Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

jackyq163, podaj dokładna lokalizację. Jakie są prędkości DL/UL? Masz możliwość sprawdzenie i podania parametrów sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jackyq163
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 12:12

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: jackyq163 »

Dokładna lokalizacja to Ożarów Mazowiecki ul. Jana Kilińskiego 28. Dzisiaj zrobię pomiary prędkości i dołączę do wątku. Pozdrawiam
sadam86
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 15:22

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: sadam86 »

Puławy ul. Dęblińska 6a, w budynkach zasięg zerowy, na zewnątrz ledwo łapie 3g. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

sadam86, stacja obsługująca ten obszar jest chwilowo wyłączona. Instalowane jest 5G. Prace potrwają do jutra.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gradek83
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:30

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: gradek83 »

Witam od ponad 5 lat mam problem z zasięgiem wymieniałem telefon i nic to nie dało sąsiad ostatnio kupił sobie kartę z Plusa i mówi że strzelił sobie w kolano lata po mieszkaniu i łapie zasięg... żeby było śmiesznie nie ma zasięgu GSM już o WCDMA czy LTE nie wspomnę mam telefon Samsung GT-I9506 wyszukując sieci bez problemu łapie mi T-mobile . Orange PL i Play a plus jak wiatr lepiej zawieje :/ Ciągle pisze brak sieci i latam po mieszkaniu i łapię zasięg na zewnątrz nie lepiej a ja już do sklepu wejdę to w ogóle. Rozumiem LTE WCDMA ale zwykłe GSM aby nie miało zasięgu i ciągle rozrywało zasięg i połączenie ?
lokalizacja: 50.4768677, 21.5542745

I jeszcze ta irytująca reklama w TV " jeśli nie masz zasięgu przejdź do Plusa" !
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

gradek83, ten obszar obsługuje stacja na wschód od Woli Baranowskiej - BT24179. Poprosiłem o diagnostykę stacji.

Edycja: Stacja działa prawidłowo. Utrudnienia w dostępie do sieci mogą być spowodowane miejscową zabudową, rozpraszającą sygnał ze stacji w Woli Baranowskiej. Niestety, w najbliższym czasie, nie są tam planowane żadne modernizacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gradek83
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:30

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: gradek83 »

Michał_Plus pisze:gradek83, ten obszar obsługuje stacja na wschód od Woli Baranowskiej - BT24179. Poprosiłem o diagnostykę stacji.

Edycja: Stacja działa prawidłowo. Utrudnienia w dostępie do sieci mogą być spowodowane miejscową zabudową, rozpraszającą sygnał ze stacji w Woli Baranowskiej. Niestety, w najbliższym czasie, nie są tam planowane żadne modernizacje.
A czy to prawda że stacja ta nie działa na pełnej mocy wiem ze tam jest ale kiedyś działało mi wszystko OK. Słyszałem że ponoć miejscowi ludzie się skarżyli i moc nadajnika znacząco obniżono czy jest pan wstanie sprawdzić czy nadajnik pracuje na pełnej moczy czy tylko na 30% czy tam 50% ?

Na moim bloku administracja ma radio linie i jakieś anteny od Telewizji kablowej czy tego typu sprzęt może wprowadzać zakłócenia i czy da się to jakoś sprawdzić czy coś innego nie zakłóca w okolicy sygnału np stacje innych operatorów ?

Czy np wymiana karty SIM na nowszą może pomóc w poprawie zasięgu ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

gradek83, nie mamy informacji o mocy przekaźników na stacji. Ustawienia muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, tak by nie kolidowały ze stacjami w okolicy.
gradek83 pisze:Na moim bloku administracja ma radio linie i jakieś anteny od Telewizji kablowej czy tego typu sprzęt może wprowadzać zakłócenia i czy da się to jakoś sprawdzić czy coś innego nie zakłóca w okolicy sygnału np stacje innych operatorów ?
Bezpośrednio na pracę stacji nie mają wpływu czynniki zewnętrzne. Jednak mogą wpływać bezpośrednio na zasięg w Twojej lokalizacji. Zainstaluj aplikację "Network Cell Info". Sprawdź parametry sygnału.
gradek83 pisze:Czy np wymiana karty SIM na nowszą może pomóc w poprawie zasięgu ?
Karta SIM nie ma wpływu na zasięg.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zip
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2021, o 09:01

Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: zip »

Od rana nie mam zasięgu, zdarza się to zbyt często. Nie mam możliwości pracować. Co się dzieje?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Joanna_Plus »

zip,
zip pisze:Od rana nie mam zasięgu, zdarza się to zbyt często. Nie mam możliwości pracować. Co się dzieje?
Joanna_Plus pisze:4. Jeżeli pytanie dotyczy zasięgu/problemów z dostępem do sieci, w wątku należy podać dokładną lokalizację (województwo, powiat, miejscowość; w przypadku dużych miast, również ulicę).
FAQ - Plus Mix/Plus na Kartę - przeczytaj zanim napiszesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Łukasz531422223
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2021, o 22:39

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Łukasz531422223 »

Witam,
Od 22.06.2021 po przejściu ulewnych deszczów przez Kraków pogorszył się zasięg a nawet zanika.W rejonie Prądnika Czerwonego zasięg z 4kresek spadł do 1 kreski. Zasięg na zewnątrz skacze z 4 kresek na 1 kreskę.W tej lokalizacji inne sieci odnotowały uszkodzenie nadajników tj.Nadajnik Cm.Batowice-Kraków,aleja 29listopada, okrąglak Górka Narodowa.Logowanie na pasmo 1800MHz LTE jedna kreska całe osiedle Strzelców 17A,17,15A,15B,19A,19,21,23 oraz Pętla Autobusowa Prądnik Czerwony.Wcześniej było 3-4kreski.Czesto gubi zasięg podobnie 900MHz LTE jak również 3G(900MHz) i 2G.Inne sieci mają full zasięg we wszystkich pasmach
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

Łukasz531422223, poprosiłem o diagnostykę sieci w tym rejonie. Wrócę z odpowiedzią jak tylko się czegoś dowiem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dandi11
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2021, o 12:56

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Dandi11 »

Witam. W miejscowości Godzieszowa, powiat wrocławski, gmina Długołęka od dłuższego czasu zauważyliśmy znaczny spadek mocy sygnału w domu. Wcześniej był to max zasięgu w domu a teraz ledwie jest jedna kreska. Występują problemy z nawiązaniem połączenia i zdarza się, że podczas połączenia występują zakłócenia uniemożliwiające rozmowę (pojawiają się bardzo głośne szumy i trzaski). Jest to zauważone na wszystkich telefonach w rodzinie- wszystkie są w Plusie. Przy bardzo słabym zasięgi jest natomiast LTE. Proszę o interwencję w tej sprawie.
Pozdrawiam
Mariiio
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2021, o 09:22

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Mariiio »

Witam, po ubiegłotygodniowych burzach w miejscowości Rzeczyca Długa (powiat stalowowolski, woj. podkarpackie) bardzo spadła moc sygnału. Wcześniej też było bez rewelacji, bo tylko 3 kreski, ale teraz zasięgu nie ma prawie wcale - w telefonie dopiero wieczorem pojawia się jedna kreska. Oczywiście nawiązywanie połączeń i ich odbieranie jest bardzo uciążliwe, bo nawet jeśli się uda, to po kilku minutach słychać trzaski i połączenie jest zrywane. Obdzwoniłem znajomych w okolicy i u każdego taka sama sytuacja. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Dandi11,
- sytuacja jest nam znana. Utrudnienia, które odczuwacie spowodowane są przez nielegalne repeteary. Zostało to zgłoszone do UKE. Sprawa jest prowadzona pod numerem GCTR-0027661.

Witaj Mariiio,
- miejscowość jest w zasięgu kilku stacji. Na jednej z nich [na BT22188] wymieniana jest antena. Niedługo sytuacja powinna wrócić do normy. Przepraszam za te utrudnienia,
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ