Opłata za brak aktywności

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Opłata za brak aktywności

Post autor: plufor »

Według aktualnych Cenników:
- Opłata za brak aktywności będzie naliczana po upływie 30 dni od ostatniej aktywności Abonenta na Kartę.
- Przez aktywność Abonenta na Kartę należy rozumieć aktywności w postaci:
a) wykorzystania Wartości konta (MIN/SMS/MMS/Internet, zakupu usług/pakietów/promocji),
b) doładowania konta,
c) skorzystania z zakupionych pakietów/promocji: minut, SMS-ów/MMS-ów lub Internetu.

A co w przypadku nowych klientów, którzy przeszli do Plusa i korzystając z promocji „Rabat za przeniesienie 100%”, wybrali jeden z dostępnych trzech pakietów i - w ramach tej promocji - przez 3 miesiące korzystają z rabatu 100% i w konsekwencji nic nie płacą?

Proszę Specjalistów Plusa o oficjalne i wiążące ustosunkowanie się do powyższego pytania.

Jednocześnie sugerowałbym, aby nie przenosić tego pytania do wątku: "Rok ważności konta", gdzie wcześniej było trochę dyskusji na ten temat (choć to inne zagadnienie).
A jeszcze lepiej - dla przejrzystości na Forum - byłoby przenieść wypowiedzi odnoszące się do opłaty za brak aktywności do tego wątku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

plufor,
plufor pisze: A co w przypadku nowych klientów, którzy przeszli do Plusa i korzystając z promocji „Rabat za przeniesienie 100%”, wybrali jeden z dostępnych trzech pakietów i - w ramach tej promocji - przez 3 miesiące korzystają z rabatu 100% i w konsekwencji nic nie płacą?
W tym przypadku opłata nie będzie naliczona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: wlo »

Czas dokonać jakąś aktywność na utrzymywanych numerach dla numeru ;-)
Ja już wysłałem po esemesie z 7 numerów... A Wy? :-)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

wlo pisze:Czas dokonać jakąś aktywność na utrzymywanych numerach dla numeru ;-)
Ja już wysłałem po esemesie z 7 numerów... A Wy? :-)
29 dni wstecz na rzadko używanym numerze zapobiegawczo wykonałem połączenie warte ...1 gr. W tym m-cu za synchronizację pobrało mi 20 gr.
Jakoś daje radę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: wlo »

Pytanko mam, w imieniu kolegi...

Kupił sobie - do doraźnego korzystania "terenowego" - starter 30 GB na rok w Elastycznej (https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... et="_blank). Zapłacił 15 zł za starter, z czego 14 trafiło na konto dodatkowe jako pakiet kwotowy do wykorzystania na usługi "bazowe" - zgodnie z regulaminem - ważny do czasu ważności wychodzących. Zasilił konto, zgodnie z regulaminem - w celu uzyskania pakietu 30 GB na 365 dni. Zasilił także na początku sierpnia, żeby wydłużyć ważność konta o rok - wykorzystując ostatnią szansę - za 5 zł pewnie.

Pytanie:
Czy wysłanie wiadomości, wykonanie połączenia głosowego, za które opłata została policzona ze "startowego" pakietu kwotowego 14 zł, jest wypełnieniem warunku aktywności wg nowych zasad określonych w cennikach?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze:Czy wysłanie wiadomości, wykonanie połączenia głosowego, za które opłata została policzona ze "startowego" pakietu kwotowego 14 zł, jest wypełnieniem warunku aktywności wg nowych zasad określonych w cennikach?
Nie, użycie rozliczane z pakietu kwotowego, nie jest traktowane jako aktywność.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: wlo »

To w jaki sposób wykonać aktywność w tej sytuacji? Trzeba wydzwonić pakiet kwotowy, żeby skorzystać z konta podstawowego? Czy esemes na numer zagraniczny jest aktywnością w tym przypadku? Czy zasilenie teleprzelewem (przyjętym) jest formą aktywności?
plufor
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 3 gru 2015, o 12:17

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: plufor »

Na logikę, to sytuacja opisana przez prze @wlo (gdzie klient nie ma w zasadzie możliwości, wykonania innej płatnej aktywność), jest podobna do tej z korzystaniem z promocji „Rabat za przeniesienie 100%” (gdzie nowy klient nie ma także możliwości wykonania innej płatnej aktywność).

Poza tym, te 14 zł pochodzi przecież z REALNYCH pieniędzy, które klient zapłacił za starter, więc, zgodnie z logiką i zdrowym rozsądkiem, skoro klient np. rozmawia, a system za tą rozmowę pobiera środki z tej 14 zł puli (i klient nie ma możliwości tego zmienić!), to powinien tu też być zwolniony z opłaty za brak aktywności.

Sugerowałbym Specjalistom Plusa o dokładniejsze sprawdzenie tego przypadku i ewentualne PILNE działanie, gdyby np. trzeba było zmienić coś w zasadach naliczania opłat za aktywności, tak aby było to zgodne ze zdrowym rozsądkiem i klient nie czuł się poszkodowany z winny nie do końca przemyślanego systemu (bo to finalnie może nie być korzystne dla Polkomtela).
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: Joanna_Plus »

wlo,
wlo pisze:Czy esemes na numer zagraniczny jest aktywnością w tym przypadku?
Tak.
wlo pisze:Czy zasilenie teleprzelewem (przyjętym) jest formą aktywności?
Nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: imarcin0409 »

Tak z czystej ciekawości, pobrało już komuś tę opłatę za brak aktywności?
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: sl@w_es »

tuxowolf pisze:Tak z czystej ciekawości, pobrało już komuś tę opłatę za brak aktywności?
Tak, poniżej zrzut ekranu:
Screenshot_20211125_140442_pl.plus.plusonline.jpg
Drugi zrzut:
Screenshot_20211125_141309_pl.plus.plusonline.jpg
Dziwne jest to, że pobranie opłaty nastąpiło w tym samym czasie i w dość odległym terminie od wprowadzenia tej opłaty.
Numer z drugiego zrzutu zarejestrowany jest na inne dane, a po raz ostatni używany był w marcu 2021 r.
Wygląda, więc na to że Plus dla ułatwienia wprowadził sobie jeden termin ściągania haraczu.
Oba numery do likwidacji - Plus weryfikuje to i użytkownik musi to zrobić.

Sugestia do Operatora:
Proszę o spolszczenie informacji za co pobierane są opłaty wszak w Polsce obowiązującym językiem jest język polski.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
marekkalisz19
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:09

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: marekkalisz19 »

To jak, jest ten pakiet 100zł (po 50zł na miesiąc) dla nowych, będę dzwonić do oporu i smsować, ale w ramach tego pakietu-czyli w ramach sieci Plus i dalej pobierze 3zł za ,,brak aktywności"? :D Co za bezsens :D
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: wlo »

Czy Plus jakoś selektywnie pobiera opłaty za brak aktywności? Wrócę do numeru mojej siostrzenicy...
W innym wątku pisałem w innym kontekście, teraz o opłacie...

18 października przed północą telefon ostatni raz był zalogowany (w roamingu na madryckim lotnisku dokładnie) - i oczywiście używany - transmisja danych, rozmowy, wiadomości SMS. Od tamtej pory pozostaje wyłączony (w sensie karta numeru jest wyjęta z telefonu, bo sam telefon korzysta z tubylczej karty SIM - nie, nie hiszpańskiej ;-)). Taryfa Elastyczna z pakietem z 15 GB za 30 zł, pakiet skończył się bodaj 24 października i nie był wznawiany. Ostatnie zasilenie (cykliczne z konta abonamentowego) miało miejsce 4 września (też zostało wyłączone). Dzisiaj jest 25 listopada, minęło 30 dni od ostatniej aktywności tydzień temu, dawno minął okres ważności pakietu... Opłaty nie ma ;-) Czy tak ma być?
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: imarcin0409 »

Ja mam dostęp do dwóch numerów, gdzie nie pobrano opłaty za brak aktywności i w sumie nie wiem dlaczego :) .
Te numery służą do przyjmowania zleceń, nikt z nich nie wykonał żadnego ruchu, są w telefonach bez internetu, nie mają też włączonych żadnych pakietów/usług.
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
perton679
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2021, o 14:54

Re: Opłata za brak aktywności

Post autor: perton679 »

Witam. Mam nadzieje, ze to wlasciwe miejsce do zadania mojego pytania. Mam jeden numer przedplacony, ktory sluzy mi tylko do oplacania zakupow w Polsat Box Go. Czy taka forma obciazania konta kwalifikuje sie do zwolnienia z omawianej tu oplaty? Dziekuje i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ