Opłata za brak aktywności

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: plufor »

Joanna_Plus pisze:plufor,

nie.
Czy ta odpowiedź, to odpowiedź na wszystkie 3 przypadki?

Ciężko byłoby logicznie wytłumaczyć ten pierwszy przypadek (korzystanie z bonusowych GB za doładowanie), jeśliby nie zwalniał z karnej opłaty 3 zł, albowiem doładowanie wiąże się z żywą gotówką przekazaną Polkomtelowi, a klient faktycznie płaci także za GB (przewrotnie nazywane tu bonusowymi). Zatem korzystanie z tych, faktycznie opłaconych, GB powinno to być traktowane jako płatna aktywność.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

plufor,
plufor pisze:Czy ta odpowiedź, to odpowiedź na wszystkie 3 przypadki?
Tak.
Doładowanie samo w sobie jest aktywnością:
- Przez aktywność Abonenta na Kartę należy rozumieć aktywności w postaci:
(...)
b) doładowania konta,
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: plufor »

Chyba się nie rozumiemy.
Nie pytałem o doładowanie, bo to jest jasno określone.

Wątpliwości natomiast mam, jak taktować korzystanie z GB, za które się faktycznie łącznie zapłaciło w pakiecie: doładowanie + GB.
Czy korzystanie z tych opłaconych GB jest traktowane jako płatna aktywność?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

plufor,
plufor pisze:Czy korzystanie z tych opłaconych GB jest traktowane jako płatna aktywność?
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: plufor »

Proszę Specjalistki Plusa o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie:
Czy korzystanie z pakietu GB, zakupionego częściowo za środki z konta (a częściowo ze środków z Gratisu z promocji "4 doładowania i gratis") będzie potraktowane jako czynność zwalniająca z opłaty za brak aktywności?
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Gordek »

Żeby było śmiesznie, to na numerze, który leży w szufladzie z włączonym rokiem ważności konta, który jest regularnie, co 30 dni wyciągany i na którym wykonywane jest połączenie 1-2 sekundowe pobrało mi 3 zł za nieaktywność.

Okazało się, że kiedyś numer zgłosiłem do promocji 5 doładowanie gratis i w kwietniu doładowałem numer za 5 zł do przedłużenia ważności konta o rok. Tak się złożyło, że było to 4 doładowanie i dodało mi bonus 5 zł, z którego wykonałem połączenie, a który nie uznawany jest za płatną aktywność. Wychodzi na to, że musiałbym wygadać 5,01 zł i zużyć cały pakiet, żeby opłaty nie pobrało.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Basia_Plus »

plufor,
plufor pisze:Czy korzystanie z pakietu GB, zakupionego częściowo za środki z konta (a częściowo ze środków z Gratisu z promocji "4 doładowania i gratis") będzie potraktowane jako czynność zwalniająca z opłaty za brak aktywności?
tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: populares »

Pobiera mi 3 zł mimo tego, że korzystam z pakietu internetowego w taryfie Nowy Plus Internet na Kartę.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

Nie znam szczegółów dotyczących aktywacji tego czy tych pakietów, ale jeśli od zakupu pakietu lub doładowania konta minęło 30 dni to sytuacja jest jak najbardziej prawidłowa - brak aktywności w sensie, że nie wydajesz kasy.
Zawsze jednak możesz złożyć reklamację, nawet gdy stoisz na przegranej pozycji - nikt Cię za to nie ukarze.

Jak złożyć reklamację?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: populares »

Chciałem to sprawdzić (kiedy doładowałem), ale próba zalogowania się do ssl.plusgsm.pl skutkuje komunikatem "Informacja
Daj nam moment, wystąpił błąd aplikacji. Spróbuj ponownie za kilka minut."
Wszystko się sypie w tej sieci.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: wlo »

populares pisze: 18 cze 2022, o 11:21 Pobiera mi 3 zł mimo tego, że korzystam z pakietu internetowego w taryfie Nowy Plus Internet na Kartę.
I będzie pobierać w takiej sytuacji... Jeżeli masz jeden z pakietów odnawiających się co więcej niż 30 dni. Ponieważ aktywnością nie jest korzystanie z danych z pakietu, a opłata za ten pakiet.
Jeśli natomiast masz pakiet odnawiający się co 30 dni albo mniej, biorąc pod uwagę, że opłata za brak aktywności po 30 dniach jest pobierana... Sytuacja taka nie powinna mieć miejsca. Ale mamy za mało danych, żeby przesądzać ;-)
Myślę jednak, że masz pakiet odnawiający się do więcej niż 30 dni.
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: populares »

Dostałem SMSa z zapowiedzią, czytuję teraz z pamięci, ale komunikat był o treści

Skorzystaj z posiadanego pakietu lub zrób cośtam, jeżeli nie skorzystasz, to za 3 dni pobierzemy opłatę 3 zł za brak aktywności.

Więc po co takie wprowadzanie w błąd człowieka?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

populares,
populares pisze: 20 lip 2022, o 12:50 Chciałem to sprawdzić (kiedy doładowałem), ale próba zalogowania się do ssl.plusgsm.pl skutkuje komunikatem "Informacja
Daj nam moment, wystąpił błąd aplikacji. Spróbuj ponownie za kilka minut."
Aktualnie mogą występować utrudnienia z dostępem do aplikacji, za które najmocniej przepraszam.
Jaki pakiet internetowy posiadasz na wspomnianym numerze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
populares
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 15 mar 2022, o 12:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: populares »

Pakiet bonus za doładowanie (doładowuję zawsze za 50 zł).
ssl.plusgsm.zaczęło działać i sprawdziłem, że doładowałem 16.07.
Niestety nie mam jak sprawdzić, czy te 3 zł zostały faktycznie pobrane, czy nie.
Kiedyś można było sprawdzić w aplikacji iPlus. Obecnie nie widzę takiej możliwości w aplikacji. W ogóle aplikacja iPlus działa do pewnego czasu coraz gorzej. Obecnie nie mogę w tej aplikacji nawet sprawdzić stanu konta zaprzyjaźnionego numeru. Po przejściu na numer zaprzyjaźniony uparcie wyświetla się stan konta numeru głównego.
A - co jest chyba zrozumiałe - karta SIM, na której jest taryfa Nowy Plus Internet na Kartę tkwi w modemie LTE, więc nie mam możliwości skontrolowania stanu konta przy pomocy krótkiego kodu.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

populares pisze: 23 lip 2022, o 08:32 (...) Niestety nie mam jak sprawdzić, czy te 3 zł zostały faktycznie pobrane, czy nie.
Kiedyś można było sprawdzić w aplikacji iPlus. Obecnie nie widzę takiej możliwości w aplikacji. (...)
Zapewniam Cię, że teraz też możesz sprawdzać w aplikacji mobilnej połączenia z ostatnich 30-tu dni. Przed chwilą sprawdziłem, żeby się upewnić. Poza tym sprawdzany numer wcale nie musi być dodany do numerów zaprzyjaźnionych; wystarczy znajomość 4 ostatnich cyfr kodu PUK i masz wszystko do wglądu.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ