połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,

w przypadku ofert na kartę, osoby korzystające w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych do wszystkich sieci, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w Roamingu Regulowanym. Klienci, którzy posiadają krajowe pakiety na transmisję danych z tzw. lejkiem, otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w roamingu UE w ramach istniejącego Limitu Roamingowego, a jeśli Limit Roamingowy jest równy lub mniejszy niż 0,5 GB, to pakiet na transmisję danych w roamingu UE będzie równy wielkości Limitu Roamingowego. W ramach powyższych pakietów, dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.

emu,

dziękuje za uwagę odnośnie strony www. Przekazałam ją dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Sto minut to ja w 2 dni wydzwaniam, interesuje mnie ile będę płacił normalnie w roamingu. Naprawdę z tych waszych informacji ciężko coś zrozumieć. Ja osobiście mam jeszcze przez rok mixplusa, więc wiem ile muszę dopłacać, chodzi mi o informację dla żony, która za 2 tygodnie przyjeżdża do pracy.
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

bodek 510,
w Mixie nic się Tobie nie zmienia, a jeśli żona ma prepaid, to po przekroczeniu 100 min. będzie płacić stawkę cennikową krajową + dopłatę, cenniki są na http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ow-prepaid.

Joanna_Plus,
możemy prosić o link do regulaminu mówiącego o tych 100 min. i 0,5 GB?
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Powtórzę jeszcze raz pytanie,czy w przypadku posiadania pakietu rozmowy bez limitu do wszystkich, w roamingu koszt połączenia to będzie 7 gr za minutę czy 29 gr+ 7 gr. Czy naprawdę w plusie nikt tego nie wie?
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

No przecież dostałeś odpowiedź. W prepaidzie mając nielimitowany pakiet krajowy, w UE będzie 100 min darmowe (zapewne łącznie na wykonane i odebrane), a od 101. minuty będzie się płacić 36 gr za min.

Chciałbym to tylko zobaczyć w regulaminie.
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Nie, nie dostałem odpowiedzi. To wszystko do tej pory jest tak pisane jak niestety umowy u wszystkich opów, różnie to można interpretować (przeważnie na nie korzyść klienta). Jeśli faktycznie będzie to 36 gr za minutę, to taniej będzie w vectone(na komórkę do Polski 5centów, czyli 21 groszy).
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

Moim zdaniem, wszystko jest jasno opisane:

1. W prepaidzie będzie cena połączenia w roamingu UE wynosić: opłata krajowa + 7 groszy. Czyli u większości 36 groszy, a w najnowszej taryfie 26 groszy. To masz wprost opisane w cenniku z ww. linku.

2. A Plus w ramach promocji (na której regulamin czekamy) da łaskawie 100 darmowych minut tym, którzy mają krajowy pakiet nielimitowanych rozmów. Nie wiemy tylko czy po 100 na odebrane i wykonane, czy łącznie.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

bodek510,
emu pisze:w Mixie nic się Tobie nie zmienia
Zgadza się. Jeżeli umowa jest zawarta przed 25.05.2018, dotychczasowe warunki nie ulegają zmianie.

W przypadku oferty na kartę, jeżeli żona posiada włączoną promocję nielimitowanych połączeń głosowych do wszystkich sieci, to wówczas otrzyma pakiet 100 minut do wykorzystania w krajach UE (na połączenia wykonanie i odebrane). W sytuacji kiedy pakiet zostanie wykorzystany, to wówczas połączenia rozliczane będą w następujący sposób:

- połączenie wykonane - stawka jaka obowiązuje według cennika danej taryfy w Polsce + 0,07 zł.
- połączenie odebrane - 0,05 zł.

Z zastrzeżeniem zasad Polityki Uczciwego Korzystania opisanej w części III cennika.

emu,
emu pisze:możemy prosić o link do regulaminu mówiącego o tych 100 min. i 0,5 GB?
Regulamin będzie dostępny wkrótce.
emu pisze:Nie wiemy tylko czy po 100 na odebrane i wykonane, czy łącznie.
Łącznie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mpmdembi »

Rozumiem, że jeśli w pre-paid jest uruchomiony pakiet no-limit, to po przekroczeniu 100min w roamingu realnie opłata za minutę (na polskie numery) będzie wynosiła 7gr wychodzące i 5gr przychodzące. Zgoda urzędu jest bowiem na dopłatę, a nie opłatę, czyli rlah + 7 lub 5gr. Oczywiście pomijam przekroczenie zasad uczciwego korzystania, ale w rozsądnym zakresie tak to zgodnie ze zgodą urzędu powinno wyglądać.
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

W sumie ma sens to co mówisz. Tym bardziej potrzebny regulamin promocji europejskiej, bo bez niego tylko gdybamy.
vodafonik
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:55

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: vodafonik »

No właśnie to jak będzie z tymi opłatami od końca czerwca w roamingu, jeżeli ktoś ma np. opcje nolimi rozmowy/sms/mms z 6gb to dostanie 0,5gb w roamingu i co potem będzie liczyło 4,66zł/1gb czy 4,66/gb dopłaty + opłata za internet czyli zgodnie z cennikiem 0,09gr/mb co daję łącznie 96,82zł/1gb?
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: bodek510 »

Niestety jak widać po wcześniejszych postach, to nawet specjaliści Plusa, nie wiedzą jak będzie faktycznie. Trzeba czekać na regulamin połączeń w roamingu.
emu
PlusManiak
Posty: 83
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:46

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: emu »

Czekamy na:

po pierwsze regulamin, czyli teoria,

po drugie system, czyli praktykę.
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: mpmdembi »

Generalnie Plus nie może (tzn. może, ale ostatecznie to grozi karą, którą i tak rząd umorzy) łamać prawa. Ma prawo do dopłat. Jeśli w Polsce płacę za rozmowę 29gr, to będzie 29+7gr. Jak mam pakiet 5GB, to tu sprawa nie do końca jest jasna, choć wedle prawa powinno być tak, że w UE mam pakiet wynikający z kwoty opłaty - niech to będzie w tym przykładzie 2GB. Czyli przez pierwsze 2GB w UE płacę 0 (bo tyle płacił bym w Polsce) + 4,66 za GB dopłaty. Powyżej 2GB teoretycznie powinien być lejek i cały czas tylko dopłata, ale to tylko teoria.
Jeśli mam pakiet no-limit na rozmowy, to bez względu na ilość rozmów mam 7 lub 5gr dopłaty. Pomijam zasadę uczciwego korzystania, ale dla normalnie korzystających z rlah to nie jest problem.
Plus okazał się zapewne łaskawy i powyższa zasada funkcjonuje po przekroczeniu 100min, ale to jest ich "dobra wola", bo mają prawo naliczać dopłatę od pierwszej sekundy.
Każdy inny wariant cennika (lub jak to od lat nazywa Polkomtel "promocji") będzie niezgodny z dyrektywą, ale jak nas Plus nauczył na początku obowiązywania rlah, gdzie pierwotna wersja cennika była wyraźnym jej złamaniem, to wszystko jest u nich możliwe.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22362
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

emu,

regulamin promocji europejskiej dostępny jest na tej stronie: http://www.plus.pl/aktualnosci-i-komuni ... ropejskiej. Nie jest natomiast jeszcze ogłoszony regulamin pakietu 100 minut/0,5 GB.

vodafonik,
Klienci, którzy posiadają krajowe pakiety na transmisję danych z tzw. lejkiem (z okresem ważności 30 dni) otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w roamingu UE, a jeśli krajowy pakiet jest mniejszy niż 0,5 GB, to pakiet na transmisję danych w roamingu UE będzie równy wielkości pakietu krajowego. W ramach powyższych pakietów, dopłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.
http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1453
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ