lat temu.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6157
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: mariusz9a »

g-rs pisze:A co do zmian. Mam wrażenie jakiegoś deja vu - podobne ceny już były - jakieś 10 lat temu. Jeśli zmiany w Plusie pójdą w tym kierunku to za następne kilka lat, za minutę połączenia zapłacimy jakieś 2,50 zł. Od tego pułapu zaczynałem przygodę z Simplusem niespełna 20 lat temu.
I zapewne niestety tak będzie:( wszystko drożeje, inflacja jest nieubłagana... Wszyscy operatorzy podnoszą ceny:(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: plufor »

g-rs pisze:Jeśli zmiany w Plusie pójdą w tym kierunku to za następne kilka lat, za minutę połączenia zapłacimy jakieś 2,50 zł. Od tego pułapu zaczynałem przygodę z Simplusem niespełna 20 lat temu.
Tak źle raczej nie będzie. Jest konkurencja (inne sieci, VoIP), więc sam Plus pod prąd nie pójdzie.
Najwyraźniej telekomy szukają w naszych kieszeniach dodatkowych funduszy na 5G. "Zagrywkę" rozpoczął Play, a teraz, niestety Plus poszedł jego śladem (choć z tym 3zł'za brak aktywności we wszystkich taryfach Plus daleko przesadzili i zapewne odejdzie im trochę klientów.)
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: g-rs »

W związku za zapowiadanym zmianami w cennikach ofert na kartę mam dwa pytania:

1. Jak zapis w nowym regulaminie o treści:


10. W przypadku niedokonania Zasilenia konta w terminie 30 dni od dnia upływu Okresu ważności dla Usług wychodzących, POLKOMTEL anuluje niewykorzystaną Wartość konta po upływie tego 30 dniowego terminu, z zastrzeżeniem ust. 11 poniżej.

11. Zasilenie konta w terminie do 10 dni, licząc od upływu 30 dniowego terminu określonego w ust. 10, skutkować będzie przywróceniem anulowanej Wartości konta.

12.W przypadku braku Zasilenia konta w terminie wskazanym w ust. 11 POLKOMTEL bezpowrotnie anuluje niewykorzystaną Wartość konta.


ma się do Decyzji UOKiK nr DOZIK 3/2020 o treści:

I. Na podstawie art. 26ust. 1w związku z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. oochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 369, ze zm.), po przeprowadzeniu postępowania w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznaje za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów rozumieniu art. 24 ust. 2 ustawy oochronie konkurencji i konsumentów zachowanie Polkomtel Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, polegające na stosowaniu w Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych przez POLKOMTEL Sp. z o.o. –Na kartę postanowienia o treści: W przypadku niedokonania Zasilenia Konta w terminie 30 dni od dnia upływu Okresu ważności dla Usług wychodzących, POLKOMTEL anuluje niewykorzystaną Wartość konta po upływie tego 30 dniowego terminu, co narusza art. 57 ust. 5 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2019r. poz. 2460) i godzi w zbiorowe interesy konsumentów i nakazuje zaniechanie jej stosowania.

2. Czy w przypadku korzystania z promocji Zawsze bez limitu w Plus za 0 zł w niektórych taryfach (np. Plus Elastyczna na Kartę) będą pobierane opłaty za brak aktywności, jeśli z numeru były wykonywane wyłącznie darmowe połączenia do sieci Plus a sam pakiet również jest darmowy, więc w ciągu 30 dni nie było żadnej płatnej aktywności? Zasilenie konta jest możliwe co 90 dni kwotą 50 zł.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: sl@w_es »

g-rs,

jeśli chodzi o pierwsze pytanie to te trzy punkty zostały wykreślone z nowego Regulaminu ŚUT.

https://www.plus.pl/documents/16/178767 ... et="_blank

Drugie pytanie jest ciekawe, ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: g-rs »

sl@w_es pisze:g-rs,

jeśli chodzi o pierwsze pytanie to te trzy punkty zostały wykreślone z nowego Regulaminu ŚUT.
Oczywiście. Nie zauważyłem wstępu do tego punktu. Dzięki za wyjaśnienie ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,
g-rs pisze:2. Czy w przypadku korzystania z promocji Zawsze bez limitu w Plus za 0 zł w niektórych taryfach (np. Plus Elastyczna na Kartę) będą pobierane opłaty za brak aktywności, jeśli z numeru były wykonywane wyłącznie darmowe połączenia do sieci Plus a sam pakiet również jest darmowy, więc w ciągu 30 dni nie było żadnej płatnej aktywności?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: Duże zmiany w cennikach i RŚUT

Post autor: piotrekertoip »

Wszystko drożeje to i zrozumiałe jest podnoszenie cen usług. Dodatkowe opłaty za energię elektryczną od przyszłego roku, nie pozostawiają wielkiego wyboru dla telekomów. Pobór energii przez bts-y jest znaczny i nikt nie będzie dokładał do interesu. Myślę,że i konkurencja też pójdzie podobną drogą. Czas pokaże. Chociaż opłata za brak aktywności jest lekko irytująca. Pewnie podyktowana jest to tym, że pieniądze nie mogą przepaść z konta. Sam posiadam kilka kart, które służą tylko do odbierania połączeń (alarm, sterowanie bramą, piecem). Albo przejdzie się do konkurencji lub poszuka się innych rozwiązań. Wiele takich uśpionych kart jest w rękach polaków pracujących za granicą. W momencie przyjazdu do Polski, wkładają do telefonu polskiego sima i poprzez usługi zasilają konto operatora.
ODPOWIEDZ