Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pluto25
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 kwie 2020, o 14:42

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: pluto25 »

Witam
od dzisiaj , tj. 04.04.2020 w miejscowości Wyry, ul Łaziska (pow. mikołowski, woj. śląskie) nie ma praktycznie dostępu do sieci Plus (rozmowy głosowe, internet). Wcześniej nie było problemów. Proszę o informacje czy zostaną podjęte działania, żeby przywrócić łączność.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

polkij, ze strony sieci jest wszystko ok. Proponowałbym skontaktować się z administracją budynku.

pluto25, czy problem nadal występuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
polkij
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2020, o 19:51

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: polkij »

Administracja nic mi nie pomogła, ponieważ nie są gestorem sieci telekomunikacyjnej i nic im do tego. Czy można ten problem jakoś rozwiązać, poprawić zasięg w tej okolicy ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

polkij, pokrycie terenu jest optymalne, nie ma możliwości "lepszego" ustawienia anten. Problem z zasięgiem wynika z lokalnej zabudowy infrastruktury w danym terenie/budynku. Nie ma również obecnie planów na budowę innych stacji w tej okolicy, które "sięgnęłyby" na ten obszar pod innym kątem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paulina.wozniakowska
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2020, o 12:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: paulina.wozniakowska »

Witam, od kilku miesięcy mam problem z zasięgiem. Cały czas jest jego brak, a żeby wpadła choć jedna kreska, to muszę telefon trzymać poza oknem. Ustawiłam na tylko 2G, i nadal nic się nie zmienia. Jest to uciążliwe, jeszcze nigdy nie miałam takiego problemu z żadną siecią. Telefon to lg G5, karta sim była sprawdzana również w innych telefonach. Mieszkam w centrum miasta, to jest nie do pomyślenia co się dzieje.
adres. Częstochowa, ul. Katedralna 11
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj paulina.wozniakowska,
- wcześniej w tej same lokalizacji było dobrze? Kiedy mniej więcej zaczęło się pogarszać? Problem jest tylko w budynku, a jak wyjdziesz na zewnątrz już jest OK? Zgłaszałaś może już tę sytuację w Dziale Obsługi Klienta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paulina.wozniakowska
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2020, o 12:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: paulina.wozniakowska »

Ewa_Plus pisze:Witaj paulina.wozniakowska,
- wcześniej w tej same lokalizacji było dobrze? Kiedy mniej więcej zaczęło się pogarszać? Problem jest tylko w budynku, a jak wyjdziesz na zewnątrz już jest OK? Zgłaszałaś może już tę sytuację w Dziale Obsługi Klienta?
Tak, wcześniej zasięg był super w mieszkaniu(od 6 lat mam ten nr i tu mieszkam), Problem trwa od jakiegoś października, ale od stycznia to już kompletna klapa. mogę wykonać tylko połączenia alarmowe. Jak wyjdę z domu, w mojej okolicy zasięg jest do 3 kresek. A teraz to już w ogóle. Najgorsze jest to, że zostało mi 6 doładowań po 80zł, a nie korzystam z tego numeru, bo się zwyczajnie nie da.

Edit. Nie, nie zgłaszałam jeszcze, bo myślałam, że to chwilowe, zmieniłam aparat z myślą, że będzie lepiej. Ale niestety nie jest.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

paulina.wozniakowska, sprawdzę co się dzieje i wrócę z odpowiedzią.

Edycja: Stacja pracuje prawidłowo, nie odnotowaliśmy również żadnych zgłoszeń o problemach z tego rejonu. Prawdopodobnie jest to związane ze zmianami w infrastrukturze w Twoim miejscu zamieszkania. Proponowałbym złożyć w tej sprawie reklamację. Podaj nam potem numer zgłoszenia, przyśpieszymy odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paulina.wozniakowska
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2020, o 12:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: paulina.wozniakowska »

Michał_Plus pisze:paulina.wozniakowska, sprawdzę co się dzieje i wrócę z odpowiedzią.

Edycja: Stacja pracuje prawidłowo, nie odnotowaliśmy również żadnych zgłoszeń o problemach z tego rejonu. Prawdopodobnie jest to związane ze zmianami w infrastrukturze w Twoim miejscu zamieszkania. Proponowałbym złożyć w tej sprawie reklamację. Podaj nam potem numer zgłoszenia, przyśpieszymy odpowiedź.
Witam, reklamację wysłałam, dostałam tylko sms'a, potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. Gdzie mogę znaleźć numer zgłoszenia?
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Jarocinianin93 »

Witam mam pytanie a raczej prosbę czy moge prosić o sprawdzenie stacji BT 32674 Lubinia Mała Wielkopolska bo wczoraj mnie wyrzuciło z sieci przełączyło mnie na inny nadajnik po czym znów wrociłem... dzisiaj to samo... Jakieś problemy na stacji?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj paulina.wozniakowska,

napisz proszę w jaki sposób ta reklamacja została złożona.

Witaj Jarocinianin93,
Jarocinianin93 pisze:przełączyło mnie na inny nadajnik po czym znów wrociłem
Czy w związku z tym odczuwasz jakieś niedogodności?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Jarocinianin93 »

No tak zasięg słaby... Lubinia Mała jest ode mnie oddalona 5 km a Żerków 8km... więc róznica kolosalna ale dzieje się to tylko okazjonalnie.... nie codzennie tylko okazyjnie jakby nie wiem... za dużo osób rozmawiało w danej chwili i nadajnik wywala mój telefon do innej stacji...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

Jarocinianin93, przełączanie jest normalnym trybem. Urządzenie stara się wybrać najsilniejsze i najmniej zatłoczone pasmo.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Jarocinianin93 »

Czyli wychodzi na to że stacja która mnie na codzień obsługuje nie poradziła sobie z dużym ruchem. Dziękuje za info:)
Retorta
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2019, o 19:52

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Retorta »

Dzień dobry!

Czy jest szansa na poprawę sygnału w Markach 11 Listopada? Zasięg i szybkość przesyłania danych są żałosne. Ping 45ms; download 1,86Mb/s; upload 0,08Mb/s w Play ping 17ms; download 14,29Mb/s; upload 2,45Mb/s. Mieszkam w drugim domu od ulicy. Gdy sprawdzam przy wylocie mojej uliczki zasięg i szybkość są dobre, idąc w kierunku ul. Piłsudskiego jest coraz lepiej.
ODPOWIEDZ