Plus Awaria - tylko numery alarmowe kolejna awaria w Pułtusk

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Plus Awaria - tylko numery alarmowe kolejna awaria w Pułtusk

Post autor: zbiggy »

Witam,

pomiędzy 22:00 25.07.2021 i 13:30 26.07.2021 nie działał Plus na terenie Pułtuska (mazowieckie) - nie można było się nigdzie dodzwonić, nie przychodziły rozmowy i smsy. Na wszystkich komórkach widać było napis: "tylko połączenia alarmowe". Przy okazji też nie działał Internet i pozostałe usługi w UPC - obie usługi przestały działać w 1 momencie i wznowiły działanie w zbliżonym odstępie czasu.
Wczoraj 5.10.2021 znów to samo, po południu w jednej chwili przestał działać Plus - i znów tylko połączenia alarmowe i UPC - brak Internetu oraz pozostałych usług. Łączność wróciła późno po godzinie 18:00 w Plus i UPC.

Czy można prosić o informację co było przyczyną awarii i co się dzieje? Za każdym razem pada równocześnie Plus i UPC w całym mieście. Wygląda na to jakby BTSy Plus były podłączone do modemu UPC bo trudno wymyślić inne racjonalne wyjaśnienie. Czy nie uważacie państwo, że może czas pomyśleć o jakimś lepszym łączu lub o dodaniu łącza awaryjnego jak znów UPC się rozłączy?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus Awaria - tylko numery alarmowe kolejna awaria w Puł

Post autor: mariusz9a »

Znalazłem w necie że żaden operator nie działał. Nie ma tam u Ciebie w mieście prowadzonych prac budowalnych? Bo mi to wygląda na wykopanie i uszkodzenie przez robotników światłowodów dochodzących do miasta. Myślę że specjaliści Plusa mogą mieć jakieś informację w tym temacie, ale na pierwszy rzut oka obstawiam jak wyżej.

PS. Plus i UPC nie mają ze sobą nic wspólnego.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus Awaria - tylko numery alarmowe kolejna awaria w Puł

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj zbiggy,
- faktycznie wczoraj z powodu awarii łącza nie działały tymczasowo stacje BT11969 i BT11145.
Przepraszam za te utrudnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Plus Awaria - tylko numery alarmowe kolejna awaria w Puł

Post autor: zbiggy »

Ewa_Plus pisze:Witaj zbiggy,
- faktycznie wczoraj z powodu awarii łącza nie działały tymczasowo stacje BT11969 i BT11145.
Przepraszam za te utrudnienia.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale to zauważyłem sam. Problem jest taki, że od marca 2020 pracuję z domu na home office i jak pada UPC to powinienem przejść awaryjnie na Plus lub ostatecznie Aero2 - na to jestem przygotowany. Problem w tym, że te wszystkie 3 usługi padają w 1 momencie więc nawet nie mam jak zobaczyć strony z informacjami o awariach lub zadzwonić do UPC lub Plus/Aero2 po informację kiedy usuną awarię. W tej sytuacji jestem odcięty od świata i pracy. Dawniej taka awaria zdarzała się 1 raz do roku. W tym roku obie całodniowe awarie dzieliło niewiele ponad 2 miesiące. Czy Plus myśli o jakimś awaryjnym łączu do Pułtuska? Czy możesz sprawdzić jacy jeszcze operatorzy oprócz Plus/Aero2/UPC wiszą na tym 1 światłowodzie? Chciałbym sobie zorganizować jakiś Internet awaryjny na takie sytuacje aby przetrwać. Trochę to załamujące, że całe miasto 20 tyś mieszkańców 60km od Warszawy wisi na 1 światłowodzie który pada coraz częściej.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Plus Awaria - tylko numery alarmowe kolejna awaria w Puł

Post autor: mariusz9a »

Pisałem Ci już wcześniej, że nikt nie miał usług (żaden operator!). Polkomtel nie sprawdzi kto "wisi" na tym światłowodzie bo przecież nie posiada danych na temat konkurencji. Zresztą ja nigdzie nie znalazłem że awaria dotyczy uszkodzenia światłowodu - to są takie moje dywagacje w tym temacie. Także wymagasz abstrakcyjnych rzeczy :-D Ale wystarczy trochę wysiłku w przegrzebywaniu interentu i znajdziesz że żaden operator nie działał - ja znalazłem i dlatego wcześniej już Ci to napisałem. Już za sam dowód masz to, że nie działał Ci Plus i UPC, czyli operatorzy którzy nie mają ze sobą kompletnie nic wspólnego.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ