Wymiana karty SIM.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

adissey,

tak, jeżeli jesteś osobą upoważnioną na koncie numeru lub posiadasz od właściciela upoważnienie pisemne do dokonania takiej czynności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
adalbert10001
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 5 sie 2014, o 09:18

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: adalbert10001 »

witam
poszedłem dziś z tatą wymienić jego starą kartę sim (z 2007 r.) na nową.
Karta została sprawdzona w systemie i zweryfikowana, że nadaje się do darmowej wymiany.


Zgodnie z zapisami regulaminu: "5. Niezależnie od wysokości opłaty przewidzianej w cenniku wymiana karty SIM w ramach Promocji jest bezpłatna w przypadku gdy: a. posiadana karta SIM została wyprodukowana przed rokiem 2013".

Jakie było moje zdziwienie negatywne, gdy Pani mimo znajomości regulaminu poinformowała mnie, że u niej w systemie nie może zrobić wymiany starej karty za darmowo i obciąży rachunek. Oczywiście można napisać reklamację i wtedy pieniądze zostaną zwrócone.. :shock: :shock: :shock: :shock:

Jak dla mnie jest to poziom Barei 1000%!!!!!!!.


Jest coś za darmo zgodnie z regulaminem, ale tak naprawdę należy za to zapłacić i z automatu złożyć reklamację. Paranoja

Zmarnowany czas ojca i mój.
Czy faktycznie salony bądź punkty plusa nie mają opcji żeby za darmo wymienić kartę sim zgodnie z regulaminem, czy jest to takie widzi mi się salonu (88-400). Czy jest gdzieś salon w pobliżu, w którym można dokonać darmowej NAPRAWDĘ DARMOWEJ wymiany karty sim.
Myślę, że ten temat nadaje się na WYKOP.pl :lol:
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: zbych_in_flames »

adalbert10001 pisze:poszedłem dziś z tatą wymienić jego starą kartę sim (z 2007 r.) na nową.
Na pewno była z 2007? Jakie były 4 pierwsze cyfry numeru seryjnego?
adalbert10001
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 5 sie 2014, o 09:18

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: adalbert10001 »

napisałem przecież w poprzednim poście

"Karta została sprawdzona w systemie i zweryfikowana, że nadaje się do darmowej wymiany."
dla pewności dołączę zdjęcie.


Po rozmowie ze znajomymi ustaliłem, że w tym salonie (88-400) jest problem z darmową wymianą starszych kart. Jednak po naciskach kolega taką kartę otrzymał.
Proszę więc jasno napisać jaka jest procedura wymiany tej karty, czy można ją otrzymać ZA DARMO w każdym salonie plusa a jeżeli tak to proszę o interwencję we wskazanym salonie - (kod pocztowy 88-400).
Najlepiej aby salon sam zgłosił się do mojego ojca ( który ma już swoje lata ) z informacją że może przyjść po DARMOWĄ KARTĘ SIM

Ważna informacja: umowa/ aneks na świadczenie usług telekomunikacyjnych została zawarta przed 2014 r., a wymiana kart sim wyprodukowanych przed 2013 r. jest w regulaminie wyraźnie uregulowana.
Załączniki
karta.jpg
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj adalbert10001,

napisz proszę jaką ofertę tata posiada na swoim numerze. Post napisany jest w dziale Plus na Kartę/Plus Mix, a w treści wspominasz o rachunku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: kastar »

Witam. Otrzymałem duplikat zagubionej karty SIM. Po umieszczeniu jej w telefonie (Samsung A52) we właściwościach karty SIM widnieje inny numer (nr karty) niż mój, ale wszystkie połączenia z mojego i na mój nr są prawidłowe. Wybranie nr karty powoduje zgłoszenie się poczty głosowej z informacją o zapełnieniu skrzynki i przerwaniu połączenia. Zasadniczym problemem są informacje na liście SMS.
Po każdym wysłanym (lub otrzymanym) SMS pojawiają się trzy wpisy o tej samej zawartości i różnych nagłówkach (w nawiasie info ze Szczegółów wiadomości) np.:
1 - Odbiorca (Od: nr karty, Do: nr Odbiorcy)
2 - Mój numer (Od: nr karty, Do: Mój nr)
3 - Odbiorca, Mój numer (Od: nr karty, Do: Mój nr i nr Odbiorcy - SMS masowy).
Wygląda to na automatyczne przekierowania z oryginalnego nr karty-duplikatu na obecnie obsługiwany mój nr. Delikatnie mówiąc jest to sytuacja wkurzająca.
Czy został popełniony jakiś błąd przy konfiguracji duplikatu i jak się tego pozbyć?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kastar,
kastar pisze:ale wszystkie połączenia z mojego i na mój nr są prawidłowe. Wybranie nr karty powoduje zgłoszenie się poczty głosowej z informacją o zapełnieniu skrzynki i przerwaniu połączenia.
Doprecyzuj proszę, co masz na myśli pisząc wybranie numeru karty?
kastar pisze:(Samsung A52)
Wcześniej (przed wspomnianą wymianą) korzystałeś z tego samego urządzenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: kastar »

Po prostu z innego telefonu zadzwoniłem na nr duplikatu.
Nie, to był inny telefon (Xiaomi Redmi Note 8 Pro). Duplikat jest pierwszą kartą użytą w obecnym telefonie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

kastar,
kastar pisze:Po prostu z innego telefonu zadzwoniłem na nr duplikatu.
kastar pisze:Wybranie nr karty powoduje zgłoszenie się poczty głosowej z informacją o zapełnieniu skrzynki i przerwaniu połączenia.
Czyli w przypadku gdy jakiś jeden numer do Ciebie dzwoni, tak się dzieje. Zgadza się?
Poczta głosowa jest i ma być aktywna na tym numerze?
W każdym innym przypadku jest z tego co piszesz OK:
kastar pisze:ale wszystkie połączenia z mojego i na mój nr są prawidłowe.
kastar pisze:Nie, to był inny telefon (Xiaomi Redmi Note 8 Pro). Duplikat jest pierwszą kartą użytą w obecnym telefonie.
kastar pisze:Po każdym wysłanym (lub otrzymanym) SMS pojawiają się trzy wpisy o tej samej zawartości i różnych nagłówkach
Jak ta kwestia wygląda po przełożeniu karty SIM do innego urządzenia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: kastar »

Duplikat karty SIM normalnie działa pod moim numerem. Gdy zobaczyłem inny nr tej karty w Menadżerze Kart SIM, z ciekawości zadzwoniłem na niego i zgłosiła się poczta itd. i tylko tyle. Ten drugi nr przeszkadza mi tylko w powiadomieniach SMS/MMS. W żadnej innej sytuacji ten nr się nie pojawia.
Działanie karty w innym telefonie sprawdzę najszybciej jak tylko będę mogł. Gdyby się okazało, że w innym telefonie nie będzie tego zjawiska, to mam wymienić nowy telefon?

Czy wszystkie duplikaty kart SIM są tworzone z kart, które wcześniej działały na innym numerze?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

kastar,
kastar pisze:Po umieszczeniu jej w telefonie (Samsung A52) we właściwościach karty SIM widnieje inny numer (nr karty) niż mój
Pisaliśmy o tym tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: kastar »

Dzięki, musiałem przeoczyć ten wpis w wyszukiwarce.
Wynika z tego, że problem jest znany. Mam ten sam przypisany nr do duplikatu karty.
Czy mam reklamować kartę w Punkcie? Jak poznać, że nowa karta będzie prawidłowa?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

kastar,

wymiany karty można dokonać tylko w punkcie. Jeżeli istnieje taka możliwość, sugerowałabym wyrobienie duplikatu w innej placówce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kastar
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sty 2013, o 16:44

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: kastar »

Czyli loteria? Czy po numerze seryjnym karty nie można wyeliminować tych wadliwych? Czy wymiana będzie się wiązała z kolejną opłatą?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

kastar,

wymiana karty, w przypadku numerów prepaid, jest płatna. Prośbę o zwrot opłaty można skierować do Departamenty Reklamacji, korzystając np. z tego formularza. W wiadomości należy podać numer telefonu, dane (imię i nazwisko, numer PESEL) oraz krótki opis sytuacji. Po podaniu nam tutaj numeru zagadnienia, który dotrze w wiadomości zwrotnej, poprosimy o przyśpieszenie rozpatrzenia sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ