Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

zif,

ponowiłam prośbę o kontakt.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iknow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 3 gru 2012, o 14:43

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: iknow »

Witam, mógłbym prosić o kontakt z kimś w sprawie przedłużenia umowy mix / ewentualne przejście na abonament, próbuje dzwonić pod nr 2699, ale odsyła do działu obsługi klienta, nie bardzo chce z nimi rozmawiać bo już wiem jak to się skończy. Jest jakiś inny sposób połączenia się z DUK?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj iknow,
- podeślij nam swój numer telefonu na adres specjalista_plus@plus.pl"target="_blank w temacie wiadomości podając swój nick oraz dopisek "forum".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ron »

:-> Ponieważ zmieniły się z tego co widzę Regulaminy Promocji 14.10.2020 w ofercie MIX w jednym z punktów, mam pytanie.

Proszę o zweryfikowaną interpretację, czy w dalszym ciągu pakiety i ich ważności sumują się ?
...Abonent Mix może korzystać w tym samym czasie tylko z jednego pakietu kontraktowego. Abonentowi Mix, który dokona Zasilenia konta Kwotą minimalną lub wyższą przed upływem Okresu ważności Pakietu, Okres Ważności Pakietu zostanie wydłużony o kolejne 720 godzin, co odpowiada 30-stu dobom, a niewykorzystane jednostki z aktywnego Pakietu będą dostępne i możliwe do wykorzystania łącznie przez 30 dni od daty ich przyznania...
EDIT:

?? :->
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Ron,

przepraszam najmocniej, że tak długo czekałeś na odpowiedź.
W tym przypadku ważność każdego z pakietów to 30 dni. I jeżeli dodany zostanie nowy pakiet np. w 20 dniu od przyznania poprzedniego, to jednostki z tego poprzedniego będą dostępne jeszcze 10 dni, czyli przez te 10 dni oba pakiety będą zsumowane (nowy i stary pakiet). Ale po tych 10 dniach jednostki ze starego zostaną wyłączone i będą dostępne tylko te przyznane w ramach nowego pakietu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TPiotr
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 17 lip 2013, o 17:09

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: TPiotr »

Dzień dobry,

Czy z Mix'a można przejść na abonament internetowy zachowując numer?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj TPiotr,

napisz proszę, którą z naszych ofert w tym przypadku jesteś zainteresowany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TPiotr
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 17 lip 2013, o 17:09

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: TPiotr »

Joanna_Plus pisze:Witaj TPiotr,

napisz proszę, którą z naszych ofert w tym przypadku jesteś zainteresowany.
Jakąś ofertą przejścia z Plus Mix 30 na Internet 90GB lub wyższy w zależności od oferty, nie zmieniając numeru.
Na mix'ie zostało 6 doładowań, więc muszę jeszcze poczekać, po za tym kontakt z DUK jest aktualnie bardzo problematyczny.
Aktualnie od dłuższego czasu próbuje przedłużyć abonament telefoniczny i internet na firmę, kontakt jest ponawiany, ale bez odzewu ze strony DUK.
MatKa
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2020, o 04:03

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: MatKa »

Witam. Mam umowę w MIXie już jakieś 8-9 lat. 2 lata temu wyszłam za mąż, niedługo po tym wyjechaliśmy z mężem za granicę. Teraz chciałabym przedłużyć umowę i dopiero sobie uświadomiłam, że nie zmieniłam w Plusie danych (nazwiska), kompletnie o tym zapomniałam! Czy mogę to zrobić mailowo (skan dowodu)? Czy to jakiś problem? Pozdrawiam

P.S. Zaznaczam, że nie mam możliwości osobiście udać się do punktu Plusa, ponieważ mieszkam za granicą i na pewno w najbliższym czasie nie przyjadę do Polski.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

TPiotr,
TPiotr pisze:Aktualnie od dłuższego czasu próbuje przedłużyć abonament telefoniczny i internet na firmę, kontakt jest ponawiany, ale bez odzewu ze strony DUK.
Ponowiłam prośbę o kontakt. Jak oddzwoni nasz pracownik, będzie również możliwość zweryfikowania czy wspomniane przez Ciebie oferta (konwersja), będzie dostępna/możliwa na numerze Plus Mix.

Witaj MatKa,

odpowiedzi udzieliłam tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jolanta198291
Starszy Plusmaniak
Posty: 161
Rejestracja: 17 paź 2013, o 10:01

Przedłużenie umowy mix plus

Post autor: jolanta198291 »

Witam chciałam zapytać o przedłużenie umowy mam juz ofertę mixa 40 i ile by wynosiła doplata do telefonu oppo a 31
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj jolanta198291,

z pozycji forum nie mamy wglądu w ofertę Twojego numeru. Możesz ją zweryfikować logując się do sklepu internetowego lub zostawić dane przez baner w moim podpisie. Oddzwoni wówczas nasz konsultant i przedstawi szczegóły.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

Dzień dobry,

mam problem ponieważ:

złożyłem przez internet oświadczenie o nieprzedłużaniu autmatycznym umowy w mix plusie która jest ważna do 14 lutego 2021 r. Zostało mi jedno doładowanie.
Pan z bok poprosił mnie o dodatkowe dane i w mailu napisał że sa potrzebne do wypowiedzenia. Ja mu ponownie oświadczyłem, że nie przedłużam umowy ważnej do 14 lutego 2021 r.
Od wczzoraj mam zablokowany telefon.
Na infolinii okazało się, że mix plus nie przedłuża się autoomatycznie a Pan przyjął maila jako wypowiedzenie.
Skandal i niekompetencja.
Co mogę teraz zrobić. Dlaczego 30 dni wypowiedzenia nie uwzględnil jezeli już tak zakwalifkowali. Czy mogę cofnąc to błędnie zakwalifkowane oświadczenie. Czy reaktywują mi numer. Czy Plus to powinien sam odkręcić bo przecież nie ma w tym mojej winy, ze ktoś nie czyta ze zrozumieniem pism. Jaką karę mi przyślą. czy mogę jeszcze doładować to 1 zasilenie.

pomocy
Jarek


mój mail brzmiał: tytuł: oświadczenie o nieprzedłużaniu umowy
treść: Oświadczam, że nieprzedłużam umowę dla numeru XXX XXX XXX tj. umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ofercie Plus Mix (wazna do 14.02.2021)

odpowiedź IBOKa
W odpowiedzi na przesłaną korespondencję dotyczącą wypowiedzenia umowy, informuję, że nie może ona zostać uznana za skuteczną z uwagi na brak niezbędnych danych koniecznych w celu identyfikacji.

Jak widać nie zauwazyłem, że napisał słowo wypowiedzenie

uzupełniłem dane:
i jeszcze raz napisałem, że
Oświadczam, że nieprzedłużam umowę dla numeru tj. umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ofercie Plus Mix (wazna do 14.02.2021).
Następnie Pan mi odpisał:
Uprzejmie informuję, że oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy zostało skutecznie złożone.
nastepnie ja napisałem:
Dzień dobry,
otrzymałem komunikat, że sieć jest niedostępna,
czy to ma związek z nieprzedłużeniem umowy,
po raz pierwszy mam coś takiego,
proszę o sprawdzenie, czy Państwo omyłkowo nie wyłączyli mi już usługi.

Jednocześnie mój mail był konsekwencją smsa od plusa o treści:
Informujemy, ze dla numera Umowa o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych w ofercie Plus Mix, w dniu 2021-02-14 automatycznie przedluzy sie na czas nieoznaczony. Jezeli nie chcesz, aby umowa automatycznie przedluzyla sie, to nie pozniej niz 30 dni przed tym terminem nalezy zlozyc oswiadczenie o nieprzedluzaniu umowy do Dzialu Obslugi Klienta na e-mail bok@plus.pl"target="_blank"target="_blank lub pisemnie na adres Polkomtel sp. z o.o. ul. Konstruktorska 4, 02-673 Warszawa. Po przedluzeniu umowy na czas nieoznaczony mozna ja wypowiedziec w dowolnym czasie z miesiecznym okresem wypowiedzenia na wskazane wyzej adresy. Jesli chcesz zmienic warunki umowy, proponujemy Oferte Plus Mix z doladowaniem 40zl a w niej 4GB Internetu, 400 min do innych sieci, rozmowy w Plusie, SMSy/MMSy bez limitu. Szczegoly w regulaminie promocji ?Plus MIX dla Stalych Klientow"na http://www.plus.pl.Pozdrawiamy"target="_blank"target="_blank, Plus.

To jest granda !
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ron »

@Jarosław Mrozik,

Tak, zmieniło się prawo i wszystkim przed końcem umowy przychodzą takie SMSy.
Podaj tutaj numer zgłoszenia jakie zostało wygenerowane po zgłoszeniu i zaczekaj do Poniedziałku, Specjaliści z Plusa na pewno pomogą :->

Na drugi raz co do MIXa w Plus nie ma potrzeby zgłaszać takiej dyspozycji nie przedłużenia umowy, ponieważ jest to równoznaczne z rozwiązaniem umowy. W Plus MIX wystarczy spłacić zobowiązanie (ilość doładowań) i umowa przechodzi na czas nieokreślony, nie przedłuża się automatycznie na kolejne doładowania.
Po realizacji obowiązkowych zasileń możesz:

* pozostać w Mix i skorzystać z nowej oferty lojalnościowej. Informacje o aktualnej ofercie znajdziesz na stronie internetowej, w każdym Punkcie Plusa lub kontaktując się z Działem Obsługi Klienta,
* przenieść swój numer na Pokontraktowy System Zasileń. Wystarczy, że będziesz zasilał swoje konto kwotą minimum 5 zł w ciągu 30 dni liczonych od dnia upływu okresu ważności dla usług wychodzących,
* przejść na usługę abonamentową na warunkach aktualnej promocji Konwersja MIX na Plus Abonament,
* skorzystać z oferty Plus na Kartę. W celu zmiany taryfy wyślij SMS o treści PNK pod bezpłatny numer 2699. Zmiana taryfy nastąpi po 7 dniach od daty wysłania SMS. O zmianie zostaniesz powiadomiony SMS.
Szczegóły co po spłacie zobowiązania w Plus MIX

Miałeś ważne konto na połączenia wychodzące ??
Jarosław Mrozik
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2021, o 05:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Jarosław Mrozik »

Dziękuję za odpowiedź,

Tak teraz wiem, że nie trzeba tego było robić, ale sms z 22 grudnia wprowadził mnie w błąd. Inaczej bym nie składał tego oświadczenia. W SMS wprost napisali, że chodzi o numer w mix plus i że jezeli nie chcesz, aby umowa automatycznie przedluzyla sie, to nie pozniej niz 30 dni przed tym terminem nalezy zlozyc oswiadczenie o nieprzedluzaniu umowy.
Więc zrobiłem jak mi wskazali w sms. Nie ma znaczenia, czy wysyłają to aumatycznie do wszystkich czy nie.

Odpowiadając na Twoje pytanie tak miałem ważne konto wszystkie doładowania zawsze w terminie, zostało mi jedno doładowanie, którego teraz już nie mogę zrobić, co naraża mnie na stres związany z groźbą karą umowną nie mowiąc już o tym, że pomimo prawidłowych płatności mam wyłączoną usługę, a nie oświadczyłem w żadnym miejscu że wypowiadam umowę. :(

Odnośnie Twojej uwagi Na drugi raz co do MIXa w Plus nie ma potrzeby zgłaszać takiej dyspozycji nie przedłużenia umowy, ponieważ jest to równoznaczne z rozwiązaniem umowy.
to niezgodzę się z Tobą, gdyż należy rozróżnić oświadczenie woli o nieprzedłużaniu umowy (które powinno być złożone przed 30 dniami do końca umowy) od oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy. To pierwsze nie jest tożsame z wypowiedzeniem i nie ma na celu rozwiązania umowy tylko jej nieprzedłużanie autmatycznie i to niezależnie czy jest to mix plus czy nie. Jeżeli tak nie jest to nie powinny wysyłać takiego sms albo poinformować mnie o tym w mailu w odpowiedzi na moje oświadczenie, że wywoła skutek w postaci wypowidzenia i jaki jest okres wypowiedzenia.
Uważam że to za skadnal gdyż pomimo regulowania od wielu lat zawsze w terminie wszystkich zobowiązań zostałem pozbawiony wbrew swoje woli usługi telekomunikacyjnej (brak takiego oświadczenia oraz wypełnianie umowy od początku prawidłowo) oraz jestem zagrożony karą umowną.

Jeszcze raz podkreślę, że nie można traktować oświadczeniach woli, które zgodnie z wykładnią jeżykową dotyczy nie przedłużania umowy tak samo jak jej wypowiedzenia. Są to oświadczenia różne od siebie i nie można uznawać ze ośiwadczenie o niprzedłużaniu umowy (pozza termin obowiązywania umowy tj 14 grudnia 2021 r.) stanowi jej wypowiedzenie. Jezeli bym chciał rozwiązać umowe przed terminem, to napisałbym, ze umowe rozwiązuje albo wypowiadam z zachowaniem okresu wypowiedzenia.Kłania się tutaj wykładnia językowa.
Nie przedłużanie umowy = dotyczy okresy po upłynięciu terminu umowy
wpowiedzenie - dotyczy okresu w trakcie obowiązywania.
Moim jedynym bledem było to że nie zauwazyłem w porę, że pracownik Plusa napisał, że przyjął oswiadczenie dot. wypowiedzenia. Poiwnienem był goi poprawić ale tego nie zauważyłem. Ale nie zapytał sie mnie wprost czy chodziło mi o wypowiedzenie. A ja dwukrotnie oswiadczyłem ze nie chce przedłużac umowy wazdnej do 14.02.2021 r. co powino być w mojej ocenie jasne, że chodzi o czas po 14.02.2021 r. Tym bardziej że Plus w swoim smsie dot. mix plus rozróżnia te dwa ośiwadczenia, więc pracownik też powinien wiedzieć, że ośiwadczenie o nieprzedłużaniu dotyczy autmatycznego nie przedłużania a nie dotyczy woli rozwiązania umowy przed czasem obarczonej notabene karą.
Być może jakbym napisał słowo że "autmatycznie" nie przedłużam to by zrozumiał, ale nie zmienia to fatku, że moje oświadczenie nie stanowiło wypowiedzenia czy rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.

zgodnie ze słownikiem języka polskiego
przedłużyć — przedłużać
«sprawić, że coś trwa dłużej, niż przewidywano»
wypowiedzieć — wypowiadać
«rozwiązać jakąś umowę»

więc nie przedłużenie oznacza, ze chciałem aby sprawić aby umowa trwała nie dluzej niż przewidywano tj. do 14 lutego 2021 r.
ODPOWIEDZ