Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ron »

Umowa przekształca się po okresie zastrzeżonym na czas nieokreślony, aby dalej można było korzystać z usług telekomunikacyjnych na podstawie umowy. Oświadczenie woli o nieprzedłużeniu umowy na czas nieokreślony jest dokumentem w którym abonent nie chce dalej korzystać z usług telekomunikacyjnych. Operator zgodnie z wolą nie przedłużył umowy na usługi telekomunikacyjne.
Rozumiem o czym piszesz, ale nieprzedłużenie umowy jest dla mnie równoznaczne z wypowiedzeniem.

Najlepiej nie słownik, tylko
Zapis z umowy który abonent podpisuje:
§ 2. Czas trwania Umowy oraz warunki jej przedłużenia i rozwiązania
1. Umowa zawarta jest na czas nieoznaczony lub czas
oznaczony - wskazany na stronie 1 Umowy („czas oznaczony
Umowy”).
2. Po upływie czasu oznaczonego Umowy Umowa ulega
przedłużeniu na czas nieoznaczony, o ile Abonent Mix:
a. nie złoży przeciwnego oświadczenia
nie później niż na 30 dni przed upływem czasu oznaczonego Umowy,
Nie przedłużasz umowy, a tylko na jej podstawie operator może dalej świadczyć usługi.
Rozumiem o czym piszesz, ale taka jest interpretacja. Mam nadzieję, że odzyskasz numer i sprawa będzie rozwiązana. ;-)
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

Z tego zapisu umownego wynika, ze zlozylem "przeciwne oswiadczenie" o nieprzedluzaniu umowy czyli ok z tym co chcialem oswiadczyc. Natomiast nie jest napisane ze to przeciwne iswiadczenie stanowi wypowiedzenie umowy przed jej uplywem. Z tego przepisu jasne wynika ze przedluzyli by mi umowe na czas nieoznaczony gdybym nie zlozyl oswiadczenia o nieprzedluzeniu 30 dni przed 14 lutgo 2021. A moja wolą bylo wlasnie to zeby po tym terminie nie zostala przedluzona. Nie bylo natomiadt jej wypowiedzenie przed terminem kona umowy na czas oznaczony. Dlatego jednak uwazam zemoje oswiadczenie bylo zasadne pod wzgledem woli nie kontynuowania umowy po uplywie czasu oznaczonego. Nie rozumiem.zatem jaka jest Twoja interpretacja i z jakiego zapisu wynika ze to oswiadczenie o nieprzedluzeniu jest rownoznaczne z wypowiedzeniem umowy na czas oznaczony. Dla mnie wynika wprost ze nie jest i ze tez bylo konieczne aby automatycznie nie byla umowa przedluzona na czas nieoznaczony.

Nie przedłużasz umowy, a tylko na jej podstawie operator może dalej świadczyć usługi.

Nie przedłużasz oznacza, że nie przedłużam po upłwie okresu ważności a nie przed jej upłwyem to powinno być jasne a przeciwna interpretacja nie wynika wcale z zapisów umownych.

Zwróć uwagę, że nie upłynąl czas oznaczony więc umowa powinna być kntynuowana jeżeli jej nie wypowiedziałem a dopiero po tym okresie oznaczonym umowa nie powinna być przedłużona automatycznie.
W przepisie jest mowa: Po upływie czasu oznaczonego umowa ulega przedłużeniu, - a zauważymy nie upłynął czas oznaczony, więc jakim cudem oświadczenie o nieprzedłużeniu nalęzy interpretować jako rozwiązanie umowy na czas oznaczony przed czasem.

Zwróć uwagę, że pkt 2 umowy dotyczy przedłużenia umowy.
Natomiast pkt 3 dotyczy jej wypowiedzenia
ppkt 3 Abonent Mix może rozwiązać Umowę za pisemnym wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od dnia, w którym oświadczenie o wypowiedzeniu zostało złożone.

Zatem na podstawie pkt 2 nie może być rozwiązania umowa lecz tylko nie przedłużona poza termin jej ważności tj. 14 lutego 2021 r.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ron »

Rozumiem, jeśli chodzi o nie przedłużanie umowy po okresie zastrzeżonym, a umowa została rozwiązana wcześniej i tutaj jest problem. Pewnie dlatego, że w treści nie przedłużania umowy nie było użyte sformułowanie po okresie zastrzeżonym. ;-)
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

zgodnie z pkt 2 jeżeli oświadczyłem, że nie przedłużam umowy nie oznacza to woli nie kontynuowania umowy na czas oznaczony lecz oznacza to wolę nie przedłużania umowy na czas nieoznaczony.

Umowa nie została rozwiązana wcześniej ponieważ nie złożyłem wypowiedzania (patrz pkt 3)

W treści nie musiało być użyte okreslenie po okresie zastrzeżonym (po upływie czasu oznaczonego), ponieważ z pkt 2 umowy jasno wynika, że oświadczenie o nieprzedłużaniu umowy dotyczy stanu faktycznego gdy umowa na czas oznaczony upłynie a więc już po upływie tego okresu oznaczonego (zastrzeżonego).

Takie są zapisy. Dodatkow nalezy odwołać się do znaczenia pojęć użytych w umowie do słownika języka polskiego które tym bardie potwierdzą nieprawidłowość działania Plusa. Jeżeli Plus to interpretuje inaczej to nie będe póki co komentował co o tym sądze.
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

Dzień dobry,

Czy ktoś z Polkomtel sp. z o.o. byłby łaskawy przyśpieszyć moją sprawę.

Podaję numer mialowy sprawy bok #1926613

Wątek zaczyna się na poprzedniej stronie.

Przypomnę tylko, że wskutek błędnej interpretacji oświadczenia woli przez pracownika Plus został zablokowany mój numer telefonu od 30 grudnia 2020 r. Pomimo tego że usługa jest opłacona należycie a moją wolą było nieprzedłużanie aotmatyczne umowy ponad okres 14.02.2021 r. to umowa została błędnie rozwiązana przez Plus przed upływem tego okresu.
Rozumiem, że to błąd człowieka dlaego liczę na szybkie naprawienie Państwa błędu. Telefon jest mi potrzebny do pracy zdalnej jak i do bankowości elektronicznej. Proszę o podjęcie natychmiastowych działań.

Jarosław Mrozik
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Jarosław Mrozik,
Jarosław Mrozik pisze: Podaję numer mialowy sprawy bok #1926613
Poprosiłam o odpowiedź na tę korespondencję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

Joanna_Plus pisze:Witaj Jarosław Mrozik,
Jarosław Mrozik pisze: Podaję numer mialowy sprawy bok #1926613
Poprosiłam o odpowiedź na tę korespondencję.

o to odpowiedź
Szanowny Panie,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

Na wstępie chciałem przeprosić za powstałą sytuację.

Informuję, że numer został reaktywowany, jednocześnie chciałem poinformować że przy założeniu rezygnacji w zwykłym trybie a w tym przypadku rezygnacja została założona z okresem wypowiedzenia wyłączenie numeru powinno nastąpić po zakończeniu okresu wypowiedzenia, w tym przypadku tak się nie stało.

Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu.

Może mi ktoś rozszyfrować tresć tego maila, bo moją intencją było i jest to, żeby umowa rozwiązała się z upływem czasu na jaki została zawarta tj czasu oznaczego i nie przedłużała się na czas nieoznaczony,
a z tresci tego maila nadal wnioskuje, ze wg Plusa złozylem wypowiedzenie tylko ze teraz liczą mi 30 dni wypowiedzenia.

Jarek
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Jarosław Mrozik,

z pozycji forum nie mamy wglądu w historię korespondencji ani w konto numeru. Tym samym proszę o konturowanie sprawy drogą e-mail.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

Joanna_Plus pisze:Jarosław Mrozik,

z pozycji forum nie mamy wglądu w historię korespondencji ani w konto numeru. Tym samym proszę o konturowanie sprawy drogą e-mail.
mÓJ NUMER TELEFONU NADAL POZOSTAJE ZABLOKOWANY, CZY PAŃSTWO SĄ POWAŻNI?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Jarosław Mrozik,
Jarosław Mrozik pisze: Informuję, że numer został reaktywowany
Nastąpiło przelogowanie urządzenia (wył./wł.)?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Cinol90
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, o 12:24

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Cinol90 »

Witam. Pewnie powielę pytanie, które wielokrotnie się przewinęło, mianowicie chce przedłużyć umowę w mix plus 50,to już będzie moje trzecie przedłużenie umowy, po jakim czasie mogę udać się do salonu w celu podpisania nowej umowy? Obecnie zostało mi 5 zasileń, przeglądając internet napotkałem wiele informacji w których jedni piszą, że przy 2-3 zasilaniach do końca mogę przedłużyć umowę, a w innym źródle napisane jest 6-7. Jak to wygląda?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Cinol90,

aktualnie oferta będzie dostępna dla Klientów w kontrakcie, którym pozostało do wykonania nie więcej niż 6 zasileń wynikających z dotychczasowej umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Cinol90
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, o 12:24

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Cinol90 »

Dziękuję za informację, pojawiła się już oferta. A w przypadku gdybym chciał przejść z mixa na abonament w plusie, jak to wygląda? Muszę dokonać tych 5 doładowań do końca umowy, czy mogę przejść na abonament z telefonem?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Cinol90,

jeżeli interesuje Cię migracja numeru do usług Plus Abonament, zostaw proszę dane przez baner w moim podpisie. Oddzwoni wówczas nasz pracownik i poda szczegóły aktualnej oferty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Rossetia
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 sie 2019, o 05:54

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Rossetia »

Dzień dobry :) Teoretycznie zostało mi 5 miesięcy do końca umowy, teoretycznie bo wykonałam już wszystkie doładowania wynikające z założeń umowy, konto mam ważne do 29 września. Mam następujące pytanie, czy już teraz muszę się decydować na to czy chcę zostać w mixie, przenieść numer na abonament czy mam czas do 29 września? Póki co to tak średnio podoba mi się oferta dlatego wolałabym wiedzieć czy muszę już podejmować decyzje czy do faktycznego czasu końca umowy mimo tego, że wszystkie doładowania już wykonałam.
ODPOWIEDZ