doładowania

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Linka96,

tak, blokada jest zakładana, jeżeli wpisywane są błędne kody.
Linka96 pisze:I wtedy tylko osoby z BOK mogą ją odblokować?
Tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GDA
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2019, o 17:37

Re: doładowania

Post autor: GDA »

Stan konta 0,09 zł
aby otrzymać bonus z 5 doładowania 12 zł zasililem kwota 113 zł

Wg. Mnie powinno być 125,09zl (potem rozliczam co miesiąc pakiety 25zl X5)

Ale konto po doładowaniu 113zl wynosi 130.04zl. Skąd taka kwota?

Bo na koniec marca zostanie mi 5,04zl. Jak zasilić konto aby było 125zl lub 125,04 :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

GDA,
GDA pisze: Ale konto po doładowaniu 113zl wynosi 130.04zl. Skąd taka kwota?
Z pozycji forum nie mam wglądu w konto numeru, więc nie znam niestety odpowiedzi na to pytanie. Możesz w tej sprawie skontaktować się telefonicznie bądź mailowo z naszym BOK. W przypadku formularza konieczne będzie podanie numeru telefonu i danych (imię, nazwisko, numer PESEL). Pracownicy mając wgląd w konto numeru, zweryfikują sytuację.
GDA pisze:Bo na koniec marca zostanie mi 5,04zl. Jak zasilić konto aby było 125zl lub 125,04 :)
Jak już wcześniej pisaliśmy, konto można zasilić pełnymi złotówkami. Więc w tym przypadku należy wpłacić 120 zł i wówczas saldo będzie wynosiło 125,04 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GDA
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2019, o 17:37

Re: doładowania

Post autor: GDA »

Joanna_Plus pisze:GDA,
GDA pisze: Ale konto po doładowaniu 113zl wynosi 130.04zl. Skąd taka kwota?
Z pozycji forum nie mam wglądu w konto numeru, więc nie znam niestety odpowiedzi na to pytanie. Możesz w tej sprawie skontaktować się telefonicznie bądź mailowo z naszym BOK. W przypadku formularza konieczne będzie podanie numeru telefonu i danych (imię, nazwisko, numer PESEL). Pracownicy mając wgląd w konto numeru, zweryfikują sytuację.
GDA pisze:Bo na koniec marca zostanie mi 5,04zl. Jak zasilić konto aby było 125zl lub 125,04 :)
Jak już wcześniej pisaliśmy, konto można zasilić pełnymi złotówkami. Więc w tym przypadku należy wpłacić 120 zł i wówczas saldo będzie wynosiło 125,04 zł.
Dziękuję za odpowiedź. Ja też myślałem, że jak doładuje równa kwota 113 zł to będzie te 125,09, ale patrzę w bonusach jest jakaś inna kwota, wcale nie z 5 go doładowania i to jeszcze właśnie taką po przecinku 16,95 :)

A żeby było śmieszniej teraz jest 142,04zl. Macie jakąś promocje na doładowania? Bo teraz różnica wynosi dokładnie 12 zł.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

GDA,

doładowania z przedziału 100 - 149 zł są premiowane dodatkowym bonusem w wysokości 15 zł. Więcej informacji tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GDA
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2019, o 17:37

Re: doładowania

Post autor: GDA »

Joanna_Plus pisze:GDA,

doładowania z przedziału 100 - 149 zł są premiowane dodatkowym bonusem w wysokości 15 zł. Więcej informacji tutaj.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, nie wiedziałem o tym. Kiedy to jest doliczone?

W historii konta widnieje kwota 16,95zl nie 15 zł. Z matematyki wychodzi 113 zł x 15% ale co to za bonus :)
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

GDA,
GDA pisze:Kiedy to jest doliczone?
Po dokonaniu transakcji. Wpływa kwota zasilenia + bonus.
15% dodawane jest w przypadku wcześniejszych planów cenowych. Stosowna informacja widnieje w cenniku danej taryfy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GDA
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2019, o 17:37

Re: doładowania

Post autor: GDA »

Joanna_Plus pisze:GDA,
GDA pisze:Kiedy to jest doliczone?
Po dokonaniu transakcji. Wpływa kwota zasilenia + bonus.
15% dodawane jest w przypadku wcześniejszych planów cenowych. Stosowna informacja widnieje w cenniku danej taryfy.
OK :) Dziękuję, widać zostało doliczone te 15% do doladowania. Bonusu 15 zł nie ma. Przy następnym doładowaniu będę już miał to na uwadze.
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Problem z doładowaniem

Post autor: piok »

Witam
Mam mały problem i próbuje zrozumieć o co dokładnie chodzi.
Od dłuższego czasu mam promocję: Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu.
Zawsze doładowywałem konto za 25 zł - przedłużało mi to na jeden miesiąc oraz dostawałem 10 GB, które się kumulowało w ramach GIGABANK.

28.12.2020 wpadłem na genialny pomysł aby doładować za 60 zł, ważność konta do 28.03.2021, dostałem dodatkowo 25 GB internetu - do tego momentu wszystko prawidłowo
Miesiąc później (tj. 27.01.2021) doładowałem konto kwotą 25 zł aby dostać 10 GB.
Dzisiaj dostałem informację, promocja Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu zostanie włączona na kolejne 30 dni oraz że zostanie pobrana opłata. Z konta zniknęło 25 zł, nie otrzymałem do tej pory 10 GB w ramach doładowania 25 zł, oraz konto zostało z datą ważności do 28.03.2021.

Wg mnie konto powinno zostać przedłużone o dodatkowy miesiąc do 27.04.2021, powinienem otrzymać 10GB z promocji GIGABANK. Na ten moment nie dostałem dodatkowych GB, straciłem 25 zł oraz konto nie zostało przedłużone.

Proszę o informację z wyjaśnieniem dlaczego tak się stało? Czy to jest normalne?Czuję sie że wpłaciłem 25 zł bez sensu bo nie mam z tego żadnego profitu.

Dziękuję za pomoc w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 3 lut 2021, o 12:47 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj piok,
piok pisze:Dzisiaj dostałem informację, promocja Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu zostanie włączona na kolejne 30 dni oraz że zostanie pobrana opłata. Z konta zniknęło 25 zł, nie otrzymałem do tej pory 10 GB w ramach doładowania 25 zł, oraz konto zostało z datą ważności do 28.03.2021.
Z tego co piszesz, dziś promocja aktywna na Twoim koncie, odnowiła się na kolejne 30 dni, co wiązało się z pobraniem opłaty w wysokości 25 zł. W ramach usługi zyskujesz:
3. Promocja obejmuje:
1) wykonywanie nielimitowanych połączeń za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych;
2) wysyłanie nielimitowanych wiadomości SMS i MMS za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych.
Regulamin znajdziesz tutaj.
To było cykliczne pobranie opłaty, a nie zasilenie numeru, więc ważność konta nie uległa zmianie, ani nie został dodany pakiet 10 GB, który w ramach promocji GigaBank dodawany jest tylko przy doładowaniu.
W przypadku oferty Plus na Kartę, daty ważności nie sumują się. Ile jednostek w pakiecie posiadałeś przed zasileniem konta, a ile po doładowaniu?

W taryfie Plus Elastyczna na Kartę, możesz włączyć usługę Rok Ważności Konta cykliczny. Więcej informacji znajdziesz tu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: doładowania

Post autor: piok »

re: Joanno

To po co zapłaciłem 60 zł wcześniej? Myślałem że konto będzie przedłużone o 90 dni (zamiast 30 dni przy 25 zł).
Czyli co mi dało doładowanie konta o kolejne 25 zł??? (chciałem dostać 10GB tak jak powinno).

Nie dostałem NIC, brak extra internetu w ramach GIGABANK, brak przedłużenia konta...

Czyli wg Pani i regulaminów - doładowanie 50 zł i więcej co daje w planie na kartę? dodanie do konta?
Wg mojego rozumowania - dodaje 50 zł - konto się przedłuża o 90 (tak jest napisane w doładowaniach), mając GIGABANK dostaję 25 GB.
Czyli co się stanie jak się nie doładuję po 30 dniach mając konto aktywne przez 90 dni? Co by sie stalo gdybym nie doładował 25 zł w moim przypadku?

EDIT:
Joanna_Plus pisze:Witaj piok,
piok pisze:Dzisiaj dostałem informację, promocja Rozmawiaj, SMS-uj, MMS-uj bez limitu zostanie włączona na kolejne 30 dni oraz że zostanie pobrana opłata. Z konta zniknęło 25 zł, nie otrzymałem do tej pory 10 GB w ramach doładowania 25 zł, oraz konto zostało z datą ważności do 28.03.2021.
Z tego co piszesz, dziś promocja aktywna na Twoim koncie, odnowiła się na kolejne 30 dni, co wiązało się z pobraniem opłaty w wysokości 25 zł. W ramach usługi zyskujesz:
3. Promocja obejmuje:
1) wykonywanie nielimitowanych połączeń za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych;
2) wysyłanie nielimitowanych wiadomości SMS i MMS za 0 zł do wszystkich krajowych sieci komórkowych.
Regulamin znajdziesz tutaj.
To było cykliczne pobranie opłaty, a nie zasilenie numeru, więc ważność konta nie uległa zmianie, ani nie został dodany pakiet 10 GB, który w ramach promocji GigaBank dodawany jest tylko przy doładowaniu.

Przeciez zrobiłem doładowanie za 25 zł i powinienem dostać 10 GB

W przypadku oferty Plus na Kartę, daty ważności nie sumują się. Ile jednostek w pakiecie posiadałeś przed zasileniem konta, a ile po doładowaniu?

no tyle samo posiadałem, ok 50GB

W taryfie Plus Elastyczna na Kartę, możesz włączyć usługę Rok Ważności Konta cykliczny. Więcej informacji znajdziesz tu.
Przeciez zrobiłem doładowanie za 25 zł i powinienem dostać 10 GB oraz tyle samo posiadałem, ok 50GB - doładowanie za 25 zł zrobiłem kilka dni temu
Ostatnio zmieniony 3 lut 2021, o 16:30 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

piok pisze: To po co zapłaciłem 60 zł wcześniej? Myślałem że konto będzie przedłużone o 90 dni (zamiast 30 dni przy 25 zł).
piok pisze:28.12.2020 wpadłem na genialny pomysł aby doładować za 60 zł, ważność konta do 28.03.2021
I z tego co piszesz tak się stało. Nie wiem co się tutaj nie zgadza.
Tak jak już wspominałam, terminy ważności się nie sumują. Tym samym doładowanie późniejsze w wysokości 25 zł, nie miało wpływu na nadaną już ważność numeru.
Okresy ważności dla usług wychodzących i dla usług przychodzących nie sumują się. Obowiązuje okres ważności dla usług wychodzących i dla usług przychodzących wynikający z najwyższego ostatniego nominału zasilenia.
http://www.plus.pl/documents/16/1787671 ... et="_blank
piok pisze: Przeciez zrobiłem doładowanie za 25 zł i powinienem dostać 10 GB oraz tyle samo posiadałem, ok 50GB
Weryfikowałeś dokładnie stan pakietu, przed tym zasileniem za 25 zł?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: doładowania

Post autor: piok »

Joanna_Plus pisze:Weryfikowałeś dokładnie stan pakietu, przed tym zasileniem za 25 zł?
Tak zweryfikowałem w aplikacji Plus Online - było ok 50GB, i nic się nie zwiększyło

Czyli rozumiem po dodaniu 25 zł, konto GIGABANK powinno się zwiększyć o 10GB?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: doładowania

Post autor: Joanna_Plus »

piok,

tak, pod warunkiem, że promocja GigaBank była wówczas aktywna na koncie.
Jeżeli masz wątpliwości co do dodania pakietu po wspomnianym zasileniu, możesz w tej sprawie skontaktować się telefonicznie bądź mailowo z naszym BOK. W przypadku formularza konieczne będzie podanie numeru telefonu i danych (imię, nazwisko, numer PESEL).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: doładowania

Post autor: piok »

Joanno - było aktywne, konto przecież było zasilone 60 zł (wiec 90 dni), gdy robiłem zasilenie konta za 25 zł to zostało ponad 60 dni, już złożyłem reklamację z konta plus online, wiec czekamy.

Dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ