Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

perzo02,

jak Michał będzie wiedział coś więcej, da znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MATORAX
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, o 21:45

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: MATORAX »

MATORAX pisze:Witam, od kilku tygodni w miejscowości Podskarbice Królewskie (gmina Regnów, powiat rawski) występują znaczne problemy z zasięgiem sieci Plus. Zasięg jest bardzo słaby, a czasami wcale go nie ma. Często nie można się dodzwonić (abonent niedostępny), rozmowy są przerywane w trakcie ich trwania, rozmówców słychać niewyraźnie (mowa jest zniekształcona). Sytuację potwierdzają osoby mieszkające w tejże miejscowości (co najmniej kilka osób), korzystające z różnych telefonów. Jeszcze kilka tygodni temu wszystko było w porządku. Problem przekazałem do obsługi na czacie z konsultantem, ale moje zgłoszenie zostało zamknięte bez żadnej odpowiedzi ze strony sieci. Czy można tutaj liczyć na pomoc w tej sprawie lub chociażby na jakieś dodatkowe informacje?
MATORAX pisze:Sytuacja do tej pory się nie zmieniła. Na wymuszonym 2G jest troszeczkę lepiej, ale to nie rozwiązuje problemu.

Mój telefon wskazuje następujące wyniki:
Wymuszone 2G : -100 dBm
Wybór automatyczny LTE/3G/2G : -119 dBm
Ewa_Plus pisze: MATORAX,
- uzyskałam informację, że nasza stacja, obsługująca wskazany rejon, jest zakłócana przez nielegalny repeater. Sprawa została skierowana do UKE.
Witam - od 30 listopada 2019 utrzymuje się sytuacja z cytatów powyżej. Aktualnie jest nawet gorzej bo telefony częściej gubią zasięg, a dodzwonić się do kogoś graniczy z cudem. Jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, to prognozuję masową zmianę operatora u mieszkańców tej miejscowości bo z Plusa już nie da się tam korzystać. A co do "nielegalnego repeatera", to przestałem już w tę bajkę wierzyć - gdyby faktycznie coś takiego miało miejsce, to już dawno sprawa powinna być załatwiona.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

perzo02, stacja pracuje prawidłowo. Diagnostyka nie wykazała żadnych zakłóceń w pracy stacji.

MATORAX, nie mamy wpływu na czas realizacji zgłoszeń przez UKE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
w0ytek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2020, o 15:14

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: w0ytek »

Witam. Od kiedy pamiętam w moim rodzinnym domu na parterze nie było zasięgu Plusa na piętrze słaby sygnał przy niektórych oknach. Na zewnątrz sygnał też jest słaby i rozmowy czasem potrafią się zerwać. Nigdy nie pomyślałem, by to zgłaszać do momentu kiedy okazało się, że na parterze jak i na całej posesji jest sygnał z sieci Play, można swobodnie rozmawiać i wysyłać smsy. Czy istnieje możliwość poprawy sygnału sieci Plus. Wieś Zielkowice, 99-400 Łowicz, w powiecie łowickim w województwie łódzkim.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

w0ytek, czy po przełączeniu na 2G nadal jest problem? Na stacji BT30880, która obsługuje ten obszar, nie odnotowano żadnych problemów. Niestety, w tej chwili, nie ma żadnych planów modernizacji w tej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
w0ytek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2020, o 15:14

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: w0ytek »

Dziękuję za szybką odpowiedz. Po przełączeniu na 2G nadal jest problem. Tak jak w przypadku 3G/LTE sporadycznie potrafi złapać sygnał przy jednym z okien, żeby za moment znowu był całkowity brak sygnału. Zacząłem korzystać z WiFi Calling+ jako jedyne wyjście, żeby można było odbierać/nawiązywać połączenia, niestety nawet przy tej opcji mmsy nie działają a samo jakość rozmów mimo dobrego wifi pozostawia wiele do życzenia. No trudno, rozumiem, że modernizacja okolicy jest jedynym wyjściem, jakieś personalne podejście do klienta i ewentualne wzmocnienie sygnału w konkretnym miejscu zamieszkania nie wchodzi w grę/ nie jest możliwe?
Jarocinianin93
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:21
Lokalizacja: Wielkopolska/Jarocin/Żerków

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Jarocinianin93 »

Witam Plus mam pytanie czemu na LTE mam słaby zasięg? zawsze było ok był pełny a teraz mam ledwo 1 2 kreski zasięgu? Czy na Lubinii Małej w Wielkopolsce planujecie tamże na tej stacji coś poprawić? To się również tyczy zasięgu dla drugiego telefonu mojego ojca który korzysta z technologi GSM też słaby zasięg



P.S załączam screena z zasięgiem LTE
Załączniki
Screenshot_2020-06-04-11-23-24.png
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

w0ytek, niestety nie. :-(

Jarocinianin93, niestety, w najbliższym czasie, nie są planowane w tej lokalizacji żadne modernizacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gruby4064
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2020, o 11:03

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: gruby4064 »

Witam. Mieszkam w miejscowości Łazy koło Łukowa kod 21-400. Wcześniej zasięg LTE był na całej posesji wszystkie kreski. W domu LTE było na 2-3 kreski. A od jakiegoś miesiąca może dłużej LTE na posesji jest tylko w pewnych miejscach a w domu LTE nie łapie wcale sprawdzone na kilku telefonach. W domu jest tak że nawet ginie całkowicie czego wcześniej nie było. Czy to chwilowe czy będzie to poprawione?
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

gruby4064, poprosiłem o diagnostykę stacji. Wrócę z odpowiedzią jak tylko się czegoś dowiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tomtri
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2017, o 13:39

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Tomtri »

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu (na pewno ponad pół roku) mam straszny problem z zasięgiem sieci: trudno nawiązać połączenie, rozmowy są zrywane, częsty brak zasięgu, Ciężko odebrać MMS-y, internet prawie nie działa. Przy pracy w trybie home office jest to strasznie kłopotliwe.
Miejscowość Łuczyce koło Krakowa okolice ul. Pod lasem.

Bardzo proszę o interwencję.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

Tomtri, czy problem występuje w każdym paśmie? Po przełączeniu na 2G również? Zainstaluj "Network Cell Info" i sprawdź parametry sygnału.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nof_Ginosar

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Nof_Ginosar »

Tomtri pisze:Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu (na pewno ponad pół roku) mam straszny problem z zasięgiem sieci: trudno nawiązać połączenie, rozmowy są zrywane, częsty brak zasięgu, Ciężko odebrać MMS-y, internet prawie nie działa. Przy pracy w trybie home office jest to strasznie kłopotliwe.
Miejscowość Łuczyce koło Krakowa okolice ul. Pod lasem.

Bardzo proszę o interwencję.
W Goszczy stoi wieza Plusa, wiec problemu z zasiegiem nie powinienes miec jesli stacja dziala prawidlowo.
Z duzym prawdopodobienswem jest to to samo co zazwyczaj czyli zaklocenia spowodowane uzywaniem nielegalnych repeaterow
Tomtri
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2017, o 13:39

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Tomtri »

Zainstalowałem program i zmieniłem na 2G.
Przy 2G jest ok. -51 dBm. Tylko chwilowe spadki.
Przy 3G: karta Plusa nie dziła, Plush -85 - -97 dBm.
Przy LTE: ponad - 120 dBm.
Wygląda na to, że tylko 2G a o internecie można zapomnieć :(
Tomtri
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2017, o 13:39

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Tomtri »

Dzisiaj już z 2G są problemy. Skacze do - 97 dBm. Rozumiem, że może to być wpływ nielegalnych urządzeń w okolicy ale jak sobie z tym poradzić?
ODPOWIEDZ