5G w Plus na kartę.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: g-rs »

mariusz9a pisze:g-rs, w regulaminie jest czas uruchomienia do 72h od zgłoszenia, a dla ofert abo od nowego cyklu rozliczeniowego.
No to zaczekam jeszcze ;-)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: Joanna_Plus »

g-rs,

regulamin znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry,
u kolegi, jego żony i córki, również mija druga doba od rozwiązania quizu a pakiet nie został uruchomiony. Ja jeszcze nie próbowałem. U siebie spróbuję uruchomić przed wyjazdem wakacyjnym. To nie żale, tylko piszę informacyjnie, że nie jest to odosobniony przypadek. Regulamin przeczytałem.
Pozdrawiam.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: mariusz9a »

misiu-182 pisze:To nie żale, tylko piszę informacyjnie, że nie jest to odosobniony przypadek. Regulamin przeczytałem.
To jak czytałeś to wiesz że aktywacja nastąpi do 72h? ;-) Wyżej o tym pisałem. Także jak na razie nic złego się nie dzieje :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: misiu-182 »

Niestety, mam takie doświadczenia, że jeżeli jakaś usługa/promocja/pakiet nie włączyła się bezpośrednio lub w niedługim czasie, po jej aktywowaniu, to już się wcale nie włączyła i trzeba było reklamować. Oczywiście nie jest to reguła ale miałem takie przypadki. "Opiekuje" się kilkunastoma numerami w Plusie należącymi do rodziny i znajomych ponad 20 lat i pewne doświadczenie mam. Na razie wszystko zgodnie z regulaminem.
Edycja 21.30:
Kolega i jego żona dostali SMS o przyznaniu pakietu około 20.30. U żony pakiet jest widoczny zarówno w aplikacji jak i pod *136#. U kolegi, pomimo SMS o przyznaniu pakietu, nie widać go ani w aplikacji, ani pod *136#. Restart telefonu nie pomaga. Nie mam informacji jak sprawa wygląda w tym momencie u córki. Obecnie nie mieszka z rodzicami. Studentka.
Edycja 2, 12.06. 10.10:
U kolegi i jego córki nadal brak pakietu. U żony opisany jako "#zostań w domu 10 GB"
Edycja 3 12.06. 22.10:
Żona i córka kolegi pakiet otrzymały. Kolega nie, pomimo tego, iż minęło już 72 godz. Być może sam sobie jest winny, bo wypełnił i wysłał test po raz kolejny (u żony i córki tylko raz). A SMS-a źle zinterpretował. Wcześniej nie porównywał swojego i żony. Jemu przyszedł SMS, że pakiet już wcześniej został przyznany. Reklamacji składał nie będzie bo wystarcza mu ten internet jaki ma na stałe do dyspozycji.
Załączniki
IMG-20210611-WA0004.jpg
IMG-20210611-WA0003.jpg
Dvd
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2021, o 00:36
Lokalizacja: Warszawa

5G od Plusa na telefonie OnePlus 9 Pro

Post autor: Dvd »

Mam smartfon OnePlus 9 Pro obsługujący 5G na pasmach n38 i n41, numer w ofercie na kartę z wciąż promocyjnym dostępem do technologii 5G, znajduję się również w zasięgu tej technologii.
Niestety jednak urządzenie w ogóle nie łączy się z siecią 5G. Wszystkie ustawienia telefonu są prawidłowe, rozmawiałem z doradcami w salonie, twierdzili, że wszystko jest okej, że ten smartfon powinien łączyć się z 5G.
Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego 5G nie działa?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, o 07:00 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do istniejącego wątku poruszającego to zagadnienie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: Joanna_Plus »

Dvd,
Dvd pisze:znajduję się również w zasięgu tej technologii
Jaka to dokładnie lokalizacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dvd
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2021, o 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: Dvd »

Joanna_Plus pisze:Dvd,
Dvd pisze:znajduję się również w zasięgu tej technologii
Jaka to dokładnie lokalizacja?
Joanno,
chodzi o Warszawę.
W ustawieniach SIM i sieci, preferowany typ sieci to 2G/3G/4G/5G, a w żadnym miejscu Warszawy mój telefon choćby na chwilę nie połączył się z 5G od Plusa.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: mariusz9a »

A wykonywałeś jakieś pobieranie danych? Sieć 5G aktywuje się tylko, jak pobierane/wysyłane są jakieś dane. Także chodząc z telefonem w ręce i szukając zasięgu 5G poprzez patrzenie na jego kreski zasięgu i znaczek obok nich, sieci 5G nie zobaczysz nigdy ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: g-rs »

mariusz9a pisze:Także chodząc z telefonem w ręce i szukając zasięgu 5G poprzez patrzenie na jego kreski zasięgu i znaczek obok nich, sieci 5G nie zobaczysz nigdy ;-)
Nieprawda. Mam pozamykane w tle wszystkie aplikacje a obok ikony zasięgu wyświetla się znaczek 5G. Oczywiście wtedy, gdy jestem w zasięgu.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: mariusz9a »

g-rs pisze:
mariusz9a pisze:Także chodząc z telefonem w ręce i szukając zasięgu 5G poprzez patrzenie na jego kreski zasięgu i znaczek obok nich, sieci 5G nie zobaczysz nigdy ;-)
Nieprawda. Mam pozamykane w tle wszystkie aplikacje a obok ikony zasięgu wyświetla się znaczek 5G. Oczywiście wtedy, gdy jestem w zasięgu.
Niemożliwe z technicznego punktu widzenia, ale niech Ci będzie ;-) Twój terminal musi podtrzymywać ruch i nawet o tym nie wiesz.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Dvd
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2021, o 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: Dvd »

mariusz9a pisze:A wykonywałeś jakieś pobieranie danych? Sieć 5G aktywuje się tylko, jak pobierane/wysyłane są jakieś dane. Także chodząc z telefonem w ręce i szukając zasięgu 5G poprzez patrzenie na jego kreski zasięgu i znaczek obok nich, sieci 5G nie zobaczysz nigdy ;-)
Nie wiem czy to do mnie (jest tutaj kilka osób w wątku), ale tak - oczywiście wykonywałem zarówno speedtesty jak i zwykłe, użytkowe pobieranie danych w miejscach objętych zasięgiem 5G od Plusa i połączenia z tą technologią nie miałem ani razu. Osiągane prędkości nie wskazują też na bycie połączonym z 5G i jednoczesnie błędną identyfikację (znaczek obok kresek) sieci przez telefon.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1241
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: zbych_in_flames »

Dvd a jaki to model dokładnie, ten telefon na rynku jest w 4 wersach: LEXXXX jakie masz cyferki?
Dvd
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2021, o 00:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: Dvd »

zbych_in_flames pisze:Dvd a jaki to model dokładnie, ten telefon na rynku jest w 4 wersach: LEXXXX jakie masz cyferki?
OnePlus LE2123, czyli wersja europejska. Telefon zakupiony u oficjalnego dystrybutora marki (sklep x-kom).

Pytałem już kilku konsultantów, (salony, FB, infolinia), nikt nie udziela jednoznacznej odpowiedzi (powinno działać/nie wiadomo kiedy będzie/będzie w przyszłości). Trochę słabo to wygląda, sprzęt flagowy, specjalnie sprawdzałem specyfikację i obsługiwane pasma na Europę, aby 5G działało. A nie działa ani w Plusie, ani na drugiej karcie od Orange. Ustawienia telefonu prawidłowe, próbowałem nawet wymuszać NR Only w opcjach programistycznych/testowaniu urządzenia (jest do tego skrót na dialerze, którego teraz nie pamiętam).
Smartfon z najnowszymi dostępnymi aktualizacjami od producenta, nie rootowany.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1241
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plus na kartę.

Post autor: zbych_in_flames »

Z tego co googlowałem to nie tylko w Polsce jest ten problem z 5G, ogólnie w telefonie brak domyślnych konfiguracji pod operatorów albo zablokowane są jakieś opcje:
https://forum.xda-developers.com/t/5g-n ... et="_blank
https://gist.github.com/olkitu/888072a2 ... et="_blank - lista opów gdzie działa domyślnie na tę chwilę
https://mt-tech.fi/en/modify-oneplus-7- ... et="_blank - instrukcja na modyfikacje

Bez modyfikacji ustawień w plikach itp się nie obędzie na tę chwilę
ODPOWIEDZ